BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 7 miesiąc temu #766303 przez kalina
niagarko no wspolczuje.. a ja tez raz zostawilam mloda jak plakala.. bo jej sie cyca chcialo na doszlam do wniosku ze sprobujemy nad tym zapanowac i niech usnie normalnie bo glodna nie byla tylko pocyckac chciala. ale wiecej tego nie zrobilam bo tak sie w pewnym momencie zachlysnela od tego placzu ze mi niezle strachu narobila.. tera jak maz zostaje na 24h w pracy to mi albo mama albo siostry przyjezdzaja na noc i sobie moge do lazienki np bo czasem nie bylo by kiedfy.a i wtedy jak krzyczy tosie nieprzejmuje bo na nia ktos oko ma:)

kingus nie pisz glupot..ja jak mam te gorsze dni to nawet na forum nie wchodze bo nie mam czasu z tad to nastawienie:p
a z jedzonkiem sie nie wypowiem bo tylko czesciowo u mnie butla. choc najwiecej 90 zjadla naraz i za godz wolala cyca..



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766304 przez akina_zet
Pyzaurka super,że jesteście już w domku :)

Madzia cholero jak Ty to zrobiłaś, ja też chce swoje ubrania! Teraz to nawet kurtki na mnie są za małe w biodrach :(

Dziewczynki u nas w czwartek mijają Guśce 3 rtygodnie a pępek nadal nie odpadł!!!! Czy któaś też tyle się z tym bujała? Nic mi się nie paparze, powoli odchodzi, ale ciągle jest :angry:

Powiem Wam, że jestem ostatnio wykończona, ciągle sama w domu, mąż ciągle w pracy i większość na mojej głowie :( Z karmieniem ja nie daję rady z tym cyckiem, naal tak mnie bolą brodawki,że ja juz nie wiem co robić :( Trochę ściagam, trochę dostawiam, trochę mm.......

Jeszcze miałam zapytać, jakim mlekiem karmicie maluchy, chodzi mi o mm.

Nike Martuś,Madzia ja też czasem podniosę na małą głos :( Najgorsze jest to,że czasem karmię ją cyckiem przez godzinę, odstawiam ją gdy widzę, że jej się ulewa a ona i tak rączki do buzi i wrzask :( Czasem zje butele, widać,że najedzona, a i tak te łapki pcha do buzi z nerwami i miałczy :( Nie wiem co robić, o co jej chodzi :(

Nie ma mowy tez o tym,żeby zjadła i poszła spać, zawsze się jeszcze pobujam z tą zlośnicą ze 2 godziny :cheer:

Papi ja też mam przydział chyba ttego mniej grzecznego dziecka :)

Zdjęcia dzieciaczków jak zwykle piękne :)

Syrena mi wyje, będę zaglądać mamuśki :)

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #766307 przez kalina

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766324 przez kalina
akina ja mam bebilon. przy bebiko bardziej brzuszek bolal. teraz jeszcze mamy problem ale juz nie az tak zle bo az tak nie wyje przy kupaniu
a moze sprobuj kapturkow na brodawki? zreszzta w tym temacie bardziej nubi obeznana
i twoja jak moja chyba wymusza przyssanie sie do cyca:P



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #766344 przez nike84
Witam
Widzę, że tu nocne pogaduchy się odbywały :silly: U nas na szczęście noc całkiem nieźle przebiegła - jedynie pobudki na jedzenie. Ale poranek to jakiś istny horror :ohmy: Kackerek nie chciał spać, cały czas płakał, krzyczał, aż ledwo powietrze łapał. Nie mogłam go uspokoić :( Jeszcze jakby tego było mało, babcia mojego męża stoi nade mną i cały czas komentuje "Ale może go coś boli, zrób coś, żeby go nie bolało bo on cierpi", "Weź go na ręce czemu on tak sam leży w tym łóżeczku", "No widzisz przyzwyczaiłaś go do noszenia na rękach i teraz wymusza. Nie noś go tak ciągle" itd :angry: :dry: Myślałam, że zwariuję :angry: Jeszcze byłam umówiona po tą huśtawkę, więc musiałam sie ogarnąć trochę, ale się nie dało bo mały cały czas w ryk. W jednej skarpetce, wysmarowana cała tuszem do rzęs (bo próbowałam wytuszować chociaż rzęsy) biegam jak nie normalna po tym mieszkaniu a pod nogami plącze mi się cały czas babcia ze swoimi złotymi radami :dry: W pewnym momencie naprawdę myślałam, że może to jakaś kolka czy coś bo ciągle płakał. Ale jak tylko wyszłam z domy, wsadziłam go do samochodu i nagle...cisza :unsure: Całą drogę siedział cichutko, tak że na światłach musiałam tam do niego zaglądać czy wszystko w porządku.
Po powrocie do domu dałam mu jeść i wsadziłam go w tą huśtawkę, żeby sprawdzić czy działa. I oto efekt ;)

Kalina widzę że mamy takie same wózki :silly: Trzeba będzie się kiedyś umówic na jakiś spacer :)

Monia akina co do pępka to nam odpadł prze skończeniem 2 tygodnia ale ja przemywałam spirytusem, bo tak położna doradziła i faktycznie szybciutko odpadło. Mleko my używamy Bebilon i na razie jesteśmy zadowoleni.

niagara współczuje, ale też cię rozumiem, bo sama mam czasami takie chwile że mi rece już opadają, i myślę że wtedy najlepiej odłożyć maluszka i chwilę ochłonąć, bo w nerwach człowiek może zrobić coś czego będzie później żałował :(
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #766366 przez akina_zet
Martuś a jak przemywałaś tym spirytusem? Może ja na to przejdę... :dry: Ekstra ten bujaczek :)

Kalinka ja też używam Bebilonu właśnie i zastanawiam się czy to w ogóle dobre mleko jest, bo jak czytam w necie to najlepsze opinie ma Enfamil i jednak Hipp :unsure: I niestety tez tak mi się wydaje, że Guśka wymusza cyca, bo tu ssać chce, a drugą stroną jej mleko wypływa i mnie całą zalewa :ohmy:

W ogóle pisze tylko i wyłącznie dzięki temu, że włączyłam suszarkę, jak nie daję rady, to tylko to pozwala mi na to, by zjeść szybke śniadanie czy zrobić siku :huh: Oby się nie przyzwyczaiła do tego za bardzo :huh:

Aaaaa! Jakich butelek używacie? Bo u mnie ten Dr Browns się nie sprawdza :dry:

A to moja zołza, tak, tak...... mały diabełek :)

Monika Z.

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766385 przez niagara
Kinia każda z nas ma gorsze i lepsze dni :) Nie przejmuj się i pamiętaj, że dla swojego dziecka jesteś najlepszą mamą na świecie :)
Moja Julka w drugim tygodniu bardzo mało jadła 40-50ml.
Monia ja karmię Bebilonem. Pępuszek przemywałam dwa razy dziennie octaniseptem, a odpadł po jakiś 4 tygodniach. A Igunia jaka śliczna kruszyneczka :)
Kalinka ślicznie się prezentujecie z Natalką na jesiennym spacerku :)
Marta widzę, że Kacperek szybo się przekonał do nowej zabawki, słodko śpi :) Może mojej Julce też się w końcu huśtawka spodoba :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #766390 przez nike84
Monia Twoja Igunia jak śpi to wygląda jak aniołek :cheer:
Jesli chodzi o mleko to ja wśród wielu koleżanek słyszałam włąśnie opinie, że po Enfamil dzieciaczki bardzo często maja problemy brzuszkowe. Dlatego ja sie na niego nie zdecydowałam. Mnie polecano jeszcze NAN ale w naszym przypadku źle sie to skończyło. Prawda jest taka że każde dzieciatko jest inne i trzeba obserwować co twojej córuni będzie bardziej pasowało.
A z pępkiem to robiłam tak, że na patyczek do ucha nawijałam jałowy gazik, zanurzałam w spirytusie (rozrobionym żeby miał około 70%) i tym przecierałam dookoła pępuszka, tylko tam głęboko i dokładnie. Trzeba lekko podnieść ten kikut i tam w środku patyczkiem przejechać. Ja na początku nie byłam przekonana do spirytusu, ale nam ten kikut odpadł po nie całych 2 tygodniach, a córka koleżanki miała go ponad 4 tygodnie :ohmy:
A butelki to u nas tylko dr brown's - ulubione butelki Kacperka :) Dostalismy w prezencie z Lovi i Aventu i mój Kacperek nimi gardzi :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766408 przez zuzuzanta
Monia, Wojtek pije Nan z butelek Tommee Tippee. Gdybyś chciał kupić butelkę z tej firmy to odradzam te z wkładką pokazującą temperaturę mleka. U nas się nie sprawdziły. Wojtek zasysał smoczek i strasznie się wkurzał. Te normalne (niby antykolkowe) są ok.

Nie wiem jak wyparzacie butelki dziewczyny, ale ja ogromnie polecam sterylizator. Przez pierwsze trzy tygodnie bawiliśmy się z wygotowywaniem butelek w garnku, ale to była porażka. Ja jakoś wcześniej nie chciałam kupować sterylizatora, bo uważałam, że to kolejny grat w kuchni. Jednak znajomy powiedział, że u nich się super sprawdzał. Ja już miałam dość tego gotowania butelek i wiecznie zaparowanych okien w kuchni i w końcu kupiliśmy. Teraz uważam, że jest to najcudowniejsze urządzenie pod słońcem. My kupiliśmy taki allegro.pl/elektroniczny-sterylizator-to...24m-i3602275500.html


Kasia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #766416 przez akina_zet
O Natalcia, to mnie uspokiłaś z tym pępkiem, ja już się martwiłam,że coś nie tak robię,że tyle się trzyma :huh:

No właśnie Marcik, też słyszałam,że czasem spirytus najlepszy, poczekam jeszcze do końca tygodnia, jak nic się nie zadzieje, to zaopatrzę się właśnie w spirytus :) A widzisz moja gardzi Brown'sem a woli Lovi :D

Dzięki za info Zuzantko :)

Dziewczynki Bebilonki, a nie ulewa się Waszym maluszkom po tym mleczku?

Dziękuję za miłe słowa w imieniu Gusi :)

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #766418 przez Nubi
U mnie Zo sie nauczyla juz zeby ja na raczkach nosic, dzieki dziadkowi i babci, tym ktorzy mowili :nie nos bo Ci sie nauczy... I dzis polozylam ja w kolysce po jedzeniu, odbiciu, przewinieta... A ta mala ryczy, mowie zostawcie ja, nic jej nie dolega niech lezy... Nie minelo 5minut dziadek na rece bierze i co sie dzieje? Zo umilkła... No i juz sie nauczyla ! :huh:

Iwonka zegarki fajne tylko obawiam sie ze jakosciowo to badziew.
Moje propozycje idac tropem puchatka
berney-toys.pl/product-pol-522-Zegar-Sci...tek-Disney-25cm.html
www.wrig.pl/zegar-scienny-disney-kubus-puchatek.html
www.momeko.pl/pokaz.php?id_prod1=125&bod...rez=detail&x=30&y=10

Kinga, jestem pewna ze gdybym nie byla u mamy moje nastawienie nie roznilo by sie wcale od Twojego, o ile nie było by gorzej...
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kalina super spacerowe zdjecia

Akinka dobrze ze juz z Igunia do nas wrocilas, sliczny ten Twoj dijabełek.

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766429 przez niagara
akina_zet napisał:


Dziewczynki Bebilonki, a nie ulewa się Waszym maluszkom po tym mleczku?


Ulewa się, ale po Hippie też się ulewało i dodatkowo był problem z zaparciami.
Ulewanie u dzieci do 3 miesiąca jest rzeczą normalną. Dopóki Igunia przybiera na wadze nie masz się czym przejmować :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #766437 przez akina_zet
Dzięki Natalcia :)

Nubisiu wróciłam, i będę zaglądać jak tylko dziecię mi pozwoli :)

Bo wiecie co, tak podpytuje o te butelki, bo mała mi się często krztusi jedząc, i ma to miejsce i przy butlach Brown'sa i przy Lovi :huh:

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766445 przez nike84
Monia z Lovi mój Kacper też sie krztusi a do Dr brown's kupiłam smoczek dla wcześniaków i jest rewelacyjny.
Co do ulewana to tak jak niagara pisze, że do 3 miesiąca jest to normalne, dopóki dziecko przybiera na wadze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766449 przez akina_zet
nike84 napisał:

Monia z Lovi mój Kacper też sie krztusi a do Dr brown's kupiłam smoczek dla wcześniaków i jest rewelacyjny.
Co do ulewana to tak jak niagara pisze, że do 3 miesiąca jest to normalne, dopóki dziecko przybiera na wadze.


Mała przybiera na wadze, także pewnie jest ok :)

Martuś czyli nie używasz tego smoczka co jest w zestawie? Tylko mówisz,że nim wymienie butelkę lepiej jeszcze kupić ten smok dla wcześniaków?

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl