BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 6 miesiąc temu #777187 przez agamo
Kasia ja tez mam butle TT i termoopakowanie tez z TT co prawda nie próbowałam innych ale gołym okiem wydawało mi sie ze sie nie zmieszcza. No i dziewczyny potwierdzają! I rownież polecam bo bardzo dobrze trzymaja ciepło!

Vilemo Paula jak dobrze cię widzieć częściej na forum! Z teściowa masakra współczuje taka smierć jest poprostu okropne Wiadomo żadna nie jest przyjemna Ale nagła to okropny cios dla rodziny Nie chce wiedzieć co musiał czuć tesciu jak ja znalazł! A Klaudiuszek i pralka no ma niezłe pomysły nie powiem! Mały urwisek chciał mieć czyste pampersy ot co!

Iga synus śliczny! Do kogo podobny mamy czy taty? Ma bardzo wyraźne rysy twarzy nie wiem tak mi sie wydaje. I wloskow masa! :)

Madzik no Antos śliczny i jak bosko wyglądał w tym wdzianku Przyznaj sie gdzie szalalas po sklepach?

Iwonka Kacperek super jak zwykle! No i już z gryzaczkiem daje niezły spryciarz! U nas narazie zabawki interesują ale z daleka.

Donia współczuje z taka położna! U nas nie lepsze! Takze wiem co czujesz! A z tymi aptekami to sie zgodzę niektóre to sie tak zachowują jakby po medycynie były co one maja do gadania! Co innego jak sie człowiek pyta o radę a co innego jak wiesz co chcesz a ona ci powie ze ci nie sprzeda no szlag mnie trafia w takich sytuacjach!

Kalinka bardzo ładny ten kolor i jest ci w nim do twarzy! Z karmieniem tez nie mam sumienia go budzić wiec nie wybudzam i przez to czasem mnie zaleje W nocy karmimy sie o 20 potem 1 pózniej 5 i pózniej 8 i ta pierwsza przerwa dosyć długa ale stwierdziłam ze jak mały ma już jakiś rytm ustabilizowany to chyba głupota by było rozbudzanie go i wtedy mi sie rozreguluje. Bo u nas nie ma szans bym go wyciagla z lozeczka i na spiocha dała bo on jak sie go podniesie to już oczy otwarte!Takze karmie często w dzień a w nocy bez zmian!A jak u was idzie z ta laktacja?

Karolcia my myjemy małego zelem 2 w 1 zel do ciała i szampon. Po kąpieli sie balsamujemy balsamem z tej samej seri i nie mamy problemów ze skóra Czasem jeszcze robimy kąpiel w samej wodzie z dodatkiem olejku do masażu i wtedy tak mu super nawilza ze jak mały miał luszczacy naskorek na nozkach wszystko przeszło no ale teraz już sie mydlimy codziennie!

Biedna ta Asia nasza mam nadzieje ze jednak wszystko im sie ulorzy! Kurcze przerabane ma tak sama i mama chora Współczuje! A jak tam jest już po zabiegu tym lozyskiem? Wiesz coś Iva?

Iva tekst Marysi tez super dzieci to są pocieszne! No i współczuje z tymi kolkami jeszcze tylko czwartek piątek i w sobotę już będzie tatuś z wami to i pomoże i kropelki przywiezie! Gratulacje dla kuzynki!ale liczny ten rok i przyszły tez coś mi sie wydaje ze będzie Wiecie ze w przyszłym wsZyscy kuzynowie męża oprócz jednego małżeństwa spodziewają sie dzieci i tez pierwsych Smialam sie ze ten jeden kuzyn musi równać do szeregu i całe kuzynostwo będzie mieć dzieciaczki z jednego roku! No i ta babcia Roma coś mi sie wydaje ze zakochana w Lusi! Super ze chce byc babcia i rozpieszcza wnusie No i widocznie chwali sie w pracy ze i tamci paczuszke zrobili! Miło bardzo miło!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777206 przez karolcia1919
witam nowa mamcie ;) ja tez mam 20 lat a mamuski z forum mnie zaakceptowaly chyba ;)
Twoja sytuacja z mama byls dokladna jak i moja...te wieczne pytania co ze szkola itp. a teraz moja mama swiata poza Malym nie wiszi Wiec fajnie ze do nas napisalas ;).czuj sie jak u siebie ;)

no pytam o te mydlo i szampon..bo nam polozna kazala dodawac oliwki do wody ,no i myje go w tej oliwce ...no ale przez caly czas ?zastanawiam sie o wprowadzeniu szamponu czy mydla...cos doradzicie????;)

noc ? dzis lepsza od poprzedniej ...wracamy do normy ;)


iwonka ,iga,madzia,- slicznosci te wasze malenstwa ;) super;)

vilemo- ale agencik z tego Twojego synka ;) no ale rosnie Ci pomocnik !! ;) chcial Ci poprostu posprzatac ;)


czy ktoras wybrala tylko podstawowe szczepienia ?????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777218 przez Kasia :]
Dziękuję za odpowiedzi odnośnie butelek :blink: Czas złożyć zamówienie na allegro :)

Witamy nową Mamusie na forum ! :side:

Karolcia, my do kąpieli dodajemy Oilatum i zwykle niczym więcej ciałka nie myjemy. Do wosków natomiast używamy Johnsona płynu do mycia ciała i włosków 3w1. Nie mamy żadnych problemów ze skórą, nie stosujemy po kąpaniu żadnych nawilżających kremów, oliwek itp. :blink: Mam mydełko z Bambino, ale jeszcze nie wypróbowane, więc się nie wypowiadam w tej kwestii :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777223 przez Kasia :]
Agamo, u nas laktacja coś szwankuje ostatnio :dry: W nocy odciągałam pokarm, bo Zosia zjadała tylko z jednego cyca. W dzień dawałam jej to odciągnięte jak nie doajadała. I to był mój błąd chyba. No ale co zrobić, jak dziecko głodne :unsure: Przecież nie możesz nie dać. No i teraz cwaniak mały w dzień nie chce ciągnąc cycka, tylko woli butlę! No ba, przecież łatwiej. I odciągam ile mogę, ale już porobiły się zastoje w jednym, a przez to leci mniej i trzeba robić mm już dwa razy na dobę. I kółeczko się zamyka, bo za chwilkę pojedziemy już tylko na mm, bo cycki przestaną pracować :( Cóż, płakać z tego powodu nie będę, Zosia jak się naje porządnie to i spokojniejsza jest, dwa miesiące już ma to może nie złapią nas te kolki nieszczęsne. A i mamusia sobie poje porządnie w koncu :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777241 przez agamo
Witamy Haole i Pole! Tak jak Natka pisze wiek nie ma tu znaczenia!

Kasia wcale ci sie nie dziwie Ja tez już pogodzilam sie z tym ze jak mały teraz nie przybierze na wadze to zacznę dokarmiac a jak pewnie zacznę to i laktacja stopniowo siadzie ale teraz łatwiej mi to będzie zaakceptować Na początku byłam załamana po wizycie środowiskowej choć moze bardziej z powodu ze mały za mało przybrał niż tego ze nie będę karmić Choć napewno będzie mi tego brakować. No ale póki co karmie go nadal tylko cycem w poniedziałek jedziemy na wazenie wiec zobaczymy co i jak i z tamtad zdecydujemy co dalej choć jak mały nadal przybiera i nie jest to minimum to moze jeszcze nic straconego!zobaczymy Co do jedzienia to ja wszystko mocno doprawiam tak jak i przed ciaza i jem praktycznie wszystko oprócz kapusty i grzybów No i zero kawy i zero alkoholu A tak to chyba w sumie bez zmian! Ale za bigosem i lampka wina tęsknię!!!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777256 przez nefeli
Monia Igunia istny aniolek i jaka juz duza kobitka :kiss: :woohoo:
Iwonka Kacperek widze ze robi juz niesamowite postepy,super,ja tez czekam na kolejne cuda mojej niuni :)
Madzia no powala calkiem Antos maly dzentelman :lol: :lol: :lol:
Serku wspaniale ze sie odezwalas,Bogna slodziak cudowny do schrupania,ale wiem jak moze wymeczyc...my tez czekamy na spokojniejsze dni czasami...ale usmiech wszystko wynagradza :) caluje Was mocno
Asiu co u Ciebie jak sprawy ginekologiczne,mam nadzieje ze juz w domku i wszystko dobrze z Wami,mocno trzymam caly czas za Was kciuki!!!
Iga synek sliczny chlopczyk :)
Slonko jak z Twoja piersia? udalo sie utrzymac laktacje? zwalczyc problem? ja nadal dol przez laktacje,jak ona szuka cysia to ja placze i cos mnie w srodku zciska,wiec mam nadzieje ze u Was duzo lepiej bo mleczko jest a to duzy sukces,oby bylo duzo duzo!!!
Kiniu dzieki za pomoc w sprawie zelu Jelpa,napisz mi czy ladnie pachnie po praniu...
Wiecej nic nie pamietam,przepraszam...doczytam pozniej...my znow duszenie w nocy...durne mleko ja zaflegmia...ja nieprzytomna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777260 przez papi88
haola witaj nie martw się ja mam 25 lat moje dziecko było planowane bo staraliśmy się pol roku a moja mama tez widziałam miała jakiś zal do mnie bo studia miałam dokonczyc i wogole myslala ze będę mieć dziecko po 30 ale później wszystko zaakceptowala

Hubert ostatnio daje mi wieczorne koncerty dziś w nocy tez często się budzil wiem jedno to nie brzuszek ale co???caly czas zwalam ze to mogą być zabki...w sumie jak p[oznac ząbkowanie skoro piąstki i slinotok nie koniecznie o tym swiadcza

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777268 przez Kasia :]
Agamo, ja przyprawiam niby też normalnie, ale wiele rzeczy wyelimonowałam zupełnie. Już robię listę rzeczy, które za mną cały czas łażą :silly:
1. kebab
2. czekolada (duuuużo czekolady :blush: )
3. smażone kuleczki ziemnaczane
i to wszystko zapiję z dziewczynami numerem 4. wino z mojej osiemnaski.
Czekało na specjalną okazję i myślę, że narodziny córy to idealna okazja! :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777270 przez nefeli
Witam nowa mamusie Haole i Niunie Paole :) wiek nie istotny czlowiek sie liczy i jego serducho!!!fajnie ze jestes :)
Ivciu super ta Babcia :) wstaw jakas fote z wnusia :)
Villemo przeczytalam Twoja historie dobrze rozumiem co czujecie,jeszcze raz moje kondolencje i ogromne wyrazy wspolczucia!!! moja najukochansza babcia zmarla w wieku56 lat nagle-wypadek samochodowy na przejsciu :( do dzis nie moge sie z tym pogodzic...wiem jaki to bol gdy nagle odchodzi tak mlody czlowiek...ale tak jak napisalas powoli czas bedzie leczyl rany i dni beda mniej bolesne czego Wam mocno zycze!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777272 przez papi88
acha co najważniejsze moje dziecko calkiem nieświadomie powiedziało wczoraj mama bylam w takim szoku ze glowa mala szkoda ze nie mogłam tego nagrac może dlatego mu się udało bo często mowie do niego powiedz mama i on prubuje nasladowac mimike ust

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777277 przez nefeli
Agamo zycze Ci sukcesow z karmieniem kochana...na pewno sie uda utrzymac laktacje!!!
Papi moj syn tez od 2 miesiaca sie slinil tez wydawalo sie ze szybko bedzie mial zabki...pierwsze dwa w 11 miesiacu ;) wiec slinienie i piastki w buzce o niczym nie swiadcza :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777280 przez nefeli
PApi my tez mieslismy taki numer z synkiem mial 2,5 miesiaca i powiedzial ELENI gdybym byla sama moze nikt by nie uwierzyl ale ze byla moja szwagierka wlasnie ze swoja kolezanka Eleni i obie slyszaly...wszystkie zaliczylysmy niezle zdziwko...mowie do niego powiedz Eleni a on bum...fajne takie momenty:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #777289 przez MyMelange
Witajcie,

u mnie polozna byla raz i to przez to, ze zadzwonilam do przychodni. Niby ma byc ponownie, ale mozno w to watpie.

Karolcia ja myje Mikiego uniwersalnym plynem Put & Rub i nie smaruje go po kapieli. Poki co skorka ma sie dobrze. Do sarowania pupy uzywam Bepanthenu od samego poczatku i nie mamy zadnych przebojow.

Asienko trzymaj sie dzielnie kochana. Bidula wkosc dostaje no :(

Iva, serce nie sluga....;P Luska Was na zawsze polaczyla, wiec kto wie... a noz widelec :)

Witam nowa mamunie - kazda jest mile widziana w naszym gronie.

Villemo, medal dla syna hihihi - tak si dziecko postaralo, a mama niezadowolona ;p

Daga, plyn pachnie delikatnie, a popraniu praktycznie go nie czuc. Jak dla mnie to akurat plus, bo nie chce dziecku fundowac aromaterapii ;P

Pappi, lada moment i bedzie wolac co 5 minut MAAAAAMAAAA ;) Ja chyba czekam na ten moment, bo przy miesiecznym nieswiadomym szkrabie mam duzo zalamek ze wzgledu na brak kontaktu i zrozumienia jego potrzeb.

Dziwczyny karmiace mm. Ile wazy Wasze dziecko i ile zjada mleka? Moj znowu wczoraj dal koncert od 17 do 1 wnocy jakby byl glodny. DOmagal sie po 2 godzinach, a boje sie tak czsto mu dawac. Ostatcznie w nocy zjadl 120, odbilo sie i zaczal sie drzec ponownie, wiec dorobilam 30 i zasnal. Teraz zjada po 150ml mleka( tzn wody, nie mieszanki).On ma dopiro 4 tygodnie a wciaga jak jakis kilkumiesieczny! Jak dam za malo bede miec afere non stop. Juz sama nie wiem o co chodzi. Kolki nie ma, baki ida, kupa jest, brzuch miekki. Boje sie, ze za tydzien zawola 200! Fakt, ze mu sie uleje nadmiar, ale jakos w glowie to dziecko ma wieksza potrzebe jedzenie niz fizycznie jest w stanie strawic.

Prawdziwa milosc zaczela sie 4.10.2013 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #777292 przez kocham_cie
Dzień dobry mamcie:)

Antka wcisnęłam na ręce Damianowi... i powiedziałam że chcę mieć chwilę spokoju bo muszę forum ogranąć... hihihi co mnie obchodzi że on z nocki wrócił... ja też całą noc nie spałam bo antoś szalał, potem się ulotnie z młodym do rodziców to będzie mógł spać :silly:

Nike zacznę dziś od ciebie u nas też niestety każdej nocy zaczyna się szaleństwo około 4 rano i tak przez dwie godziny... a jesteśmy i na bobotkiku i na delicolu... w dzień raczej nie mamy problemu z kolkami, chyba tak jak Paula napisała w dzień mały więcej się rusza i jakoś sobie radzi z tymi gazami... ojć jeszcze troszkę... musimy to jakoś przeżyć :blink:

Villemo to co przytrafiło się twojej teściowej- straszne... za młoda kobieta żeby opuszczać ten świat :(

Agamo, Iwonko Nubi kiedyś wrzuciła fotke z H&M z tym zestawem i to właściwie jej zasługa że antoś tak elegancko wyglądał... bodziak kosztował 39zł, a spodenki- a raczej getry dla dziewczynek (hihihi) 22zł... połączyłam i wyszedł super wygodny zestaw... teraz odprułam muszkę i mały dalej smiga :silly:

Daga a jak u ciebie z tą laktacją dalej się meczysz... no i to gorączka :unsure:

donatko a CO w końcu wyszło z tymi twoimi rodzicami chrzestnymi? natomiast położną ja sobie np sama wybrałam babeczkę która prowadziła moją szkołę rodzenia i byłam bardzo zadowolona... a ile razy tej twojej składałaś podpis na forularzu wizyty??? i wiesz że możesz sprawdzić w "ewusiu" za ile wizyt wzięła pieniądze.

Witamy Haloe i Pole (oj piękne imię bardzo chciałam żeby moja córeczka się tak nazywała... ale wyszedł synek :silly: )

A ja wczoraj byłam u ginekologa.. ufff w końcu się odważyłam... i okazało się że wszystko jest jak najbardzoej ok... powiedziała że nawet za bardzo nie ucierpiałam i jestem bardzo dobrze poszyta :lol:
a to że ciągle czuję nacisk przy sikaniu to kwesti osłabionych mięśni kegla i mam spać na basen i pływać na żabkę :lol:

Ach i dostałam 2 zdjęcia od fotogrtafa... no cóż już wiem co ludzie mają na myśli mówiąc że źle wyglądam na buzi... :blush:
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Magda M


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #777302 przez nike84
Dzień dobry wam :)
Witam nową mamusię i jej maleństwo :) Szkoda że nie zdecydowałaś sie wczesniej do nas dołączyć. Ale jak to ktos wczesniej napisał, lepiej późno niż wcale :)

Iwonka płyn 3w1 to płyn który możesz dodać do wody do wanienki, do ciała i do włosów. My mamy Johnsona i bardzo go sobie chwalimy i Kacperek nie ma żadnego uczulenia.
Co do mydła i szamponu to nie mam pojęcia, bo my od początku używamy do kąpieli tego płynu :)

Kurcze my nadal mamy problemy kupkowe :( A nawet powiedziałabym ze się pogorszyło! Popołudniu idziemy do lekarza dowiedziec sie co sie dzieje. Bo juz tego nie ogarniam, kupa za kupą - pomiędzy karmieniami potrafi zrobic 3 mniejsze kupy! W każdej są ślady krwi :ohmy: Ale Kacperek jest wesoły, aktywny, ma apetyt, nie ma gorączki. Wiec kurcze nie wiem co to :angry: Mam nadzieje że pani doktor nam pomoże, bo idziemy do jakiejś innej, bo do naszej juz o 7:15, jak dzwoniłam na rejestracje, nie było miejsca :huh: :dry: :angry: Poważnie zastanawiam sie nad poszukaniem sobie pediatry prywatnie, tak w razie czego. Bo nasza służba zdrowia to istne nieporozumienie :dry:

Ps MyMelange ja daje małemu 120ml co 3 godziny, ale ostatnio też po 2h potrafi się domagać o jeszcze. Niby połozna nam powiedziała, ze od 2 miesiaca mozna mu śmiało dawać 150ml, ale coś mi sie to za dużo wydaje :huh: Sama nie wiem. Jak będę dziś u lekarza to na pewno poruszę ten temat.

kocham cię piekne fotki :cheer: No i załamałaś mnie trochę, bo my teraz jesteśmy na Boboticu i miałam zamair dokupić ten Delicol, a ty piszesz że kolki i tak są :( Boże jak nie urok to sraczka - a w przypadku mojego synia to dosłownie "sraczka" :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl