BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2011 !!

11 lata 4 miesiąc temu #486061 przez tygrysica
Madziorskie- nie obrażam się, bo mnie cudze zdanie w kwestii mojego spędzania wolnego czasu akurat nie bardzo obchodzi :cheer: :silly: Alkohol i papiersoy lubię i nie bardzo się widze niepijącą i dobrze się bawiącą- raz mi się to udało- w ciąży, ale to wyjątek od reguły :) A co do upijania to nie upijałam się od studiów, ale śmiejemy się ze znajomymi, że jak się rodzice bez dziecka wyrwą na miasto to jakby znowu po 18 lat mieli ;) A co do odwiedzin to częśc była zapowiedziana a reszta była niespodzianką ;) zresztą uważam, że to było świetne, a przecież jak ktoś się niezapowiedziany zwala to na "królewskie" przyjęcie nie liczy :silly:
Ja na szczęście już daaaaawno nie karmie piersia (na szczęście, bo u nas to mega pomyłka była i tyle), a i diety trzymac mi sie nie chce więc raz chudnę, raz tyję, ale mam to gdzieś...zbyt zmęczona jestem żeby się tym przejmować...
Ostatnie 3 tygodnie to masakra- ciągłe pobudki w nocy...Może z 1 noc się taka zdażyła, że Adaś się nie obudził ani razu, za to ja kilka razy, bo sie martwiłam, że on sie nie budzi :silly: Do tego kręgosłup mnie ciągle boli (Adaś waży 12kg). Pewnie większość z Was też tak ma.
A tak to jutro mamy imprezę u moich rodziców z okazji 1 URODZIN! Przyjdzie paru znajomych z dziećmi, będzie tort ze świeczką i w ogóle strasznie jestem przejęta ;)... a - Madziorskie - wino tez będzie :silly: :lol: :lol: :lol:

I jeszcze pytanko- też się tak z mężami kłócicie? U nas dopiero co sie poprawiło i ... znowu gorzej... Przynajmniej apetyt na seks wrócił- UFF! :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #486439 przez madziorskie
Tygrysica no ja to z tych co lubią wypić, ale nie upijać się!
A co do odwiedzin nie planowanych to nie do końca tak, że jak się nie zapowiesz to na "królewskie" przyjęcie nie liczysz, bo tamta osoba może być poprostu skrępowana! No to teraz co innego skoro część była zapowiedziana, a część nie! Bo gospodarze byli ogólnie na impreze przygotowani.. a tak jakby wogóle nic nie wiedzieli to gorzej.. a najpierw napisałaś, że niespodziewanie! Dobra kit z tym!

Ja niestety musze teraz przejsc na diete bo wygladam jakbym cały czas w ciąży była :laugh: B) :lol:

U nas winko na roczku też będzie i nie tyloko :P

A co do kłótni z mężem to my akurat zgodne małżeństwo jestesmy i prawie wogóle się nie kłócimy! od ślubu może z 3 razy się posprzeczaliśmy... Raz w ciązy jak lekarz kazał mi leżeć, a teściowie i męża brat z zona i synkiem wpadli na działkę i nas zaprosili i mąz stwierdził, że pojedzie! A mówię, że ja też jadę, a on że nie bo lekarz kazał mi leżeć.. no i sie posprzeczaliśmy ale i tak pojechałam ;)

Raz go opierniczyłam, że po pracy nie spieszy się do córki tylko z psem rodziców na spacery wychodzi.. de facto niby to był jego pies... no ale teraz ma z córką chodzić na spacery... hi hi

A trzeci raz to już nie pamietam o co... B) :laugh:

Z nockami tak różnie niby spi, ale czsami popłakuje jak jej za gorąco, albo za zimno bo wcześniej się wykopała, a czasami to sama nie wie chyba czemu piszczy przez sen.. ;) dzisiaj z nami spała to grzeczna calutką noc była... ale dzisiaj idzie spać do siebie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #486546 przez gagusia84
Hej dziewczyny jakos niemiałam kiedy tu wejsc. Kurde nawet niewiem ile mam czytania ale postaram sie nadrobic a tak w skrócie to o czym piszecie??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #486834 przez madziorskie
ADASIU I RAFAŁKU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI PIERWSZYCH URODZINEK! DUŻO ZDRÓWKA, SAMYCH POGODNYCH I SŁONECZNYCH DNI PRZEZ CAŁE WASZE ŻYCIE! SUPEROWYCH PREZENTÓW!!! STO LAT KOCHANI PRZYSTOJNIACY!!! BUZIAKI OD IZUNI I CIOCI MAGDY!!! :kiss: :kiss: :kiss:


Witaj Gagusiu!
a tak ogólnie to o wszystkim... wogóle to ostatnio coś forum podupadło i mało co się tutaj pisze niestety.. a to już rok mija jak nasze dzieciaczki przyszły na świat!

Dzisiaj kupilismy Izuni buciki do nauki chodzenia i powiem Wam szczerze, że warto było wydać te 159 zł bo całkiem inaczej Izunia chodzi w tych bucikach! Przede wszystkim wogóle chce chodzić, bo wcześniej tylko chwilkę i zaraz siadała na tyłek, a teraz to przyanjmniej sobie chodzi po domku prowadzona za ręce... lub przy pchaczu... wogóle ona tak śmiesznie wygląda, bo taka maleńka... a buciki było nam cięzko kupić, bo wszystkie raczej od 18 się zaczynają, albo i lepiej a ona 17 musi mieć! ale udało nam się znaleźć takie małe 18 i pasują więc jest nadzieja, że swój pierwszy roczek przechodzi... no ma na to jeszcze 28 dni ;)

NIc zmykam bo za 10 minut goście przychodzą... miłego wieczoru pa pa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #487100 przez tygrysica
Adaś dziękuje :lol: Oczywiście życzymy też wszystkiego najlepszgo Rafałkowi oraz wszystkim innym dzieciaczkom, które teraz będą mieć urodzinki- nie odnalazłabym juz chyba listy naszej urodzin dzieciaków żeby każdemu z osobna składać życzenia...

Wczoraj była impreza urodzinowa u moich rodziców, bo u nas za mało miejsca :dry: I było super! Co prawda Adaś nie chciał spać przed więc pod koniec marudny juz był, ale ogólnie sie super dzieciaki bawiły. Najfajniejsze było jak wszyscy zaczeli mu śpiewać Sto lat! bo sie tak mega uśmiechnął i patrzył na nas taki szczęśliwy. Dostał oczywiscie masę prezentów i wybawił się z koleżankami.

Adasiowi nie kupowałam specjalnych butów do nauki chodzenia- uczył (w sumie dalej uczy) na bosaka i w skarpetkach antypoślizgowych. Na zewnątrz ma buty Bartek, ale całkiem inaczej w nich chodzi- widać, że są ciężkie- w nich bardziej "kroczy" niż chodzi ;) A wychodzi w nich po schodach na 2 piętro- babcia go pod pachami trzyma ;) A rozmiar nosi...23 (ma koło 18-19, ale wolę mu większe zakładać, bo był moment, że co chwilę wyrastał z butów. Mam też takie dziwne szelki- wałek pod pachy ale absolutnie nie chce z nim chodzić. Zato pchacz jest genialny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #487532 przez madziorskie
No właśnie Izunia sliska się w samych skarpetach nawet antyposlizgowych i jak ma pchacza to jej zbyt odjeżdża,a w bucikach nie ma tego problemu! my mamy leciutkie buciki! a rozmiar kupiłam 18 ale faktycznie to 17 powinna mieć no ale mniejszych chyba nie robią :( chyba nie przewidują, że dzieci moga mieć tak małe nóżki.. a szkoda! Bo nie dość, że małe to jeszcze szczuplutkie i wychodza jej nóżki z bucików! A w tych co teraz jej kupiłam jest ok.

Super, że roczek się udał!
No ja tez już nie mam listy, a znaleźc ją tutaj nie będzie łatwo... ale pamiętam, że Adaś i Rafałek Kasi są z 1 grudnia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #488076 przez Marta M
Witajcie :)

Ja tylko chciałam przypomnieć głosującym i nie głosującym o klikaniu, teraz to naprawdę widzę w tym sens bo Maja ma już drugie miejsce, walczymy zatem o pierwsze i pomagamy jej spełnić marzenie, klikamy raz dziennie do 15 grudnia, gorąco zachęcam i proszę o pomoc w jej imieniu :)

www.promykslonca.pl/at521/index.php?a=in&u=Kasianowysacz

A tu ranking miejsc:

www.promykslonca.pl/pl/na-jednym-wozku/5...zgoszone-do-programu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #490556 przez nanga1989
u nas mała zaś chora;/ poszłam dziś do lekarza to sie zaś okazało że żle recepta wypisana (po raz kolejny ;/;/;/) i zaś jutro musze latać i załatwiać ale co tam ja..szkoda dzieciaka bo się męczy ...antybiotyk przypisany a tu wykupić nie można ;/goraczki niema ale jej kaszel mnie przeraża:(i katar....
Ja zaś mam kryzys niesamowity bo od poniedziałku do pracy wracam i jakoś nie mogę sobie wyobraźić mojej perełki z ojcem samej :((wiem że początki będą trudne jak i dla mnie jak i dla niej ale cóż ...finanse nas zmuszają do tego :( zaczęła do żłobka chodzić ,nieźle to szło ale się pochorowała i zaś następny tydzień w domku będzie siedzieć...całe szczęście że ojciec ma urlop....

Wszystkim roczkującym dzieciaczokm dużo buziaczków i tulasków :* u nas jeszcze TROCHE :))21 dni :D
mała już zaczyna powoli chodzić... jak narazie za jedną rączkę śmiga,czasem nie nadążam za nią :)myślę że do miesiąca zacznie już sama :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #490790 przez madziorskie
hej Nanga

dużo zdrówka życze małej! U nas tylko na szczęście katar.. ale już mija.

A nie myslałas by wziąść opiekę na małą skoro jest chora? Ja wiem, że głupio akurat teraz jak masz wrócić do pracy, ale miałabys płatne 80% a zawsze z małą byłabys w domu! Tym bardziuie, że w przypadku dziecka do lat 2 oboje rodziców jednocześnie mogą być w domu! jeśli byłas do tej pory na wychowawczym to możesz wrócic do pracy a nastpnego dnia wziąść opieke na mała! ja akurat byłam na chorobowym do 23 listopada i dopiero teraz jestem na zaległym urlopie i jakos od połowy lutego dopiero ide na wychowawczy...
wszystko zalezy gdzie pracujesz.. ja akurat w budżetówce więc bym tak zrobiła, no ale jak u jakiegos prywaciarza to nie wiem czy warto ryzykować..
a z doświadczenia wiem, że jak dziecko chore to pragnie być z mamą! Nie tatą! chociazby nie wiem jak był fajny i wogóle to jak dziecku coś dolega to zawsze idzie do mamy ;)

Trzymajcie się i miłej i spokojnej nocy życzę!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #491201 przez nanga1989
No właśnie nie chcę ryzykować początkiem pracy opieką;p niespodobało by im się to :p Tata ma urlop wiec może z nią być poza tym czAS najwyższy uczyć się bo jak będe miała 2-zmiany nie będzie miał wyjścia...jak narazie od poniedziałku pierwsze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #491655 przez madziorskie
no tak, lepiej nie ryzykować...

A tatus tez się może spisac na medal ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #492882 przez tygrysica
u nas tez choróbsko- ale ja chora- to samo co 2 miesiące temu- zapalenie gardła i krtani. Musze Adasia unikać, ale tym razem juz goe nie "wyprowadzamy" z domu, tylko ja będę w rozjazdach- zakupy itp.
Udało mi się wreszcie kogos znaleźć do wynajęcia mieszkania. Pierwszy raz obcym mieszkanie po babci wynajmuje. Dziwnie :dry: . Od jutra mają klucze i już dużo się dzieje- wczoraj akurat jak im klucze dawałam to jakaś awaria i woda w całym bloku odcięta ;( Dzisiaj dzwonili, żeby potwierdzić, że woda jest i, że sąsiadka na full Radio maryja słucha :dry: Cóż- Stara Huta to Stara Huta i takie kimaty sa normalne. Mam nadzieję, ze się donajda i my się odnajdziemy, no i , że płacić terminowo będą.
A Adas dalej po nocach się budzi i płacze... Jeszcze teraz ja do niego wstawac nie mogę- śpię w drugim pokoju, żeby nie pozarażać i tata ma dosyć już tego :dry:
Żeby się tylko nie pochorował, bo by sie pewnie szpitalem skończyło...
Tez probuje chodzić, ale na razie z pchaczem biega po mieszkaniu albo trzymając za rękę. Coraz pewniej wstaje bez trzymania sie i probuje pokonywac krótkie dystanse na nogach a nie na czworaka ;)
Przyjechały sanki, tylko śniegu nie ma wystarczająco :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu #492970 przez Marta M
A ja chciałam Wam wszystkim podziękować za oddane głosy na malutką Maję bo jak się okazuje Maja osiągnęła pierwsze miejsce w rankingu :)

Pomóżcie je jeszcze utrzymać, już tylko tydzień do końca głosowania pozostał :)

www.promykslonca.pl/at521/index.php?a=in&u=Kasianowysacz

Oto dowód:

www.promykslonca.pl/pl/na-jednym-wozku/5...zgoszone-do-programu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 4 miesiąc temu #494402 przez upsar
Wczoraj świętowalismy roczek małego. Na osłodę torcik.
A z dokonań: chodzi bardzo duzo, sam wstaje bez podparcia, chodzi tez za raczkę ale niechetnie, nadal dwa zęby i za nic na świecie nie chce powiedziec mama. W świeta chciałabym odstawić go na dobre od piersi.
Trzymajcie sie cieplutko.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 4 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #494733 przez madziorskie
Hej mamusie!

Wszystkiego najlepszego dla Arusia! 100 latek łobuziaku!

Tygrysico chyba na brak śniegu już nie narzekasz co??? :lol:

Super, że Wasze dzieciaczki już chodzą! Iza tylko za rączki lub przy czymś! Ale jej tatuś miał 1,5 roku jak zaczął chodzić!!!

Za to już od września ma 8 ząbków!

Upsar Izunia tez nie chce mówić mama tylko tata i tata, no ewentualnie dziadzia, lala, jaja, dada, ale mama nie ma mowy!

Ja odstawiłam Izunię jak skończyła 11 miesięcy i ani ja nie tęsknię, ani ona nie tęskni za cycem! Zaczęła za to więcej mm pic z czego się bardzo cieszę!

Apetycznie wygląda torcik!

My robimy roczek 29 grudnia, ale pomału już myślę zamówić tort na roczek...

Zamówiłam w piątek sanki i jeszcze nie przyszły... a sniegu pod dostatkiem...

Wszystkiego dobrego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl