BezpiecznaCiaza112023

Mamusie sierpniowe 2013

10 lata 10 miesiąc temu #674483 przez wunia1984

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #674517 przez agniesia1604
Ewelino,
opłaca Ci się zrobić podobny komplecik: czapeczka + buciki w tej samej cenie i z tą samą dostawą? czy nie bardzo?

www.swistak.pl/a53460672,CZAPKA-czapeczk...RECZNIE-ROBIONA.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674537 przez katarzynaxxx89
Wiecie co dziewczyny jakbym mieszkała w bloku to bym zostawiała wózek na dole i bym przypioła takim zabezpieczeniem jak do roweru

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674581 przez Gro-szek
Dziewczyny, jakiej firmy kupowałyście zestaw do paznokci dla maleństwa?
Ja wczoraj kupiłam z Canpola... ale mam wrażenie że jest bardzo dziadowski...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674596 przez misskate
Ja kupiłam cążki Tomee Tipee. Nożyczki jakoś do mnie nie przemawiają, nawet sobie nie potrafię dobrze obciąć paznokci nożyczkami, a co dopiero Maleństwu...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #674598 przez agniesia1604
Doszły do mnie dziś próbki z MUSTELA

płyn do mycia ciała i włosków
krem na rozstępy
krem do buzi niemowlęcia


Ale nie pamietam jak je zamówiłam hehehe:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674608 przez agniesia1604
Dziewczyny a powiedzcie mi czy też macie CIEPŁY pępek...
w sensie że o wiele cieplejszy niż brzuszek ... ????

Nie boli mnie
ale jest cieplejszy niż reszta ciała od jakiegoś tygodnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674622 przez misskate
agniesia1604 napisał:

Dziewczyny a powiedzcie mi czy też macie CIEPŁY pępek...
w sensie że o wiele cieplejszy niż brzuszek ... ????

Nie boli mnie
ale jest cieplejszy niż reszta ciała od jakiegoś tygodnia


Wcześniej nie zwróciłam na to uwagi, ale rzeczywiście, pępek jest cieplejszy. Może dlatego, że skóra jest tam cieniutka i bardziej napięta? W końcu, skóra stanowi barierę ochronną przed utratą ciepła... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674644 przez patka1603
no właśnie większe zdjęcia nie chciały mi się wkleić na forum :(

a ja dzisiaj w końcu się zmotywowałam i poszłam zanieść mocz do labu bo w poniedziałek będzie 2 tygodnie jak odstawiłam furargin. Jutro mam wyniki i mam nadzieje że nie będzie żadnych bakteri ani cukru, a jak już to niech to będą same bakterie bo inaczej to dojdą mi kolejne badania

u mnie cały brzuszek łaczne z pępkiem ma taką samą temp a najczęsciej jest zimny bo nosze czasami przy krótkawe bluzki ;)

dziewczyny u was też jest tak ładnie ja dzisiaj 1 raz od x czasu poszłam na spacer ubrana na krótko i w klapkach- w radiu gadają że brzydka pogoda że niby w całej Polsce pada :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674670 przez katarzynaxxx89
u mnie jest okropni szaf, buro mgła a teraz pada, to masz szczęście że u Ciebie ładnie.
pępek mam może odrobinę cieplejszy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674746 przez agniesia1604
katarzynaxxx89 napisał:

u mnie jest okropni szaf, buro mgła a teraz pada, to masz szczęście że u Ciebie ładnie.
pępek mam może odrobinę cieplejszy


u mnie też taka brzydka ta pogoda

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674773 przez mami_nka
U nas tez pogoda paskudna... ząb mi troszke odpuścił ale dzis mam taką zgagę ze chyba jak za karę ze tak gładko przeszłam ciążę do tej pory :D męczę się i męczeę... wlasnie wróciłam z rossmana i apteki zdecydowalam sie na zakup:
-Emolium emulsja do kapieli
-Emolium szampon zawilzajacy
-Nivea oliwka

Na produktach nivea (cala gama oprocz tej oliwki) bylo napisane dla dzieci od 1 m-ca zycia)

musze zobaczyc co ja tam jeszcze kupiłam :D bo 200 zł poszłooooooooooooo z hukiem :)

napewno zakupilam sobie Belle jednak różowe opakowanie takie poporodowe bo jednak dzwonilam i takie mi kazali zabrac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674828 przez EwelinaB87
Ja wrocilam ze szkoly rodzenia -PORÓD
powiem wam szczerze ze nabralam calkiem wielu obaw i stesu, bo niby mamy zewnatrzoponowe ale na cala porodowke jest tylko dwoch anestezjologów na cały dział, a taki lekarz musi siedziec z toba od wstrzyknięcia do rozwiązania, czyli raczej bez szans,
Mówi ze bez ciecia krocza przy pierworodkach raczej sie nie obedzie, bo miesnie nie rozciagniete itd itp, ze czasem moze dojsc do 3stopnia rozerwania i sztuczny odbyt :huh:
poza tym znieczulenie, robi z Ciebie rybe wiec zwykle porod sie przedluza, a i tak mozna zrobic wklocie na poczatku pierwszej fazy,
ze rzadko ale jednak wykonuje sie tez porody kleszczowe, ale tutaj mamy wg niej specjalistów.
ze ciecie krocza wykonuje sie przy kulminacji krocza bezkomunikatu wiec jest bezbolesne, dala nawet slowo, a szycie jest znieczulone miejscowo iniekcyjnie albo mascią.

ze usypiaja przy koniecznosci lyzeczkowania lozyska, jesli sie porwie albo cos zostanie :huh:
no i ze po odejsciu wod plodowych CZYSTYCH mamy 6h na pojawienie sie w szpitalu, a jesli ZIELONE to NATYCHMIAST JEDZIEMY DO SZPITALA to samo przy KRWAWIENIU.

Ze cała procedura przyjecia na izbe porodowa trwa zwykle od godziny do 3, w czasie ktorego robia KTG-20min, usg kontrolne i mnostwo biurokracji, potem jak sie kwalifikuje do porodu to kolejna biurokracja na porodowce i lewatykwa dlatego jak sie ja zrobilo trzeba o tym pamietac, juz przy przyjeciu trzeba dac plan porodu.

a co najlepsze pierworódki pierwsza faze porodu zwykle przezywaja od 15-20h, wiec moim zdaniem lepiej wiekszosc jej przetrwac w domu w wannie, bo u nas niby jakas jest ale nie mozna sie w niej moczyc, rozumiem ze rodzic nie mozna ale czemu nie moge sie w niej moczyc?! a 2 faza od 0,5 do 2h po tym czasie raczej robią cięcie, chyba ze główka jest już widoczna to wtedy zostają tylko kleszcze...

Generalnie, lewatywke moge zrobic ogolic spokojnie, zjesc lekki obiad i dopiero jechac do szpitala spokojnie sobie przygotowac i sprawdzic wszystko czy zabralam.
Ale chyba zezwole na krojenie i inne takie, bo wg babki to tylko utrudnia im prace a nie gwarantuje bezpieczeństwa.

Mocno mnie to zmartwilo...

a Co do bucików z hallo kitty moge spróbować cos takiego zrobić moze sie uda,
a co do zestawu czapka z bucikami generalnie 30zl wchodzi w gre mysle, ja biore 8zl za dostawe bo zawsze to pakuje w folie bombelkową, wiec jak chcesz ;)

ja bylam w lidlu i kupilam sobie tych podrobkowych slodyczy caly worek, jednak w lidlu jest jakosc az sie chce po nim chodzic :P ale kasy zostaje wydane ogromnie duzo kupilam elektryczny termometr za 10zl do szpitala bo powiedziano mi ze trzeba go miec.

Poza tym juz niebawem sie pakuje mysle ze w przyszlym tygodniu zamowie brakujace rzeczy,a co do torby to widzialam taka duza na kulkach w lidlu za 65zl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674884 przez agniesia1604
Oki Ewelinko zrób dla mnie taki komplecik oczywiście licząc że maluch będzie miał od 3-6 miesięcy bo ta czapeczka taka cieplejsza :)))) Skoro mówisz ze w 38 zł z przesyłeczką się zmieścisz to myślę że oki:)))))))


Nawet te kolory mogą być zachowane ... czyli SZAROŚĆ bo mam sweterek taki podobny z granatowo-niebieskimi paskami. Wiec jak będzie tak jak na tym co posłałam to będzie idealnie ....


____


Co do nacięcia krocza to ja to samo wszystko słyszałam... u pierworódek młodych zdaza się bez naciecia:)))


I one widzą kiedy trzeba naciąć .. że wtedy się te krocze tak napina ze nacinają - to naprawdę widać jak się skóra chce przerwać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674898 przez klauduska89
jejku jaki męczący dzień. Rano przed 7 pojechałam do szpitala na badanie krwi i moczu, później trochę po mieście pobiegałam, na 12 USG a było tyle kobiet że kolejki końca widać nie było. Nasz synek waży około 1700 i wszystko z nim ok no i to najważniejsze, wszystkie wymiary książkowe i przygotowuje się do wyjścia bo główką skierowany do dołu :) Teraz uciekam na salę pomóc trochę szwagrowi w przygotowaniach weselnych. BAJO :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl