BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 7 miesiąc temu #766453 przez nike84
akina_zet napisał:

nike84 napisał:

Monia z Lovi mój Kacper też sie krztusi a do Dr brown's kupiłam smoczek dla wcześniaków i jest rewelacyjny.
Co do ulewana to tak jak niagara pisze, że do 3 miesiąca jest to normalne, dopóki dziecko przybiera na wadze.


Mała przybiera na wadze, także pewnie jest ok :)

Martuś czyli nie używasz tego smoczka co jest w zestawie? Tylko mówisz,że nim wymienie butelkę lepiej jeszcze kupić ten smok dla wcześniaków?


Monia u nas sie sprawdziło i Kacper nie chce jeść z innej butelki. Spróbować możesz bo taniej cie wyjdzie kupienie smoczka niż nowych butelek. Ja właśnie muszę dokupić jeszcze butelki bo mam 120ml a myślę że niedługo potrzebne będą większe pojemności :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766463 przez karolcia1919
Mam pytanie...zgubilam gdzies Pit 11 za 2012rok..a chce zlozyc o te druugie becikowe.czy jak pojde do urzedu skarbowego wydadza mi takie cos ???pewnie za oplata ?orientuje sie ktoras??


Co do wagi moj maly tyje w oczach ma taka brode ze az mu szyji nie widac ;)
Ulewa mu sie tez...dwa razy bardzo mocno niestety.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766481 przez karolcia1919
Wszystko mnie drazni tzn...nie podoba sie tesciowej data chrzcin..wg w niczym mi nie pomaga..tylko maly i maly i na rece albo bujac !
Moja mama co ledwo chodzi i nie mieszka blisko mnie i niespi na kasie to zawsze przyjedzie pomoc posprzata przypilnujd malego kupi cos mi do domu do jedzenia dla malego dzis malemu dala kase i pampersy...a ta tesciowa gra mi mna nerwach i jeszcze potrafi sie obrazic .;/ toc ku...za przeproszeniem.


Sorki musialam sie wygadac bo az mnie nosi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766499 przez izula
Mąż poszedł do pracy, Piotruś śpi po kąpieli bo zrobił kupę tak dużą jak on sam :)) a ja zastanawiam się za co się zabrać. Mam na głowie sprzątanie bo w piątek mam gości, do tego górę prania, jeść sobie muszę zrobić i jeszcze w środę mam egzamin teoretyczny z prawka, który pewnie obleję bo kiedy tu się uczyć. Ale, że ja uparta jestem to jakoś dam radę :)

A my przeszliśmy już na pampersy 3 :))

Karolcia współczuję teściowej. Ja cię bardzo dobrze rozumiem bo mnie moja doprowadza do szewskiej pasji. A jak nie teściowa to własna mama. Każdy wie lepiej. Ostatnio stwierdziły że powinnam dokarmiać małego sztucznym mlekiem bo pewnie płacze bo jest głodny a nie że ma kolki bo przecież co tam lekarz może wiedzieć :)))

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766504 przez niagara
Moja córeczka na swoim leżaczku :) Udało mi się uchwycić moment, bo chwila radości nie trwała zbyt długo, ale zaczęła się powoli przekonywać :blink:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766526 przez Alivva
Kiniu,daj spokój,nawet tak o sobie nie myśl. Prawdą jest,że dziecko wywraca nam świat do góry nogami i trzeba czasu,żeby to sobie na nowo poukładać. Ściskam Cię wirtualnie Kochana :kiss:
Moniu,Alicji nie,ale Filipowi pępuch się trzymał miesiąc więc się nie stresuj :) Na pewno Igusiowy kikucik niebawem odpadnie :D
Mleczko my uzywamy Bebilon z pronutra ;) hahaha SYRENA :) ja tez tak mówię o mojej małej zołzie kochanej :) Twoja Zołza prześliczna :)
Kalinka pieknie spacerowo :) A my dziś w domu,bo za oknem gówniana pogoda :P
Marta,widać,że huśtawka się sprawdza :) Śmiac mi się chce jak widzę te "powykręcane" maluchy w tych huśtawkach ale pewnie im tak wygodnie bo moja jak zaśnie w bujaku to tam jej najlepiej. W brzuszkach tez były pozawijane więc może miło im się takie dziwne pozy kojarzą :D
Większość z nas jednak się na Bebilon zdecydowała. Aluśka jak miała problem z kolkami to kupiłam puszkę Bebilonu Comfort i tez było git,ale że miałam ju zzamówiony zapas z pronutra to daję ten i jest SI. Chociaz problemy z kolkami minęły po tych czarodziejskich niemieckich kropelkach. Własnie nam się kończy pierwsze opakowanie ale jutro ciocia Monia przywiezie kolejne i do przyjazdu tatusia wystarczą ;)
Nan niby ok ale słyszałam,że zwiększona zawartość żelaza powoduje coś tam...kolki,czy zaparcia??? Nie zapamiętałam jak zwykle :/
A butle używamy Tommee Tippee i też jest ok :)
Kasia ja mam te właśnie z tą wkładką i smoczek zasysał się tylko w jednej z 4 jakie miałam...okazało się,że nie było nacięcia na końcu tej wkładki...na tym miękkim silikonowym na czubku :) Naciełam delikatnie nozykiem żeby było jak w pozostałych i jest teraz dobrze ;)
Natalia ślicznie Julka tez się prezentuje w bujaczku :) Jakiej masz firmy tę huśtawkę??
Ach no i muszę CI napisać,że Ci straszliwie zazdroszczę wyjścia z mężem :) Mi się kino marzy ale musze zaczekać do kolejnego przyjazdu Barta... :( Nie mogę się już doczekać a dopiero co wyjechał :( Sama nie wiem czy ja za nim samym tęsknię czy za jego pomocą :)
Jutro przychodzi babcia Roma i powiuem Wam,że liczę na to,że zaoferuje swoją pomoc od czasu do czasu...
mała się obudziła i krzyk....MLEKAAAAAAAAAAAAAAAAA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766528 przez iwonta_kg
Karolcia nie musisz miec pitu11 , tylko zaswiadczenie o dochodach ze skarbowki.

Bylam dzis na zakupach w pepko u zobaczcie co kupilam:)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766529 przez Kasia :]
Akina, u nas pępuch siedział miesiąc, więc nie masz się czym martwić. Nie chciał za bardzo nawet odpaść i położna, jak przyszła na wizytę to wymaltretowała go patyczkiem i odpadł.
Niestety mnie też często bolą brodawki :( Jak już jest lepiej i mam wrażenie, że wszystko się normuje to za chwilkę znów ból. Nie wiem czy to nie przez zastoje w piersiach :dry:
Co do mleczka mm, to my generalnie na cycu, ale jak nie wiem o co jej chodzi to czasem zrobię buteleczkę z Nan :blink: A buteleczki mamy takie jak Iva z TT :silly: I jesteśmy zadowoleni :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766560 przez papi88
czy ja dobrze widze czy większość dzieciaczkow podobna zdecydowanie do tatusiow?iwonka,natalia,iva wasze pociechy to wykapani tatusiowie za to moje dziecko nie wiadomo do którego z nas bardziej podobne chyba hubcio jest mieszany uszy ma po tatusiu nosek zadarty po mnie itp.

a karolcia jak ja cie rozumiem z ta tesciowa...chciałabym mieć rowna tesciowa a nie tak jak z kawału tesciowa na sto dwa-sto metrów od domu dwa metry pod ziemia a i myslalam ze tylko moje dziecko ma dwie brody takie grubiutkie się zrobilo

izula my tez pomalu przymiezamy się już do 3 az mnie to przeraza ze on tak szybko rosnie i tyje :)

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766610 przez karolcia1919
O to Iwonka chodzi ze unas chca i pit11 i te zaswiadczenie....


Moj maly zapadl w sen...pewnie noc bedzie ciezka...;/;(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766612 przez Alivva
Ile ważą te Wasze bąble,że już na trójki pampersa przechodzicie??
Moja mała wczoraj była ważona,ma już 4450g a ja używam pampersów premnium 1 :P
Co prawda juz końcówka więc zaraz otworzymu dwójki a gdzie nam do trójek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766628 przez izula
Alivva mój Piotruś waży 5250. Od wczoraj używamy 3 i jestem bardzo zadowolona. Przy 2 miał odciski na nóżkach z gumek i notorycznie mu zjeżdżały poniżej pępka, przez co ciągle przeciekały. 3 ma wyżej i nie cisną w nóżki. 2 używaliśmy od 4 do 5 kg. Koleżanka mi podpowiedziała, że oni przechodzą na rozmiar większy jak mały osiągnie wagę tą wyjściową już z następnych pampersów. I jak mogę coś doradzić to nie kupuj za dużo 2 bo między 2 a 1 nie ma za dużej różnicy. Ja miałam 3 opakowania 2 i jedno mi zostało :)

A smoczek dostał już dla bobasów od 3 msc z Lovi bo ten co ma od 0 to mu się odciska na buźce. I zauważyłam, że smoczek pasuje mu tylko taki z okrągłą końcówką nie z tą ściętą. Przez to teraz kupuję po kolei smoczki z różnych firm :( może coś podpasuje :)

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766638 przez papi88
izula hubciowi tez się odciskają te gumki wiec kończymy opakowanie 2 i przechodzimy na 3 nie wiem ile hubi wazy bo dziś R ma pozyczyc wage niemowleca ale mysle ze ponad 5 wazy już spokojnie.i wlasnie tak to jest ze jak pieluszki robia się za male to zjezdzaja tak miałam z 1 ze wiecznie była kupa na plecach i teraz już to samo na 2 zaczyna się robic

powtarzam pytanko kto pomoze mi jak wypelnic wniosek o maciezynski???ile w sumie tych tyg jest??

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #766640 przez papi88
izula wlasnie większość smoczkow np. avent jest takich ja to nazwe spłaszczonych niby one sa ortodontyczne a te lovi bo my tez używamy bardziej przypominają kształt piersi i maja nie zabuzac odruchu ssania hubcio je woli i zeczywiscie nie ma problemu ze ssaniem

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #766689 przez Alivva
papi88 napisał:

powtarzam pytanko kto pomoze mi jak wypelnic wniosek o maciezynski???ile w sumie tych tyg jest??


papi wzoru tego wniosku nie mogę znaleźć...ale gdzieś tu musi być...
pue.zus.pl/wzory-dokumentow?p_p_id=101_I...dOperator=true&cur=3
a jesli chodzi o te tygodnie to tak to wygląda:
20tygodni urlopu macierzyńskiego podstawowego
6tygodni urlopu macierzyńskiego dodatkowego
26tygodni urlopu rodzicielskiego

chociaz ja byłam u nas w ZUSie i dostałam od nich gotowe druki do wypełnienia i wysłania do firmy.... dużo prostrzy niż te tu na stronie... Może przejdz się do ZUSu u siebie i poproś taki druk-na pewno mają ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl