BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 4 miesiąc temu #812878 przez anitka90
monisia nakładki kupisz w każdej aptece.

Gosica wytrzymaj jeszcze kilka dni :)

paulainka mi położna na gardło kazała brać trachisept czy cos takiego. Ale myśle ze tantum verde nie zaszkodzi trż, bo w ciąży można go brać tylko w sprayu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812890 przez moofka
Gosica też się zastanawiałam właśnie ile nierozpakowanych mamusiek jeszcze zostało. laski nie obijać się tylko rodzić :P

monisia u nas pępowina jeszcze się trzyma. położna środowiskowa podczas wizyty powiedziała nam że Zośka ma gruby kikut i że będzie dłużej odpadać i mamy się nie martwić. no to czekamy cierpliwie na to wydarzenie. ja przytyłam 10 kg, ale przypominam że to tylko dzięki przymusowej diecie cukrzycowej. na pewno prędzej czy później wszystkie zrzucimy zbędne kilogramy :)

dzisiaj u nas taka piękna pogoda, że aż chce się iść na spacer a to jeszcze werandowania czas.... pytanie do mam spacerujących - werandowałyście maluchy? i jak długo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #812904 przez majeczka22
AKTUALNA TABELKA NA DZIEŃ 28 GRUDZIEŃ 2013


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812913 przez anitka90
majeczka moni31 już urodziła - 11 grudnia. Widzę, że w tabelce jest jako nierozpakowana

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812917 przez majeczka22
anitka90 napisał:

majeczka moni31 już urodziła - 11 grudnia. Widzę, że w tabelce jest jako nierozpakowana




poprawione :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812932 przez GOSIA82
Hej Dziewczyny!
Moofka-ja nie werandowałam w ogóle.Z pierwszym dzieckiem po prostu nie moglam się doczekać spaceru i ruszyłam po kilku dniach,a teraz po prostu przyszło to naturalnie:na drugą dobę już .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812937 przez anitka90
moofka mój maluszek znów wylegiwał się jak do tej pory we wózeczku na polku raz pół godzinki a raz 45 min. Po chrzcinach dopiero powędrujemy na jakiś konkretniejszy spacerek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812954 przez Nutka
Hej dziewczyny :)

Ja przelotem ;) z informacja ze Jeta juz wypakowana :) 23 grudnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812981 przez Iwona23
Hej

Ja tez nie werandowalam swojego szkarba spedzilismy 6 dni w szpitalu nastepnego dnia juz bylismy na 15 minutowym spacerze nastepnego dnia juz na godzinnym pogoda w Warszawie jestistnie wiosenna a mojego malucha nawet nie widac w wozku ma na sobie body pajcyki rekawiczki skarpetki kombinezon i do tego spiwor i przykrycie od wozka na spacerach spi jak aniol

Mam do was pytanie czy wasze maluchy tez maja czesto czkawke bo u nie praktycznie po kazdym karmieniu ? A drugie pytanie to ile waszym zdaniem powinien zjadac mleka z butelki sciagnietego z piersi ? Ja mu daje 60 ml ale nie wiem czy to nie za duzo jak na prawie 1,5 tyg dziecko ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812991 przez motylek270
monisia100100 mojemu Jasiowi też późno odpadła pępowina bo w trzecim tygodniu. Też pępowina była gruba. Położna zalecała mi przemywanie roztworem spirytusu z wodą i podziałało- dużo szybciej sechł ten kikut.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #812997 przez paulainka
My też dzisiaj spacer zaliczyliśmy... dobrze, że tego śniegu na razie nie ma, tylko tutaj w Norwegii strasznie wieje coś ostatnio więc spacer to żadna przyjemność ;/

Ile wasze Maluchy dziennie robią razy kupkę?

Iwona - gdzieś kiedyś pisało jak zwiększać Maluszkowi ilość ml mleka ;) po za tym zdaje mi się, że to zależne jest też od wagi Maluszka :) Mój Antoś waży ponad 4,5 kg a ma 3,5 tyg więc potrafi wciągnąć ponad 100ml - często 130ml :)
No a w pierwszych tyg z tego co pamiętam to też tak jadł do 60ml :) jeśli to twoje mleko a nie modyfikowane to nie przeje się nim ;) gorzej jak modyfikowanego by się za dużo podawało :)
A co do czkawki to Mój na początku też miał bardzo często, a teraz tak max 2 razy dziennie ;) możesz dać trochę przegotowanej wody albo cycka na chwilę i przechodzi dużo szybciej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813080 przez moofka
to ja odpuszczam już werandowanie i jutro idziemy na krótki spacer. trzeba korzystać bo ponoć pogoda ma się już zacząć psuć....

Iwona23 Zośkę dopada czkawka tak raz albo dwa na dzień. czasami po karmieniu, czasami przy przewijaniu.

paulainka zerknęłam w notatki i u nas są średnio 2-3 kupy na dobę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813199 przez motylek270
Paulainka wiesz jaka u nas jest sytuacja, czyli ze dokarmiamy sie mm, więc kupki i tak są częste od 1 minionej doby do nawet 4 na dobę. No i do tego masa prutków- czyt. bączków. Cieszy mnie to bo oznacza ze Jasiek dobrze trawi.

moofka widzę że Ty też notatki prowadzisz? Ja też zapisuję różne rzeczy. Chyba zaczne pisać co jem, bo katarek dalej synka męczy i do tego pojawiły mu się krostki na czole, może to być alergia. Dla nas rodziców jest to co najmniej dziwne bo ani ja ani mąż nie cierpimy na żadną alergię. Jutro dzwonię do pediatry co ona na to.

A jak u Was jest z ulewaniem. Jasiowi kiedyś się nie zdarzało, a teraz często. Co to oznacza, ze się przejada?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #813243 przez WhiteBlackberry
Hej dziewczynki:-)
Ja na sekundę, bo czasu nie ma, nasza malutka zajmuje cały nasz czas, oczko w glowie, skradla nasze serca :-)
Dziś byłam na ściągnięciu szwów, nadal troszku boli ale jest dobrze.
Nawal pokarmu mam straszny, leje się dosłownie cały czas.
Buziaki, zmykam do mojej córci bo wzywa :-D

A powiedzcie mi jeszcze coś... u nas kikut odpadł po 4 dniach :ohmy: Nie został naderwany przez nas podczas pielęgnacji małej, itd. kompletnie go nie dotykaliśmy, traktowaliśmy jakby go nie było. Tak radziła położna. Ale kawałeczek jakby został. Nic się nie dzieje, nie ma czerwonego pępuszka, po prostu jest taki płaski brązowy kawałeczek w dołeczku pępuszka zalega sobie i nic się nie dzieje... to normalne?
Ten kawalątek też odejdzie sam w swoim czasie?

Na maila posyłam zdjecia Zosieńki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813308 przez paulainka
Pytanko: macie jakies lezaczki, bujaczki dla waszych Maluchow? Zauwazylam ze Moj lubi lezec na udach jak mam je wyzej podniesione, tak jakby lezal na lezaku ale z ugietymi nogami. Mam lezaczek BabyBjorn ale nie wiem czy to nie za szybko dla takiego Malucha;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl