BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

9 lata 3 miesiąc temu #958213 przez kasandra9
Mam napisane tak:
nieciężarne <5
wczesna ciąża 5-25
tygodnie od ost. miesiączkowania:
1-10 - do 417430
11-15 od 16996 do 247465
16-22 od 6860 do 50239
23-40 od 1583 do 65911

Nie kapuję, czemu te liczby są aż 6-cyfrowe??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958216 przez Sylwia-89

kasandra9 napisał: Mam napisane tak:
nieciężarne <5
wczesna ciąża 5-25
tygodnie od ost. miesiączkowania:
1-10 - do 417430
11-15 od 16996 do 247465
16-22 od 6860 do 50239
23-40 od 1583 do 65911

Nie kapuję, czemu te liczby są aż 6-cyfrowe??

Masz przedzial od 1 do 10 tygodnia ciazy. Beta tak dużo wzrasta i dlatego są wysokie. U mnie jest kazdy tydzień osobno opisany i w 10 tez jest 6 cyfrowa liczba

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958219 przez kasandra9
rozumiem:)) to dzięki za info!:) Zatem jestem w 6 tyg. wychodziłoby na to:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958228 przez pesq
Sylwia chyba mnie trochę uspokoiłaś... Ty w piątek miałaś betę ponad 4700, ja w piątek dopiero zrobiłam test i ledwo różowa kreseczka, pewnie rzeczywiście miałam później owulację niz w 14 dniu cyklu, dlatego tak to wygląda :). Zrobie pojutrze i zobaczymy jak rośnie.

Jeju, czemu to takie trudne wszystko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958229 przez asiekasiek
a gdzie robi się ta betę? można sobie samemu zrobić ? iść do laboratorium i zrobić ? kosztuje go coś ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958234 przez Sylwia-89

asiekasiek napisał: a gdzie robi się ta betę? można sobie samemu zrobić ? iść do laboratorium i zrobić ? kosztuje go coś ?

Ze skierowaniem nie kosztuje. Ja placilam w laboratorium w szpitalu jak szlam prywatnie. Az 40zl.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958236 przez Sylwia-89

pesq napisał: Sylwia chyba mnie trochę uspokoiłaś... Ty w piątek miałaś betę ponad 4700, ja w piątek dopiero zrobiłam test i ledwo różowa kreseczka, pewnie rzeczywiście miałam później owulację niz w 14 dniu cyklu, dlatego tak to wygląda :). Zrobie pojutrze i zobaczymy jak rośnie.

Jeju, czemu to takie trudne wszystko.


No trudne, ale trzeba być dobrej myśli. Mi lekarka na Izbie Przyjęć powiedziala, ze na tym etapie ciąży niewiele są w stanie pomoc jesli dzieje sie cos poważnego, dlatego trzeba postępować wg zaleceń, odpoczywać i miec nadzieję... Ja juz jestem spokojniejsza i wierzę, ze wszystko będzie dobrze. Za Was tez trzymam kciuki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958237 przez kasandra9
Ja betę robiłam w przychodni bez skierowania i płaciłam 25zł. Każde laboratorium ma swój cennik.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958238 przez Lidziun
hejka zrobilam sobie drzemke i w tym czasie napisalyscie az 22 posty, ale Wy jestescie szybkie, ja tez robilam prywatnie bete i tez 40zł, ale po pierwsze kazde latolatorium ma wlasny przedzial, takze nie ma co patrzec na inne wyniki, a po 2 sa 2 rodzaje bety przynajmniej tak wyczytalam w necie i tak tez mi powiedziala dzisiaj badka w labolatorium, jeste beta hcg ktora pokazuje przedzial taki dwutygodniowy np 3-4 tydz lub 5-6, a jest jeszcze HCG bez bety i to jest pomiar dla konkretnego tygodnia dla przykladu po otrzymaniu wyniku jest 4800 co wskazuje na tydzien 6 bo np w 6 tyg jest przedzial 3500-5000 i ja mam wlasnie nadzieje ze taki mi zrobila laborantka bo o taki prosilam i on byl drozszy nie 30 a 40 zł

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #958239 przez 25malinka
Czyli u mnie wychodzi 5 tydz bo wg mojego laboratorium jest 5 tydz- 217- 7138 a miałam 3422



A koszt badania 30 zl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958245 przez pesq
Dziewczyny, wygrzebałam gdzieś w necie post spanikowanej (podobnie jak ja) dziewczyny, która również miała jakieś "porąbane" laboratorium liczące ciąże od momentu zapłodnienia i również panikowała, że ma za niską betę - jak sie okazało, wszystkie normy np. 110 - do ileśtam na 2-3 tydzień (od zapłodnienia) itd. zgadzają się z tym, co w moim laboratorium, są identyczne ! więc nie potrzebnie tak spanikowałam. :)). Pojutrze pójdę powtórzyć i jeżeli przyrośnie sporo to będę spokojna.

Dzięki za wsparcie trzymam kciuki za Was wszystkie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958349 przez gatta
A ja tak pytanie z innej beczki:) bierzecie witaminy dla kobiet w ciazy? Ja falvit mama i czy bierzecie procz wit kwas foliowy:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958353 przez 25malinka
Ja w tamtej ciąży brałam femibion Natal teraz jeszcze nic ale musze kupic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958354 przez Lidziun
z tego co wiem to w wiekszosciwitamin dla kobiet w ciazy jest juz kwas foliowy i dodatkowego nie trzeba brac chyba nawet nie powinno sie brac, bo mozna przedawkowac, ja znalazlam vigor prenatal, patrzylam oczywiscie na sklad ale tez na cene i te wydają mi się być ok

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #958369 przez Sylwia-89
Ja póki co, biorę tylko kwas foliowy. Dostalam skierowanie na badania krwi i moczu i dopiero potem okaże się, czy powinnam przyjmować cos wiecej. Raczej na własną rękę nic nie będę brała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl