BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #673687 przez nefretete666
Psotka ja mam identyczne zdanie jak wielomama, ja w 1 ciazy tez tak mialam i bralam no spe 3 razy dziennie.co do pizzy to mi sie przejadla.U nas na obiad rosołek i chinszczyzna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #673692 przez natB
Słuchajcie dziewczyny zamówiłam na allegro rzeczy, które może i Wam się przydadzą, a na prawdę są godne polecenia :)... Właśnie do mnie dotarły :) niska cena i dobra jakość :)

biustonosz bezszwowy: allegro.pl/hannastyle-ciazowy-bezszwowy-...y-c-i3247713869.html

leginsy czarne: allegro.pl/ciazowe-legginsy-getry-baweln...-38-i3265220661.html

Mi w sumie raz się zdarzyło, że poczułam jak mam brzuch twardy, strasznie napięty, ale ostatnio odpukać czuję się dobrze i żadne pobolewanie mi nie dolega :)


Psotka ja na Twoim miejscu skonsultowałabym to z lekarzem, jeśli się martwisz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673976 przez Gravity
oki222 napisał:

Wiem ,że wszystkie lubimy oglądać zdjęcia więc przedstawiam Wam moją dzidzie, moje ulubione zdjęcie z serii jestem uśmiechnięte


Sliczniutkie malenstwo.

Pani_p ja tez nie wierze ale zawsze to jaks zabawa:)

asiulek2706 ja tez robilam badania na hiv chodz w sumie nie musialam bo bylam w Pl dawca krwi mam oddanych 5l i te badania robili mi co 6tygodni:P i nie martw sie tym ze nie wiesz co nosisz czy chlopiec czy dziewczynka ja tez nie wiem bo Skarbek sie nie odwrócił:( czekam na kolejne usg .

Widze ze i Suzi001 opalmy sie znowu jak milo ja uwielbiam goraco:)

Co do ciuszkow ciazowych nic nie kupuje jeszcze,ostsnio jak kupilam zle sie skonczylo:(wiec narzie na guzik zawijam gumke i przykrywam bluzka:)

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674040 przez nefretete666
Gravity nie cisnij sie w tym spodniach tylko kup cos luzniejszego, tearaz ryzyko poronienia jets na prawde minimalne nie boj sie kochana bedzie ok.czemu tu tak cicho?piszcie cos dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674052 przez Gravity
jakie cicho wlasnie zaczelo sie tu wkoncu cos dziac:) cihco to moze bylo w zeszlym tgodniu:)
Suzi chwilowo nie ma obiad gotuje bo maz wraca z pl:) a ja zabieram sie za kolacje.

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #674257 przez natB
A ja szaleję z zakupami, w sobotę jadę kupić sobie jakieś bluzki... nie wiem, czy Wy tak macie, ale ja nie lubię, jak mi bluzka opina brzuszek?
Chcę uniknąć jakiś komentarzy i spojrzeń, ja wiem, że jest to piękny stan, ale nie wiem, nie lubię zwracać na siebie uwagi... A po drugie u nas jest dziwna sytuacja, bo najbliższa rodzina mojego S. wie, że jestem w ciąży, a reszta nie... dlatego, jak ktoś przyjeżdża w odwiedziny to staram się coś nosić luźnego :/, teściowie się nie chwalą to, co ja mam nagle wystrzelić z jakimś tekstem o ciąży... yhm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674259 przez natB
nefretete666 Gravity nie cisnij sie w tym spodniach tylko kup cos luzniejszego, tearaz ryzyko poronienia jets na prawde minimalne nie boj sie kochana bedzie ok.czemu tu tak cicho?piszcie cos dziewczyny


Odezwała się Nefrete, która rzadko do nas zagląda :P:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674371 przez Psotka
Cześć,

Gravity co mam Ci przesłać żebyś mnie wciągnęła na FB :) ?

Musze się pochwalić że oprócz kopniaków, które czuję po jedzonku i wieczorami, co raz częściej odczuwam takie przyjemne gilgotanie w brzuszku :laugh:

Dziewczyny ja też jeszcze nie wiem czy mam chłopaka czy dziewczynę ale jakoś mi się nie spieszy. Najważniejsze żeby było zdrowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674393 przez agnieszkazst
Czesc Mamusie nie było mnie dwa dni a tu tyyyyyle postów do przeczytania :) Się dzieje :) :)
Ja teraz na pełnych obrotach.... Wczoraj cały dzionek byłam na Konferencji dla osób ze światka medycznego o pozycjach wertykalnych w czasie porodu i STS (pierwszym kontakcie skóra do skóry). Jestem mega zadowolona..... Super podjęta tematyka i do tego rozdawali nam różne podarunki - głowny sponsor konferencji Philips ufundował dla każdej z nas laktator!!! (było ok. 80 uczestniczek m.in. z Poznania, Gorzowa, Koszalina no i Szczecin). Cieszę jak jak nie wiem co bo bardzo chcę karmic piersią, a wiadomo w nawale mlecznym jak i w kryzysie laktacyjnym laktator pomaga :) Jak już będę po obronie mgr w lipcu napisze Wam o tym sporo, też o STS, bo to ogromnie ważne, a mało kto o tym wie... teraz jeszcze kończę pisanie pracy, muszę zdac do Dziekanatu do połowy czerwca i urwanie głowy mam teraz :) ostatnia prosta....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674396 przez agnieszkazst
Miałam jeszcze napisac Psotce klika słów o Douli. To fragment ze szkolenia dla doul. W skrócie opisuje jej funkcje i zadania.

Doula (z greckiego) - to kobieta "która służy". Współcześnie oznacza osobę, która w profesjonalny sposób wspiera fizycznie oraz emocjonalnie kobietę rodzącą i w połogu, dostarcza jej niezbędnych informacji i udziela praktycznych wskazówek. Doula rozumie i chroni fizjologiczny przebieg porodu, odpowiada na emocjonalne potrzeby kobiety na każdym jego etapie. Pozostaje z rodzącą przez cały czas trwania porodu, towarzyszy jej w pierwszych dniach macierzyństwa. Doula zajmuje się również osobą bliską, która towarzyszy rodzącej ułatwiając jej udział w porodzie w sposób na jaki jest ona gotowa.
Badania wykazały, że obecność douli skraca czas trwania porodu, zmniejsza ryzyko wystąpienia komplikacji i ułatwia karmienie piersią.


Doula nie musi mieć medycznego wykształcenia ponieważ jej zadaniem jest nieść wsparcie emocjonalne rodzącej. Jej obecność powoduje, że rodząca czuje się bezpieczna i otoczona opieką. Doula nie może zastąpić położnej, ale położna może być również doulą.
Rola i znaczenie douli doceniane są już w wielu krajach, jej obecność przy kobiecie rodzącej jest stałym elementem opieki.

W Polsce jako doule pracuje zaledwie kilkanaście osób. Dla ogromnej większości kobiet i personelu medycznego osoba douli, jak również zadania jakie wykonuje i korzyści jakie przynosi jej obecność rodzącej są jeszcze mało znane, ale pomału się to zmienia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #674399 przez agnieszkazst
A i jeszcze witam nowe dziewczyny!!!! Super że jesteście!!!!

Asia Ty ze Szczecina?? No to świat mały!! Ja właśnie kończę tam studia, to może gdzieś się kiedyś mijałyśmy na mieście :D Pozdrawiam ciepło!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674410 przez asiulek2706
hej hej :) no właśnie czas już rozglądac się za nowymi ciuszkami. ja tez nie lubię jak mnie coś opina (zwłaszcza że u mnie brzuszek nie jest jeszcze ciążowy ale raczej wygląda jak po wielkim obiedzie :)) więc rozglądam się za nowymi rzeczami, choć z szaleństwem zakupowym czekam na wyprzedaże, zwłaszcza w mango, bo tam jest dużo pięknych sukienek w prostym kroju przed kolanko, takich co to można je nosić bez paska i wtedy pięknie zakrywają brzusio i wszystie ewentualne fałdeczki wokół niego ;) kupiłam póki co dwie pary ciążowych leginsów w lidlu - może jeszcze w niektórych sklepach są, bo w ubiegłym tyg była tam promocja na odziez ciążową, getry w dobrej jakości, nie prześwitujące, po 18 zł. więc cena spoko. Teraz w większości sieciówek są działy dla mam więc nie powinnyśmy miec problemów :) A jeszcze koleżanka poleciła mi fajną stronkę więc przekazuję dalej - promobaby.pl - tam są zebrane wszystkie promocje na dzieciowe artykuły - może jeszcze nie teraz ale pewnie niebawem się przyda :)
Agnieszka świat jest mały, istnieje możliwość że mamy wspólnych znajomych od Ciebie z roku albo że masz na uczelni zajęcia z moją lekarką prowadzącą :) :) fajnie, może kiedyś się zgadamy na kawę :) Póki co życzę Ci powodzenia w sprawach naukowych a wszystkim Wam miłego dzionka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674437 przez Psotka
Agnieszka dziękuje bardzo za pamięć, teraz zaczęłam się zastanawiać nad obecnością Doula podczas ciąży. Zastanawia mnie fakt może bardziej przyziemny. Otóż jesłi już wydamy pieniążki na Doula to jej pomoc jest przydatna tylko przy porodzie własnymi siłami. Wiadomo że poród jest procesem dynamicznym i nie zawsze przebywa zgodnie ze scenariusze. Nagle może się okazać że naturalny poród zostanie wykluczony chociażby z powodu złego ułożenia malucha bądź owinięciem pępowiną i lekarz zadecyduje o cesarskim cięciu.W tej sytuacji pomoc Doula jest już wykluczona.
Choć z drugiej strony jej pomoc wraca po porodzie podczas połogu i przy opiece nad maluszkiem.

Z tego co się dowiadywałam to raczej na pomoc Doula decyduj a się kobiety, które już rodziły, wiedzą z jakimi emocjami to jest związane i wiedzą czego najbardziej oczekują od Doula. Ja na razie lęku przed porodem nie czuję więc na dzień dzisiejszy nie skorzystam z jej pomocy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674489 przez agnieszkazst
Tak, w przypadku cesarki douli wiadomo przy porodzie nie ma, bo to jest operacja. Ale ona może też dobrze przygotować do różnych ewentualności przed porodem - pomaga napisać plan porodu, uczy "na sucho" różnych przydatnych umiejętności w opiece nad Maleństwem, a później po porodzie już pomaga w praktyce. To prawda że większość kobiet, które szukają douli to te po pierwszym porodzie - bo wiedzą z czym sobie nie radziły itp. Ale zdarza się że i pierworódki poszukują - to po prostu zależy od kobiety :) niektóre potrzebują takiego towarzyszenia, niektóre nie. Ja też zaliczam się do tych drugich, ale myślę że warto mówić/pisać że ktoś taki jest, bo a nuż komuś się przyda :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #674651 przez suzi001
Psotka napisz do dzidostwa na forum to ona doda Cie do grupy na fb,napisz jej tylko swoje dane :) im nas wiecej tym lepiej

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl