BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #678280 przez pani_p
Hej! Jeszcze ja jestem na fb! B)

Właśnie wrocilam od lekarza i jestem już spokojna. Wszystko Wam napisze i odpisze jak sobie wlacze kompa, a narazie zmykam ogarniac chaos jaki zapanowal w mieszkaniu po dniach wolnych z mężem :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678287 przez natB
Cortezia po pierwsze fajnie, że już Ci lepiej :) za pewno za tydzień już o wszystkim zapomnisz :)...
a co do porodu, to ja szczerze już się nie mogę doczekać, aż maluszek będzie z nami... nawet przeżyję ból, połóg cokolwiek, ważne, żeby się urodził, zdrowy... :)ach


Pani_p a Ty miałaś wizytę u lekarza?no to dalej ogarniaj mieszkanko i napisz, co jak gdzie i po co :D...
ja jutro, albo pojutrze idę z wynikami moczu do mojej Pani Doktor, bo znowu się przypałętała jakaś infekcja gRRRRRR :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678418 przez baksik6661
hej moj synek ma 2,5 roku Kacperek ma na imie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678424 przez baksik6661
suzi001
nie czuje kompletnie zadnej roznicy pomiedzy ciaza z synkiem a ta :) zreszta ja nie mam zadnych dolegliwosci oprocz apetytku :P a jednyna roznica jest tak ze z synkiem brzuszka dlugo nie bylo widac a teraz brzusio juz jest widoczny :O

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678428 przez Psotka
Dzień dobry dziewczynki :laugh:

Nie zdarzyłam jeszcze przeczytać wszystkich wpisów, bardzo szybko piszecie i dużo. Widać że forum żyję. Nadrobię dziś wieczorem.

Cortezia ojoj biedulko, dbaj o siebie, dobrze że z dzidzią wszystko dobrze.

pani_p ja bardzo chciałabym być an fb z Wami , napisałam prywatną wiadomość do dzidostwa i cisza.

Nefretete_ jednak nie kupię tego kosza, jak zaczęłam spisywać rzeczy najważniejsze dla dzieciaczka to się przeraziłam. To będą spore koszty przy pierwszym dziecku, więc trochę je muszę zminimalizować.

Dziś mam pierwszą wizytę u nowej pani ginekolog. Trzymajcie kciuki żeby mnie przyjęła z otwartymi rękami w połowie ciąży bo to różnie bywa. :)

Oprócz tego byłam dziś rano jeszcze u tego strasznego ginekologa po wyniki HCV, są ujemne ale oczywiście musiałam swoje się podenerwować, ten człowiek po prostu działa mi na nerwy.

Odezw się jeszcze wieczorkiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678446 przez agnieszkazst
Dziewczyny polecam Wam gorąco film "Trzech mężczyzn i dziecko" :D Jest na wieczór po prostu KAPITALNY :D oglądałam wczoraj wieczorem, to film "stary" bo z 1987, ale tak dobry że brak słów, uśmiałam się przy nim do łez...... 'Trzech zatwardziałych starych kawalerów przeżywa pewnego dnia szok. Przed drzwiami ich apartamentu ktoś zostawił niemowlę, dziewczynkę, doprowadzając tym samym do rozpaczy niedoświadczonych "tatusiów". W ruch idą pieluchy, śliniaki, smoczki i butelki. Kończy się czas bezstroskich podrywów, randek i zakrapianych alkoholem kolacji. Czy zwycięży ojcowski instynkt, czy stare przyzwyczajenia? Doskonała i ciepła komedia bardzo dobrze przyjęta przez krytyków.'

Podaje Wam namiary, obejrzyjcie koniecznie - WARTO :D

chomikuj.pl/kinder1982/FILMY+1980-1989/1...c5*bbCZYZN+I+DZIECKO

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678450 przez agnieszkazst
Psotka trzymamy kciuki za nową Panią Ginekolog!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678522 przez suzi001
Baksik ponoć w drugiej ciazy jest szybko zauważalny brzuszek :) trzeba cierpliwości płeć chyba nie jest najważniejsza lecz to zeby dziecko zdrowo sie rozwijało i szczęśliwie urodziło :)

Psotka możesz do każdej z nas wysłać swoje dane na priv a któraś z nas poprostu cię doda do grupy :)

Dzisiaj miałam fajny sen śniło mi sie ze dzidzius mnie juz mocno kopał i przez brzuch widać było stopki i ja te stopki tak laskotalam a dzidzia sie śmiała :D aż miło było wstać :))))))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678558 przez Izaa.
Dzień dobry mamusie! Kurcze, nie mogę wysłać prywatnej wiadomości, chyba serwer przeciążony. Spróbuję za chilkę, bo chciałabym dołączyć do was na FB. Gratuluję pozytywnych wynikó badań i aby tak dalej( innej opcji nie ma :) )Jasne, płeć jest nie ważna, zgadzam się, ważne, żeby malęństwo było zdrowiutkie.
Do później:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678566 przez Izaa.
udało mi się. Napisałąm do pani_p :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678579 przez baksik6661
tak suzi001 oczywiscie ze zdrowe dziecko jest najwazniejsze zastanawialam sie tylko czy wy juz znacie pleć waszych dzieciaczkow :D:D :silly:

a z tym ze w drugiej ciazy szybciej widoczny brzuszek jest i szybciej czuc ruchy to prawda :):0 :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678580 przez Psotka
Pani_P wysłałam do Ciebie dane do FB
Proszę włącz mnie do grona wtajemniczonych na fb.

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678608 przez Izaa.
Zarejestrowałam się właśnie do genetyka i na badania połówkowe na 24 lipca. już mam stracha wrr.. Z powodu pierwszego poronienia jestem objęta programem wysokiego ryzyka, dlatego mam tyle badan. już robiłam z mężem badania genetyczne z krwi, czy jesteśmy obciążeni, na szczęście nie. a teraz będą wyniki szczegółowych badan genetycznych, czyli możliwość zachorowania dzieciaczka na rożne choroby. Mam nadzieje, ze będzie dobrze. i do 24 lipca w stresie . Co my babki się mamy!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678680 przez małopolanka
hej w końcu nadrobiłam zaległości i przeczytałam wszystkie posty z ostatnich 11 dni haha sporo tego było. Poruszałyście dużo fajnych tematów np. o wychowaniu itp. teraz może nie będę się za bardzo rozpisywać bo pewnie jeszcze nie raz ten temat powróci. Co do chust to ja też czuję że to nie dla mnie. Ja podobnie jak wielomama uważam że przesadą jest mieć dziecko cały czas przy sobie. Ja podchodzę do tego dość sceptycznie bo taka chusta jest do pewnego okresu. Dzidziuś przyzwyczai się do kołysania i zasypiania w ten sposób a potem gdy podrośnie albo nawet w ciągu nocy przecież pasowałoby żeby spał w łóżeczku gdzie pozycja do spania jest już inna. Nie wyobrażam sobie w nocy wyciągać chustę żeby usypać dziecko bo inaczej nie zaśnie a tak może się stać. Dlatego moim zdaniem warto to przemyśleć. Co do kontaktu matki z dzieckiem czy ojca z dzieckiem moim zdaniem to wszystko dziadziuś może mieć jeśli dwoje rodziców wykonuje nawet podstawowe czynności typu karmienie przewijanie kąpiel. Jeśli w takie czynności obydwoje rodziców będzie zaangażowanych i będzie wykonywać to wszystko z chęcią i uczuciem nie mamy się co martwić. Dla mnie jeśli dziecko śpi to po prostu śpi i nie wydaje mi się żeby za bardzo orientowało się co się wokół niego dzieje i jak na ten czas zostanie samo nic mu nie będzie. Rodzice wtedy mogą zrelaksować się albo po prostu nadrobić zaległości w obowiązkach bo przy małym dziecku jest tego trochę. Moja siostra miała zwyczaj wpatrywania się w synka jak spał i kończyło się to tak że była przemęczona, nie wyrabiała się z obowiązkami co kończyło się pretensjami do całego świata że to jest jeszcze nie skończone nie zrobione itp. Miałam się nie rozpisywać haha ale myślę że to ważne bo przy takim małym człowieczku łatwo stracić zdrowy rozsądek.

Tak się rozpisałam że w końcu zapomniałam o czym miałam Wam jeszcze pisać ...

aha już wiem ciesze się że dołączyło do nas tak dużo nowych dziewczyn. Mam nadzieję że zostaniecie na dłużej.

Cortezia jak czytałam Twój post to się przeraziłam.. bo musiało Cię okropnie boleć. Dobrze że już jest poprawa.

wielomama szkoda że będziesz musiała nas opuścić na trochę z powodu remontu. Będzie nam smutno bez Ciebie. Mam nadzieję że w szpitalu dobrze zaopiekują się Twoim mężem i otrzyma profesjonalna pomoc. Oby wszystko dobrze się skończyło.

NatB co do poradników to przeglądałam ich masę i nie znalazłam nic ciekawego. Niektóre rzeczy są dla mnie oczywiste więc sama nie wiem czego szukam. Mniej więcej we wszystkich jest jedno i to samo. Sprawdzę jeszcze ten poradnik który mi poleciłaś może będą jakies recenzje w internecie.

Co do ciuszków tez coś czytałam że powoli kupujecie. Musze przyznać że jakoś na razie nie widzę u siebie zainteresowania ubrankami itp. Dostałam trochę rzeczy teraz jak byłam w Polsce ale sama z siebie szał zakupowy jeszcze mnie nie dopadł i aż się sobie dziwie. Większe zaangażowanie widzę u mojego męża bo cały czas mi powtarza że musimy już pomału zacząć kupować bo już niedużo czasu zostało jestem już prawie w 5 mies a tu łóżeczko wózek butelki itp. itd. Mi ciągle wydaje się że mamy jeszcze duuużo czasu i nie ma potrzeby tak się śpieszyć ale faktycznie pomału już trzeba będzie jakoś się urządzać bo tak mi zejdzie do porodu hehe z drugiej strony chciałabym mieć 100 procent pewności że to chłopak raczej już nic się nie zmieni ale różnie się słyszy. Ja w przeciwieństwie do Was chciałabym kupić rzeczy typowo chłopięce bo uniwersalne jakoś średnio mi podchodzą dlatego może jeszcze trochę poczekam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678693 przez asiulek2706
Hej Dziewczyny :) Fajnie, że jest nas coraz więcej :) Basik - ja też mam termin na 27 :D Izaa a ty z tymi oknami to na poważnie? Może skonsultuj sie w tej sprawie ze swoim ginem, bo mi 2 lekarzy powiedziało że o myciu okien w ciąży nalezy zapomnieć... a teściowa nos w sos i niech siebie pilnuje a nie stresuje ciężarną kobietę. ja dzisiaj mam kiepski dzień jestem strasznie poddenerwowana i mam ochotę krzyczec na wszystkich :( Stresuję się wieczorną wizytą na usg bo tak jak pisałam ciążę mam bez dolegliwości i zawsze przed wizytą boję się czy ciąża jeszcze jest. Co do rzeczy wyprawkowych to dostałam od koleżanki listę którą ona się posiłkowała, strasznie tego dużo, wkleję Wam ta listę w następnym poście - może ktoś skorzysta a może przy okazji doświadczone mamy wypowiedzą się czy faktycznie jest to lista wiarygodna. Cortezia strasznie Ci współczuję - wiem co to poparzenie amolem bo poparzyłam nim sobie w dzieciństwie kolano :( mam nadzieję że szybko Ci się wszystko zagoi. Pozdrawiam Was wszystkie i życze miłego popołudnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl