BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

10 lata 1 miesiąc temu #854804 przez Iwona23
witajcie

My dziś po szczepieniu 5 w 1 ważymy 5460g mamy 61 cm i równe 12 tygodni i ciemiączko 2x2 cokolwiek to znaczy ? :P

Zapytałam się czy mam go budzić w nocy na jedzenie ponieważ od 18.00 do 6.00 rano wczesniej do 20.00 grasował on spi jak suseł wiec pediatra powiedziała że waga i wzrost prawidłowy 25 centyl absolutnie nie budzić niech spi i rośnie na zdrowie dla niego i dla mnie

Dostałam a raczej wywalczyłam :P skierowanie do laryngologa ponieważ mały chrapie chrumka i sapie. do tego skierowanie do alergologa musze go zapisać na maj żeby dalej mógł dostawać mleko na receptę bo pediatrzy mogą tylko do 6 miesiąca wypisać no i skierowanie do paradni rehabilitacyjnej ponieważ Maciej upodobał sobie układać głowę w prawą stronę i podobno ma asymetryczna główkę potwornie mnie to martwi i cały czas o tym myślę ma może któraś z was taki problem ???
ale w książeczce napisane rozwój i stan dziecka bardzo dobry ehh zawsze jak wracamy od lekarza to coś nowego wymyślają


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Gosica u nas to samo istna bomba biologiczna ale podobno po bebilon pepti to normalne ehh szkoda że musze go tym paskuctwem karmić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854828 przez jeta
Brukselka - ja nic takiego nigdy nie czułam. Może zgłoś to lekarzowi.

Iwona23 -
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Mój też upodobał sobie prawą stronę. Jak byliśmy u ortopedy to nam zwróciła uwagę, że z jednej strony główka bardziej płaska. Od tamtej pory staramy się go kłaść częściej na lewą, bo później i tak się przekręca na prawo. Wydaje mi się, że jest różnica nadal. Kontrolę mamy 11 kwietnia, więc zapytam co i jak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854851 przez Pyśkaaaa
hej :)
Pamietacie mnie jeszcze :P

Brukselka ja mam mega zawroty głowy a karmie cycem cały czas co prawda nie tyle co podczas karmienia ale są

Iwona mój piewszy syn tak spał calusienkie noce i rosł jak na drożdzach

a dzieciaczki sa cudowne piekne mluszki :)

Pozdrawiamy was z Olusiem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854872 przez anitka90
Hej Mamuśki!

Natala ja odwołałam wizyte, bo wszyscy chorzy w domu i sie troche boje. umówiona jestem na szczepienie 3 kwietnia. Zobaczymy co to bedzie.

paulainka to odwazna jestes jak z katarkiem poszłas do szczepienia. mój jak miał delikatny katar to lekarka powiedziała, że raczej nie szczepimy, ale znów inny lekarz stwierdził, że do 38 stopni gorączki można szczepić.

Brukselka też tak miałam na początku. Ale zaczęłam więcej pić wody i już mi lepiej. Czasem zdarzają się zawroty głowy, ale nie tak często jak wcześniej. Może spróbuj zmienic cos w diecie a jak nie pomoże to może warto morfologie zrobić.

Gosica mój mały też jakiś marudny, spacer jednak działa na wszystko :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


jeta mój tez ciągle na prawej stronie, ale nie widze różnicy między prawą a lewą stroną główki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #854895 przez monisia100100
My po wczorajszym usg bioderek, no i nadal nic nie wiem, zła jestem bo ci lekarze to nie potrafią nic dokładnie wyjaśnić. Powiedziała mi że dzziecko ma wyniki w normie, ale nalezy sie skonsultować z ortopedą ponieważ jest asymetria. To się pytam co to oznacza i z czym się wiążę, to z łaską usłyszałam że nie ma tragedii bo dysplazji nie ma.
Dziewczyny macie te wymiary kątów z usg, to może mogłabym porównać bo nic w necie nie mogę poszukać, a wizytę mam dopiero u ortopedy w kwietniu, a do tego czasu zwariuję.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855057 przez mała82
Brukselka u nas też bąki o niebyt przyjemnym zapachu :) A kupki jak często są u Was? U nas jedna na dzień lub dwa. Filip też w 90 centylu

Asiula315 Filip też już waży 7kg i moje ręce też opadają z sił. Zastanawiam się nad zakupem nosidełka.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


monisia100100 no szkoda, że Ci dokładnie nie wytłumaczył lekarz, potem niepotrzebnie czasami się zamartwiamy. Ja mam tylko zdjęcia z USG bioderek, są na nich zaznaczone te kąty to by Ci podała jak to u nas wygląda?

Teraz nasz mały miał kilka dni marudnych, pewnie to ten skok rozwojowy o którym piszecie. A dzisiaj pospał od 20-tej do 6 rano, z przerwami na karmienie o północy i o 4 nad ranem. Już by tak mogło zostać :)

W środę byliśmy u neurologa tym razem na NFZ i wizyta bez porównania lepsza od tej prywatnej. Lekarka dokładnie zbadała małego i odpowiadała na nasze pytania. Drżenie rączek mija i nie mamy się czym martwić. Dopytałam jeszcze, bo mnie martwi, że lewa noga małego jest troszkę bardziej aktywna niż prawa jak mały sobie ćwiczy i do tego zawsze skręca tułów do prawej strony. Ale podobno dzieci tak mają jak sobie upodobają jedną stronę i trzeba mu trochę pomóc w ćwiczeniach na drugą stronę.

Nadal jedna trochę martwi mnie ten słuch, bo mały nie reaguje jak mu grzechocę zabawkami z przy jednym czy drugim uchu. Ale np jak coś stuknie to się budzi, jak włączam suszarkę obok niego to się uspokaja od razu więc musi ją słyszeć. Była teraz u nas pielęgniarka środowiskowa i pytałam jej o to to mówiła, że mały ma 2,5 miesiąca i jeszcze ma na to czas. A jak to jest z Waszymi maluchami? Odwracają główkę w stronę z której dochodzi głos nie widząc w tym czasie przedmiotu który ten głos wydaje?

Mały zasnął, jak wstanie to lecimy na spacerek jak codziennie :)

Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855159 przez paulainka
Anitka - czytalam tez w internecie ze kaszel i katar nie sa przeszkoda do szczepienia, tylko goraczka ;)

Antos gada jak szalony, i sie ciagle smieje - tak na przewijaku potrafi mnie pokopac ze to miejsce po cesarce juz chyba zawsze bedzie mnie bolec;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855375 przez Iwona23
mała82 Za parę dni zobaczysz że będzie reagować jeśli reaguje na dzwięki jakie są w domu na pewno ze słuchem jest wszystko dobrze jeszcze po prostu nie interesują ją zabawki Moj Maciek raz głowe odwraca a raz nie jeszcze parę dni temu Maćka wogóle zabawki nie interesowały a teraz łapie każdą jak popadnie więc wydaję mi się że nie ma co się martwić

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855396 przez mała82
iwona23 no też mam taką nadzieję. Jak byliśmy na spacerku to weszliśmy do naszej pediatry spytać o ten słuch. Mam obserwować go do następnych szczepień tj. do ok. 9 kwietnia i wtedy mamy dać jej znać czy jest poprawa, jeśli nie to da nam skierowanie na badanie słuchu.

Kurcze mały już jest taki ruchliwy, że przewijanie czy przebieranie go na przewijaku zabiera oraz więcej czasu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855409 przez Kristi
Hej :laugh:

My dzisiaj po drugiej dawce rota malutka zjadła ze smakiem :silly:

Niestety mamy problem z oczkiem bo jedno jej ropieje cały czas nie jakoś mocno ale ropieje :dry: i Dostaliśmy antybiotyk jak nie pomoże to za tydzień do okulisty a tam decyzja czy nie trzeba będzie sondować :dry: Nie wiem czy któraś z was czytała ale mniej więcej wygląda to tak że wkładają wielką igłe do oczka ja chyba umre jak będę musiała jej coś takiego zrobić :pinch:
Ze chrzcinami na szczęście się rozwiązało dziewczyna szwagra poszła załatwiać sprawy ze ślubem to uwierzył że naprawdę biorą ślub i się zgodził żeby był chrzestnym :blink:
Pogodę też mamy piękną tylko by się na dworze siedziało niestety koło mnie nie ma takiego meiejsca żeby pójść posiedzieć gdzieś mam za to lotnisko za blokiem :silly:

jeta Maluszek genialny :kiss: włoski super :lol: U nas po dzisiejszym ważeniu też 7kg i 15g :ohmy:

Agacior My też się zastanawiamy czy to nie ząbki ale dzisiaj pytaliśmy pediatry i powedziała że 3 miesiąc to właśnie takie jest że wszystko ląduje w buzi :silly: do tego powiedziała że to wcale nie tak bardzo boli tylko wszyscy każdy płacz sobie tłumaczą że to ząbki :silly:

anitka90 , motylek Jak wybierałyście bank w któym zakładałyście lokatę bo my też chcemy ale tyle tego że nie wiadomo co lepiej czy lokata czy jakis rachunek oszczednościowy...

monisia100100 Odpocznij w końcu bo jeszcze narobisz sobie biedy jak nie masz siły to nie sprzątaj lepiej żebyś była wypoczeta Lilcia potrzebuje mamy która ma duuużo siły :silly: Ja o zozszerzeniu tez narazie nie myślę cały czas na ściąganej piersi jesteśmy i zamierzam tak po 5 miesiącu wprowadzać :blink: Ja pięknie główkę zadziera do góry :blink:

Iwona23 Zazdroszczę że masz tyle czasu dla siebie ja w trakcie dnia to mało co bo jak wstaniemy to ubieramy sie i na spacer tam sie wyspi wiec jak wracamy do domu to juz nie chce jej sie spac i dopiero ok 16 zasypia tak do 18 i pozniej do 21,30 nie spi i pozniej juz do rana spi ładnie ale w trakcie dnia mało czasu mam niestety.My zmoczka jeszcze nie zmienialiśmy w ogóle dobrze jej się ciągnie :silly: Jak ja bym chciała żemy moja tak o 18 już na całą noc zasypiała...

paulainka Współczuję masakra z operacjami. Antoś jaki elegancik :kiss:

Natala, Brukselka , motylek , iwona Maluszki prześliczne :kiss:

motylek270 Ja ubieram cieńszą czapeczkę dresik i spiworek mam taki polarowy i nie jest zgrzana a kark rączki cieplutkie :blink:

Natala Współczuję powrotu do pracy ale skoro maluszek będzie z Tobą to nie jest aż tak źle :blink:


Brukselka Ja ściągam to mdłości nie mam ale za to bardzo pic mi się chce :blink:

moofka Ale ma pućki tak jak moja :silly: a tak malutko waży w porównaniu do mojej :silly:
U nas wcale nie mierzą maluszków nie wiem czemu.

Gosica Jak przeczytałam o tych bąkach to myślałam że ze śmiechy z krzesła spadnę :lol: niezłe porównanie Martynka też takie wali że szok :silly:

mala82/ u nas jak daję jej popić herbatki przed jadzeniem to codziennie jedna kupkę robi a jak nie dam pić to raz na 2 , 3 dni.

Lece uszykowac jakiś obiadek puki malutka śpi jak się uda to tez wkleję zdjęcia z dnia kobiet :silly:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855426 przez Natala
My dzisiaj po wizycie w przychodni - w teorii na szczepienie, a w praktyce w placówce panowała ospa, przed nami u jakiegoś chłopca pediatra wykryła, wiec z ostrożności przełożyła nam szczepienie. Co za tym idzie oczywiscie moglysmy zlapac zaraze :dry: Od pewnego czasu miałam wątpliwości czy Marysia aby nie za słabo główkę podnosi, nie kwapi sie tez do podciagania, no i pediatra potwierdziła moje obawy :( dostalysmy skierowanie do poradni wczesnej interwencji i do neurologa. Załamała mnie trochę ta sytuacja , mam nadzieje, ze trochę pocwiczymy i będzie dobrze...

Mała 82 myślę, ze jak reaguje na dźwięki to nie masz się co martwić, wodzic wzrokiem zacznie w swoim czasie. Moja akurat juz od dawna szuka dźwięku, który słyszy, ale za to np jeszcze nie łapie zabawek na macie. Każdy maluszek ma swoje indywidualne temo, chociaż doskonale Cie rozumiem, bo sama panikuje jak mi cos nie pasuje.

Kristi i kiedy chrzcicie ? My tez idziemy załatwiać w niedziele, planujemy 6.04, ale ksiądz ma zwyczaj, ze chrzci tylko w dwie ostatnie niedziele miesiąca, mam nadzieje, ze nie bedzie robił problemów, bo ojciec chrzestny marynarz i ciężko go na lądzie złapać...

A i waga Marysi z dziś 5 650, a długośc dopiero jak będzie miała pol roczku :angry: tak mi pielęgniarka oświadczyła.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855432 przez Natala

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Monisia gdzie dokładnie się te wymiary sprawdza bo nie widzę ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855471 przez paulainka
Natala - ale wogole nie podnosi glowy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855491 przez Natala
Paulainka podnosi ale kiepsko, czasami jest tak, ze chwilke ma podniesiona ale szybko rezygnuje. A jak za raczki ja chwytamy i chcemy podciagnac ( tak jak Kristi kiedyś swojej zdjęcie wstawila jak próbuje siedzieć ) to raczki ciagniemy a jej głowa i tak z tylu zostaje :( dużo tez zależy od dnia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #855493 przez jeta
Ja te jestem zainteresowana tymi lokatami. Czym się sugerowałyście dziewczyny?

Natala - nastraszyłaś mnie... Mój jak leży na brzuszku to głowę podnosi dość wysoko i wydaje mi się, że na całkiem długo, ale przy ponoszeniu do siadania jak u Ciebie - głowa jak kamień leci do tyłu... Za jakieś 1,5 tyg wybieramy się na szczepienie, pogadam z dr, czy to nie jest niepokojące.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl