BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 3 miesiąc temu #815327 przez paulainka
A czy ktoras z was pije cole albo kawe i karmi piersia?
Rozne opinie czytam, tak samo o czekoladzie, ze niby nie mozna. Ja codziennie jem cos czekoladowego i Malemu nic nie jest;) normalne kupki robi i baki puszcza;) a coli to zdarzy mi sie lyczek albo dwa wziasc, kawy nie pije, tylko inke;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815400 przez Brukselka
Ratunku! Powiedzcie, jakie mleko modyfikowane można podawać 3-tygodniowemu maluchowi? Mam okropne problemy z karmieniem, zresztą dlatego tak mało piszę na forum, bo ciągle mała szaleje. Dziś się załamałam, stąd to pytanie. Jakie pierwsze mleko? Wcześniej nawet się nie dowiadywałam, bo chciałam karmić tylko swoim :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815405 przez Asiula315
Hejka dziewczyny wlasnie wracam z poczty oglądałam bobaski...sa poprostu słodkie...takie niewinne malenstwa całkowicie uzależnione od nas....Macierzyństwo coraz bardziej mi sie podoba... Mimo tego gdy malutka cały czas płacze nie mam juz siły ale jak zrobi grymas i sie uśmiechnie to wynagradza wszystko...wczoraj mieliśmy bardzo ciężki dzien.... Chyba bolał ja brzuszek cały dzien płakała...moze spała za cały dzien 30 minut.... Na wieczór dałam jej kropelki espumisan i masowalam brzuszek z ciepłym powietrzem suszarki i pomogło...cała noc przespała z przerwami na karmienie....az serce mi sie kraje jak ona sie meczy.... No ale trzeba jakoś przetrwać...dziś juz było lepiej...była u nas polozna i pozwoliła wyjść na spacerek...heh dzidzia nie ma jeszcze tygodnia a my juz 40 minutowy spacerek zaliczylismy :) troszkę płakała ale potem ja wertepy utulily....jutro tez idziemy :) wysyłam zdjecie dzidzi na pocztę...:)
Paulainka ja karmie malutka piersia i pije kawę z mlekiem mi polozna powiedziała ze mozna :)
Moofka gratuluje odpadnięciu kikuta... Ja czekam na ta chwile z niecierpliwością.... Bo kąpiele beda juz lepsze...nie trzeba bedzie tak uważać na to wszystko...:)
Piranetka...wytrwałości życzę :)
Gosica... Oj biedna jesteś ładnie sie wymeczylas....ale juz po wszystkim teraz bedzie tylko lepiej... Najważniejsze ze Szymus zdrowy....wszystkiego dobrego :)
WhiteBlackberry... Moja niunia tez śpi z rożnie ułożonymi raczkami raz tak do góry raz na dół....uważam ze to nie ma żadnego znaczenia...:)
Ok...zbliża sie pora karmienia kończę...pozdrawiam wszystkie mamuśki...buziaki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815416 przez paulainka
Brukselka napisał:

Ratunku! Powiedzcie, jakie mleko modyfikowane można podawać 3-tygodniowemu maluchowi? Mam okropne problemy z karmieniem, zresztą dlatego tak mało piszę na forum, bo ciągle mała szaleje. Dziś się załamałam, stąd to pytanie. Jakie pierwsze mleko? Wcześniej nawet się nie dowiadywałam, bo chciałam karmić tylko swoim :(



Ja kupiłam Nan Pro 1 i się sprawdziło :) w szpitalu też je podawali jak jeszcze pokarmu nie miałam tylko trochę siary po cesarce ;) Polecam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815456 przez motylek270
Brukselka ja używam bebilon pronutra 1, takie dostałam w aptece- innych nie było.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815588 przez Winka_
U nas Oliwia jak śpi to trzyma raczki na boki i w łokciach ma zgięte do góry

Paulainka ja coli nie pije ani nic gazowanego i kawy też nie (jeszcze nie bo chyba zacznę mała kawke pić bo wygladam jak zombie), tylko cappuchino pije narazie.
A coś czekoladowego jem tylko staram sie ograniczac i jak najmniej ale pozwalam sobie na male co nieco i z kupkami wszystko ok

Jedynie raz niuńka mi się pręzyła i widać było że się męczy bardzo i zastanawiałam się nad tym co jadłam i wyczytałam że brokuły moga powodować wzdęcia u niemowlaka więc teraz darowalam sobie brokuły. W ogóle od poczatku jadłam wszystko oprócz smażonego na głębokim oleju i cytrusów i mam małego pierdzioszka co daje czadu jak dorosły no i kupki w stylu jajecznicy mamy :blink: :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815611 przez WhiteBlackberry
Dziewczyny...czy Wasze maluszki tez wydają dziwne dźwięki? Moja mała ostatnio wydaje dosyć przerażający dźwięk...mój określił to jako 'gardlowe westchniecie' takie ciężkie... Martwią mnie te jej dziwne odgłosy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815641 przez paulainka
WhiteBlackberry napisał:

Dziewczyny...czy Wasze maluszki tez wydają dziwne dźwięki? Moja mała ostatnio wydaje dosyć przerażający dźwięk...mój określił to jako 'gardlowe westchniecie' takie ciężkie... Martwią mnie te jej dziwne odgłosy.


Mysle, ze nie ma sie czym przejmowac;) moj tez czasem przez sen wzdycha albo robi glosne uuuuu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815756 przez anitka90
Witam wszystkie mamuśki i przyszłe mamuśki :)

w końcu troszkę wolnego czasu więc nadrabiam Was :)

paulainka
ja pije kawę rozpuszczalną z mleczkiem - położna pozwoliła, ale za to nie pozwoliła na czekoladę i od dnia porodu skończyłam z czekoladkami co też to na mnie dobrze zdziałało, bo szybko na wadze tracę a i też małemu się nic nie dzieje.

WhiteB co do rączek to u mnie jest różnie, raz śpi z rączkami do góry raz w dół, w sumie to tak macha tymi swoimi gałązkami, że co chwilkę to ma inaczej ułożone.
a co do tych dziwnych dźwięków to nas też się zdarzają i to nie rzadko.

moofka mojemu Kamilkowi też późno odpadł - w 20 dniu dopiero

Brukselka ja używam nan pro 1. Podobno jedno z najbezpieczniejszych dla maluchów, ale każdy ma swoje zdanie na ten temat.

Już od 3 dni sobie spacerujemy :) fajnie tak pokazać się w końcu z wózeczkiem :)

Wczoraj byłam na zakupach w galerii a mały został z moimi rodzicami. Takich szybkich zakupów chyba w życiu nie zrobiłam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815846 przez Natala
Hej dziewczyny

Stosujecie może u swoich maluchow otulak niemowlęcy? Marysia zamiast sypiać w nocy coraz dłużej to ostatnio budzi mi się po 1,5 h i się tak zastanawiał w czym tkwi błąd, bo najedzona jest, pieluche zmieniam jej co karmienie, cisza w pokoju, ciemno itp. Mam ten otulaczek ale jakoś tak go nie ruszalam, ale może właśnie to pomoże ? Bo cos czuje, ze długo tak nie pociągnie, co 1,5 h wstaje, pol godziny nam schodzi na przewijanie, jedzenie i bekniecie, odkladam ja, zanim zasne to znowu swoje minie... brakuje mi pomysłów czemu ona spać nie chce tak jak powinna :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815850 przez paulainka
Natala- ale wstaje i jest glodna? Karmisz ja co 1,5h?
Moze po prostu jest nienajedzona? Sprobuj sciagnac pokarm swoj do butelki albo dac mm po cycyku;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815862 przez Brukselka
Dzięki za pomoc, ostatecznie mój M. kupił bebilon i wczoraj daliśmy pierwszy raz. Coś nie mam szczęścia do karmienia, walczę od 3 tygodni - najpierw popękane brodawki i kłopot z przystawieniem, po wizycie w poradni niby wszystko było ok, ale mała miała epizody kolkowe i co chwila chciała jeść, więc znów rany, a w jednej chyba zapalenie.

Natala - częstsze jedzenie podobno jest związane z tym, że maluch przyspiesza w rozwoju i potrzebuje więcej, podobno to tylko czasowe, później się uspokaja.

Co do coli, to jest na liście antykolkowej - podobnie jak wszystkie inne napoje gazowane.

Obejrzałam wszystkie zdjęcia - nieźle się rozpakowałyśmy :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815888 przez paulainka
A mi się tak jak pisałam wyżej wypić trochę coli, ale pije też np fantę, i mój Mały żadnych problemów nie ma. Uważam, że wszystko z umiarem - tak jak w ciąży ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #815927 przez Natala
Paulainka tak je co 1,5 h i to z butelki, intensywnie i raczej się najada bo je po 100-120 ml, w nocy daje jej mm, wieczorem dostaje ostatnia porcje mojego, ale tez ściągnięte wiec wiem ile zjada no i najważniejsze, ze w końcu pluje smokiem wiec zakładami, ze jest najedzona...

Brukselka fakt, przez tydzień urosła w oczach, a wagę urodzeniową miała niska wiec może teraz chce nadrobić... My tez jesteśmy na Bebiolnie i u nas się sprawdza.

Zawinelam ja w ten otulaczek i mam wrażenie, ze zrobilam z niej wariatke - wygląda jak w kaftanie bezpieczeństwa , no ale jak próbować to próbować, moze cos pomoże...

Ja od gazowanego trzymam się z daleka ale kawie rozpuszczalna z mlekiem rano pijam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #815963 przez Kaś_O
Hej dziewczyny.. u nas swieta odwiedziny i jakos nie mialam czasu :( troche podczytalam i mam nadzieje ze wracam juz na dobre :) Max wczoraj skonczyl miesiac a 2.01 bylismy u poloznej i Maksio wazyl 5600 :) raczej grzecznie spi w nocy, w dzien czasem mamy problemy z brzuszkiem a raczej brakiem kupki. Wlasnie mam pytanie do mam maluszkow ktore juz maja miesiac ile razy wasze szkraby robia kupe?

Natala to prawda jak dzieci zaczynaja wiecj jesc to raczej wina skokow rozwojowych.. na cycku jak sa to powoduje zwiekszenie pokarmu w piersiach :)

Co do rzeczy ktore mozna jesc i pic to wszystko zalezy od dziecka tez.. jak zareaguje i nie ma na to regoly..


http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=64867http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=54914

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl