BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE WRZESIEŃ 2012

9 lata 10 miesiąc temu #903160 przez toska
hejka
uff jak gorąco, no i do nas zawitało prawdziwe lato żar leje się z nieba 40 º dzisiaj.
agnesssano nie miałabym nic przeciwko żeby tak się stało :) chociaż ja w ciąży byłam na diecie cukrzycowej i efekt byl taki ze w ciąży nie przytulam a schudłam niestety kilogramy wróciły i jest ich dużo za dużo :(
makrelciano właśnie niby wiadomo co jeść czego unikać ale ciężko wprowadzić takie zdrowe odżywianie w życie przynajmniej w moim przypadku bo ja mało wytrwała jestem, brak silnej woli.
Ja nareszcie od poniedziałku z racji lata mam skrócony czas pracy przez 2 miesiące i wychodzę o 15 :) wiec mam trochę więcej czasu dla mojego bąbla.
A ten weekend spędziliśmy nad morzem i było super chociaż mimo wszystko wole góry.Dominik na początku bal się wielkiej wody ale później mu przeszło ii był wielki płacz jak musiał z niej wyjść.A w hotelu był strasznie zdziwiony jak go położyliśmy do łózka i nawet zaczął płakać,ale mama przytuliła i spal. Myślimy jeszcze powtórzyć taki wypad bo niestety mąż urlopu nie ma wiec nigdzie nie wyjeżdżamy.
Dobrej nocki mam nadzieje ze jutro bedzie tu wiekszy ruch :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #903237 przez czajusiątko
Ummi i jak po USG??

Agnessa zazdroszczę szalonego weekendu. Bawcie się dobrze na tym wyjeździe :) u Was to zawsze coś się dzieje :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kasia wow 19 kg :cheer: to dopiero chłopisko. Oliwia ma chyba ponad 12

Makrelcia :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #903255 przez Ania14.09
ja z tym odchudzniem się zawzięłam,a może bardziej z dietą, bo już miałam docinki od chłopa,a i sama w lustro nie lubiłam patrzeć, poza tym jak zostanę babcią, to też muszę wyglądać ;)
Ja po prostu jem co 2,5 godziny, i to co mam w domu, ale nie dużo np. rano jedną kromkę chleba, później jem arbuza, kromka chleba, jogurt, pomidor i tak co 2,5 godziny, jak wracam do domu jem obiad do syta i od 18 nie jem nic. Ważne żeby się nie głodzić, pić dużo wody nie słodkiej!! Zdarzyło mi się zjeść coś słodkiego np. wafelek, albo orzeszki,ale nie za dużo i zamiast jakiegoś posiłku, za 2,5 godziny kolejny posiłek. Jak byłam na weselu, to nie świrowałam, jadłam normalnie,ale to co innego. Zasada jest taka, że jem reguralnie nie dużo, co mam i na co mam ochotę. Efekt 6 kg w miesiąc,aż sama jestem zdziwiona. Jeszcze bym chciała zrzucić jakieś 8kgł i będdzie ok.

w poniedziałek jedziemy na urlop, nie pasuje mi w pracy kompletnie,ale juz zarezerwowane, mam nadzieję, że wypoczniemy i będzie ok.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]
www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5e76894cil.png

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #903373 przez PolaL
Makrelciu na pewno się uda - jak będzie pora - trzymam kciuki

Zaczęłam na dobre szukać aparatu a raczej mój mąż jak mu uświadomiłam że ostatnio go pilnował... Z Gabi ok, jest u dziadków , ma radochę bo brat jeszcze z dzieciakami jest. Wylatują już jutro :( Na chrziny jestm wstępnie umówiona październik-listopad wiec może będzie jedyna okazja żeby moje dzieci zobaczyły jak to "na zachodzie" obchodzą Hallowen :woohoo:
Co do wagi dzieci to Gabi ma ok. 11kg a ubranka tak 86-92 mniej więcej bo to zależy od producenta. W środę zaliczyła pierwszą nockę bez pieluchy - raczej z przypadku niż celowo. Zasnęła mi w gatkach i nie chciałam jej rozbudzać żeby założyć pieluchę. Nawet podkładki nie miała. I siusiu było rano na nocniczek, wszystko suche :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #903822 przez czajusiątko
Znowu cisza jak makiem zasiał :angry:

U nas ostatnio znowu lepiej z wołaniem. Tzn. od 3 dni nie było żadnej wpadki i nawet nie muszę jej za bardzo pilnować, bo woła, albo po prostu sama zdejmuje majtki i robi. Mam nadzieję, że już tak zostanie.

Polal to może już całkowicie pozbędziecie się pieluch, nawet na noc :) u nas jest tak, że jak Oliwia śpi w pieluszce, to na ogól budzi się z suchą, ale jak ją położę bez to z miejsca ulane ;) ale podłożyłam jej pod prześcieradło ten podkład poporodowy, także bez stresu :)

Ania 6 kg w miesiąc to naprawdę bardzo dużo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 10 miesiąc temu #903891 przez Ummi
Makrelcia przykro mi bardzo – sciskam mocno! Oby szybko sie znow udalo :*

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Czajusiatko to ja przerywam weekendowa cisze i sie melduje ;) usg pokazalo, ze wszytsko bardzo dobrze – glowka w dole, gotowy do startu, szacunkowa waga na dzien dzisiejszy (przedwczorajszy wlasciwie:P) to troche ponad 3200g. Niech sobie jeszcze troche podrosnie i wylazi, bo w te upaly to mi sie juz nie chce hehe zajal juz cala mozliwa przestrzen – jak siedze to brzuch mi grzeje uda, a kolana wbijaja sie w zebra :D czas przygotowac torbe chyba, ale nie umie sie za to zabrac… no i imienia brak :P tzn. sa dwie opcje, ale jakos nie jestem przekonana :P
A wieksza gadulka ostatnio placze o wszystko rzewnymi lzami i robi wszystko co niedozwolone…aaa oby mu to przeszlo :P
Zastanawiamy sie tez czy to jest normalne, ze sie w ogole nie boi byc bez nas – bylismy w parku, zrobilismy sobie piknik przy takim wiekszym plytkim baseniku dla dzieci – Yasinek chodzil sobie gdzie chial, nawet jak nas nie widzi to sie nie przejmuje i idzie dalej, ludzi zagaduje…sprawdzilismy jak daleko sie od nas oddali, ale to bez sensu, bo on ma takie zaufanie do siebie, ze nas w ogole nie potrzebuje… :P
Ha to sie rozpisalam :D
Milego weekendu :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #904496 przez Sandra85
Witam :) Cos nie moge sie wyrobic,zeby napisac,tyle sie dzieje....Ummi to odwazny Yasinek :) Bruno to bardziej typ obserwadora,najpierw musi miec pewnosc,ze jest bezpieczny,dopiero pozniej dokazuje :P Szybkiego porodu Ci zycze,Maluch juz sie szykuje,zeby Cie przytulic :kiss: Czajusiatko widzisz to byl chwilowy bunt :cheer: Super,ze Oliwcia tak ladnie wola :) My zaczelismy tez jak w domku jest i w sobote tylko jedna wpadka byla,przez caly dzien 6razy zrobil siku do nocniczka i raz w majteczki :P Ale caly czas bylam z nim i co chwile sie dopytywalam,a raz to mi nocnik do kuchni przyniosl,mysle ze powoli zalapuje o co mi chodzi ;) A jak ma drzemke 2godz. to spi od kilku dni w majteczkach(na podkladzie),ale jak spi to nie sika i zaraz jak wstajemy to idzie na nocnik i jak zrobi to bije brawo :lol: Makrelcia przytulam Cie mocno :kiss: Przykro mi,ze tak sie stalo,ale nie trac nadzieji :kiss: :kiss: :kiss: Pola to Gabi jest juz na prostej drodze na zapomnienie o pieluchach,zuch dziewczynka :kiss: Kasia to Oli duzy jest,ale i tez wysoki,wiec tych kg. nie widac :) A jak sie czujesz,przeszlo chorobsko? Toska wiesz ja sie wystraszylam,bo w tym sklepie co kupuje to nie ma rozmiarow 6,zadnych pieluch,byly tylko te treningowe majteczki i one byly duzo drozsze,teraz juz poszukalam i sa 6 w mniejszych opakowaniach,drozsze od 5,ale nie az tak bardzo.Ale bedziemy probowac z nocnikiem,poki lato i moze chodzic w samych majteczkach,jak sie nie uda,bedzie trzeba znowu czekac do wiosny...Agnessa ale u Was sie dzieje,wyjazdy spotkania....Zazdroszcze :kiss: Wakacyjne fotki Maksia super :kiss: Ania
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Ide prasowac,poki jeszcze nie tak goraco i Bruno jeszcze spi,pozdrawiam Was wszystkie i przepraszam jak ktorej nie odpisalam,troche pomieszalam,bo z pomieci odisywalam :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #904648 przez PolaL
Ummi to na kiedy dokładnie masz termin ?

Nie pisałam w piątek bo ledwo się wyrobiłam z pracą a i internetu nie miałyśmy. Potem pobyłam chwilkę z bratem i niestety już odlecieli - szybko zleciały te dwa tygodnie :unsure: Potem do domu pakowanie i z rana wyjazd pod namiot tym razem nie morze a wypróbowywaliśmy jeziorko Gądno. No i sama nie wiem gdzie lepiej są plusy i minusy. Nad morzem woda na ogół zimna dl;a maluchów no i bez parawanu i parasola nie ma wyjścia. Nad jeziorem woda miodzio a i na cień nie mogłam narzekać, tyle że tłoczno (praktycznie jeden na drugim) i plaża malutka. Nad morzem dzieciaki szaleją a tu trzeba uważać żeby innych nie "uszkodzić". No ale ogólnie jesteśmy zadowoleni i na pewno będziemy jeździć.
A, aparat się znalazł - się tzn. mąż sobie przypomniał gdzie schował :P zapodam później zdjątka :lol:


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #904754 przez czajusiątko
A my planowaliśmy w czwartek jechać w końcu nad to morze, tylko Oliwia od wczoraj zaczęła gorączkować :blush: byliśmy dziś u lekarza bo temp. dość wysoka, a po czopku 3 h rośnie na nowo. Są 3 opcje: albo ostatnia trójka daje popalić,albo przegrzanie, bądź początek jakiejś infekcji, dostaliśmy też skierowanie na mocz. Jutro podejmiemy decyzję czy pojedziemy, czy nie. Agnessa, Kasia w razie czego dalej się piszecie na spotkanie?? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #904771 przez Ummi
Sandra wlasnie Yasinko tez zawsze taki typ obserwatora byl (i czesto jest), a tu nas zaskoczyl. W sumie w wiekszej grupie osob to obserwuje,a jak jedna-dwie nowe osoby sa to od razu probuje wybadac grunt i "zagadac", choc widze, ze zdecydowanie woli facetow niz kobiety ;)
Polal swietnie, ze aparat SIE znalazl ;) inaczej fotek byloby szkoda... super wypad mieliscie widze - ja teraz sie na takie juz nie nadaje;) zreszta my z racji mieszkania poza krajami rodzinnymi to jak jakis wiekszy wypad to wiadomo - Polska albo Egipt. Termin na 9.8., czyli juz mniej niz 3 tygodnie :D
Czajusiatko zdrowka zyczymy i oby wypad sie udal !

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905001 przez PolaL
Ummi no to faktycznie masz już z górki :P

U nas też upalnie, a w pracy koszmarnie ... przyklejam się do wszystkiego ratuje mnie wiatraczek :dry:
A w żłobku panuje ospa, mam obserwować Gabi, może się nie zaraziła bo okres "wylęgowy" jest 2 tygodnie a nas właśnie 2 tygodnie nie było. Nie uśmiecha mi się 2 tyg. w upale siedzieć w domu i potem jeszcze Szymek drugie 2 tyg. prawdopodobnie - bo do tej pory 3 razy sie migał i nie miał Ospy.


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=51996

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #905311 przez kasia7775
Nie wiem jak wy, ale ja jestem wykończona pogodą :P Cały dzień przed wiatrakiem siedzę. W okolicy wszędzie padało,a u nas od tygodnia ponad ani kropelka nie spadła. Cały wieczór latam z wiadrami wody ze studni, bo już nawet krzaczki zaczęły usychać. :(

Czajusiątko ja nadal bardzo chętnie, ale do końca nie wiem, czy mi się uda :( A jak Oliwka się czuje?

Sandra jedno choróbsko przeszło, ale rotowirus się przyplątał. Oliwier miał mega biegunkę dzień i noc, potem za 2 dni ja. Ale już prawie jest dobrze. W międzyczasie Oli pogłaskał świnkę morską i dostał wysypkę na twarzy (jak od pokrzywy), spuchł, oczy mu łzawiły i woda z nosa leciała. Bałam się najbardziej,żeby nie zaczął się dusić. Gdyby szpital był bliżej, to pewnie od razu bym na IP jechała. Ale dałam Allertec, posmarowałam Fenistilem i zaczęło schodzić powoli. Czegoś takiego w życiu nie widziałam. Na kota i psa nie jest uczulony, w życiu bym nie pomyślała,że może tak zareagować na świnkę :blink:



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Ummi teraz to już lada chwila :) Oliwier też taki odważny, w nowym miejscu jest tyle ekscytujących rzeczy, że mama może nie istnieć :P Z jednej strony to fjne, z drugiej trzeba bardzo na niego uważać, bo może się sam oddalić albo pójść z kimś obcym.

Pola super, że aparat się znalazł :) pokaż fotki :P Ja też z dzieckiem wolę jezioro niż morze, bo mniejszy obszar i spokojniej :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905359 przez Ummi
Kasia Oli biedny taki napuchniety, zalzawiony, ale blysk w oku dalej jest i usmiech z twarzy nie schodzi - wiadomo ja jako fanka zawsze chwalic bede ;) z ta odwaga u dzieciakow to masz racje, ale Ty juz jestes do tego przyzwyczajona, bo Oli od poczatku taki rozrabiaka i lobuziak odwazny, a nasz Smyk sie zmienil - cicha woda jak to mowia ;) do tego od ponad tygodnia bunt dwulatka w natarciu plus te upaly i ja wymiekam :P robi WSZYSTKO co zakazane :P a najbardziej to lubi rozlewac - ja go nauczylam, ze jak rozleje to musi przyniesc scierke i wytrzec i co? mojemu dziecku tak sie spodobalo, ze najpierw przynosi scierke a potem rozlewa hahaha do tego buzia mu sie nie zamyka i ciagleeeeee gada... a deszczu nie masz co zazdrosic - u nas przeszla burza z gradem nawet, a po pieciu minutach ta sama duchota... ale nie narzekam - jakos chce urodzic w sierpniu a nie lipcu ;) nocne pozdrowienia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu - 9 lata 9 miesiąc temu #905381 przez agnesssa
Dzień dobry mamusie :)

Czajusiątko Oczywiście, że jestem chętna :cheer: Ten weekend mam wolny w końcu ;) Więc jak najbardziej jestem za spotkaniem, mam tylko nadzieję, że Oliwcia już zdrowa, albo chociaż, że jest lepiej :dry:

Kasia Jejuś jaki Oliś biedny :unsure: Aż same oczy mnie szczypią i łzawią jak patrze na takie malutkie czerwone oczka :S Ale uśmiech faktycznie nie schodzi mu z Twarzy :) Mam nadzieję, że i Tobie uda się dotrzeć do Trójmiasta :)

PolaL Oby Was teraz ta ospa nie zaatakowała :unsure:

Ummi Maksymilian w ogóle się za nami nie ogląda jak gdzieś jesteśmy, czy to market czy spacer, on po porostu leci przed siebie, też czasami sprawdzałam czy jak zniknę z pola widzenia to się przestraszy, nic z tego :huh: Chyba, że w pobliżu jest pies (panicznie się boi przechodzących obok niego psów, przez moją głupią sąsiadkę która pozwoliła, żeby jej pies obszczekał Maksia prosto mu w twarz, a jej pies wygląda jak wilk ze wścieklizną :angry: ) Może Yasinek chce na siebie Twoją uwagę zwrócić bo czuje że niedługo powiększy się rodzina :huh: Generalnie mój Łobuz też ma raz lepszy czas a raz taki brojny, że oszaleć można ;)

Sandra Fajnie, że Bruno tak ładnie załapał nocniczek, i masz rację jak się jest z dzieckiem w domu i można je przypilnować to się szybciej nauczy :) Chyba, że w żłobku uczą nocnikowania, ale to się rzadko zdarza :side:

Ania Zazdroszczę że waga Ci spada w takim tempie :P mój żywieniowy plan dnia wygląda podobnie, i efekt jest 8kg ale w sumie w pół roku. Ale u mnie zawsze to szło ciężko. Jak się Madzia czuje?

Toska A czym się Twój maż zajmuje, że biedny urlopu nie dostanie :blink: Dobrze, że chociaż weekendy wykorzystujecie na jakąś odskocznie :)

Jussstys Jeszcze raz dziękuję za spotkanie, było bardzo fajnie, szkoda że tak krótko, ciężko się było nagadać ;) Mam nadzieję, że zdjęcia doszły i że dobrze się bawicie w Rowach :cheer:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Szkoda że weekend w Rowach się skończył, bo było, super, już dawno nie miałam tak udanego wyjazdu mimo że byliśmy większą grupą (tak zawsze są nerwy bo każdy na każdego czeka i każdy chce robić co innego ale wspólnie :S ) :laugh: Teraz jeszcze tylko trzy dni i urlop :D Mamy zamiar spędzić go w domku, na kilka dni pojedziemy do Bydgoszczy do rodziców i mam nadzieję, że w końcu odpoczniemy tak na serio, bo jak na razie jestem ciągle niewyspana :P






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 9 miesiąc temu #905411 przez czajusiątko
Kasia, Agnessa ja tak na szybko :) Oliwia już nie gorączkuje, więc o ile mężowi coś nie wyskoczy to jedziemy jutro. Muszę więc na szybko ogarnąć dom, spakować nas, zrobić zakupy, a jeszcze do lekarza musimy jechać z wynikami moczu. Oliwia jak na złość jest dziś taka marudna, że nie pamiętam kiedy taka była. Napiszę Wam jeszcze wieczorem co i jak. A Ty Kasia jak tam?? Na wszelki wypadek wysyłam Wam w wiadomościach na priv mój nr tel, jak byśmy nie dały rady dogadać się już tu na forum :)

A Kasia jeszcze Ci tylko napiszę,że też zauważyłam,że Oliwierowi pomimo takiej niedyspozycji uśmiech z twarzy nie schodzi... kochany jest :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl