BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 4 miesiąc temu #813341 przez moofka
motylek robię notatki w tabelce, do tej pory miałam godzinę karmienia, który cycek, jak długo jadła, o której kupa była i rubrykę na inne gdzie wpisywałam jak dostawała witaminy czy jak rzygnęła czy cokolwiek. teraz też dopisuję tam co jadłam bo w nocy brzuch ją bolał, miała straszne napinki i nie spaliśmy do 4 rano.... Zośka też ulewa, czasem nawet rzygnie i to pewnie z przejedzenia albo zbyt łapczywego połykania. jutro powinna być u nas pediatra to podpytam o to.

WhiteB pokaż położnej środowiskowej jak przyjdzie ten kikut. u nas dalej się to trzyma.

paulainka my mamy leżaczek-bujaczek ale jeszcze nie używaliśmy. Zośka też lubi leżeć na udach, dobrze jej to robi na bąki :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813388 przez motylek270
moofka widzę u ciebie wyraźną inspirację Językiem niemowląt- tez na tym sie wzorowałam. Teraz dołączyłam do tej tabelki ile pije i o której butlę.

White ale przemywaj jeszcze ten pępuszek jak nie masz pewności czy całkowicie odpadł. Nie zaszkodzi, bo przecież będzie dezynfekowany a moze pomóc i jak mówi moofka koniecznie pokaz położnej.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813415 przez piranetka
Cześć dziewczyny:)
My nadal w dwupaku, mimo że na dzisiaj był termin. No cóż, czekamy co się wydarzy. Chociaż wolałabym już wytrzymać do stycznia :D

Pochwalę się Wam. Wczoraj uszyłam pościel dla naszego maluszka :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #813426 przez paulainka
A ja dzisiaj odkrylam, ze moj Antos sie uspokaja jak w tv patrzy ale z daleka, moze mu tam migaja kolory i sie skupia na tym strasznie ;)

A czy wasze Maluchy jak polozycie je sobie na klatce to wspinaja sie po was i przy okazji kopia po brzuchu? Moj uwielbia spac na brzuchu, ale jak go sobie czasem klade na klatke zeby go uspic to zaczyna sie wspinac, kopac, denerwowac...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813499 przez Natala
White my tez mamy ten problem, został taki kawaleczek w środku, dzisiaj idziemy do pediatry to się wypytam

Paulainka moja gwiazdeczka właśnie się uspokaja jak ja klasę na psiersi , uwielbia, często mi tak spi:-) a lezaczek mam zamiar po miesiącu rozpakowac czyli juz niedługo :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813501 przez Gosica
Hej :)

Melduje sie ze nadal jestem w dwupaku i walcze zaciskajac nogi ;)

Jutro mam zglosic sie do szpitala,popoludniu sobie podjedziemy bo maz wolnego nie dostal,to zobaczymy co mi powiedza,czy zostane,czy wypuszcza mnie jeszcze do domu.

Trzymajcie kciuki co bym dotrwala chcoiaz do jutra do polnocy ;)

Zmykam bo zaraz Pleban z kolędą ma przybyc ;)

Buziaki :kiss:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813506 przez paulainka
natala jak moj jest spokojny to tez tak spi i lezy grzecznie;) i niestety czesto z nim tak w nocy spie bo padam nie wiadomo kiedy:)
Chodzi o to jak jest rozbudzony to strasznie mnie kopie po tym brzuchu, musze z nim wstac i chodzic to wtedy sie uspokaja;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #813570 przez moofka
motylek dla mnie ta książka jest rewelacyjna :) mąż też czyta :)

piranetka fajna pościel, my wczoraj zamówiliśmy Zośce w necie bo ja nie szyjąca.

Gosica oczywiście że trzymamy kciuki :kiss:

my jutro rano mamy wizytę u pediatry. no i muszę Zochę zapisać do ortopedy na kontrolę. teraz lecę ją trochę obudzić bo już przegina z tym spaniem :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813575 przez anitka90
Hej Kobietki.

Gratulacje dla jety!

Nie odzywałam się ostatnio, bo mam same problemy z moją szanowną teściową.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Pępowinka nam odpadła w końcu po 20 dniach :) Teraz robi się tam mały strupek, ale położna kazała go przemywać dalej.

Dziewuszki jak wy szybko gubicie te kg ciążowe. Mi jeszcze 4kg zostały do zrzucenia, ale brzuch nie jest taki jak wcześniej, tylko taka "woda" się z niego zrobiła. Ale dostałam pozwolenie od położnej na delikatne ćwiczenia, więc jak znajdę chwilę to zacznę ćwiczyć.

Gosica to zaciskaj zaciskaj :)

Iwona23 mój Kamilek to czkawke ma prawie po każdym karmieniu. Wtedy daje mu jeszcze na chwilę cyca i mu przechodzi. Na początku dawałam mu przegotowaną wodę, którą pił, ale w końcu się wycwanił i jak mu wodę daje to pluje :)

Paulainka co do kupek to mój robi co chwilkę. Co go przebiorę to znowu kupa leci :) a do tego jeszcze bączki puszcza :) Mój też lubi patrzeć na tv. Tak samo jak na jakieś lampki czy cokolwiek co się świeci :) Jak swojego maluszka daje na swój brzuszek to też właśnie tak kopie i "wychodzi" po mnie, ale po chwili sobie słodko zasypia.

motylek co do ulewania to my właśnie mamy problem. Bo mój mały ciągle chce jeść i podobno się przejada. Na wadze przybrał już 750g w ciągu 3 tygodni. Staram się robić mu przerwy między jednym a drugim cycem, ale to i tak mało co daje. Z tego co wyczytałam to jak zaczną siedzieć to problem się kończy.

WhiteB przemywaj mu dalej ten pępuszek. Na pewno nie zaszkodzi :)

Piranetka zaciskaj nogi tak jak Gosica :) razem jakieś przeterminowane jesteście :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813577 przez Marta82
Hej Dziewczyny,

Monisia100100 - my tez mamy problem z ropiejacym oczkiem. Nie ropieje bardzo, ale najjwiecej rano. Ja przemywalam rumiankiem ale nie bardzo pomagalo. Teraz uzywam soli fizjologcznej i jest jakby troche lepiej. W piatek idziemy do lekarza to zapytam co z tym zrobic. A ty co uzywasz?

Moofka - ja na poczatku tez robilam sobie notatki. Zapisywalam sobie o ktorej maly jadl, ile jadl, kiedy go kapalam i kiedy robil kupke. Teraz po takim czasie juz tego nie robie ale ogolnie latwiej mi takie rzeczy zapamietac, co na poczatku nie bylo latwe.

Ja w ciazy przytylam w sumie 15 kg i do zrzucenia zostaly mi jeszcze dwa kg. Mam jednak nadzieje ze schudne troche wiecej.
Najgorszy chyba bedzie brzuch. :( Poki co walcze jeszcze z wysokim cisnieniem ktore wciaz jest troche podwyzszone.

W piatek moj maly bedzie mial pierwsze szczepienie na rotawirusy.
Tutaj schemat szczepien jest calkem inny niz w Polsce np. po pordze dziecko nie dostaje zadnych szczepien jak w Polsce, tylko sama wit. K.

Gosica - trzymaj nogi zacisniete.:)juz Wam duzo czasu nie zostalo

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #813579 przez piranetka
Dzięki moofka:)

Całkiem zapomniałam o tej książce, dobrze że o niej wspomniałyście, dzisiaj zaczęłam ją czytać :)

No i (jak to fajnie określiła Gosica) jestem przeterminowana :D

Teraz az już tylko czekamy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813584 przez Marta82
Paulianka - nasz Filip na poczatku robil kupki prawe po kazdym jedzeniu. Teraz moge powiiedziec ze tak srednio ok. 4-5 dzennie, zalezy od dnia i tego czy go brzuszek nie boli.

Iwona23 z tego co wiem to dzieci mooga miec czkawke z trzech powodow - albo jest im zimno, chce im sie pic lub nalykaly sie za duzo powietrza w czasie jedzenia. My czkamy niemalze codziennie :) Jak czkawka jest bardzo uparta i nie chce odejsc to przewaznie pomaga cycus. :)


Motylek - moj maly przewaznie ulewa jak za duzo zje a ze zrobil sie strasznym lakomczuchem to czasami nam sie to zdarza. Zauwazylam tez ze jesli dobrze nie odbije po jedzeniu to tez zdarzy mu sie ulac.

Uciekam sprzatac poki moj ksieciunio drzemie. :)


Jesli juz sie nie odzwe w tym roku to chcialabym Wam zyczyc wszystkiego najleszego i szczesliwego 2014. :) :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813586 przez piranetka
Anitka dobrze zrobiłaś, nie daj się jej!

Hehe, mamy szansę żeby być ze styczniówek z Gosicą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813588 przez Gosica
Piranetka hehe data waznosci nam minela ;) Musimy wytrwac do tego Nowego Roku :)

Anitka90 rozwalilas mnie tekstem o wiedźminie :laugh: dobrze zrobilas ze ja zjeb...s ilez mozna wytrzymac.

Odprawilam plebana juz. Bardzo mily i sympatyczny ksiadz :) byl wczesniej u mojej tesciowej i te debile wszytsko mu wyopowiadali ze moj maz ma taka prace,ze wolnego nie dostal ze to ze tamto,no czyste matoly,czyjes sprawy ksiedzu opowiadac.

I zdenerwowalam sie fest.Bo jak pisalam Ł.nie distal wolnego na jutro i mial pracowac do 14,wiec mielismy plan okolo 15 byc w szpitalu.A tu dzwoni i mowi ze szef bezczelnie im przedluzyl do 15 prace.Dostalam agresora.Nie dosc ze i tak pozno sie wybieralismy do szpitala bo najlepiej to powinnam rano jechac to jeszcze nam ciec opznil.Ł. ma jeszcze z nim gadac i probowac cos wykombinowac,ale watpie bo ten czlowiek jest przewredny.

Masakra

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #813646 przez Kristi
Hej mamuśki i dwupaczki :silly:

Nie odzywałam się bo mało czasu jakoś mam i mama jeszcze u mnie jet i jakoś glupio mi w każdej wolnej chwili siadać na kompa :silly:


Jeta Gratulacje!!!

Iwona23 Nasza malutka ma czkawkę jak zmarznie jak ją przebieramy albo się jej odbije, a co do jedzenia to nasza jadła ok 100ml jak miała 2tyg.

paulainka u nas wcześniej kupkę robiła często nawet do 6,7 razy teraz tak 3,4.My nie mamy bujaczka zastanawiamy się nad kupnem dopiero.Martynka też się tak wspina śmiejemy się że zaczyna raczkować już.Jest taka silna że główką obraza w jedną i drugą stronę :silly:

motylek270 U nas często ulewała jak jej się nie odbiło albo za krótko po jedzeniu była w pionie.

WhiteBlackberry liczna Zosieńka mamy taką samą czapkę :silly:

moofka,motylek ja robiłam notatki na początku bo myślałam że to położnej będzie potrzebne ale jak ona nie chciała tego to zrezygnowaliśmy. Pamiętamy ile zjada o której itp. czy wy to jeszcze z jakiegoś innego powodu piszecie?

piranetka kącik śliczny :blink: to teraz zaciskaj nóżki razem z Gosicą :silly: do nowego roku

anitka90
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
[/b]
Nie chcę się chwalić ale oprócz ciążowych kg to jeszcze dodatkowe 3 zgubiłam :silly:

Marta82 Nawzajem Wszystkiego co najlepsze w nowym roku :kiss:

Gosica Ten szef to zawsze coś musi narobić wrr.. masakra nie wiem co bym mu zrobiła.

My też jutro do lekarza idziemy nasza kruszynka dośc dużo przybiera na wadze ale podobno puki karmię piersią to może tak być. Mleczarnia tyle produkuje że już muszę mrozić :silly: Martynka daje nam pospać w nocy wstaje co 5, 6 godzin więc można powiedzieć że złote dziecko :silly:

Postaram się częściej odzywać ale to że się nie odzywam to nie znaczy że nie czytam :blink: Trzymam kciuki za dwupaczki :kiss: :kiss:
Pozdrawiam i podsyłam zdjęcie Martynki :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl