BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

11 lata 2 miesiąc temu #577154 przez izula
Alivva,

mam pytanie jeśli można, jakie masz problemy z miednicą?

Ja urodziłam się ze zwichnięciem stawu biodrowego - jak to ładnie nazwali lekarze. Prawda jest taka, że rodziłam się wcześnie bo w 8 msc ciąży i pośladkami a lekarz kazał mamie rodzić naturalnie. Przy "wyciąganiu" mnie po prostu uszkodzili mi nóżkę. Mając 2,5 roku przeszłam operację na chory staw biodrowy, po której została mi brzydka blizna. Teraz jak jestem w ciąży byłam przekonana na 100% że będę miała cesarkę. A lekarz ortopeda napisał mi, że staw biodrowy jest sprawny i nie ma przeszkód przed porodem naturalnym. Jestem załamana bo boję się żeby historia się nie powtórzyła. Szukam informacji i dziewczyn, które może są w podobnej sytuacji. Pani gin powiedziała, że może iść po opinię do jeszcze jednego ortopedy ale jeśli on również tak napisze to ona nie będzie miała podstaw do cesarki skoro staw biodrowy jest sprawny. A ja zostaję z moimi obawami i lękami. I sama już nie wiem co robić. Dodam, że ruszam się prawidłowo i jak komuś nie powiem to nikt się nie zorientuje, że miałam taką operację.

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577196 przez Alivva
No kurcze nie pomogę Ci bo ja mam nadzwyczajniej w świecie za wąska miednicę... Co prawda pomiary były takie "na styk" jak to powiedział mój gin i przygotowywałam się do porodu naturalnego ale że później młody zaczał sie dusić i pępowina wokół szyi i takie tam-to skonczyło się cc a teraz mi juz zapowiedział,że nie będziemy stresować ani mnie ani malucha więc z góry zakładamy cc.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577200 przez papi88
czy któras z was moze mi podac jakis link do tego filmu zycie przed zyciem bo na vod jakies bledy wyskakuja i nie wiem gdzie to mozna jeszcze obejzec

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577203 przez iwonta_kg
izula napisał:

Dziewczyny a ja takie pytanie mam do was, czy któraś wie już, że będzie miała cesarkę?


Ja miałam. teraz też będę miała po minęło za mało czasu żebym mogła rodzić naturalnie.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577204 przez izula
Dzięki Aliva za odpowiedź :)

podaję link do fajnych filmików o tym co się dzieje w naszych brzuszkach w poszczególnych tygodniach ciąży

www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/pierwszy...estr/tydzien-13.aspx

czyta Krystyna Czubówna

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #577218 przez iwonta_kg
Fajny ten filmik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577323 przez Villemo
papi88 napisał:

czy któras z was moze mi podac jakis link do tego filmu zycie przed zyciem bo na vod jakies bledy wyskakuja i nie wiem gdzie to mozna jeszcze obejzec


Oj szukałam i faktycznie jakiś błąd na stronie. Albo już wycofali film. Ogromna szkoda bo był przepiękny ja go oglądałam będąc jeszcze w ciąży z Klaudiuszkiem. Jeszcze jeden film pamiętam szedł na national geographic nazywał się " W łonie matki"
Jest tutaj ale nie wiem czy można go obejrzeć bezpłatnie.


zalukaj.tv/zalukaj-film/10965/national_g...nie_matki_2005_.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #577332 przez all for pregnant

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577646 przez izula
Wrzucam link do ciekawego artykułu o książeczkach dla maluszków od 3 miesiąca życia

www.egodziecka.pl/Kontrastowy-swiat-%E2%...Oczami-maluszka.html

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577853 przez Villemo
Dzień dobry mamusie!

Jak dziś samopoczucie. Nefeli lepiej coś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577861 przez izula
Cześć dziewczyny,

witam w sobotni poranek. U mnie dziś jadło-wstrętu ciąg dalszy. Do tego mdłości ale to pewnie w dużej mierze przez ten antybiotyk ;/. A jak u was dziewczyny?

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu - 11 lata 2 miesiąc temu #577930 przez Villemo
izula napisał:

Cześć dziewczyny,

witam w sobotni poranek. U mnie dziś jadło-wstrętu ciąg dalszy. Do tego mdłości ale to pewnie w dużej mierze przez ten antybiotyk ;/. A jak u was dziewczyny?


Ja tylko nie na widzę poranków. Nie jestem nauczona jeść śniadań więc jest problem bo jak nic nie zjem to się zwymiotuję od pustego żołądka a ciężko mi cokolwiek przełknąć o takiej porze. No więc wmuszam w siebie cokolwiek i potem już się rozkręcam z jedzeniem w ciągu dnia :-)Zaraz idę robić sałatkę kebabową :lol:

W ogóle to coraz mi lepiej. Zbliża się drugi trymestr, wiosna coraz więcej energii. Będzie super dziewczyny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577957 przez Alivva
Hejoooooo :D

U mnie dziś w słonku termometr dobija prawie do 20tu stopni :)
Nienawidzę mieć brudnych okien więc.....ESKA TV na full i okienka lśnią :)
Uwielbiam zapach świeżo wypranych firanek :)
Mmmmm mała rzecz a cieszy :)
I jeszcze kuzynka do mnie zadzwoniła z samego rana,z wiadomością,że jest w ciąży i ma termin na listopad:) to moja najbliższa kuzynka i chociaz mieszka na pomorzu jakoś tak będzie teraz raźniej :)

Miłego weekendosa dziewczynki i oby wszelkie dolegliwości oodeszły razem z paskudna pogodą....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577980 przez papi88
witajcie mamusie
aliwa podziwiam cie ze masz tyle energi zeby myc okna teraz swieci słoneczko i tez nie moge patrzec na swoje i aby mnie jakis diabeł nie skusił je myc bo mam duzo okien i boje sie skutkow bo dzis znow cala noc bolal mnie brzuch

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #577982 przez nefeli
Papi co do bolu jajnika to jesli moge Ci pomoc,mnie tez czasami boli mocno jajnik,to nie jest nic zlego,popros na wizycie lekarza niech pooglada jajniki.Moj na kazdej sprawdza jajniki,bo zachodzac w ciaze tlumaczyl mi ze w jednym wyttworzyla sie cysta tzw.ciazowa ktora powoli bedzie sie wchlaniac,ale do tego czasu bedzie pobolewac.Moj gin nie pozwolil mi brac luteiny przy jakichkolwiek bolach tylko magnez,luteine daje tylko na plamienia do momentu ich ustania.
Izula ja tez bede miala na 100% cesarke,ale gdybym mogla wybierac bardzo bym chciala porod naturalny ,sto razy lepszy dla mamy i dziecka:) ale niestety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl