BezpiecznaCiaza112023

Mamusie październikowe ;)))

10 lata 11 miesiąc temu #660710 przez Karo290392
Witam Nową mamusie :)
Widzę że powoli nas przybywa w naszym wątku ale to tylko powód do radości :)

P@ul@
Nie martw się ja tez tak mam ze bym w kółko o malenstwie naszym mówiła moze z tych wzgledów ze mieszkam z mezem w UK i jestemsy tu sami, a znajomi jak dowiedzieli sie o mojej ciazy to zaczynaja sie 'dobre rady' co mnie strasznie denerwuje . Ponieważ wiem i juz sie przyzwyczaiłam do mysli ze przez pierwsze dwa tygodnie po porodzie bede zdana na siebie i meza dopoki moi rodzice nie przyleca z Polski dlatego nie zdzierże jak ktos mówi mi co mam robic a czego nie . Dlatego przyznam że dziewczeta tutaj na forum bardzo mi pomogły tym ze mam sie komu 'wygadac' jesli mam problem i dzielic sie radosciami :)
Wczoraj dowiedzielismy sie ze w brzuszku mamy córeczkę i z radosci nie moge o niczym innym myslec i dziewczyny mnie tu musza znosic :)
A ja termin mam na 6 października

Jak bedzie tabelka to zobaczymy ile nas już jest i wgle :)

Agusiak
Dziś miałas miec wizyte. Jak było ? Wiesz już kto w brzuszku mieszka ?:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660773 przez @g@t@
Dziewczyny nie przejmujcie się gadaniem. Jak jesteś w ciąży to wokół jest wielu życzliwych, którym się wydaje, że wiedzą lepiej. Pamiętajcie, że to Wy jesteście matkami i to Wasz instynkt podpowiada co jest najlepsze a nie to co myśli ktoś inny. Ja tez bardzo brałam to do siebie, aż mi koleżanka właśnie tego nie powiedziała :)

A co do cesarki. Wydaje mi się, że jest to bardzo indywidualna sprawa. Nie każda kobieta chce rodzić drogami natury tak samo jak nie każda chce poprzez cesarskie cięcie. Najważniejsze to podjąć taką decyzję, z którą będziemy się czuć zdecydowanie najlepiej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660780 przez Agusiak
witaj Paula, rozgość się i nawijaj o maluszku ile masz tylko ochoty :)

Karo kochana, znowu nie miałam dziś USG :( To już druga wizyta z rzędu. Wszystkie wyniki mam świetne, posłuchałyśmy tętna i stwierdziła że nie ma żadnych zastrzeżeń co do ciąży i że nie potrzebne tak często usg.
Ale 13.06 mam to drugie prenatalne bo jednak się zdecydowaliśmy z mężem. Tylko nie u niej a u takiego kolesia, i jak mi wtedy nie powie jaka jest płeć to mu nie zapłacę :P To będzie już 21 tydzień więc jak dobrze poszuka to na pewno dojrzy co dzidek ma między nogami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660870 przez P@ul@
Dziękuje za dobre słowo i obiecuje, że będę gadać ile się da :P

Ja mam 3 czerwca USG połówkowe i baaaardzo chciałabym wiedzieć jakiej płci jest mój bobo. Jakoś tak strasznie się nastawiłam, że to będzie dziewczynka, no ale wiadomo najważniejsze żeby zdrowiutkie się urodziło.

Ja to mam takiego bzika, że wciąż bym coś kupowała, a w koło słysz tylko, że jeszcze nie czas, że chyba zwariowałam i na co mi to teraz.

A ja się po prostu tak strasznie cieszę, że nie mogę się powstrzymać i chciałabym przez te zakupy jakby trochę czas przyspieszyć :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660921 przez Karo290392
agusiak
To najważniejsze ze maluszek zdrowy :) Ale faktycznie jak na połókowe to juz musi byc usg i jak sie postara to zobaczy płeć. Ja to wczoraj lezałam na plecach, na lewym boku, na prawym i na dodatek wstałam raz i "zatrzesłam brzuszkiem" aby vbyło widac to co było trzeba :) czyli kazda czesc ciała :) A to juz n ie długo tez :) i bedziesz widziała dzieciatko ;p

P@UL@
Kochana a ja z kolei całkowicie cie rozumiem bo tez tAK miałam i kupowałam co jakis czas cos a teraz mam juz spora czesc z glowy :)
I moim zdfaniem dobrze jest kupowac co jakis czas cos aby nie na ostatnia chwile wszystko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660987 przez Groszek
Tabelka się już szykuje będzie prosta na maksa ale ja wymyślać nie będę :P
Witamy nową mamusię :)
A co do "dobrych rad" to jednym uchem wpuszczać drugim niech spadają i tyle. Teściowa do tej pory mi doradza (przy trzylatku) to jej ostatnio odwaliłam że swoje 5 minut miała i za dobrze tego nie wykorzystała :D Teraz ja będę robić tak jak uważam...

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #660995 przez nuśka09
Agusiak a to dziwne, mi robią na każdej wizycie usg.
trzymam kciuki żeby na połówce już było wiadomo:)
a co do wyprawki, ja jak na razie kupiłam tylko wózek, bo od znajomej prawie za darmo, ciuszków troszkę już dostałam, łóżeczko też :) ale w czerwcu zamierzam kilka rzeczy kupić typu butelki, smoczki itp. :)też wychodzę z założenia że lepiej całą ciążę na spokojnie kompletować wszystko niż potem na ostatnią chwilę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661052 przez Agusiak
dobry wieczór :)

dziewczyny pewnie, jak tylko macie ochotę to kupujcie rzeczy dla maluszka i nikomu nic do tego. A potem będzie Wam o wiele lżej i finansowo i fizycznie, bo potem trudno za wszystkim z brzuchem wielkim biegać ;)

Kochane no ja też mam ogromną nadzieję na poznanie płci na tym połówkowym. A takie wygibasy na usg jak Ty Karo to miałam w poprzedniej ciąży, już chyba każdą figurę oprócz stania na głowie robiłam ;)

Miłego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661296 przez Karo290392
groszek
I bardzo dobrze że bedzie prosta :) byle była ;)

nuska
to najdrozsze i najwazniejsze juz masz ( wózek, łóżeczko) to teraz z górki pójdzie, u nas niestety ani jednego ani drugiego. jutro dopiero mebelki ide kupic i dostawe do domu zamówic .

agusiak
Ty to widze masz prawie jak u mnie ze tak zadko usg bo jako pierwsza z znajomych tak masz bo reszta dziewczyn właśnie na kazdym spotkaniu ma usg.
A propo tych póz to powiedziała ze musi wszystko pomierzyc i sprawdzic bo to ostatnie usg wiec musze wytrzymac :) ale bylo warto:)

Kochane a takie pytanie mam ... Co sądzicie na temat kupna uzywanych ubranek 0-3 mies ?
Bo znalazłam strone gdzie ludzie sprzedaja paczki ubranek za małe pieniadze a mysle ze to nie był by głupi pomysł gdyz dziecko takie małe ubranek nie zniszczy i szybko wyrasta .Ale to tylko moj punkt myslenia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661305 przez @g@t@
Hej,
Karo Ja jak znajdę coś fajnego to kupuję. Patrzę na to czy ubranko nie jest zniszczone i poplamione i biorę :) Wydaje mi się, że jak dobrze wypierzesz takie ubranko to nie powinno się nic stać. Zobaczysz, że córcia będzie bardzo szybko rosła i zacznie wyrastać z poprzednich ubranek. Ja też często kupuje na wyprzedażach i przecenach. Nie mam ciśnienia kupowania wszystkiego co drogie i markowe :D Wolę zaoszczędzić na wygodniejszy wózeczek czy łóżeczko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661346 przez Groszek
Dla Michasia miałam nowe ubranka :) a teraz dla drugiego z drugiej ręki też będą bo kurcze ceny są masakryczne ... Wypiorę ze 3 razy i już :) a niektóre perełki są za grosze sprzedawane więc myślę że warto... Zaraz śmigam na badania, tylko muszę się ubrać tak żeby mnie nie przewiało bo półpasiec jeszcze jest :(

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=7557

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661369 przez Karo290392
No ja własnie też juz je widziałam i one są w bardzo dobrym stanie a niektóre nawet są z metkami jeszcze :)
groszek
No Ty uwazaj na siebie bo musisz dbac:)
Powodzenia na badaniach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661385 przez Moner
Karo Śliczna coreczka gratuluje :) co do ubranek uzywanych to mysle ze po praniu bedzie ok trzeba tylko wyprac w wyzszej temperaturze, poza tym w sklepach tez je tyle ludzi dotyka wiec co to za roznica..

Nuska tez ide w poniedzialek na polowke
U mas z imieniem trudniej bo musi pasowac w obu krajach a dla mnie tutejsze imiona sa dziwne dla nich nasze dziwne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661389 przez Agusiak
dzień dobry :)

Karo ja też jestem zdziwiona, bo chodziłam do tej baby pod koniec poprzedniej ciąży i na każdym spotkaniu miałam usg i dwie moje znajomej u niej także tak miały. Dlatego w sumie też ją wybrałam a tu taki zonk drugi raz z rzędu. Za 4 tygodnie na pewni mi nie zrobi bo będę tydzień po tym prenatalnym ale jeśli na kolejnej wizycie też nie to już ją zjadę. Powiem że bardzo się denerwuję jak nie wiem, co u dziecka a to chyba nie jest dla nas dobre :angry:

Karo na allegro także są takie zestawy ubrań często z metkami właśnie i są obłędnie super :)
Ja dla córy też miałam większość używane bo po synu szwagierki te pierwsze ubranka, no a potem już trzeba kupować. Jak będzie dziewuszka to wszystko mam, ale jak chłopak to poszukam na pewno właśnie jakiegoś fajnego zestawu ubrań :)

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661416 przez Karo290392
agusiak
No ale na połówkowym chcac nie chcac musi Ci zrobić usg bo przeciez posprawdzac wszystko musi itp.
A rozumiem twoje zdenerwowanie bo gdybym była w PL to tez bym nalegała aby na kazdej wizycie widziec maluszka. Tu jest inaczej wiec juz sie przyzwyczaiłam do tego ze tylko dwa razy przed porodem ja zobacze dlatego na poczatku było ciezko ale teraz jest juz normalnie z ta mysla :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl