BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 6 miesiąc temu #766797 przez asiek89
Bry wieczór,

kurczę no miałam takie szczere chęci żeby coś więcej napisać, poczytałam Was w ciągu dnia i zonk. Nie wyszło :(
Nie mam czasu, nie ogarniam. Niby już sporo mi się udało załatwić, ale ciągle jakieś nowe akcje wychodzą: a to sprawy w mopsie, a to badania Patrysia, a to w końcu moje badania i i jeszcze normalne codzienne sprawy, z którymi muszę sobie radzić sama. Czasem brak mi oddechu.
Jutro już sobie postanawiam, że poodpisuję więcej.

Izulka, co do krwawienia się wypowiem, bo to jest mój aktualny problem; byłam właśnie wczoraj i dzisiaj u gina, na przyspieszonej kontroli, bo od tygodnia leci ze mnie za przeproszeniem strumieniem. Dzisiaj miałam usg i dostałam skierowanie do szpitala na czyszczenie macicy - zostało mi w środku coś, czego po cesarce być nie powinno i sama się nie oczyszczę z tego co powiedział gin. No i teraz kolejny problem logistyczny - kiedy ja mam jechać do szpitala i co w tym czasie zrobię z Patrysiem?

Fuck.

Do jutra dziewczynki, napiszę więcej,
Pozdrawiam Was wszystkie i śliczne Wasze skarby!

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766804 przez iwonta_kg
Akina niewiele tej wody moze ze 30ml. Nie zawsze wszystko wypija. Ale po wodzie czkawka zawsze przechodzi.

Jutro postaram się jakos wrzucic filmik jak Kacperek sie prZekreca :) wogole jak lezy na macie to gada sobie to maskotek które nad nim wisza i chyba juz swiadonie uderza w ni e raczkami! Dzis tak sobie patrzylismy na niego z seba i łzy mi sie napatoczyly do oczu... wzruszylam sie tym jakie postepy robi moj synek :)

Jesli mowicie o herbatce z kopru wloskiego to mi polozna powiedziala zeby nie dawac malemu bez potrzeby tylko na bolacy brzuszek bo jak naprawde brzusZek zacznie bolec to moze nie zadzialac...



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #766861 przez donata
papi88 napisał:

izula hubciowi tez się odciskają te gumki wiec kończymy opakowanie 2 i przechodzimy na 3 nie wiem ile hubi wazy bo dziś R ma pozyczyc wage niemowleca ale mysle ze ponad 5 wazy już spokojnie.i wlasnie tak to jest ze jak pieluszki robia się za male to zjezdzaja tak miałam z 1 ze wiecznie była kupa na plecach i teraz już to samo na 2 zaczyna się robic

powtarzam pytanko kto pomoze mi jak wypelnic wniosek o maciezynski???ile w sumie tych tyg jest??


Ja Ci spróbuję pomóc ;)
Ja tam napisałam wniosek i urlop:

WNIOSEK O UDZIELENIE URLOPU MACIERZYŃSKIEGO
W związku z urodzeniem dziecka w dniu 24.08.2013 r. wnioskuję o 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, 6 tygodni urlopu dodatkowego macierzyńskiego oraz kolejne 26 tygodni urlopu rodzicielskiego w łącznym wymiarze 52 tygodni.
Wnioskuję o wypłatę ww. zasiłków w wysokości za cały okres korzystania z ww. uprawnień - 80% podstawy wymiaru.
Ponadto oświadczam, że w okresie objętym wnioskiem ojciec dziecka nie będzie korzystał z ww. urlopów.

My też mamy problem z ulewaniem. Dzisiaj była położna i przyglądała się jak mały je. Jak na złość spokojnie jadł jak nigdy i nie ulało mu się przy niej, dopiero jak wyszła :cheer: Jeszcze jutro mamy wizytę u pediatry. Bo on tak płacze po jedzeniu i się wygina, a dużo nie, bo ok. 100-110 ml. Dopiero jak mu się uleje to się uspokaja. Tylko mu się ulewa zaraz po jedzeniu, godzinę po jedzeniu, a nawet 2 czy 3...

Ej, fajne macie te bujaki! Chyba też muszę się rozejrzeć za takim.

Asiek, bardzo Ci współczuję... Człowiek ma nadzieję, że już po bólu i po połogu, a tu jeszcze... Ja też mam nadzieję, że po tym zapaleniu wreszcie będzie spokój!

Iwonka, zdolne to Twoje dziecko! Mój Szymek przekręca się tylko z boku na plecy i zabawki jeszcze średnio go interesują. Bardziej dźwięk chyba. Ale jak go noszę to rozgląda się po pokoju, że ciężko go utrzymać...

Akina, ja daję małemu herbatkę koperkową tylko jak go brzuszek boli, żeby nie przyzwyczajać. I daję tak ok. 30 ml. Kropelki Bobotic daję tylko też w kryzysowych sytuacjach.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766863 przez donata
Alivva napisał:

Moniu....ja już sama nie wiem co jest między nami... w sumie to co było,tyle,że dorobiliśmy się BONUSA w postaci naszej kuleczki kochanej :)
Oficjalnie nadal OBOJE twierdzimy,że to nie związek,że związków to nie chcemy bo komu to potrzebne,ale odkąd zaszłam w ciąże i teraz po narodzinach małej to ludzie wiedzą lepiej co i jak jest z nami :/
Jak to ja mówię-pozyjemy,zobaczymy. A na razie odliczamy od wyjazdu do przyjazdu i celebrujemy wszystkie chwile razem ;)

Kluseczka zasnęła,koło koszyka miseczka z woda i kropelkami eukaliptusowymi na lepsze oddychanie i óki co-ŚPI


Aliva, żeby z tego celebrowania nie wyszła córeczka kolejna albo synuś :lol: :lol: :lol:

Jejku, kiedy ja będę celebrować z mężem!!! Ekhm!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #766865 przez kalina
eh mloda w dzien przespala a tera oka jak pieciozlotowki.. ale dzis mama u mnie wiec sie nosi na rekach u babci. najwyzej bedziemy dzwonic jutro po nia bo cos sie mlodej podoba:-P a ja sie zakopalam pod koldra i nie slysze:-)

eh usnelam w trakcie pisania.. babcia jednak wymiekla po godzinie bo sie mlodej cyca chce:-P

po nleku tez nam sie ulewa. raz nawet po wodzie.. ale dobrze wiedziec nt herbatki bo 2x dz po 30ml dawalam(dzis naeet na raz 60 poszlo) choc pewnie dzieki temu brzuszek juz tak nie boli to jeszcze troszke pobierzemy. procz tego wode choc raz. dzis wiecej poszlo. cieplutko w mieszkaniu to mloda tez suszy

czkawke przeczekujemy. probowalismy na cycu pozbyc sie ale raz dziala a drugi raz sie krztusi mlekiem.. a po wodzie czasem dostaje wiec to tez nie dxiala..

kurde caly dzien czytam i juz zapomnialam co jeszcze pisac mialam..

a.. nike no szkoda ze nie cieplej bo bysmy spacerowaly nad zalew bo w ciazy meza wyciagalam tam na spacerki.. a tu coraz gorzej z pogodawiec tamza daleko
hustawa super i mlody fajnie poskrecany :-) aspac moze nie chcisl bo sie babci bal:-P

akina gdzies mi sie twoj diabelek przewinal.. jak anioleczek wyglada taka uspana:-)

piszecie ze pieluchy 2 szybko byly za male.. a my dopiero planujemy wziac sie za 2 ktorych mamy5 opakpwan.. bo jeszcze kilka dni temu wydawaly sie jednak ciut duze.. to chybanie o wage chodzi tylko o szczupla pupe:-P

asiek no masakra. nie wyobrazam sobie zebym mloda mogla zostawic na dluzej.. a ile ten zabieg ma trwac? poloza cie do szpitala? skurczybyki partacze jedne w tej sluzbie zdrowia



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766868 przez Nubi
Hej pytanie z wiecziora:
Czy ktoras z was podaje dziecku herbatke z rumianku? Ponoc lepsze dzialanie niz koperkowa?
Dobrej nocki

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #766869 przez agamo
Nubi ja próbowałam małemu dać rumiankowa i po podaniu był płacz a potem wszystko zwrócił wiec już wiecej razy nie dawalam Nie wiem czemu czy akurat zle mu na zelondku siadlo czy jak nie wiem ale efekt był nie taki jaki chciałam :p

Iwonka no super ze Kacperek tak szybko sie rozwija i sprytny maluch z niego Sama duma mamusi jak synus taki silny!

Monia ja koperkowa podaje tez tylko jak brzusio boli i swego czasu brałam tez na spacerkj jakby był ryk a nie pora karmienia ale ostatnio sama wodę wzięłam choć powiem ze i tak zadko kiedy na spacerze ja mu daje bo teraz moja bestyja śpi na spacerkach wiec nie ma potrzeby! Powiem szczerze ze jak przez pierwsze tygodnie uzywalam herbatki często bo mały miał większy problem z brzuszkiem tak teraz już od paru dni mu nie dawalam Chyba zaczyna mu sie wszystko unormowywac! No i zapomnialam pochwalić Twoja Gusia śliczna ta twoja diablica mała! I jak niewinnie śpi! A co do cycow u mnie Kcaperek tez mi tak sutki rozciagal ze na 5 cm chyba masakra jak to widziałam to miałam ochotę za karę mu głodówkę robić :p wiadomo nigdy planu nie zrealizowalam Ale sie już uspokoił nie wiem te dzieci takie napoczatku nieopanowane jakby z dżungli dopiero co wyszły ale przejdzie i Gusi zobaczysz A teraz Kacperek już bardziej dba o swoją mleczarnie i już tak nie robi!

Kalina ładnie udawać ze sie nie słyszy :p Hehehe ja zrobiłam tak samo wczoraj jak sie powsciekalam na mężczyzn i jak mąż wrócił z tego meczu a ja nakarmilam małego to wcislam mężowi w ręce żeby go odbekal i uspil a ja poszłam spać i tez udawalam greka :D Eh my wstretne mamuski :p a co nam tez sie troche od życia nalerzy!

Asiek co za porażka jak mogli tak ci cesarke zrobić ze coś zostawili! Co za palanty! Chyba bym zabiła dziadów jednych no! A na jak długo do szpitala by cię wysłali? No przerabane co z małym ja nawet nie chce myśleć co by u mnie było bo kompletnie nie było by z kim małego zostawić a mąż chyba jakiś bezpłatny emergency musiałby brać a jak tu małego karmić Eh wole nie myśleć Kurcze mam nadzieje kochana ze to szybki zabieg i raz dwa wyczyszcza
Ci ładnie I problem będzie z głowy. Trzymam kciuki

A co do czkawki wyczytalam ze może dziecko ja mieć bo albo ma mokra pieluszke albo za dlugo plakalo albo mu zimno albo ma pelny brzuszek Wiec Ja malemu nic na czkawke nie daje czekamy az sama przejdzie bo jak to z przepelnionego brzuszka to picie nic nie pomoze Choc dzieki bogu nie mamy ich czesto!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766871 przez kalina
nubi ja probowalam rumianek podac mlodej przez cyca jsk bylo naprawde zle. oa i mi pomoglo bo sprawy kibelkowe dopiero zaczynaja sie uregulowywac.. choc szczerze nue wiem na ile jej pomoglo bo wtedy rltez szly herbatki i woda zz kminkiem i nie wiem ktore to najlepiej dzialalo:-) moja mama tez mowila o herbatce rumiankowej tylko nie wiedziala czy od poczatku mozna choc gdzies na necie przeczytalam ze moze uczulac. a zapomnialam zapytac polloznej:-\

agamo no czasem musimy sie zachowac jak wyrodne matki:-P ale grunt ze wtedy ma kto czuwac nad malenstwami i nic im sie nie dzieje.. mama tez przyjechala pobawic to nie chcialam jej w tym przeszkadzac:-P
a tez z mezem mialam podobna sytuacje- przyjechal do kraju jego najlepszy kumpel z ktorym sie nie widzieli prawie rok i poszedl na dwie godzinki na piwko z nim. po 2,5h dzwonie za nim a on ze jeszcze posiedzi ze 2. najpierw sie zgodzilam a pozniej zalowalam i dzwonilam za nim bo mala dala taki popis ze juz nie mialam sil i maz wrocil po jakims czasie a ja poryczana z awantura. tylko wtedy nie moglam go z mala zostawic bo juz mial w czubie niezle.. bylo tylko szybkie wyjscie pod prysznic a mloda na lozku zeby nie podnosil..
eh te nasze facety mysla ze my wolne mamy caly czas to im sie nalezy jakies wyjscie i odstresowanie sie.. nie zdaja sobie sprawy ze my tez oddechu potrxebujemy. nie mowie ze jej mam dosc bo nie chcialabym na dluzej zostawiac jej samej ale czasem nawet przewietrzenie sie do sklepu swoje zrobi.. i jak patrze maz z pracy wraca na kompa ma czas bo zmeczony, zly jak go obudze i od razu dziecko daje.. a mu tlumacze ze mala czesto mnie budzi w nocy i tez na juzvmusze byc przytomna..

a tera sobie siedzimy obie, nosek zakropilam bo cos furga jakby katar miala ale nie widze kuzek w nosku wiec juz sama nie wiem..
ale jak tak na nia patrze spiaca bezbronna skazana glownie na mnie to juz sobie nie wyobrazam jakby mialo jej nie byc.. nie wiem po co az tyle sie zastanawialam czy chce dziecko i w ogole nie rozumie jak dawniej moglam nie lubic dzieci:-) a moze wlasnie musialam dojrzec do tej chwili zeby moc sie teraz cieszyc nia:-)



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766873 przez niagara
Iva hustawka jest z firmy Bright starts
Papi agamo nie wiem czy Julka podobna do tatusia, bo pierwszy raz taka opinie slysze (znaczy czytam). Ja tam osobiscie podobienstwa zadnego nie widze, ani do siebie, ani do tatusia ;)
Izula z @ nie pomoge, bo po porodzie jeszcze nie mialam. Na wizycie lekarz powiedzial, ze sie jeszcze oczyszcza i za 2 tyg przyjedzie ciotka z ameryki ;)
Iwonka zdolny ten Twoj Kacperek:) a duzo lezy na brzuszku w ciagu dnia?
Kalina moj maz tez srednio sie angazuje w opieke nad Mala. Jak tylko do pracy ma isc to w nocy w ogole nie wstanie. Udaje ze nie slyszy placzu Julki. Jak ma wolne to cos tam zrobi, nakarmi chyba tylko, bo do przewijania sie nie garnie. A i tak prawie za kazdym razem musze prosic, bo sam sie nie domysli, ze chcialabym odpoczac troche.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766874 przez niagara
A ta wode to podajecie "na zyczenie" czy zmuszacie dzieci? Powiem szczerze, ze moja trudno do czegokolwiek zmusic. Jak sama nie bedzie chciala to nie da rady. Problem w tym, ze ona za bardzo nie chce popijac, a ja sie boje ze sie odwodni :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766888 przez kocham_cie
Dzień dobry muśki :laugh:

Chłopcy jeszcze śpią a ja z wrażenia po przespanej nocy wstałam godzinę temu :laugh: wczoraj walczyliśmy do północy, oj pisk był okropny... chyba małego brzuszek bolał i to mocno :( ale jak już zasnął to tak mocno że do nocnego karmienia nawet oczek nie otwierał :blush:

Mamy dziś pierwsze szczepienia... okropnie się stresuje dobrze że D. po nocce i pojedzie z nami i będzie trzymał Antosia bo ja chyba bym nie dała rady

Co do huśtawki to ja już Aga usłyszałam od D. że to pewnie będzie kolejny niewypał jak leżaczek bujaczek... no cóż trzeba próbować sobie jakoś ulżyć a widzę że u dziewczyn się sprawdza... widziałam na allegro za 200 zł używane w stanie idealnym więc po wypłacie kupie a tatuś iech sobie gada co chce ;)

Iwonka mój Antoś też się już obraca z brzuszka na plecki i śmiać mi się chce bo najpierw musi się rozbujać i wygląda to naprawdę komicznie ;) oj zdolne te nasze chłopaki :laugh:

Asiek oj biedna ty:( a na długo do tego szpitala??? ja jakoś odwlekam wizytę u gina bo się boję że będę musiała być jeszcze raz szyta, bo tak jakoś luźo tam a dole B) ... i jakoś tak czuję że podświadomie że coś jest nie tak....


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


o Antoś wstał... uciekam

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766907 przez kocham_cie
Monia wracając do mojego powrotu do garderowy z przed ciąży. Kochana nic się nie martw i ty wrócisz u mnie to trwało całe 7 tygodni więc cierpliwości ;) jeszcze tydzień temu też w nic nie wchodziłam w tyłku ;)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766926 przez nefeli
Tak wam skrobne na szybciutko z moich ostatnich odkryc...udalo mi sie wczoraj i od 9tej rano do 20tej bylam na laziorowaniu po Salonikach,obawy mialam jak mala zniesie caly dzien poza domem...bylo superrrrrrr....okazala sie najukochanszym dzieckiem na swiecie...spala,jadla i byla mega szczesliwa,lezac w samym pampersie w samochodzie,bo u Nas wczoraj bylo prawie 30' wiec ukrop,w bodziaku sie pocila i wiercila a na golaska pieknie spala.
Co do hustawek ja tez mam tej samej firmy co Natalia i powiem Wam ze ogolnie jestem zadowolona,ale jakos nie lubie widoku tak powyginanego maluszka,wiec my sie hustamy nie za dlugo co to by nie przesadzic..Natalka mam pytanie czy Twoja hybrydowka jest patrzac z przodu troche jakby stala ukosem,jakby jedna strona byla nizej druga wyzej? bo nie wiem czy reklamowac...a to az do Saloni trzeba jechac...
Monia napisz mi na priva gdzie takie literki moge kupic :)Igunia aniol naturalnie jak spi,no i doczytalam sie ze zwierz jak moja Nefeli jak chce miche... my tez sie rzucamy jak zwierz na butle,na cysia...wogole jest stworzona do cysia...ja butle z jednej strony a ona ewidentnie glowe w druga i gryzie moj biustonosz albo bluzke...wiec czasami zaszalejemy przy cysiu ;)
wiecie co ja jakas wybredna czy co zeszlam wczoraj mase sklepow dla dzieci i wszystko jest okropne...jakas moda na brzydkie ubranka...jak choinka ozdobione,wszedzie tysiac falbanek i tylko rozowe ...nie moglam znalezc mieciutkich spodenek z weluru,bawelny bo moja lala nie znosi pajacy i spiochow :( wiec tylko w benetonie sa takie miekkie ubranka...
z ubrankami kiepsko jakis nie zakupowy dzien byl wczoraj...ale mamy piekny welurowy recznik z Zary :) dzis po kapieli sie wykiziamy...
sorki ze ja tak o sobie...o nas...
ktoras pytala chyba Monia o butelki ja mam tylko Nuka i medele,Nuka szklane na mm...
z nuka jestem bardzo zadowolona i Niunia tez.
co do spania to na przyklad wczoraj w samochodzie spala caly dzien...w nocy gorzej bo charczenie ja meczy i machanie lapkami na prawo i lewo..wiec juz z wyczerpania pozwolilam zeby spala w strone meza i on jej trzymak smoka i lapki ...biedny a on dzis w pracy caly dzien...az mam wyrzuty sumienia :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766958 przez karolcia1919
Bry...moj maly to taki agent ;D i cwaniak.
Musi przytulic sie do cyca by zasnac ;)
A jak go chce polozyc zerka jednym okiem.

A noc ? 20.30-22.45 potem 24 i nie spal do 1.15 potem obudzil sie o 3i6...jakos snu nie mial a cyca troche pociumcial....


Czy wasze dzieci tez maja czkawki?moj 3razy dziennie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #766961 przez papi88
hej

donatka wieeelkie dzięki za ten wniosek zaraz go machne i wysle im.
wlasnie dziewczyny uważajcie z tymi pieluchami aby nie nakupować na zapas za dużo bo z 2 na 3 szybciej się przeskakuje niż z 1 na 2 zwłaszcza ze R pozyczyl wczoraj wage i maly wazyl w spiochach i pustej pieluszce 5800 :cheer: jeszcze dziś go zwaze na golasa jak będzie, a pampers 2 sa do 6 kg i już się martwię ze znow mi zostanie bo mam ich ze 100 szt a on w takim tempie przybiera

co do herbatek to wlasnie jak małego brzuszek boli to rozrabiam ta koperkowa tak jak zalecane ale jak po prostu na popicie czkawki to dosłownie wsypie pare ziarenek dla smaku nie dla efektu a podaje ile maly chce tyle wypije rozrabiam przeważnie 60 ml i pare razy tylko wypil wszystko tak to z 20ml wypije

powiedzcie czy wasze dzieci często się odparzaja?hubcio od kiedy przybral na wadze to a to pod pachami a to pod jajkami kurcze delikatne te moje dziecie no i ratuje nas sudokrem bo linomag zawodzi mam wrazenie ze oprócz natłuszczenia to nic nie daje

natalka mój R tez się jakos nie rwie do małego i czasem mi po prostu przykro bo tak chciał syna a teraz olewa,jak wraca do domu to złapie kota i przytula :angry: zamiast do dziecka.wiem ze go kocha ale tlumacze mu ze musi spedzac z nim czas już teraz,przytulac,rozmawiac ze dziecko tego potrzebuje i musze go przymuszać do wszystkiego,ale R już widze jak oglada zabawki dla hubcia i widze ze się nie może doczekać jak maly podrośnie eh mam chyba dwojke dzieci..

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl