BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #958974 przez Lidziun
Gatta ja nie chce Cie straszyć ale radzilabym Ci podpisać te druga umowę. Poczytalam trochę w necie ciąża a umowa zlecenie i do wiedziałam się. Ze nie przysługują Ci takie same prawa jak w przypadku umowy o prace. zreszta wkleilam tu ciekawostki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958983 przez 25malinka
Faktycznie myślę że Lidziun ma racje, nie doczytałam ze to umowa zlecenie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #958984 przez Lidziun
z artykulu
W związku z wykonywaniem zlecenia kobiecie ciężarnej nie przysługują żadne uprawnienia pracownicze. Łącznie z tymi wynikającymi z ochrony stosunku pracy, czyli zakazu rozwiązania umowy o pracę w okresie ciąży przez pracodawcę oraz takie, jak: zwolnienie od pracy na zlecone przez lekarza badania lekarskie, zakaz wykonywania pracy w godzinach nadliczbowych lub w porze nocnej. Kobiecie w ciąży pracującej na podstawie umowy-zlecenia przysługują tylko takie uprawnienia, które wynikają z treści zawartego porozumienia. Stąd też przed podpisaniem tego typu umowy radzimy dokładnie przeczytać jej treść. Szczególnie jeśli w tym czasie kobieta zamierza starać się o potomka. Z przytoczonych powyżej informacji jasno wynika, że kobieta w ciąży pracująca na umowę-zlecenie czy umowę o dzieło nie może liczyć na ochronę stosunku pracy. Tylko od dobrej woli pracodawcy będzie zależało, czy jej nie zwolni.
Chorobowe, czyli tzw. L4 także przysługuje kobiecie świadczącej pracę na podstawie umowy zlecenia właśnie tylko i wyłącznie wtedy jeśli odprowadza sobie adekwatne do tego składki na ubezpieczenie zdrowotne. Inna kwestia dotyczy tego, jak na taki proceder będzie zapatrywał się sam pracodawca.
Czego jeszcze nie powinna oczekiwać kobieta ciężarna zatrudniona na zleceniu?
·zasiłku macierzyńskiego, jeśli jej umowa wygaśnie w trakcie ciąży, a opłacanie ubezpieczenia zdrowotnego nie będzie kontynuowane
·urlopu macierzyńskiego, który należy się tylko kobietom zatrudnionym w oparciu o umowę o pracę
·urlopu wychowawczego, jw.
·dostosowania warunków i charakteru pracy do jej obecnego stanu (w przypadku kobiet ciężarnych zatrudnionych na umowę o pracę możliwe jest skrócenie czasu pracy lub kategoryczne zaprzestanie pracy w nocy, po porodzie i ukończeniu okresu urlopu macierzyńskiego matkom karmiącym przysługują również przerwy w pracy lub wcześniejsze wyjścia do domu). W przypadku planowania potomstwa podczas pracy na umowę zlecenie warto mieć na uwadze nienaganne kontakty z własnym szefem. Nasza zawodowa przyszłość w tym wypadku bardzo często zależy od jego „widzimisię". Może on ciężarną kobietę zwolnić, lub nie przedłużyć jej umowy zaraz po jej wygaśnięciu gdy dowie się o jej błogosławionym stanie, ale może także kontynuować ją nawet po rozwiązaniu. Wszystko tak naprawdę zależy od charakteru pracy. To czy np. można ją wykonywać w domu, czy wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym. Bywa i tak, że sama przyszła mama rezygnuje ze zlecenia z powodu zbyt dużego obciążenia organizmu. Należy kierować się zasadą, by „mierzyć siły na zamiary".
Umowy zlecenia nie chroni żaden przepis z Kodeksu Pracy, do czynienia mamy tutaj z tzw. wolną amerykanką, gdzie coś może się stać, ale wcale nie musi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959005 przez Marika3
Hej dziewczyny !
Chyba i pora na mnie chociaz nie chce zapeszac... Testy wyszly pozytywnie dzisiaj po wizycie u lekarza jestem. Badania z krwi potwierdzily za dwa dni znow to samo. Na sono nic nie wyszlo, troche sie tym obawiam. Moze za wczesnie...mam nadzieje , ze za pare tygodni sie zmieni... Powodzenia dla was ! Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959020 przez pesq
Również powodzenia Marika, kolejna za którą będę tryzmała kciuki :) :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959026 przez gatta
Dzięki za pomoc. Ludzin fajnie że to znalazlas w takim razie lepiej to podpisze:(jak dobrze ze te składki chcialam mieć odprowadzane.
Milego dnia wszystkim mamuskom:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959047 przez emi22
ja sie niestety musze z wami pozegnac:(wczoraj dostalam krwawienia w nocy pojechalam na izbe przyjec lekarz stwierdzil nawet bez badania ze to spozniony okres:(nie zdazylam byc jeszcze u lekarza tylko robilam test ktory byl pozytywny z wyraznymi kreskami wczoraj zrobilam jeszcze jeden p jakby tygodniu od dnia spodziewanej miesiaczki i juz byla slabiutka kreseczka pewnie jeszcze troche hormonu bylo w moczu a po wczorajszej nocy caly czas mam krwawienie jak w normalny okres:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959053 przez sabina
hej :( rozumiem ze mnie tu nie chcecie skoro sie nikt nie przywital? :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959057 przez asiekasiek
emi: To spóźniał Ci się okres i myślałaś, że jesteś w ciąży bo testy wychodziły pozytywnie?? Czy przed planowaną miesiączką już robiłaś testy??

Sabina: witamy Cię na forum :)
a ma któraś z was kota, bo ja mam i moja mam panikuje, żebym nie zaraziła się toksoplazmozą... teraz jest zima to nie poluje kocur tylko siedzi i spi w domu. Nie mam zamiaru się go pozbywać bo jest członkiem rodziny :) jest jeszcze pies:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959062 przez sabina
:) od razu lepiej :woohoo:

emi :( wspolczuje ale ponoc jest to dosc czeste na tym etapie ciazy :(

ja mialam kota w pierwszej ciazy jak bylam :) niczym mnie nei zarazila chociaz czesto polowala :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959096 przez 25malinka
Witaj Sabina!!!

Emi no szkoda, moze nastepnym razem sie uda

Ja mam kota ale raczej takiego podworkowego, rzadko do domu przychodzi, w tamtej ciazy wyniki mialam ok, a teraz troche sobie jeszcze poczekam zanim czego kolwiek sie dowiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959103 przez sabina
powiedzcie mi czy tez jest Wam tak zimno??
to moja druga ciaza i jest zdecydowanie inna niz pierwsza
mdlosci mam ....lekkie raczej jak niestrawnosci zmeczona jestem i jestem tak zmarznieta non stop ze trzese sie jak osika !!!
pozatym nic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959105 przez kasandra9
Jejku, zazdroszczę Wam, że jesteście już po wizycie i wiecie co i jak:) ja dopiero w środę i staram się nie myśleć, ale to silniejsze ode mnie, czy na pewno wszystko jest ok. Dolegliwości mi nieco ustąpiły, nadal dużo sikam, jestem wyczulona na zapachy, czasem poczuję jakiś lekki ból podbrzusza, sen mnie tak nie zmaga jak wcześniej. To też mnie stresuje trochę, ale to ogólnie chyba dobrze? Nie plamię, nie krwawię, nie boli mnie praktycznie nic, gdyby było źle, to na pewno bym czuła???????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959107 przez kasandra9
Wiesz, mnie też jest chłodniej niż zwykle..zawsze byłam jak piec, a teraz to tak jakoś normalnie i chodzę cieplej ubrana niż wcześniej:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #959108 przez sabina
kasandra....
ja nie mialam jeszcze zadnej wizyty....a usg dopiero bd miec okolo 11 tyg ..... :huh:
musze czekac chcac nie chcac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl