BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #673292 przez JustynaNL
Test obciążenia glukoza też ma za zadanie stwierdzić czy przypadkiem nie ma się cukrzycy ciążowej. I w tym celu pije się ta pyszna glukozę :D a przy morfologii jak masz skierowanie też na glukozę to ona jest badana na czczo tylko, w celu oceny normalnego poziomu cukru we krwi i to raczej robią raz na początku ciąży. A później to juz ren ,,syrop cukrowy,, :P
Ja też jeszcze nie znam plci, dopiero za dwa tygodnie się okaże o ile znowu w jakas dziurkę nie wejdzie i nie będzie można podglądnac :)
Co do badan to HIV jest obowiązkowe bez tego nie przyjmą do szpitala na poród. Wiec jak nie teraz wypisze to później :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #673302 przez Kaczuszka36
*Oki222* a z której dzielnicy Wawy jesteś?? Ja też jestem z Wawy :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673306 przez asiulek2706
:ohmy: nie przyjmą na poród? O rany... coś mi się wydaje, że będę miała ze swoją lekarką do pogadania... nie dość że nic nie wiem o tych badaniach o których piszecie, hiva miałam zamiar wogóle odpuścić, o glukozie w tym znaczeniu nie słyszałam... Też poszłam do swojej lekarki z polecenia, bo ta do której chodziłam wczesniej nie miała sprzętu do usg w gabinecie. Trochę zdziwiło mnie, dlaczego o tej nowej lekarce nie ma ani jedniusieńskiej opinii w internecie, ale pomyślałam że może zablokowała bo jest nauczycielem akademickim i studenci by wypisywali po złości. Ale im dłużej o tym myślę tym bardziej skłaniam się do zmiany :(
No co do kotków to właśnie tak myślę że nie da się ich odizolować na dobre, ale żeby chociaż przy tym łóżeczku bez przerwy nie siedzieć..
Dziewczyny u Was pada, a u mnie w Szczecinie słonko - jest go dużo, więc wysyłam każdej z Was po troszku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673344 przez pani_p
Asiulek spokojnie, po co ma Ci mówić wcześniej skoro masz jeszcze duuużo czasu do tego badania. Mnie też jakoś przed czasem lekarz nie informuje jakie badania będą robione itp tylko na bieżąco.

A co do hiv to nie jestem pewna czy jest obowiązkowe, z tego co wiem to u nas wcale nie jest to konieczne badanie do przyjęcia do szpitala. Dopytam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673356 przez asiulek2706
PaniP dziękuję za pocieszenie :* wkurza mnie to że czuję się w tej ciąży jak dziecko we mgle - nic nie wiem i tak jak piszecie - pozostaje tylko polegac na lekarzu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673361 przez pani_p
Asiulek Ja tez miewam takie napady strachu, ale to chyba normalne bo nie mamy doświadczenia, wszystko jest nowe. Całe szczęście mąż mnie zawsze stawia do pionu :) hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673397 przez nefretete666
witam ktoras kolezanka pytala na czym polega badanie obciazenia glukoza,tak wiec pobieraja ci krew na czczo, pijesz glukoze znow ci pobieraja i pozniej po 2h znow pobieraja a robia to po to zeby sprawdzic czy za szybko ci poziom cukru sie nie podwyzsza ponad norme lub czy nie spada za nisko.Ja dzis dostalam list ze szpitala z badania potrojnego na zespol downa i wyszlo ze ryzyko amm 1;100000 takze nie mam sie co martwic.U mnei etst obciazenia glukoza bede miala w 24tyg jak wroce z Polski tak umowilam sie z polozna,a co do abdan to na hiv jest obowiazkowe.mi tutaj robili hiv,syfilis,hlamydie,rozyczke,rzezaczke,morfologie ,mocz i to chyba wszystko w polsce pewnie dostane jescze jakies jak odwiedze ginekologa, kurde zazdroszcze wam ze znacie plec ja musze czekac jeszce 2 tyg i umieram z ciekawosci tak abrdzo chcciala bym miec teraz coreczke,ale zobaczymy co bedzie.milego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673412 przez cortezia
Witam nowe dziewczyny:)

Oki222 super zdjęcia śliczny iiii no faktycznie chłopak jak malowany:)

Asiulek2706 wiesz jeśli chodzi o Koty jeśli Twoje są indywidualistami to nie masz się co martwić do dzidzi nie podejdą bo będzie to dla nich nowy "ziwerzo-człowiek" w rodzinie i nie będą go pewne, przynajmniej tak reagowała nasza Kotka która jest Olbrzymia bo jest z rasy Kotów Norweskich Leśnych na moją siostrę, omijała ją szerokim łukiem i tak szczerze to do tej pory tak robi:)

Co do badań to ta moja to mi tyle zleca, ,że po wizycie mam coś do zrobienia. Na początku ciąży dostałam badania na: HIV, TOKSOPLAZMOZE, Różyczke, WR-RPR, Obecność antygenu HBs,Cytomegalie, grupe krwi, ogólne badanie morfologiczne, i ogólne badania krwi. Dzisiaj miałam robione badania na: wstępne rozpoznanie jednostek chorobowych wg ICD-10 oraz ICD-9 czyli AFP. Także jak byłam u innej ginekolog to mi wprost powiedziała, że nie spotkała się z taką masą badań zlecanych, ale dla mnie to dobrze jakoś pewniej się czuje:)

Ja jeszcze nie wiem jaka to płeć i nie wiem czy się jutro dowiem, bo mam następną wizytę mam nadzieję, że a nuż widelec się uda... no ale wiadomo zależy to od malucha:)

Graviti moim koleżanką ten kalendarz się ani razu nie sprawdził. Także mi wychodzi dziewczynka z tego kalendarza no zobaczymy czy to prawda.

U nas ciągle zimno i deszczowo, aż założyłam dzisiaj kurtkę zimową.... przykre to:(

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673414 przez suzi001
Hej dziewczyny u mnie za to upał nie z tej ziemi :) fajnie bo tu wiecznie pada więc chociaż przez trochę niech poświeci słońce,rowniez wam przesylam trochę słońca :)

To dziwne ze do 28 tyg robią obciążenie glukoza ja będę miała dopiero w 29 tyg bo nie będzie mnie tutaj,zastanawiam sie czy nie zrobic tego badania w Polsce jak myślicie??
Co do kręgosłupa to mnie tez boli od wczoraj zupełnie nie wiem czemu w dodatku nie moge wziąć głębokiego oddechu,ale ja w młodości miałam lekkie skrzywienie ,moze to ma wpływ,ale boje sie ze będę sie czuła gorzej a jak ja niedotleniona to i dziecko tez (:( musz poszukać jakiś ćwiczeń zeby odciążyć ten bol ehh..

Asiulka uwierz mi ze nie tylko ty sie czujesz jak dziecko we mgle :) napewno każda pierworodka sie tak czuje :)
Tez ufam swoim lekarzom tutaj,nie mam jednego konkretnego bo w szpitalu bada zazwyczaj ten ktory akurat jest :) takze mam nadzieje ze moje dzieciatko zdrowo sobie rośnie,juz odliczam dni do tego listopada bo czuje sie ostatnimi czasy fatalnie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673415 przez natB
o HIV to wiem tylko tyle, że jest zalecanym badaniem, ale czy to jest podstawą do przyjęcia do szpitala nie mam zielonego pojęcia :)... takie badanie zawsze można robić, więc bez stresu :P... a mnie dzisiaj tak ciągnie w pępku dziwnie, że szok... pewnie młody się wierci :)... Ja im bliżej do porodu tym mniej się wszystkim denerwuję, już nie chcę przechodzić nerwobólów :P, więc dziewczyny polecam wrzucić na luz i cieszyć się tym stanem :D

Po powrocie do domu mam zamiar wkleić to piękne zdjęcie z wczorajszego USG i naskrobię trochę w albumie fasolki :)... a wieczorem na kolacyjkę robię pizzę :D mniaaam :D nabrałam ostatnio apetytu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673441 przez cortezia
Masz rację NatB trzeba rzucić na luz i cieszyć się każdą chwilą w tym staniem.... Pizza mówisz... mmmmmm dobre, ja właśnie się zastanawiam co zrobić na obiad;)

A co do kręgosłupa to odpukać w niemalowane, nic ale to nic mnie narazi nie boli, ale fakt jest taki że mój maluch jest mocno z przodu wysunięty bo brzuch mam jak na 5-6 miesiąc. Więc myślę, że pod tym względem jest to pozytywne, bo pamiętam jak ortopeda po urazie jakiego doznałam w czasie treningów powiedział mi, że w ciąży będę miała bardzo duże problemy z kręgosłupem,a Tu proszę narazi CISZA:d

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673465 przez natB
Ja robię pizzę, bo w domu jest 10 osób :P, więc taką armię ciężko jest wyżywić, a pizzę każdy lubi :D... na szczęście rzadko gotuję, bo pracuję, ale jest moja teściowa, która zawsze coś upichci dobrego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673595 przez Psotka
To smacznego Nat_B, ja dziś w pracy też skusiłam się na kawałek pizzy.

Dziewczyny zaczęłam przejmować się tym moim twardniejącym brzuszkiem. Zdarzyło się 3 razy wieczorem z lekkim rozciąganiem. Koleżanka z pracy która ma bliźniaki mówiła żebym tego nie bagatelizować. Wizytę ma w najbliższy wtorek. Co mam robić? Zaczęłam się martwić że nie poszłam od razu na izbę przyjęć. Teraz nie mam co iść bo nie mam twardego brzucha.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673628 przez asiulek2706
Psotko nie martw się, ja czytałam że jeżeli takie stany nie powtarzają się często i regularnie (chodzi o odstępy liczone w minutach) to nie ma sięczym martwić, oraz że stwardnienie brzuszka wieczorem może być spowodowane intensywnie spędzonym dniem. także zgłoś to lekarzowi we wtorek (chyba że możesz do niego zadzwonić wcześniej - ja bym tak zrobiła dla świętego spokoju) a jakby się coś działo to jedź na izbę przyjęć.
Nat B ale mi ochoty na pizzę narobiłaś chyba tez zjem dzisiaj :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #673684 przez wielomama
Hej mamuśki, witam wszystkie nowe przybyłe.
Postaram się odpisać wieczorem, bo teraz nie mam czasu.
PSOTKA twardniejącego brzucha absolutnie nie wolno bagatelizować, ponieważ może to doprowadzić z czasem do przedwczesnego porodu. Oczywiście nie ma co panikować. W każdym razie wiem, że w każdym przypadku jak brzuch twardnieje to każdy gin zaleca, aby wykupić sobie nospę. Tego co piszę jestem pewna na 100%,że możesz brać 2xdziennie nospę i asmag, ale zwykłe nie fortę i wiem, że każdy lekarz powie, że dobrze zrobiłaś, tym bardziej, że wizytę masz niedługo. Albo chociaż bierz tą nospę jak czujesz, że coś jest nie tak, ale generalnie nie powinno się doprowadzać do twardnięcia brzucha. Musisz się liczyć z tym ,że skoro masz takie objawy to lekarz może cię wysłać na l4.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl