BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 10 miesiąc temu #678695 przez asiulek2706
Lista:
LISTA WYPRAWKOWA – sprawdź czy niczego nie brakuje??



Dla mamy
• Biustonosz do karmienia (1-2 szt.)
• Film „Wszystko o karmieniu piersią i pielęgnacja noworodka” (gratis)
• Koszula lub piżama do karmienia
• Krem na popękane brodawki
• Krem przeciwko rozstępom
• Wkładki laktacyjne (1 opakowanie)
• Majtki jednorazowe poporodowe
• Laktator (odciągacz pokarmu)
• Podpaski poporodowe



Artykuły dla dziecka
• Akcesoria:
 Butelka ze smoczkiem do mleka ( 125 ml) 1-2szt.
 Butelka ze smoczkiem do płynów (250 ml/ 260 ml) 1-2szt
 Szczotka do mycia butelek i smoczków
 Sterylizator do butelek, smoczków i laktatora
 Podgrzewacz do butelek
 Termoopakowanie do butelek
 Gruszka gumowa lub aspirator do czyszczenia noska
 Ceratki lub majtki ceratowe do pieluch tetrowych 3szt.
 Majtki z suchą pieluchą do pieluch tetrowych 1-2szt.
 Bezpieczne nożyczki lub cążki
 Okrycie kąpielowe z kapturkiem / ręcznik kąpielowy
 Pielucha flanelowa biała lub kolorowa 3-5szt.
 Pieluchy jednorazowe (2-5 kg) 1-2opak.
 Pielucha biała lub kolorowa tetrowa 70x80 cm 30-40szt.
 Smoczek na butelkę do mleka 0m+, 1m+, 0-6m+ 1-2szt.
 Smoczek na butelkę do płynów 0m+, 1m+, 0-6m+ 1-2szt.
 Fizjologiczny smoczek uspokajający 0+
 Bezpieczny łańcuszek do smoczka
 Śliniak mały z ceratką 2-3szt.
 Termometr do mierzenia temperatury
 Termometr kąpielowy
 Grzebyk i szczotka z delikatnym włosiem
 Wanienka do kąpieli
 Stojak na wanienkę
 Worki na pieluszki 2-3opak.










• Bielizna i odzież:
 Becik – rożek z polaru lub bawełny 1-2szt.
 Body bawełniane lub frotte rozmiar 56-62 3-4szt.
 Czapeczka bawełniana lub frotte wierzchnia 2-4szt.
 Kaftanik bawełniany lub frotte rozmiar 56-62 3-4szt.
 Kaftanik i śpiochy welurowe 1-2szt.
 Kombinezon 1 –częściowy na spacery
 Koszulka bawełniana rozmiar 56-62 3-4szt.
 Pajacyk welurowy rozmiar 62 1-2szt.
 Rękawiczki bawełniane chroniące niemowlę przed zadrapaniami
 Skarpetki bawełniane lub frotte rozmiar 7/8, 9/10 2-3pary
 Śpiochy bawełniane lub frotte rozmiar 56-62 4-6szt.
 Śpiworek do fotelika samochodowego
 Śpiworek zimowy do wózka
 Body z długim i krótkim rękawem rozmiar 56, 62 min.po 2szt
 Sweterek/ bluza
 Spodenki/ sukienka

• Kosmetyki:
 Chusteczki higieniczne do pielęgnacji 1opak.
 Krem do ciała i twarzy
 Krem przeciw odparzeniom
 Delikatne mydło dla niemowląt
 Oliwka
 Patyczki bezpieczne do czyszczenia uszu
 Delikatny proszek lub płyn do prania bielizny niemowlęcej
 Puder
 Myjka, gąbka do kąpieli
 Materacyk lub leżaczek do kąpieli
 Specjalny środek do dezynfekcji powierzchni

• Meble, pościel i inne sprzęty:
 Kocyk bawełniany lub polarowy mały
 Kocyk bawełniany lub polarowy duży
 Komplet pościeli 2-3 zmiany
 Wypełnienie pościeli (kołdra, poduszka)
 Baldachim
 Ochraniacz na łóżeczko
 Prześcieradło frotte gumką 1-2szt.
 Monitor oddechu
 Materac do łóżeczka drewnianego
 Łóżeczko drewniane/ kołyska
 Łóżeczko turystyczne
 Karuzela do łóżeczka
 Lampka nocna o delikatnym świetle
 Niania elektryczna (jeśli mieszkanie ma więcej niż jeden pokój
 Nawilżacz powietrza
 Pierwsza zabawka – przytulanka
 Specjalny podkład ceratowy na materac
 Przewijak na łóżeczko
 Pokrowiec na przewijak
 Leżaczek z uszami do poruszania się z dzieckiem po mieszkaniu
 Fotelik samochodowy 0+ (0-13kg) nosidełko
 Wózek z gondolą lub wielofunkcyjny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #678711 przez pani_p
No jestem wreszcie :D

Te, które mi wysłały wiadomości to już odpisałam ;)

Po wizycie u lekarza mam przykazane zmienić dietkę i ograniczyć słodkości i pare innych produktów i narazie na tym poprzestaniemy. Wymiarowo macica ok, resztę wyników mam dobre :) W czwartek idziemy na usg i nie mogę się doczekać bo prawdopodobnie dowiemy się kto mieszka w brzuszku!!!! Jestem podekscytowana jak nie wiem :D Tylko żeby mi się nie zasłoniło bo się załamię :D

a teraz postaram się nadrobić i Wam poodpisywać :D


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Mojego maluszka czuję już codziennie jak sobie kopie :) Bardzo mnie to cieszy :)

Cortezia to żeś narobiła. Dobrze, że skończyło się dobrze i na ranach powierzchownych. Wracaj szybko do zdrowia :kiss:

Psotka trzymam kciuki za udaną wizytę :) Czekam na wieści z frontu ;)

No i nie wiem co jeszcze :D

Kobitki jak się Wam przypomni coś to edytujcie posty zamiast dodawać kolejne, jeden pod drugim ;) Nie będzie tyle stron później bez sensu nastukane ;)

Wczoraj mężulek obchodził swoje urodziny i pojechaliśmy sobie do Wisły na Czantorię :D Wjechaliśmy oczywiście wyciągiem bo chyba bym umarła jakbym miała tam wejść :D Zrzucę fotki na kompa to może coś Wam tu pokażę ;)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

A dzisiaj rano poślizgnęłam się na tym mokrym chodniku i wylądowałam telemarkiem na kolanie... normalnie mistrz :/ Teraz mnie całe boli :/

Chaotyczny ten mój wpis :D Wybaczcie, już kończę ;) Buźka :D

Aaa! Móje dziecko Was pozdrawia bo właśnie sobie szaleje i kopie :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #678773 przez Gravity
hej
Ja juz po pracy wykapana i odpoczywam
Pani_p wygladasz super:)))

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678873 przez małopolanka
Pani P i Gravity wyglądacie bosko !!!

Asiulek przeraziła mnie ta lista... muszę się wziąć w końcu w garść i pokupować te wszystkie rzeczy.

Pani P ja bym umarła z przerażenia na twoim miejscu. Wczoraj też miałam chwile strachu bo przez otwarte drzwi wleciał do nas pies sąsiada a dokładnie York haha teraz mnie to śmieszy ale wystraszyłam się nie na żarty. Byłam w pokoju był już wieczór więc światło miałam przyciemnione akurat stałam tyłem do drzwi obracam się a tam coś małego i ciemnego na podłodze haha wystraszyłam się okropnie aż krzyknęłam bo sobie pomyślałam że to jakiś szczur. Ja okropnie boje się gryzoni. Z tym poślizgnięciem to też dałaś czadu. Musiałaś się nieźle potłuc i wystraszyć.

Co do urodzin to właśnie mój mąż ma jutro urodziny a ja nie mam dla niego prezentu buuu ;-/ po prostu już po tylu latach wyczerpałam już chyba wszystkie pomysły. Poza tym wszystko ma więc chyab tylko torcik dostanie. Na początku myślałam że może w Polsce cos znajdę ale nic z tego nie wyszło bo nie miałam czasu żeby chodzić po sklepach. Chciałabym mu kupić coś wyjątkowego ale już jest za późno żeby wymyśleć coś extra. Może macie jakieś pomysły?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #678888 przez wielomama
Dziewczyny jeszcze nigdy nie odwaliłam takiej roboty. Jak będziecie miały ochotę to przeczytacie, może się Wam przyda. Asiulek przydatnaka lista-dzięki a ja wpięłam swoje 5 groszy z własnego doświadczenia
Dla mamy
•Biustonosz do karmienia (1-2 szt.)2-3, bo strasznie szybko się pocimy i mleko wypływa
•Film „Wszystko o karmieniu piersią i pielęgnacja noworodka” (gratis)
•Koszula lub piżama do karmienia/mieć do szpitala na zmianę nawet 3, ale tylko koszule a w domu sprawdzają się piżamy, ale rozpinane, bo podczas karmienia w nocy jak byśmy podnosiły piżamę do góry to może być zimno i nie wygodnie
•Krem na popękane brodawki/nigdy nie stosowałam
•Krem przeciwko rozstępom-może być
•Wkładki laktacyjne (1 opakowanie)do szpitala już warto zabrać a potem w domu musiałam ciągle stosować, bo starałam się karmić co 3h. Teraz chyba będę karmiła jak tylko poczuję, że są pełne
•Majtki jednorazowe poporodowe- te siatkowane szybko przegrzewają tyłek i nie nadają się po cesarce, bo nisko się kończą i wchodzą w bliznę a to boli, polecam zwykłe babcine
•Laktator (odciągacz pokarmu)-kupiłam przy Emilce i jakoś nie umiem odciągać, teraz nie kupuję
•Podpaski poporodowe i podkłady, wiadomo mega potrzebne



Artykuły dla dziecka
•Akcesoria:
Butelka ze smoczkiem do mleka ( 125 ml)1-2szt.-zakupię jak zajdzie taka potrzeba, oby najdłużej nie
Butelka ze smoczkiem do płynów (250 ml/ 260 ml)1-2szt/przy karmieniu naturalnym podobno nie podaje się dodatkowych płynów a ja i tak czasem musiałam podać plantex
Szczotka do mycia butelek i smoczków-jak zajdzie potrzeba karmienia butelką
Sterylizator do butelek, smoczków i laktatora-nigdy nie używałam
Podgrzewacz do butelek-nie używałam
Termoopakowanie do butelek-i tak słabo trzymało ciepło
Gruszka gumowa lub aspirator do czyszczenia noska -używałam i uważam, że bardzo potrzebne, ale jednak aspirator wolę
Ceratki lub majtki ceratowe do pieluch tetrowych3szt-nigdy w życiu, ceratka to pod prześcieradło.
Majtki z suchą pieluchą do pieluch tetrowych1-2szt.-nie wiem po co
Bezpieczne nożyczki lub cążki
Okrycie kąpielowe z kapturkiem / ręcznik kąpielowy-2szt
Pielucha flanelowa biała lub kolorowa3-5szt.
Pieluchy jednorazowe (2-5 kg)1-2opak.
Pielucha biała lub kolorowa tetrowa 70x80 cm30-40szt.-3szt
Smoczek na butelkę do mleka 0m+, 1m+, 0-6m+1-2szt.- w razie konieczności a nie na zapas
Smoczek na butelkę do płynów 0m+, 1m+, 0-6m+1-2szt.-//-
Fizjologiczny smoczek uspokajający 0+ można kupić i mieć na zapas, ale ja tym razem nie kupuję
Bezpieczny łańcuszek do smoczka- no nie wiem...raczej nie stosowałam
Śliniak mały z ceratką2-3szt.
Termometr do mierzenia temperatury-koniecznie od początku
Termometr kąpielowy- jak kto woli, przy pierwszym dziecku raczej tak
Grzebyk i szczotka z delikatnym włosiem
Wanienka do kąpieli
Stojak na wanienkę-stojak bardzo się sprawdza, ale też może być stół i inne, ale wtedy wanienkę trzeba stawiać na ręczniku, bo inaczej ślizga się
Worki na pieluszki2-3opak.-e tam nie trzeba, jak wkładałam obsrane pieluszki do zwykłej jednorazówki i wiadomo codzienne wynoszenie śmieci-ale tego to nie muszę pisać, bo nikt nie wytrzyma dłużej










•Bielizna i odzież:
Becik – rożek z polaru lub bawełny 1-2szt.
Body bawełniane lub frotte rozmiar 56-623-4szt.
Czapeczka bawełniana lub frotte wierzchnia2-4szt.
Kaftanik bawełniany lub frotte rozmiar 56-623-4szt.
Kaftanik i śpiochy welurowe 1-2szt.
Kombinezon 1 –częściowy na spacery
Koszulka bawełniana rozmiar 56-623-4szt.
Pajacyk welurowy rozmiar 621-2szt.
Rękawiczki bawełniane chroniące niemowlę przed zadrapaniami
Skarpetki bawełniane lub frotte rozmiar 7/8, 9/102-3pary
Śpiochy bawełniane lub frotte rozmiar 56-624-6szt.
Śpiworek do fotelika samochodowego
Śpiworek zimowy do wózka
Body z długim i krótkim rękawem rozmiar 56, 62min.po 2szt
Sweterek/ bluza
Spodenki/ sukienka

•Kosmetyki:
Chusteczki higieniczne do pielęgnacji 1opak.-czasami dzieci mają alergię na te chusteczki a ja i tak jak zrobiły kupkę to przemywałam. Robiłam tak, że najpierw starłam chusteczkami a potem do takiej małej plastykowej miseczki wlałam wodę i przemywałam wacikami, wtedy nawet nie trzeba dziecku kaftanika rozbierać. Znam takie mamy, które przez 3 miesiące przemywały dziecko pod kranem z bieżącą wodą. Jak nie jestem taka zdolna i nie spróbuje.
Krem do ciała i twarzy -trzeba dostosować do potrzeb dziecka, bo może mieć alergię na wszystkie i wtedy oliwa z oliwek
Krem przeciw odparzeniom- lekarze ostatnio mówią, że jeśli pupa ok to nie smarować na zapas. Jedne kremy są na odparzenia inne nawilżające i wysuszające
Delikatne mydło dla niemowląt-na pierwszy miesiąc ok a potem stosowałam płyny, wiadomo drożej wychodzi
Oliwka-ale nie stosować codziennie, ja w ogóle nie jestem za codziennym kąpaniem niemowląt
Patyczki bezpieczne do czyszczenia uszu-lekarz powie absolutnie nie, ja tylko czasami stosowałam
Delikatny proszek lub płyn do prania bielizny niemowlęcej-tak wiadomo już do pierwszego prania przed urodzeniem. Znam dzieci, które ubranka mają prane tylko w najtańszym proszku i zdrowe, że ho ho
Puder-nigdy w życiu
Myjka, gąbka do kąpieli- NIE!rączka mamusi najlepsza
Materacyk lub leżaczek do kąpieli, można, ale jakoś nie byłam w 100% zadowolona, teraz nie zakupię
Specjalny środek do dezynfekcji powierzchni-nigdy w życiu, dziecko ma się zdrowo z normalnymi bakteriami wychowywać i jeszcze najlepiej mieć psa!!!moja teściowa ma bzika na punkcie czystości a Damian i jego siostra mają alergię na wszystko. Normalnie dbać o czystość tak jak teraz a i tak nie raz nie znajdziecie czasu

•Meble, pościel i inne sprzęty:
Kocyk bawełniany lub polarowy mały-1 mały wystarczy, bo przecież mamy jeszcze rożek albo tylko duży kupić
Kocyk bawełniany lub polarowy duży
Komplet pościeli 2-3 zmiany- narazie wystarczy tylko prześcieradło, bo nawet ochraniacz
nie jest potrzebny. Wiem jak to jest, też zawsze jeszcze przed porodem miałam już przygotowane pięknie ubrane i przystrojone łóżeczko-ale zupeł nie nie potrzebnie, bo potem od razu ściągałam ochraniacz, żeby widzieć dziecko jak leżałam na łóżkuWypełnienie pościeli (kołdra, poduszka)-nie wolno stosować przez kilka pierwszych miesięcy
Baldachim-zbiera się ciągle kurz, trzeba by wymieniać co tydzień, bo siada na nim kurz tak jak na meblach i podłodze
Ochraniacz na łóżeczko-nawet 2, ale tak od 3 miesięcy
Prześcieradło frotte gumką 1-2szt.3 szt
 Monitor oddechu-jak dla mnie to podstawa, abym mogła się spokojnie wyspać. Emilce uratował życiu. Teraz też kupię, bo tamten sprzedałam
Materac do łóżeczka drewnianego
Łóżeczko drewniane/ kołyska
Łóżeczko turystyczne- polecam, nawet najtańsze, miałam takie full wypas, ale nie markowe. Fajnie jest jak na przykład gotujemy a mamy na oku dziecko, które nie raczkuje między naszymi nogami .Ale to na później
Karuzela do łóżeczka-no może być od urodzenie, ale nie koniecznie, najważniejszy głos mamy
Lampka nocna o delikatnym świetle, tak przydatna przy przewijaniu i karmieniu dziecka, ale nigdy podczas zasypiania dziecka
Niania elektryczna (jeśli mieszkanie ma więcej niż jeden pokój-nie miałam, bo mam tylko 3 pokoje i dziecko wszędzie usłyszę a z resztą ciągle zaglądałam, bo nie potrafiłam inaczej
Nawilżacz powietrza-często szkodzi zamiast pomagać
Pierwsza zabawka – przytulanka ,po pierwszym miesiącu, ale dla noworodka lepsze grzechotki
Specjalny podkład ceratowy na materac-tak,tak
Przewijak na łóżeczko-tak, tańszy i lepszy od komodowego przewijaka i polecam od początku stosować, bo trzeba pamiętać o kręgosłupie i nie schylać się
Pokrowiec na przewijak-wystarczy pieluszka flanelowa
Leżaczek z uszami do poruszania się z dzieckiem po mieszkaniu-nie koniecznie
Fotelik samochodowy 0+ (0-13kg) nosidełko-mnie te maluchy po urodzeniu strasznie wyglądają w tych fotelikach, takie pokrzywione. Ja przywoziłam dzieci ze szpitala w nosidełku z wózka głębokiego a dopiero później fotelik, ale miałam blisko do domu
Wózek z gondolą lub wielofunkcyjny- jak od razu kupuję wielofunkcyjny, bo taniej a dopiero później malutki sportowy, coś ala laska, ale bardziej wzmocniony i z budką konieczcznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #678930 przez Gravity
Kochane ladne listy podalyscie az sie przerazilam :)ja jeszcze nic nie kupowalam:(czekam na usg w lipcu dopiero bede cos ku[owac jak sie upewnie ze tym razem jest ok:)

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #678979 przez Psotka
Cześć KOchane, piszę już 2 raz bo wcześniej tyle naskrobała a później mi się nie zapisało i hasło wygasło, masakra.

Jestem już po wizycie u nowej Pani Ginekolog. Powiem Wam że dała mi do zrozumienia ze jestem "zaniedbana" pod kątem badań. Już jutro idę na krew, szczególnie tsh musze skontroować, bo mój poprzedni Gin twierdził że on się nie zna więc tym się nie zajmuje.
Jutro też mam umówioną wizytę u Endokrynologa, którą powinnam mieć na początku ciąży. POPRZEDNI GIN TWIERDZIŁ ŻEBYM PRZYJMOWAŁAM LEKI OD eDO TAK JAK PRZEPISAŁ PRZED CIĄŻĄ. sorki za capslocka.
Nowa Pnia Gin od razu spytała się o L4, chciała dać od jutra, ja powiedziała że od lipca pójdę bo firmę muszę przygotować do dłuższej przerwy. Więc luzik, od lipca mam wakacje(-;
Powiedziałąm o twardym brzuszku to kazała więcej magnezu przyjmować. Nie powinno się nic złego dziać. Usg mam na 21.06.2013. MOże wtedy dopatrzą się co nosze w środku (-;

Pani P dziękuje za zaproszenie na fb, ale nie mogę znaleźć naszego grona Listopadówek :(
Proszę o pomoc(-;

O ludzie, jak długa lista, dziękujemy kochana za poświęcenie czasu i za to że dzielicie się z nami swoim doświadczeniem.

Witam wszystkie nowe przyszłe mamy...
Pani P i Gravity dziewczyny pięknie wyglądacie na łonie natury :blink:

Nat_B ty to bidna masz pecha z tymi infekcjami, trzymaj się tam i dbaj o siebie.

Obiecała zdjęcia szmatek z ciucholandów przy okazji możecie dostrzec mój domek dla dzieciaczka jest już widoczny nawet powiedziałabym że bardzo. :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #679016 przez Psotka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #679034 przez wielomama
Jejuńciu kobietki jakie Wy cudowne jesteście-ja się nie pokazuję.

Jedna ma prześliczny uśmiech. Druga sexi jak diabli. Trzecia śliczniutka i zgrabniutka.

Psotka najważniejsze, że wszystko w porządku, bierz magnez i będzie dobrze. Jak oceniasz tą gin?

Małopolanka zawsze jest coś co mężowi się przyda, przynajmniej poprawi humor i dowartościuje.
Obwiąż się czerwoną wstążką, kup SOBIE extra bieliznę ,zatańcz -może zdążysz do jutra zamontować rurę......zrób co nieco....sex w nowym miejscu i już prezent najlepszy dla chłopaczka :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #679058 przez Psotka
Wielomama, napisz jaką decyzję podjęli lekarz względem Twojego męża , jakie leczenie? Możesz na prywatnego pisać.

Nowa pani Gin jest profesjonalna, niczego nie bagatelizuje ale tez nie wyolbrzymia. Po prostu nazywa rzeczy po imieniu i najważniejsze nie stawia diagnozy bez wyników badań, w przeciwieństwie do wcześniejszego lekarza, który twierdził że "nie ma sensu badać (np. przeciwciał różyczki) bo na pewno wszytko jest dobrze".
Stwierdziła, że mamy co nadrabiać w badaniach.

Jednym słowem różnica jest - "niebo a ziemia".

Kochane idę spać bo jutro o 6 rano pobudka.
Jutro z pracy coś naskrobię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #679152 przez natB
OMG Psotka totalnie inaczej wyglądasz na tym małym zdjęciu profilowym, a inaczej na tych zdjęciach powyżej SUUUUUUPER :), zgrabna, sexy babka i w dodatku z pięknym brzuszkiem :)... kiecki super, mój typ nr 4 :D...ja planuję jechać nad jeziorko pospacerować oczywiście z moim S. w niedzielę, może wtedy pstryknie mi zdjęcia :)... cieszę się, że wizyta udana, jednak strasznie dużo zależy od lekarza... no ja do infekcji odkąd jestem w ciąży mam pecha, to już będzie moja yhm druga-trzecia :(, a najgorsze, że czytam potem, że infekcje doprowadzają do przedwczesnych porodów i się denerwuje... dbam o siebie ile mogę, nie chodzę na basen, jem jogurty, łykam tabletki, już nie wspomnę, że nie wiem, co to jest bliskość z moim S. :P

Opiszę Wam po krótko jedną sytuację nawiązując do lekarzy, moja koleżanka jest w 9 tyg. ciąży, zachorowała na półpasiec :( i po pierwsze nie dostała na niego żadnych leków, a czytałam ,że podaje się jakieś przeciwwirusowe, żeby z dzieckiem było ok, ale może faktycznie w internecie są nieprawdziwe informację, po drugie lekarz nie zrobił jej USG, bo jak stwierdził, jeśli dziecko ma być chore, z wadami to natura wie co robić, więc ma Pani czas jeszcze, żeby poronić, a po drugie co mi to da, że będę widział wady płodu ?!... MASAKRA jednym słowem... jest załamana... w ogóle na początku krwawiła, trafiła do szpitala, dostałam duphaston, który już się jej skończył i ten lekarz prowadzący jej ciąże powiedział, że taki tabletek on nie zapisuje, bo bardziej szkodzą niż pomagają :(... doradziłam jej jedno, żeby jak najszybciej zmieniła lekarza


A mój mały wczoraj dawał sygnały, że jest w brzuszku i ma się dobrze, jest tak delikatny przy tym, że muszę Wam powiedzieć wzruszyłam się, jak głupia :P... Już nawet zapominam o bólach pleców, kręgosłupa i pośladków :P


U mnie słońca jest tyle, że się z Wami kochane podzielę :D:) słonecznego dnia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #679174 przez natB
A właśnie lista wyprawkowa- SUPER DZIEKUJĘ :) totalnie jestem zielona w tym wszystkim :D
Dla malucha jeszcze bym wiedziała, co kupić, ale dla siebie :O NEVER :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #679218 przez cortezia
Hey Dziewczyny:)

Napisałam do Ciebie Wielomama oraz do Isa:)

Psotka po prostu świetne są te ciuszki namówiłaś mnie i jak już będę mogła NORMALNIE się poruszać idę na zakupy po Lumpkach. SUPER. Co do FB to teraz jak Pani P Cię zaproisła do grona swoich znajomych ona musi dodać Cię do naszej grupy ty jej nie znajdziesz bo tak jak pisAłyśmy jest TOP SECRET:)

Dziewczyny świetna lista Wielomam dobrze, że dałaś swoje wskazówki. Trochę ta lista mnie przeraziła, ale z tego co wiem to mam już połowę rzeczy a nawet 1/4 od mojej mamy po siostrze:) Nawet ostatnio mówię mamo idę kupić sobie ten rogalik do spania, a ona "Lolka za 15 minut będziesz mieć to w domu" no i mi przywiozła, naprawę dobrze mieć mamę która miała niedawno dziecko:)

Pani P I GRAVITY świetnie wyglądacie z resztą tak jak Psotka:) Może jak mi ktoś zrobi zdjęcie jak w końcu będę mogła pojawić się na dworze to wtedy dodam:) w sowich extra długich sukienkach z TK MAX'A.

Wczoraj od 3 dni wyszłam na miatso szłam jak Kowboj ludzie patrzyli na mnie jak na wariatke, albo zstanawiali się co ja mam między nogami, że tak chodzę. Wstyd mi było ale musiałam iść bo mieliśmy nauki przedmałóżeńskie któe kosztowały nas 160zł więc szkoda by było je stracić a na każdym spotkaniu musimy być taki wymógł żeby dostać papier o ukończeniu kursu:)

Małopolanka z mojego doświdczenia chustowego, wiedzy oraz badań które były przeprowadzane na temat chusty i opini mam które je noszą wynikia że chuts ani niee podowuje bardzo intensywnego przywiązania dziecka do rodziców ani do matki wręcz skutkuje to szybszym asymilowaniem się z ludźmi, i poczuciem bezpieczeństw, dziecko spokojnie może spać w łóżeczku noszone w chuście, jest to spowodowane poziomem bezpieczeństw ai wolniejszym roztsaniem się z rytmem naszego serca, które w czasie ciązy powodowało że dziecko czuje się bezpiecznie i wie że jesteśmy przy nich. Po drugie jest to bardzo komfortowe, bo moge robić rzeczy w domu i być przy dziecku obserwować je i nie marwtić się i co 5 minut biegać co tam u niego. W Afryce to dokąłdnie tak wygląda po roku a nawte dłuśzym matki tak jakby wypuszczają dzieci z chust i pozwalają im być już samodzielne, otwartość jak i spryt tych dzieci oraz szacunek do matki (bo tam nosi mama) jest tak ogromny i tak piękny że łza w oku mi się kręci. Chciałam tylko zaznaczyć, że nie każda z was musi chcieć nosić dziecko w chuście nie każdej to musi pasować, ale nie powinno się mówić że dziecko się ZA BARDZO PRZYWIĄZUJE, bo to odstrasza przyszłe mamy które boją się właśnie tego.

Na potwierdzenie moich słów zapraszam do lektury:
www.edziecko.pl/pierwszy_rok/2029020,79404,10285550.html
www.bangla.pl/opinie/p4580/swiat-ksiazki...ce-margot-sunderland (Bardzo gorąco polcam tą książke czyta się ją jednym tchem)
jest jeszcze taki dokument o wychowaniu dzieci na trzy sposoby jendo zimny chów, drugi chów w ciągłej styczności z rodizna znajomymi i przekłądaniem dziecka z rąk do rąk oraz 3 chów w chuście.Może ktoś go gdzieś odnajdzie ja coś nie mogę.

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu - 10 lata 10 miesiąc temu #679230 przez Gravity
hej Kochane.
Psotka wygladasz baba ja musze zaczac do parcy kiecki zakaldac :)narazie biegam w dresach:))

Co do pogody to u mnie jest paskudna wieje leje:(a jak temperatura hmm chyba cieplo bo mam wotwierane wszedzie okna od wczoraj i w mieszkaniu cieplo.

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 miesiąc temu #679232 przez pani_p
Hejo

Już Was dodałam dziewczyny. Musiałyście najpierw zaakceptować moje zaproszenie żeby to było możliwe ;)

Psotka fajne ciuszki, ja też lubię buszować po lumpie :D Bardziej mnie to cieszy niż łażenie po butikach :D

Cortezia zabiłaś mnie tą kwotą :cheer: Za nauki przedmałżeńskie?! Rozbój w biały dzień. U nas takie nauki są bezpłatne.

NatB współczuję Twojej koleżance. Niech ucieka od niego jak najszybciej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl