BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 11 miesiąc temu #666430 przez pyzaura
Hejka

I po badaniu glukozy :D nie bylo tak zle :D dalam rade najgorsze jest to 2h czekania :D

buziole :D

Ania



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666488 przez papi88
witam w ten kolejny deszczowy dzien
ja juz po wizycie wszystko ok cukrzycy ciazowej nie ma żelazo mam brac dalej a moj mały jest ułożony głowka do dołu i pewnie juz w takiej pozycji zostanie do porodu dlatego mi czasem nie dobrze bo nóżki ma na moim żałądku i mnie tam kopie.
powiedziałam lekarzowi ze mam problem ze spaniem na boku bo mnie młody wtedy kopie i spie w wiekszosci na plecach no to powiedział zeby na plecach nie spac a na boku ze kopie bo dostaje tlenu właśnie :) niby to tylko trzy miesiace ale nie wiem jak ja dam rade spac na boku poprostu tak nie potrafie :(
co do miesiaca jak ktos mnie pyta w ktorym jestem to mowie w 6 jak zacznie sie czerwiec bede mowic w 7 ludzie nie maja wiedzy i jak powiem ze jestem w siódmym a jest maj a rodze w sierpniu to sie dziwia dlatego licze zawsze od poczatku miesiaca

kurcze dzisiaj moze przyjechac kurier z tym łóżeczkiem a tak leje ze jak mi zestawi na podwórko to bedzie po łózeczku i materacu a do domu kurierzy nie wnosza i sie zastanawiam co zrobie...jakbym miała jakas folie to bym zakryła

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666491 przez akina_zet
Iwonka, trzymaj się Kochana, ja też mam nadzieję,że operacja pomoże,jesteś silną babką i poradzicie sobie :kiss: a co do rodziny.... zachowują się paskudnie! Moja mama też była podobna kiedyś, żaden mój facet jej nie odpowiadał, kilka związków chciała rozbić, do tej pory patrzy na mojego z góry, bo to ja mam większy wkład w małżeństwo - mieszkanie było moje. Jeżeli faktycznie Twoja mama ma raczyć Was takimi tekstami i sprawiać Wam przykrość, to wpadajcie tam sporadycznie, może czegoś się nauczy, dołowanie Was jest ostatnią rzeczą, którą powinna teraz robić.


Dzielna Pyzaura po glukozie i co wciskałaś tą cytrynę? :laugh:

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666497 przez agilla.r
papi88 napisał:

witam w ten kolejny deszczowy dzien
ja juz po wizycie wszystko ok cukrzycy ciazowej nie ma żelazo mam brac dalej a moj mały jest ułożony głowka do dołu i pewnie juz w takiej pozycji zostanie do porodu dlatego mi czasem nie dobrze bo nóżki ma na moim żałądku i mnie tam kopie.
powiedziałam lekarzowi ze mam problem ze spaniem na boku bo mnie młody wtedy kopie i spie w wiekszosci na plecach no to powiedział zeby na plecach nie spac a na boku ze kopie bo dostaje tlenu właśnie :) niby to tylko trzy miesiace ale nie wiem jak ja dam rade spac na boku poprostu tak nie potrafie :(
co do miesiaca jak ktos mnie pyta w ktorym jestem to mowie w 6 jak zacznie sie czerwiec bede mowic w 7 ludzie nie maja wiedzy i jak powiem ze jestem w siódmym a jest maj a rodze w sierpniu to sie dziwia dlatego licze zawsze od poczatku miesiaca

kurcze dzisiaj moze przyjechac kurier z tym łóżeczkiem a tak leje ze jak mi zestawi na podwórko to bedzie po łózeczku i materacu a do domu kurierzy nie wnosza i sie zastanawiam co zrobie...jakbym miała jakas folie to bym zakryła



Papi jak poprosisz to Ci wniesie, kobiecie w ciąży nie odmówi :) fajnie że u lekarza wszystko ok !:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666542 przez akina_zet
Papi jeżeli paczka będzie ważyć do 31,5 kg to nie powinno być problemu, wiem coś na ten temat, pracuję w logistyce :laugh:

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #666552 przez Villemo
Ania31 napisał:

Mam do was pytanie dziewczyny bo widze ze juz wybieracie wózeczki. Czy wiecie cos na temat firmy xlander ,ponoc sa bardzo dobre ale dosc drogie, znajoma moze mi zalatwic taki uzywany ale jeszcze na gwarancji niby w idealnym stanie ale cena wysoka 900 zł. niewiem czy sie opłaca, taki nowy model kosztuje ok 2000 zł. Poleciłybyscie mi jaka dobra firme w rozsadnej cenie. Pozdrawiam wszystkie mamuski :)


Ja mam spacerówkę xlandera xgo. Mimo, że to spacerówka na malutkich kółkach to można wpiąć do niego gondolkę i fotelik www.tosia.pl/x-lander-x-go_p866 ja kupowałam go jako wózek spacerowy na miejskie wypady jako alternatywę dla wózka 3 w 1 więc bez gondoli i fotelika ale jest bardzo ciekawa propozycja dla mam które potrzebują wózka ultralekkiego który będzie się składał do małych rozmiarów oczywiście nadaje się wyłącznie na miejskie tereny ze względu na małe koła. Z firmy jestem bardzo zadowolona, duży plus za 2 letnią gwarancję bo przeważnie na wózki jest roczna. Myślę, że jak teraz miałabym znowu kupować wózek 3 w 1 to zdecydowałabym się na xlandera x-move, godndoli nie kupowałabym w ogóle. Cena xlanderów są nie najniższe, ale po okresie użytkowania bez problemu się sprzedają. A jak wózek miał by służyć 2 dzieci to nawet bym się nie zastanawiała.


A i jeszcze szalenie podoba mi się wózek Implast allegro.pl/implast-bolder-ecoline-sd-woz...iej-i3255233913.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666569 przez Villemo
papi88 napisał:

witam w ten kolejny deszczowy dzien
ja juz po wizycie wszystko ok cukrzycy ciazowej nie ma żelazo mam brac dalej a moj mały jest ułożony głowka do dołu i pewnie juz w takiej pozycji zostanie do porodu dlatego mi czasem nie dobrze bo nóżki ma na moim żałądku i mnie tam kopie.
powiedziałam lekarzowi ze mam problem ze spaniem na boku bo mnie młody wtedy kopie i spie w wiekszosci na plecach no to powiedział zeby na plecach nie spac a na boku ze kopie bo dostaje tlenu właśnie :) niby to tylko trzy miesiace ale nie wiem jak ja dam rade spac na boku poprostu tak nie potrafie :(
co do miesiaca jak ktos mnie pyta w ktorym jestem to mowie w 6 jak zacznie sie czerwiec bede mowic w 7 ludzie nie maja wiedzy i jak powiem ze jestem w siódmym a jest maj a rodze w sierpniu to sie dziwia dlatego licze zawsze od poczatku miesiaca

kurcze dzisiaj moze przyjechac kurier z tym łóżeczkiem a tak leje ze jak mi zestawi na podwórko to bedzie po łózeczku i materacu a do domu kurierzy nie wnosza i sie zastanawiam co zrobie...jakbym miała jakas folie to bym zakryła

E tam nie wnoszą, jak poprosisz grzecznie, że jesteś w ciąży, i nie możesz dźwigać to gwarantuje Ci, że Ci wniesie do domku. Ja tak zawsze robię jeszcze nie zdarzyło by mi się, żeby mi ktoś odmówił :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666572 przez papi88
wiecie zastanawiam sie czy isc na to usg 4d...bo te w 22tc nie usatysfakcjonowało mnie i chciałabym zobaczyc moja mordeczke w 3d ale kurcze to jest jednak koszt 250-300 zł a filmik trwa czasami minute.chciałabym miec taka pamiatke a z drugiej strony to jednak jakis koszt jest...a i jestem ciekawa jak dziecko jest juz główko do dołu to oni ten obraz na 3d jakos przestawiaja?moze to glupie pytanie ale chyba małego nie bede widziec do góry nogami :laugh:
czy ktoras z was ma zlecone alloprzeciwciała?

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666584 przez papi88
a dziewczynki jak tam wasza waga? ja przybieram teraz 2 kg na miesiac poki co wiec na razie mam 4 na plusie

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666597 przez akina_zet
Papi ja na połówkowym nie widziałam nawet buzi małej, bo tak się zasłoniła, nawet nie wiem jakiego ma pysiaczka.... rozmawiałam z lekarzem od USG i powiedział, że między 27 a chyba 31 tygodniem robi się już takie ostatnie szczegółowe USG... powiedział,że jeśli chce się więcej zobaczyć to lepiej pójść koło 27-29 tygodnia, im później tym dziecko większe i co raz mniej widać. Jeśli chodzi o nagranie na płytę, u mnie tak jest,że lekarz sam mówi czy warto nagrywać czy nie, jeśli dziecko się zasłania, źle ustawia, to dostaje się tylko zdjęcia z opisem czy wszystko ok i nie płaci się dodatkowo za jakieś nagrania.
Ja na to USG wybieram się w 27 tygodniu, zobaczymy co z tego wyjdzie, może moja córa nie lubi być podglądana i buzię zobaczę dopiero w dniu narodzin :)

A z tymi alloprzeciwciałami, to przy grupie RH- się robi? Ja właśnie takową mam,ale jeszcze nic na temat tych badań od swojego gina nie słyszałam.

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666601 przez kocham_cie
Papi nie poruszaj tematu wagi bo cię pogryzę :blink: A co do 3d to mi doktorek powiedział że właśnie dopiero jak maluszek ułożony jest główką w dół to wygląda najlepiej- nie wiem czy to przez to że u mnie nie umiała zrobić, i zwalił na ułożenie czy tak rzeczywiście jest... ja zrobię chyba jeszcze jedno podejście teraz na wizycie i jeśli
Antek nadal nie będzie chciał współpracować to dam sobie spokój i poczekam do porodu:)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666612 przez kocham_cie
wiecie co dziś spotkałam się z tak chamskim zachowaniem że w końcu nie wytrzymałam... ja naprawdę jestem dużo w stanie znieść, popychanie mnie w sklepie, obracanie ludzi ode mnie głowy w kolejce, nawet wpychanie się perfidnie przede mnie w kolejkę... ale jak mi dziś baba przed nosem zamknęła kasę i zwinęła dupę przed sklep na papierosa to nie wytrzymałam i zrobiłam awanturę... wezwałam kierownika i powiedziałam że to już trzeba mieć naprawdę tupet żeby zamykać kasę przed kobietą w ciąży tylko po to aby wyjść na fajkę!!! to się przecież w głowie nie mieści!!! potem było mi głupio że poniosły mnie emocje... ale z drugiej strony jeśli będziemy tolerować takie zachowania to podejście do kobiet w ciąży nigdy się nie zmieni... no ale co zrobić w końcu ciąza to nie choroba-prawda?!

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666613 przez iwonta_kg
niagara napisał:

Według tego sposobu Iwonka Ty też zaczęłaś właśnie 7 miesiąc, III trymestr :laugh:

Podział ciąży na tygodnie i miesiące przedstawia się następująco:
1 miesiąc ciąży trwa od 0 do 4 tygodnia ciąży,
2 miesiąc ciąży trwa od 5 do 9 tygodnia ciąży,
3 miesiąc ciąży trwa od 10 do 13 tygodnia ciąży,
4 miesiąc ciąży trwa od 14 do 18 tygodnia ciąży,
5 miesiąc ciąży trwa od 19 do 22 tygodnia ciąży,
6 miesiąc ciąży trwa od 23 do 26 tygodnia ciąży,
7 miesiąc ciąży trwa od 27 do 31 tygodnia ciąży,
8 miesiąc ciąży trwa od 32 do 36 tygodnia ciąży,
9 miesiąc ciąży trwa od 37 do 40 tygodnia ciąży.


No proszę III trymestr już - niesamowite :laugh:


Ania31 napisał:

Mam do was pytanie dziewczyny bo widze ze juz wybieracie wózeczki. Czy wiecie cos na temat firmy xlander ,ponoc sa bardzo dobre ale dosc drogie, znajoma moze mi zalatwic taki uzywany ale jeszcze na gwarancji niby w idealnym stanie ale cena wysoka 900 zł. niewiem czy sie opłaca, taki nowy model kosztuje ok 2000 zł. Poleciłybyscie mi jaka dobra firme w rozsadnej cenie. Pozdrawiam wszystkie mamuski :)


JUz był kiedyś temat x-landerów. Wg mnie są małe. Mała gondola i dziecko szybko z niej wyrasta. Nie potrafi jeszcze dobrze siedzieć a już trzeba je przesadzić w spacerówkę. Jak dla mnie są niepraktyczne.


papi88 napisał:

powiedziałam lekarzowi ze mam problem ze spaniem na boku bo mnie młody wtedy kopie i spie w wiekszosci na plecach no to powiedział zeby na plecach nie spac a na boku ze kopie bo dostaje tlenu właśnie :) niby to tylko trzy miesiace ale nie wiem jak ja dam rade spac na boku poprostu tak nie potrafie :(


Papi spoko damy radę jakoś wszystkie razem. Każda pewnie lubi spać na plecach ale dla maluchów musimy się przemęczyć i poświęcić.


akina_zet napisał:

Iwonka, trzymaj się Kochana, ja też mam nadzieję,że operacja pomoże,jesteś silną babką i poradzicie sobie :kiss: a co do rodziny.... zachowują się paskudnie! Moja mama też była podobna kiedyś, żaden mój facet jej nie odpowiadał, kilka związków chciała rozbić, do tej pory patrzy na mojego z góry, bo to ja mam większy wkład w małżeństwo - mieszkanie było moje. Jeżeli faktycznie Twoja mama ma raczyć Was takimi tekstami i sprawiać Wam przykrość, to wpadajcie tam sporadycznie, może czegoś się nauczy, dołowanie Was jest ostatnią rzeczą, którą powinna teraz robić.


Dzięki Akina. właśnie postanowiliśmy że będzie unikać domu moich rodziców przez jakiś czas. aż zrozumieją że robią źle.


papi88 napisał:

a dziewczynki jak tam wasza waga? ja przybieram teraz 2 kg na miesiac poki co wiec na razie mam 4 na plusie


Buuuu, ja przytyłam 8 kg... :dry: :dry: :dry:



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666617 przez papi88
no wlasnie ja jestem juz w 27tc wiec w przyszlym tyg jak cos powinnam juz zrobic bo w 30 boje sie ze juz nic nie bedzie widac.
no wlasnie sie zastanawiam w jakim celu te alloprzeciwciala skoro ja mam grupe +

apropo moj pies i kot okupuja moje łóżko i sie wpychaja pod kołderke bo zimno w domu ale bedzie rozpacz jak sie mały urodzi i nie beda mieli wstepu do lózka a kot pewnie nawet do pokoju

madzia nie badz taka pochwal sie waga :silly: ja poki co przybralam nie duzo ale przez 4 miesiace zygalam wczesniej non stop wiec nie wiem czy ktoras chcialaby sie zamienic w zamian za kilogramy...

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #666620 przez czarnula0609
Cześć dziewczynki
Ja też dzisiaj po badaniu krzywej cukrowej było okropnie .Ale najlepsze to że wyniki wyglądają tak . Rano naczczo 86 a po 2 godzinach 58.
Ostatnie noce są straszne przez zgagę spie tylko po 2 godzinki caa noc łażę .
A waga u mnie 3,5 kg na plus.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl