BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2013

10 lata 6 miesiąc temu #770226 przez Brunetka
Śmieję się dzisiaj dziewczyny sama z siebie hihi Rano opowiadałam wam jak to się świetnie czuję a po 13-ej jak mnie ból brzucha i pleców nie chwyci:) :) nie wiedzialam co się dzieje. Myślałam na początku,że się czymś strułam bo to było jakby właśnie takie kręcenie w brzuchu...jak na rozwolnienie. Dobrze,że na 15.30 miałam wizytę u gina bo pewnie martwiłabym się tym do teraz. To chyba były te skurcze przepowiadające. Co do badania...szyjka mi się skraca. Rozwarcia brak. Lenka waży 2600. Mnie się wydaje,że to mało jak na 37 tydzień,lekarz twierdzi,że to normalna waga. Z tego co widzę córcia nie będzie za dużo ważyła więc mam nadzieję,że i to będzie plusem przy porodzie.

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53655

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770305 przez nefretete666
hej dziewczyny widze ze zaczyna sie cos dziac jakies czopy,rozwarcia itd cos mi sie wydaje ze Agnieszka bedzie pierwsza no ale zobaczymy:)Ja zapewne znow sie przeterminuje,nawet torbe mam nie spakowana ale moze w weekend sie za to wezme,w piatek przylatuje moja mama wiec troszke odpoczne:)wybaczcie ze nie odniose sie do kazdej osobowo ale podczytuje caly dzien po trochu i zapomnialam kto co pisal.Miłej nocki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770346 przez Gravity
Witam
ja nie wyspana malenstwo kopie 24h na dobe i w dodatku glowa pobolewa.

Psotka nie chce klocka a ja bym chcial by malenstwo chociaz 3kg wazylo:)dzis mam to usg o 12 zobaczymy co po tych zastrzykach podgonilo wagowo:)

Suzi ja na opieke nie moge nazekac cokolwiek mi sie bedzie dzialo lub moj niepokój mam dzwonic na karetke.Mnie nie odsylaja kolezanka od sobotypo terminie siedzi w domu i kazali jej duzo ruchu i sex ze przyspiesza:)))

wielomama to tez ladna waga dzidzi gratuluje, :lol:

Brunetka to beda 2 kruszynki moja jeszcze mniejsza w 35 wazyla 22008.dobrze ze nie jestm sama:)zastanawiam sie jak ja podtuczyc:) :silly:

Mama Anioleczkow [*]

Jessica Kocham Cie Nad Zycie!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770377 przez pani_p
Dobry :kiss:

Kolejna noc minęła, tak jak zwykle i mamy nowy dzień. U mnie zapowiada się cieplutko i slonecznie:-) muszę iść zrobic zdj do dokumentów także będzie dzisiaj spacerek:-)

Miłego dnia:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770443 przez hania703
Cześć dziewczynki :)
Wczoraj wróciłam po weekendzie, ale nadrobienie bodajże 8 stron zaległości zajęło mi tyle czasu, że już nie miałam siły brać się za odpisywanie, dziś zaś ledwo pamiętam, co komu miałam powiedzieć, więc wybaczcie, że się nie odniosę do poprzednich postów.

Widzę, że faktycznie powoli dzidziusie zaczynają się na świat wybierać i dają już znaki, że kończy się brzuszkowa sielanka. Ja byłam wczoraj u lekarza, obejrzał, podotykał i stwierdził, że jego zdaniem powinnam donosić do terminu. Nic się w każdym razie jeszcze nie rozwiera, szyjka tylko lekko skrócona, ale w sumie to samo mówił już miesiąc temu - tyle, że wtedy z ostrzeżeniem, bym na siebie uważała bardzo, a teraz z luzem i spokojem. Miałam nadzieję na USG, żeby się upewnić, czy Mały dobrze ułożony i czy wód mu np. nie brakuje, ale niestety, zgodnie z planem mam je mieć dopiero w 40 tc :/ Zawsze jest przecież szansa, że pacjentka tak długo nie dociągnie i LuxMed trochę zaoszczędzi na badaniach :/ W każdym razie i tak się uspokoiłam, zaczynam się więcej ruszać i wreszcie może po południu na spacer się wybiorę, bo pogoda baaardzo zachęca :)

Śmieję się teraz sama z siebie, od początku ciąży nie miałam żadnych "przypadłości" jedzeniowych - żadnych wymiotów, zachcianek, smaków zmienionych, a od jakichś dwóch dni zauważyłam u siebie taki apetyt, że aż mi głupio ;) Na śniadanie przykleiłam się do słoika Nutelli i tylko zdrowy rozsądek kazał mi go wreszcie odstawić, bo po zjedzeniu 4 kanapek nadal nie czuję, że mam dość :P

Pozdrawiam słonecznie Mamuśki, Brzuszki i Zosieńkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770445 przez kaśkus
Hej ho!

Sorki, że nie odniosę się do wszystkich wpisów, ale koleżanka jest i zaraz w miasto wychodzimy. :) Łał! Ile tu się wczoraj rzeczy zadziało - skracanie szyjek, odpadające czopy. Coś czuję, że ten tydzień będzie przełomowy i pojawi się kolejne dzieciątko. Oby u tej, która jest na to dobrze przygotowana i nie musi się np. przeprowadzać, remontować pokoju itd. :)

Pstoka, dobrze, że decyzja podjęta. 6 listopada to faktycznie późna data, ale pożyjemy zobaczymy. Całe szczęście, że możesz tam pojechać w każdej chwili.

Brunetka, też tak miałam. Najpierw pisałam na forum, że żadnych objawów i w ogóle, a następnego ranka bum! skurcze przepowiadające. :D Nie kraczmy więcej. Nie pamiętam, czy to Ty pisałaś o tym baloniku epino, ale wydaje mi się, że tak. Tu też polecało mi go kilka osób, ale to wydatek 100 euro, więc chyba jednak wolę masaż. :) Wczoraj na szkole rodzenia położna mówiła mi o tym masażu, że działa tak jak epino i że naprawdę warto. Teraz, kiedy okazało się, że nie mam żadnej infekcji, dostałam zadanie domowe, żeby zacząć go robić, więc czekam na mojego M. i ruszamy póki czas. :)

Wielomama, nie wiedziałam, że tyle przeszłaś przy poprzednich ciążach. Podziwiam Cię przeogromnie. Jak dla mnie jesteś superbohaterką!

Małopolanka, jeśli chodzi o herbatkę z liści malin, to ja dostałam taką 100% w sklepie Health Matters. Nie jest pakowana w torebki, ale jakoś dam radę pić te fusy. :D Myślę, że jak będziesz swoją pić 2 razy dziennie, to też będzie dobrze, ale może masz ten sklep u siebie i możesz sobie sprawić taką jak ja.

A u mnie dobrze. :) Wczoraj miałam wizytę w szpitalu. Jednak nie u położnej, a u bardzo miłej, super pani doktor, która posłuchała moich objawów, wszystko sprawdziła i stwierdziła, że to swędzenie to nie infekcja, hemoroidy itp., ale że tak działają moje hormony. Powiem Wam, że od 2 dni faktycznie jest lepiej, zwłaszcza po przemywaniu rumiankiem (dzięki za radę!). Mam nadzieję, że taka syt. się utrzyma już do końca. Zapisała mi też delikatny lek na łatwiejsze wypróżnianie, bo ostatnio mam z tym problemy. Adaś jest już obrócony główką w dół, ale nie jest jeszcze w kanale rodnym, szyjka szczelnie zamknięta. Podczas usg (bo pani doktor zrobiła! jupi!) cały czas się ruszał i pokazał nam kciuk w geście "OK"! To nas rozbawiło na całego. Widać, że w brzuszku mu się podoba. :D Na szkole rodzenia dowiedziałam się m.in., że nie robią w moim szpitalu lewatywy i nie za bardzo pozwalają przecinać pępowinę mężom/partnerom. :( Za to nie muszę leżeć na fotelu porodowym (oczywiście, jeśli wszystko przebiega prawidłowo), ale mogę próbować rodzić w różnych pozycjach. Słyszałam, że na kolanach bardzo dobra, bo horyzontalna, bobasowi łatwiej schodzić w dół, ma dużo miejsca i dodatkowo zmniejsza się ryzyko pęknięcia/nacinania krocza. Zanim zaczną się skurcze parte mogę pluskać się w basenie. Jupi! Tego właśnie chciałam! Kończąc...jestem zadowolona z wczorajszego dnia. Mam nadzieję, że dziś będzie równie miło i przyjemnie u mnie jak i u Was. Pozdrawiam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770467 przez wielomama
Dziewczyny gratuluję wam udanych wizyt. Jednak wczoraj to naprawdę mnóstwo z nas miało swój dzień. Tak samo będzie jak zaczniemy rodzić, pójdzie hurtem. Naprawdę długo się trzymamy.
Już coraz bardziej przeczuwam, że to ja dopiero będę kolejna. Za tydzień o tej godzinie Oliweczka już na pewno będzie poza brzuszkiem a potem wy zaczniecie na całego, że nie nadążę z gratulacjami.

No jednak jeszcze najbardziej pod znakiem zapytania jest Agnieszka i Suzi, ale w sumie każda ma jakieś poważniejsze objawy.

U mnie nadal nic. Myślałam, że badanie przyspieszy, ale absolutnie. Oliwusi u mnie bardzo dobrze, bo przecież dzieciak codziennie słyszy takie hałasy zza ściany obok, że hej. Sąsiedzi szanowni mają wyrąbane wszystkie ściany, zmieniają wszystkie przewody i rury oraz okna. Po prostu nie wyobrażam sobie malutkiej w tym mieszkaniu przy takim hałasie. Jeszcze tylko 2-3 dni i zaczynam z nimi prawdziwą kulturalną z początku rozmowę a potem telefony do spółdzielni, bo przecież ja chyba też mam jakieś prawo. Oni wszystko też robią zgodnie z przepisami, ale już naprawdę nie da się, kiedy po 5 h coś jest wiercone i trzaskane.

Jeśli chodzi o moje dolegliwości to ja tak ogólnie pisałam, nie, że w poprzednich ciążach. Zamartwicę to ja miałam po porodzie a boleriozę to 7 lat temu zanim zaszłam w drugą ciążę, ale wszystko zwalczone. W ciążach to tylko miałam cukrzycę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770468 przez małopolanka
Psotka cieszę się że spawa się wyjaśniła. Przynajmniej wiesz na co się przygotować.Z tymi pomiarami to ja nie wierzyłabym do końca ale nawet jeśli będziesz mieć takiego smoka dużego to tym bardziej cesarka to dobre rozwiązanie ;-) Swoją drogą zawsze mi się wydawało że cesarkę robia w 38 tyg przynajmniej tak gdzieś wyczytałam i nawet przy wielomamie się zastanawiałam czemu ma tak późno jej wyznaczyli termin ale widocznie tak ma być.

Suzii kurcze widze że też masz nie za wesoło ze swoim szpitalem a z tą datą to faktycznie jaja sobie robią haha pewnie tak samo jak ja modlisz się tylko żeby szczęśliwie urodzić i już nigdy nie mieć z nimi do czynienia. Ja mam wizytę jutro ale i tak u mnie nic się nie dzieje więc niczego nowego się nie dowiem. Dobrze że miałam to USG prywatnie jestem naprawdę dużo spokojniejsza.Teraz tylko czekam aż się coś rozkręci pomału.

PaniP a ostatnio jaką mała miała wagę na USG? Mi lekarka powiedziała że najważniejsze żeby dziecko przy porodzie miało wage większą niż 2500 g to wtedy jest naprawdę ok i nie ma się czym martwić. Wydaje mi się że Twoje dzieciątko ma więcej bo nie przypominam sobie żebyś kiedyś pisała że mała malutko waży. Pewnie ten lekarz zrobił niechlujnie pomiar.

wielomama kurcze ale miałaś przygody przy dwóch poprzednich ciążach. Jesteś naprawdę dzielna. Twoja malutka bardzo ładnie waży. Na pewno zdrowa i silna z niej dziewczynka ;-) Obyś Ty nie ucierpiała za bardzo po kolejnej cesarce. Koniecznie przydałby Ci się ktoś do pomocy na dłużej przez pierwszy miesiąc chociaż.

Brunetka haha to się pochwaliłaś ;-) Lenka możliwe że jest drobna ale tak jak pisałam w poscie do PaniP mi tez lekarka powiedziała że najważniejsze żeby dziecko miało przynajmniej te 2500g.

Nefretete mi się wydaje że u Ciebie będzie szybciej niż myślisz ;-) nie wydaje mi się że przenosisz tym razem bo przy małym dziecku masz dużo ruchu na co dzień i myslę że szybciej to pójdzie. Super że Twoja mama to byłby dobry czas na rozpakowanie bo miałabyś pomoc.

Hania to będziemy we dwie tutaj obserwować akcję na forum bo u mnie też się nic nie dzieje ;-)ja też dzisiaj miałam nutelle na śniadanie ;-) aaa no i w nocy tradycyjnie już mały domagał się ciepłego mleka gdzies tak o 3 w nocy ;-) Wy tez się budzicie głodne w środku nocy??

Kaśkus Ty i Suzii rodzicie w tym samym szpitalu??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770471 przez kicia
Agnieszkazst no to już rzeczywiście może być lada dzień. Dobrze że masz już ciążę donoszoną więc możesz spać spokojnie.Coś czuję że teraz jest cisza przed burzą, jak się zaczniemy rozpakowywać to wszystkie na raz :laugh: Codziennie po dzieciaczku albo po dwa :laugh:

Małopolanka też czytałam że tej herbatki nie powinno się pić wcześniej a w pierwszym etapie ciąży może wręcz powodować nadmierne skurcze. Ja te swoje liście dosładzam miodkiem bo tak to smak byłby w ogóle jakiegoś suszu... Sok z malin zostawiam na zimę :laugh:
Co do dzienniczka to te się zastanawiałam cy nie kupić tego brioko. Ale chyba sama robię coś w rodzaju pamiętniczka, będę wklejać zdjęcia, jakieś obrazki i zapisywać co mi się podoba. Może w trochę mniej uporządkowany sposób ale będzie fajna pamiątka. Zobaczymy jak długo wytrzymam z prowadzeniem go bo u mnie kiepsko bywa z takimi zapiskami.Ale chciałabym :laugh:

Psotka właśnie dlatego nie chciałam rodzić w Koperniku. Za dużo studentów i chaos, chociaż teściowa tam rodziła dwa razy (no ale kiedy to było) i szpital ma cały specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowany personel. Wydaje mi się że te aparaty usg co mierzą wagę to są różne i na każdym może wyjść co innego. Jak się mierzy cały czas tym samym to można sprawdzać postęp wzrostu ale i tak nie wiesz do końca ile dzidziuś waży. A ten student też mógł się pomylić. W każdym razie dobrze że wiesz już jak urodzisz i nie będzie niespodzianki. A jak będzie cc to nawet jak maluszek będzie duży to nie szkodzi.
Jeśli chodzi o częstotliwość usg to wydaje mi się że to nie szkodzi i można robić często. Z prześwietleniami jest inaczej.

NatB może stolarz myślał że sobie przeciągnie trochę robotę a tu niespodzianka :) Poza tym pewnie nie wyglądasz na to żebyś się miała zaraz rozpakować.

Suzi nie denerwuj się tylko za bardzo żeby ciśnienie nie podskoczyło. Wiem że ciężko być spokojnym jak lekarze mają się gdzieś ale nie poradzisz. A prywatnie jakbyś poszła do lekarza? Na pewno by cię zbadał.Ja miałam badanie dosłownie na każdej wizycie, no ale to Polska, i chodziłam prywatnie. Położną to widziałam tylko w szpitalu jak mnie oprowadzała i na ktg. Z tym 11 listopada to jakiś kawał chyba??? Ty przecież w ciągu tygodnia-dwóch urodzisz a najpewniej na dniach.

Pani_p tak to jest z tymi usg. Ciągle wychodzi co innego... Ja na razie nie robię, chociaż też robiłam miesiąc temu. Na każdej wizycie słuchamy tylko serduszka. Jak będą chcieli to w szpitalu zrobią.

Wielomama dobrze że z córcią wszystko w porządku ale mam nadzieję że o ciebie też zadbają. W razie czego lekarze będą wiedzieli co robić i tego się trzymajmy.

Brunetka córcia nie będzie duża ale lekarz ma rację że jest OK.Zresztą na pewno jeszcze Lenka podrośnie.

Hania dzieci w brzuszkach lubią słodki smak, Nutella im pasuje :laugh:

Ja po wczorajszej wizycie jestem zadowolona. Lekarz się śmiał na dzień dobry bo myślał że już nie przyjdę :laugh: A tu niespodzianka.Powiedział że wyniki w porządku, pochwalił nawet że przez całą ciążę nie miałam nawet oznak anemii. Przed ciążą mi się to czasem zdarzało bo oddawałam krew honorowo no i do tego co miesiąc już mniej honorowo :) Zbadał mnie i mówił że coraz bardziej się dzidziuś schodzi, rozwarcia jako takiego jeszcze nie ma, najwyżej na opuszek palca. Jak na jego oko to dał mi tydzień, maksymalnie dwa. No więc zgadza się bo mam termin za 12 dni. Potem i tak trzeba będzie wywoływać. Ciśnienie miałam lekko podwyższone 130/90 i kazał mierzyć raz dziennie ale to było chyba przez to że byłam lekko podekscytowana tą wizytą. No i przytyłam w sumie 13 kg...Ju nie chcę więcej! Błagam...
Jeszcze w tym tygodniu w czwartek mam ktg w szpitalu.
Brzuszek to rzeczywiście czuję już na nogach, śmieję się że już synek siedzi mi na kolanach mimo że się jeszcze nie urodził :laugh: Zgaga trochę mniejsza, ale o dziwo coraz mniej wstaję w nocy na siku. Jak zaliczę łazienkę około 23 to nie budzę się do 5-6 rano. A wcześniej to jeszcze przynajmniej raz byłam. Powinno być chyba odwrotnie jak się brzuch obniża bo uciska bardziej na pęcherz.
U mnie też śliczna pogoda i ciepło więc ja w krótkim rękawku pomykam :)

Kaśkus widzę że też miałaś udaną wizytę. Dobrze że w szpitalu nie będziesz skazana na łóżko porodowe. Lewatywę można sobie samemu w domu zrobić tak jak dziewczyny pisały jakiś czas temu. No i całe szczęście że to swędzenie ustępuje i że to nic takiego. Do porodu na pewno przejdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770488 przez wredota1
Agnieszka, zazdroszcze rozwarcia ;) Mam nadzieje ze lekarz powie mi dzis to samo. Sorry ze napisze ale wyszlam dzis uradowana z wc bo znow mam brunatny sluz :D Wczoraj pochodzilam, poruszalam bioderkami i czulam klucie takze mam nadzieje ze sie skraca i rozwiera. Do tego maz ma zadanie masowania mi brodawek wiec mamy wieczorne atrakcje. ;) O 13:30 mam wizyte, potem odwiedze jeszcze mame bo po drodze i zastanawiam sie czy nie wrocic do domu pieszo. Ale boje sie ze te 10 km samej to bedzie jednak za daleko...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770500 przez kaśkus
Małopolanka, rodzimy w różnych szpitalach - Suzi w Rotundzie a ja w Coombe. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770509 przez hania703
wredota 10 km??? No bez jaj, aż taki z ciebie kozak? Może jednak nie przeginaj...
kicia ja też mało w nocy wstaję, dziś nawet do 7 dotrwałam bez sikania, więc sama już nie wiem, jak to z tymi obniżonymi brzuszkami jest.

Jeśli chodzi o słodycze, to podejrzewam, że z synka będzie taki sam łasuch jak jego tatuś i dziadek ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770517 przez kaśkus
hahaha Wredota, widzę, że Ty na całego próbujesz wywołać poród. :D Nie szalej z tymi wędrówkami. :D

kicia, też się ciesze, że to swędzenie ustępuje, bo już myślałam, że wydrapię wszystko do maleństwa. Haha :D Myślę, że u Ciebie wszystko będzie w terminie. Ciąża przebiega wzorowo. Uważaj tylko na to ciśnienie. 13kg? Ładnie, ładnie. Myślę, że na tej wadze się zatrzyma. Życzę Ci tego z całego serca. Ja od jakiegoś czasu (kiedy zauważyłam, że jestem 12 kg do przodu) przestałam wchodzić na wagę i dobrze mi z tym. :)

Suzi, biedna, kiepsko się tam Tobą wczoraj zajęli. :/ Już myślałam, że jakieś konkrety Ci powiedzą, w szpitalu zatrzymają, a tu nic. Ech... może wybierz się na prywatną wizytę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770530 przez kicia
Wredota 10 km??? Nie przeginaj, wystarczy 5km w tym stanie :laugh: Nie chcesz chyba zacząć rodzić na ulicy :laugh:

Kaśkus ja na wagę już od dawna wchodzę tylko u lekarza ;) Zawsze byłam szczupła więc musiałam trochę nadrobić ale zrzucę to szybko coś czuję...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #770553 przez kasia085
W końcu mi forum zadziałało. Pokrótce odpiszę tym co pamiętam,
Psotka dobrze że podjęli w Twojej sprawie taką decyzję. Myślę że to najlepsze wyjście. A dużą wagą się nie przejmuj. Jak masz cc to nie masz się czym martwić.

Wredota nie szalej kobieto za bardzo ;)

Dobrze że u Was wszystko ok z wizytami. Cieszę się bardzo, że juz tak sprawnie zabieracie się do roboty. Myślę że możemy stawiać zakłady która będzie następna. Ja stawiam na suzi, choć jak Wredota poleci dziś z tym spacerkiem to mam wątpliwości.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl