BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #675991 przez oki222
Kaczuszko36 jestem z Ursynowa a TY ???

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676024 przez oki222
uff znalazłam chwilkę czasu :) ciężko nadążyć za nowymi wpisami :). Ja usg połówkowe mam 18 czerwca to będzie jakoś 20 -21 tyg. Lekarz kazał mi zrobi mocz i morfologie i przyjść z pełnym pęcherzem i trochę się tego obawiam :P nie wiem czy wytrzymam :). Jeśli chodzi o bóle to mi dokucza kość ogonowa tęż ciężko mi wstawać i przekręcać się a jak się zasiedzę to każę się podnosić bo sama nie jestem w stanie się ruszyć , przez te bóle drętwieją mi nogi w okolicach ud i od wew. strony - słyszałam że to macica się rozciąga i może być jakiś ucisk na kręgosłup i stąd drętwienia - ale nie wiem czy w to wierzyć ??? Niebawem zamierzam kupić wałek który teraz przyda mi się do spania a później do karmienia a jeszcze później dzidzia jak zacznie siadać będzie chroniona po bokach :). Poza tym tak mi brzuszek wywaliło przez ostatnie 2 tyg ,że aż się przestraszyłam, przez 4 miesiące nic a tu 2 tyg i brzuszek do przodu i 2 kg więcej mam nadzieję że to trochę przystopuje bo w takim tępię to zaraz będę się toczyć. Ja na razie nic nie kupiłam jeszcze dla dzidzi , czasem wydaje mi się ze jakaś wyrodna jestem :P wszyscy pytaj co już mam ?????? ja postanowiłam z zakupami poczekać do lipca może sierpnia a przede wszystkim jak już będę znała płeć bo nawet wczoraj byłam w sklepie i chciałam kupić jakiś neutralny ciuszek to albo w samolociki albo w kokardki nie było nic uniwersalnego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #676191 przez Psotka
Czesc dziewczynki, ja zajrzałam na chwile bo po pracy szybko pojechalismy do przyjaciela do Rzeszowa na jego 30 urodziny. Czytam wszystkie wpisy.

Nat b. Nie smaruj sie ta mascia konska moj tata kiedys kolano smarowal to ortopeda go okrzyczal bo tam sa wieksze ilosci srodkow rozgrzewajacych, mozesz sobie krzywde zrobic. Spytaj sie lekarza on pomoze ci doradzic cos na bole plecow.

Nefretete a powiedz czy pod ta oslonka koszyk jest taki wiklinowy jak twoj? Jeszcze sie zasatnawiam bo wrazenie zrobily na mnie własnie te sploty.
Ja jeszcze tez nic dzieciaczkowi nie kupilam, bedzie nz to czas. Tym bardziej ze jescze nie znam plci.

Licze jutro na ladna pogode, bo jestesmy poza miastem i mam zamiar poodpoczywac na swiezym powietrzu. W Krakowie jest straszny smog wiec kazdy czas spedzony poza tym brudem to blogoslawienstwo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676192 przez nefretete666
Tak psotka on jest wiklinowy caly:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #676511 przez Brunetka
Witajcie

Jak wasze dzisiejsze samopoczucie? Ja pomimo tego, że była u mnie piękna pogoda, nie wychodziłam nigdzie. Coś od rana serducho waliło mi mocniej niż zwykle. Spędziłam dzień w łóżku :angry: Koniecznie muszę w poniedziałek umówić się do kardiologa. Zaczyna mnie to martwić.

Czy również codziennie czujecie ruchy swojej kruszynki? :)

Witam nowe dziewczyny :) Miło, że jest nas co raz więcej :)

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53655

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676596 przez JustynaNL
Hej. U Nas dzisiaj w mieście w Auchan była akcja fundacji Szczęśliwe Macierzyństwo i w ramach tej akcji było darmowe usg 4d, niestety się nie załapałam bo te usg to dopiero od 23 tyg, 3d nie robili, ale na pocieszenie zrobili mi 2d :) no i widziałam mojego szkraba, mimo, ze nadal nie znam plci to wiem, ze rozmiarowo odpowiada tygodniowi ciąży, książkowo wręcz :) wazy 308 gram i juz druga wizytę siedzi sobie główka w dole wciśnięty w macice i macha rączkami i nóżkami :) teraz połówkowe mnie czeka 19 a wtedy to lekarka juz się postara coś stwierdzić żebym mogła się zacząć rozglądać za rzeczami lub zbierać wyprawkę po rodzinie :) bo i chłopiec i dziewczynka w ciągu ostatnich dwóch miesięcy mi przybyły :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676604 przez agnieszkazst
Brunetka to dobrze że dziś odpoczęłaś, w pon. lekarz na pewno coś zaradzi na te bóle

Justyna to Ci się trafiło - super!!

Ja wczoraj wieczorem miałam koncert z mym chórem, śpiewaliśmy "Carmina Burana" C. Orffa i napiszę Wam że mam po tym... wielkie zakwasy w udach :D Koncert zaczął się o 20:00, skończył chwilę przed 22:00 więc prawie bite dwie godziny stania, śpiewu i mobilizacji na całego. 2-godzinną postawę stojącą bez możliwości zmiany pozycji odczuwam teraz dotkliwie :) No ale było pięknie - koncert zapierał dech w piersiach :)

U nas dziś cudna pogoda i byliśmy z Mężem troszkę nad jeziorem :) za wiele nie mogłam jednak pospacerowac bo nogi odmawiały posłuszeństwa, ale te chwile i tak były cudowne!! :)

Dobrej nocy Wam wszystkim!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676683 przez wielomama
Hej, ja po kilku dniach nieobecności zgłaszam się. Niestety jednak od poniedziałku do piątku raczej nie znajduję czasu na pisanie, ale różnie bywa, za niedługo wolne od szkoły i przedszkola to i może coś się zmieni i będę miała więcej czasu. Od 17-tego mój mąż idzie do szpitala i mam nadzieję, że poradzę sobie jakoś sama. A od 15 lipca zaczynamy remont: przedzielanie pokoju na pół oraz łączenie kuchni z pokojem. Troszkę to potrwa i nie będę miała dostępu do neta, bo mam stacjonarny.
W czwartek byłam u gina, który mógł mnie jak najszybciej przyjąć. Niestety totalna porażka. Badał tak okropnie boląco, że szkoda gadać. Stwierdził, że nic mi nie jest i nic nie przepisał. Zrobił usg i zadałam mu pytanie czy można stwierdzić jaka płeć to odpowiedział, że jeszcze za wcześnie. Normalnie, że taki może jeszcze przyjmować. Kupiłam sobie w aptece iladian direct plus oraz clotrimazolum, ale można stosować tylko w małych ilościach, ponieważ są tam hormony. Jest lepiej.

Jeśli chodzi o ten koszyk dla maleństwa to zawsze marzyłam o takim i jest śliczny, ale niestety nie pozwolę sobie ze względów finansowych, bo przecież on wystarcza tylko na kilka miesięcy, ale jeśli ktoś może sobie pozwolić na takie cudo to czemu nie?

Na temat ubranek to już kiedyś wypowiadałam się...ja też preferuję różnokolorowe, oczywiście nie różowe dla chłopca, ale dla dziewczynki różne. Chociaż mnie też bardzo denerwowało, jak ubrałam Emilce ubranka nie koniecznie różowe a wszyscy jakiego ładnego syna ma pani, nawet jak miała 8-10 miesięcy.

agnieszka gratuluję udanego koncertu! No faktycznie takie długie stanie to już nie bardzo dla ciebie.

Justyna nie mogę uwierzyć, że twoja dzidzia już tyle waży-super.

Brunetka tak z tym serduchem to norma tak jest w ciąży, ale jest to norma na którą dostaje się tabletki i robi szczegółowe badania. Powiedz o tym chociaż na razie lekarzowi pierwszego kontaktu. U mnie to na kardiologa musiałabym czekać 2 miesiące.

Ja też uważam, że nie powinno się smarować tą maścią podczas ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676769 przez małopolanka
hej dziewczynki ;-) wróciliśmy w piątek wieczorkiem a jeszcze nie zdążyłam do Was napisać. U mnie wszystko ok. Podróż przebiegła bez problemów. W Polsce byłam na USG i dowiedzieliśmy się że będziemy mieli chłopca. Na początku nie mogliśmy uwierzyć bo jakoś tak nastawiliśmy się na dziewczynkę i wszyscy dookoła też tak twierdzili jak mnie widzieli haha a tu wyszedł chłopak. Myślę że na tym etapie raczej to pewne i nic się nie zmieni. Teraz intensywnie myślimy nad imieniem bo nic nam nie przychodzi do głowy. Dodam jeszcze że jest to bardzo ruchliwy chłopak bo kopie mnie kilka razy dziennie nawet przez godzinę haha. Na USG byłam dokładnie w 17 tyg i 4 dni od OM dzidziuś jest duży na 18 tyg waży 210 g czyli wg lekarza przy porodzie jakieś 3,5 kg szacunkowo ale wiadome dokładniej to okaże się pod koniec. Wszystko jest ok dzidziuś zdrowy.
Co do pobytu w Polsce to pogoda trafiła nam się paskudna z 9 dni tylko 3 były w miarę i nie padało. Udało mi się upolować 2 pary spodni w H&M jedne na teraz drugie na końcówkę. Pokaże Wam później ale jestem bardzo zadowolona bo są zwężane do dołu. Kupiłam tez śliczny album dla dzidzi jedynie czego nie udało mi się znaleźć to fajny poradnik wyszłam ze sklepu za to z dwiema świetnymi książkami kucharskimi haha Mój brzuszek sporo urósł po tych wakacjach. Zrobie jakieś zdj to wam pokaże. Czasami ciężko mi ułożyć się do spania chyba muszę zacząć używać moją pudusie rogalika. Na razie to tyle co u mnie. W kolejnych dniach postaram się przeczytać wszystkie posty żeby być na bieżąco.

aha Witam nowe kobietki ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676770 przez małopolanka
oto mój dzidziuś ;-)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676916 przez suzi001
Malopolanka śliczny dzidzius :)

Dziewczyny mam pytanie czy bierzecie jeszcze jakieś witaminy dla mam czy odstawilyscie ? I znajdujecie je w owocach warzywach itp?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #676978 przez małopolanka
Ja odstawiłam jakiś miesiąc temu właśnie miałam Wam pisać na ten temat ale wyleciało mi z głowy. Nie wiem czy dobrze robię ale dzidziuś rośnie zdrowo i to się dla mnie liczy. Za niedługo powtórzę badania na żelazo itp. i wtedy zobaczę czy czegoś mi brakuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #677092 przez oki222
małopolanka - śliczny synek , niesamowite to zdjęcie:)

Ja początkowo brałam kwas foliowy a potem femibion 1 od 14 tyg. do dnia dzisiejszego biorę Femibion natal 2 ,zobaczymy, W tym tygodniu mam do zrobienia wszystkie badania to się okaże czy wszystko w normie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #677203 przez natB
No nadrobiłam zaległości z czytaniem... troszkę się rozpisałyście :)....

Ja miałam weekend pod znakiem zakupów, najpierw sama z moją szwagierką... kupiłam sobie kilka luźnych bluzek, spodnie, spódnicę :)... a w niedzielę z moim S. też się troszkę obkupił i odwiedziliśmy moją Mamę, która zebrała już tyle pierdółek dla małego, że jestem w SZOKU... w najbliższym czasie kupujemy komodę, bo nie mamy gdzie tych rzeczy trzymać, a na strych nie włożę, bo przejdą nieprzyjemnym zapachem :)... oglądanie tych malutkich rzeczy sprawia mi ogromną radość :)... a no i jeszcze raz byliśmy w hurtowni obczaić wózki... fajny mieli model, nowy x-lander... ale najbardziej spodobał nam się Mutsy, prawdopodobnie na razie kupimy głęboki i fotelik samochodowy :)... a spacerówkę dokupimy na wiosnę :)... chociaż cały czas nam w głowie Chicco :), pożyjemy zobaczymy :)
A tak w ogóle jestem PRZERAŻONA ilością rzeczy, które musimy kupić :(, butelki, pieluchy, pozytywka nad łóżeczko, podkłady, ręczniczki, wanienka, laktator, elektr. nianię, wózek, łóżeczko... bla bla bla i końca nie widać :)

Dzisiaj od rana dopadły mnie wymioty :(:(, a i muszę się pochwalić, ale już na 100 % wiem, że mały się rusza :D:D:D... pierwsze kopniaki przyszły w sobotę wieczorem, jak słuchaliśmy muzyki... a wczoraj się dziwiłam, dlaczego mnie tak jajniki pobolewają i wieczorkiem znowu odezwał się mały na dole, więc musiał mnie naciskać :)... na razie są to tylko muśnięcia, ale rozkręca się :)

Małopolankakochana gratuluję synusia :*, cieszę się, że rośnie zdrowo, powiem Tobie, że jak na chłopca 3,5 kg to ładny klopsik :P...

Co do witamin biorę femibion natal 2

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #677234 przez pani_p
Hejo :-)

Napisze tylko to co pamietam bo siedzę w poczekalni laboratorium po wypiciu glukozy. Moglam wcisnąć sobie cytrynke więc ogolnie smakowalo to jak lemoniada z posmakiem aspiryny ;-) narazie czuje sie dobrze, jeszcze jakies pół godz do pobrania krwi:-)

Ja biorę od początku witaminy i kwas foliowy. A witaminy to różne bo juz chyba trzecie opakowanie mam.

Malopolanka śliczny synus :-)

Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl