BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 11 miesiąc temu #648141 przez klauduska89
za miesiąc mamy wesele u brata mojego męża i już myślę co ja na siebie założę...Nie chcę kupować drogiej sukienki bo wiem że jej później nie wykorzystam. Znalazłam na allegro taką sukieneczkę, tylko nie lubię kupować ubrań bez przymierzania, no i szczególnie teraz jak jestem w ciąży i moje wymiary nieco się zmieniły. CO o niej myślicie? na wesele znośna ?
allegro.pl/ciazowa-sukienka-bombka-koper...s00-i3180966769.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648149 przez wunia1984
Klauduśka mi sie sukieneczka podoba, cena fajowa :) Na wesele w sam raz:)
Tutaj pogoda dołuje już drugi dzień :( Mgła wisi i do tego pada deszcz, poracha...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #648172 przez agniesia1604
klauduska89 napisał:

jejku jak ja nie nawiedzę takich wielkich i brzęczących owadów...! w tamtym roku było u teściów pełno os, w tym roku znów pełno już zabiliśmy bo do domu wlatują, musi gdzieś chyha być jakieś gniazdo bo jest ich naprawdę bardzo dużo. Zdejmą nam stary dach to może tam to gniazdo gdzieś się znajdzie. I do tego nienawidzę chrabąszczy, jejku jaki ja mam do nich wstręt ! A już zaczynają się wieczorami kręcić... Agniesia a powiedz mi, droga jest taka siatka na okno ? i jak się to montuje? Też muszę się wyposażyć, bo oprócz os itp mieszkamy na wsi gdzie dużo ludzi ma jeszcze gospodarstwa więc jest pełno much a ich też nienawidzę :dry:



Ja w castoramie kupiłam ....
I poszłam w najtańszy produkt czyli montowana na rzepie...
W sumie mnie wyszło 26 zł = siatka + rzep dodatkowy: na 1 balkonowe okno + jedno takie wąskie okno ( te okna co najczęściej otwieram ...
Z tym że nie ma sensu tego zdejmować bo potem znów zakładać bezsens...

Jednakże są też do kupienia takie siatki do montażu na listwy ... gdzie otwierasz te siatki i zamykasz...


To są tak zwane : MOSKITIERY


poza tym czaem są promocje w biedronce tez na te siatki...
Największy wybór masz w sklepach budowlanych jak castorama...

www.luxus-eu.com/
www.dekorbud.pl/pages/oferta/zewnetrzne/moskitiery.php
www.rolety.zalmal.com.pl/moskitiery-ramki-stale


Jeśli miałabym zamontować w domu ...to raczej te takie na ramkę ze wzgledu na to że się wychodzi ....
Koszt takich moskitier nie wiem ale wydaje mi się że z 5-10 razy droższe niż zwykłe na rzep:)

Typowe okno balkonowe: to około 230 zł:
www.luxus-eu.com/pl/p/Moskitera-drzwiowa...PRZECZYTAJ-UWAZNIE/6

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648225 przez klauduska89
robotnicy którzy u nas robią przed chwilą przeżyli wielki szok...A mianowicie jest to ekipa w której pracuje mój teść no i piją sobie piwko podczas pracy, a ja do nich z żartem że jak zamierzają pić a nie pracować to ja za chwilę po inspekcję pracy dzwonię i się skończy. A tu przed chwilą mój brat przyjechał, chłop 190, w garniturze i z teczką pod ręką a oni jak wmurowani stoją i tylko patrzą na niego i na mnie skamieniali i byli pewni że po inspekcję naprawdę zadzwoniłam. A młody wracał z matury i zajrzał do mnie, a że jest taki wyrośnięty to nikt nie pomyślał że to gówniarz jeszcze :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648232 przez agniesia1604
hehehe


no, 16 maja mam dostać mój zasiłek chorobowy...
jestem w plecy 23,02zł przez mojego pracodawcę... na dzień 23 kwietnia.

Już nei chcę mysleć ile będę jeszcze w plecy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648243 przez patka1603
klauduśka fajna jak za tą cene może tez się skusze bo mam wesele 7 czerwca a nie wiem czy się wcisnę w jakąś sukienkę z mojej szafy. Musze tylko sprawdzić ich rozmiarowo czy się załapię

kurcze zazdroszczę ewelinie też bym się gieś wyrwała chociaż by na 2 dni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648244 przez MamaBąbelka
No i dupa, listonosz był, gazetki brak :/.

Klauduśka, sukienka fajna :). Nieźle ich musieliście z bratem wystraszyć :D.

Szerszenie są paskudne, teraz rzeczywiście pewnie po zimie to młode królowe szukają miejsc na nowe gniazda, dlatego to takie duże osobniki. Jeśli ktoś ma uczulenie na ich jad, to tak samo zareaguje na osy i pszczoły, gdyż ich jad różni się tylko nieznacznie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648248 przez MamaBąbelka
A tak abstrahując od wszystkiego, położna i lekarka pytała, czy nie puchnę. Wiadomo ciepło się robi i ciężarne mogą zacząć zauważać opuchliznę, ja na szczęście nic nie zauważyłam jeszcze, a Wy? Moja koleżanka rodziła w podobnym terminie w zeszłym roku i mówi, że ostatnie tygodnie to była masakra, w żadne buty się nie mieściła, spać nie mogła prawie wcale a jeśli już to tylko na pół-siedząco, bo inaczej nie mogła oddychać. Przyznam, że ja też odkąd wyliczyłam termin, to się obawiam ciąży w upałach :/.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648254 przez klauduska89
ja wczoraj miałam wrażenie że mam spuchnięte trochę stopy. Boję się co to będzie w czerwcu i lipcu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648272 przez patka1603
ja zaobserwowałam że puchną mi dłonie i stopy
a propo lekarza to się dzisiaj pofatygowałam do przychodni bo od 3 dni wychodzi mi 8- lekarka powiedziała że pod wpływem hormonów w ciąży zaczynają się wyżynać ogólnie nie jest tak źle ale od wczoraj rana towarzyszy mi ból przy przełykaniu i nawał śliny- a co za tym idzie częściej muszę przełykać co jest bardzo bolesne i dzisiaj w nocy co chwile się wierciłam bo ból mnie budził więc jak tylko wstałam poszłam do rodzinnego i dostałam jakieś ekspresowe skierowanie do laryngologa z dopiskiem cito i wizytę mam dzisiaj o 16,30 mimo że normalnie mają terminy na czerwiec. Mam nadzieje że laryngolog coś zaradzi bo 2 takiej nocy nie przeżyje. Lekarka powiedziała że w gardle nie widzi stanu zapalnego że podejrzewa zapalenie śliniawki czy coś podobnego. Ogólnie ta 8 za bardzo mi nie dokucza czuje delikatny obrzęk i czasami delikatnie pobolewa- powiedziała bym że jest znośnie, gorzej z tym przełykaniem :((

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648277 przez agniesia1604
mi 2 lata temu 7 wbiła sie w zatokę górną ale ból... musialam wyrwac .... potem zrovbiłam wszystkie zeby przed ciaza ... :) ale musze isc na kontrole do dentysty ...:) wypada po roku:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648282 przez wunia1984
Hah ja dentystę załatwiłam w marcu, dentysta powiedział, że gdyby miał takie klientki jak ja to by zbankrutował :) Zobaczymy co po ciąży będzie... :)
Patka wyżybnanie 8-mek to nic przyjemnego wiem przeżyłam i już Ci kochana współczuję...
Mi póki co nic oprócz brzucha i cyorków nie spuchło ;) Ale czasem mam wrażenie jakby łydki miało mi rozsadzić to chyba od większej ilości krwi.
No sprzedaliśmy przed chwilką nasz samochodzik, teraz musimy za czymś większym się rozglądnąć... Poszedł w tempie ekspresowym
Lasunie pytałam ostatnio na forum o pielęgnacje pipci po porodzie, ale mnie zlałyście :P Może teraz któraś powie czym m a zamiar sie podmywać jakas kora brzozy? Czy inne specyfiki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648283 przez patka1603
ałaaa to musiało dopiero boleć... ja byłam na kontroli koło listopada, słyszałam że powinno się chodzić co pół roku, jak dobrze pójdzie to wybiorę się jeszcze koło sierpnia bo później z maluszkiem to może być ciężko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648284 przez klauduska89
ja będę stosowała zapewne tantum rosa, bo jest t bardzo fajny specyfik. A z płynów do higieny intymnej bo biały jeleń :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #648286 przez MamaBąbelka
Patka, to musi być bardzo nieprzyjemne, dobrze że potraktowali cię poważnie i masz tak szybko wizytę, mam nadzieję, że coś zaradzą.

Ja też dentystę załatwiałam na jesieni przed staraniami, ale chyba się wybiorę na kontrolę, zwłaszcza, że na dziąśle nad zębami po wewnętrznej stronie zrobiła mi się taka mała twarda grudka :/.

Wunia, ja do szpitala zabieram Tantum Rosa, rozpuszczę saszetkę w butelce z dziubkiem takim i będę polewać przy sikaniu, podobno bardzo pomaga. Do samego mycia to najpewniej też Biały Jeleń. I papierowe ręczniki do osuszania krocza, bo na mokrym ręczniku, jak jest ciepło to raz dwa rozwijają się bakterie, więc wolę jednorazowym wycierać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl