BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

9 lata 11 miesiąc temu #882640 przez mała82
moofka tez uważam, że nie ma co przegrzewać maluchów. My spacerujemy w bodziaku na krótki rękawek i cienkich spodenkach i przykrywam go kocykiem bawełnianym :) JA jak patrze na zdjęcia Filipa po urodzeniu a teraz to masakra jaka różnica :)

Agacior daj znać jak już się wszystkiego dowiecie. Trzymamy kciuki za dobre wyniki :)

anitka90 my nie mamy szczeniaczka uczniaczka, ale mam w planach go kupić, Mieliśmy go kupić teraz na dzień dziecka ale już co innego zamówiliśmy :) j też nie mogłam się doczekać przewrotów małego, też myślałam, że on leniwy :) a on czekał na swój moment. Jak już się wziął za przewracanie to teraz ciągle by to robił. Rano zaczyna od tego dzień i uparcie próbuje stanąć na czworakach :) Też nie wiem jak to jest z mlekiem następnym. Recepte już na niego dostaliśmy ale jeszcze nie zaczęłam wprowadzać. Mleko ściągam ale nie zamrażam więc tu też nie pomogę :)

Gosica mały się nie buntował, że mu za ciepło? Rajstopek to my jeszcze w ogóle nie użyliśmy nawet zimą :)

Natala śliczna ta Twoja mała :) My cały czas na smoczkach nr 2 z aventu, następne mam już kupione, próbowałam mu zmienić, ale za szybko mu leciało więc wróciliśmy do 2. Natala w Gdańsku jest apteka w której cały czas się zaopatruję, dobre ceny mają. Można odebrać osobiście u nich albo wysyłkowo, apteka Gemini.

Ja mam króciutkie włosy więc nawet nie wiem czy mi wypada ich za dużo czy nie :)
Wczoraj zamówiliśmy krzesełko do małego allegro.pl/fisher-price-krzeselko-do-kar...600-i4243383993.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882659 przez DoMI*
Witam WAS MAMUSIE BARDZO SERDECZNIE nie pisałam tutaj bardzo długo...
widzę ze pięknie rosną Wasze Pociechy...

oto mój mały przystojniak
Pozdrawiam

Kocham Cię Aniołku [*]
na zawsze w moim sercu



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #882670 przez Gosica
Hej:)

No właśnie że Szymek się nie buntował,ale zauważyłam że baaardzo lubi ciepełko więc pewnie dlatego.Pozbierał po mamusi :)

Mała82 super krzesełko.My mamy takie
www.smyk.com/smiki-apx-krzeselko-do-karm...0,swiat-niemowlaka-p

DoMi śliczny synuś :)

Korzystamy w dalszym ciągu z pięknej pogody i ruszamy w trasę na spacer i ploteczki :)
Pozdrawiam

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882679 przez Iwona23
Witajcie
my wlasnie na spacerze synek spi cisza ptaszki spiewaja cieplo zyc nie umierac
my tez nie przegrzewamy Macieja choc czasem jak patrzr na niektore matki i ich dzieci to wspolczuje tym dzieciom i zastanawiam sie czy to ja jestem dziwna czy oni koce przykrywki do wozkow moja tesciowa tez mowi przykryj go za cienka ta czapka a ja stwierdzilam z jak lezy w gondoli to czapke sciagam calkowie do tego ciekie spodnie krotki rekaw tak sobie spacerujemy

Agacior daj znac jak wyniki

My na dzien dziecka kupujemy szczeniaczka uczniaczka a potem pilke zmylke

DOMI jak ladnie siedzi twoje malenstwo

my smoczki zmienimy w polowie czerwca

Pozdrowienie dla wszystkich

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882690 przez monisia100100
Witam po dłuższej przerwie :)
U nas jak na razie spokój (odpukać).
Jedyne do czego miałabym jakies ale, to kwestia ubierania, po prostu się nie da aby Lili chwilę poleżała na plecach, nawet po to żeby pampersa zapiąc, tylko na brzuszek i ucieka, do tego ma świetną zabawę. A u Was jak z ubieraniem się?

Agacior trzymam mocno kciuki, daj znać jak coś się dowiesz.

anitka Lilka ma siostrzyczkę szczeniaczka uczniaczka, jest super,zdecydowanie polecam, śpiewamy i uczymy się przy jej pomocy.

co do ubioru to ja tez raczej jestem z tych co grubiej ubierają i siebie i teraz małą. Ja jestem straszny zmarzluch, wszyscy zawsze już porozbierani na krótko a ja jeszcze chodzę w długich spodniach bo mi chłodno. zresztą zawsze stopy , dłonie, nos, to mam jak u umarlaka, pewnie jakieś problemy z krążeniem ale jakoś da się żyć. Tylko teraz mam problem jak ubrać małą.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882745 przez mała82
DoMI* co tam u Was słychać? Ale przystojniaczek mały :)

Gosica
też fajne krzesełko, ja już nie mogę się doczekać naszego :D:D:D Może faktycznie Szymkowi odpowiadało takie ciepełko :)

Iwona23 ja zakładam małemu czapkę i taką małą chustę, ale też się zastanawiałam czy to konieczne?

monisia100100 nasz mały nie lubił jak go ubieraliśmy przed wyjściem z domu, teraz latem mamy z tym spokój. I nie lubi być ubierany po kąpieli, a tak to ok :)

A w nocy do spania czym przykrywacie maluchy? Ja do tej pory przykrywałam kołderką, ale zastanawiam się czy kocyk cienki by nie starczył... MOże przydałby mi się drugi taki bawełniany, na spacerach jednego używamy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882760 przez motylek270
Witajcie,

Ja zamówiłam ostatecznie krzesełko z baby design o takie: allegro.pl/show_item.php?item=4220644425 Wzięłam kolor fioletowy. Do mebli w kuchni mi będzie pasował tan odcień.

Co do ubierania to wczoraj rano nałożyłam Janowi spodnie długie ale cieńsze, bodziak i t-shirt. No i po pół godzinie wracaliśmy na sygnale bo strasznie płakał- było mu za gorąco. Więc go przebrałam do spodenek i bodziaka z krótkim. No i na to czapeczka taka z daszkiem i rondem z dziurkami.

monisia100100 ja jak ubieram Jana to masakra. Też na moment go zostawić nie można bo zaraz na brzuchu. Często jest tak, zę jak mu nakładam spodnie to próbuje się przewrócić na brzuch i jest takie siłowanie. Poza tym zawsze uwielbiał ubieranie, a teraz jak próbuję mu nałożyć jakąś bluzeczkę to jest wielki płacz. Nie lubi nakładania rękawków. Podobnie rzecz sie ma z czapką wiązaną.

My już dziś na spacerze byliśmy. Teraz czekamy do 16 aby wyjść. Chociaż dziś i tak jest względnie bo powiewa. Na spacery muszę chodzić sama, bo Jasiek od kiedy jest w spacerówce w ogóle nie śpi i chce żeby sie ciągle z nim bawić. Wczoraj spotkałam się z koleżanką to nasz spacer był ciągłym gadaniem do Jana. A jak nie poświęca mu sie należytej uwagi to wrzeszcy. Cwaniak!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #882841 przez Brukselka
Cześć!
Wychodzi na to, że odzywam się, tylko jak czegoś potrzebuję, ale u nas jakaś masakra. Ola dużo gorzej śpi (zęby???), a dodatkowo mamy chorego kota, więc impreza na całego. Pozawalaliśmy wszystkie terminy w pracy, dom się wali, normalnie Meksyk.
Na dodatek Ola dostała jakiegoś uczulenia. Ma całe ramiona w czerwonych suchych plamach, do tego trochę na brzuchu, w zgięciach na nogach i delikatnie na twarzy. Ciężko mi powiedzieć, czy to od jedzenia, bo ostatnio jadłam już wszystko - nigdy wcześniej nie było żadnych problemów. Na razie czekamy (rada rodziców, którzy są lekarzami), poza tym wczoraj miała biegunkę i raz nam zwymiotowała, więc może jednak coś jej zaszkodziło. I teraz pytanie: czy np. przy skazie białkowej miałyście sposoby domowe na wysypkę? Jak nie przejdzie, to w przyszłym tygodniu i tak idziemy do lekarza, ale może można jej jakoś pomóc teraz, jakieś maści? Strasznie mi jej żal.
Co do ubierania, to my od początku staramy się nie przegrzewać. Nie pamiętam, żeby Ola (nie licząc spacerów) miała na sobie dwie warstwy ubrań. Teraz w domu tylko body z krótkim rękawem, wcześniej głównie pajac z długim, lub body z długim. Jeśli "normalne ubranie", to też jedna warstwa. Ola śpi w śpiworku (jak zrobi się naprawdę gorąco, będę przykrywać tylko pieluszką flanelową), w body. Na spacer teraz wychodzimy w tym, w czym jest w domu, tyle że czasem zakładam skarpetki. Jak było chłodniej, ubierałam w sweterek. czapki dawno spakowane. Ola jeszcze nam nigdy nie chorowała, nawet nie miała kataru. Chociaż to o niczym nie świadczy, bo każde dziecko jest inne. Wczoraj w sklepie widziałam jakiegoś malucha w gondolce. Wystawał mu tylko smoczek, tak był szczelnie otulony, ale nie protestował, więc może było mu dobrze?
Biorę również pod uwagę, że Ola sama grzeje się swoim tłuszczykiem :laugh:
A oto Olcia, kiedy piszę tego posta:



Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #882846 przez jeta
Hej!

Zacznę brzydko od siebie... Wczoraj nasza alergolog zadzwoniła do nas z wielkim newsem. Okazało się, że badania które miał robione Julek w kierunku alergii okazały się złe, ponieważ w laboratorium był zepsuty jakiś skaner, który fałszował wyniki. Badania zostały powtórzone i okazało się, że nie ma na nic uczulenia... Zatkało mnie i z tego wszystkiego nie dopytałam od czego ta wysypka. Mimo dobrych wieści dalej jestem w kropce. Zastanawiam się nad zmianą lekarza. Chociaż z drugiej strony plus dla niej, że się zorientowała, że coś nie tak z wynikami i zadziałała a nie leczyła.

Teraz pędzę do Was ;)

motylek270 - koniecznie daj znać jak wizyta, czy jesteś zadowolona.

Agacior - czekam na wieści! Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze!

Natala - ale śliczna modeleczka!!! :laugh:

Co do ubierania - nie przegrzewam. Od dwóch dni krótkie spodenki, bodziak z krótkim rękawem i na to dziś miał koszulę rozpiętą, bo jakiś wiaterek zawiewał troszkę. Czapkę mamy z daszkiem i osłonka na uszka, ale w wózku i tak mu spada jak kręci głową.

mała82 - Julek do tej pory spał w śpiworku, ale dziś na początek położyłam go w samym pajacu. W pokoju było 23 stopnie. W nocy jak obudził się na karmienie to zapakowałam go do śpiworka. U nas kocyk odpada, bo chwilę po przykryciu jest skopany w kąt łóżeczka. Zastanawiam się nad jakimś cienkim śpiworkiem. Nie wiem czy są takie...

Brukselka - u nas były takie problemy ze skórą. Na buźkę pomógł nam Cortineff naniesiony po nawilżeniu dermobazą. A na ciałko Locoid - też po dermobazie. Wszystko na receptę (oprócz dermobazy). A do kąpania kosmetyki dla skóry z azs. Jeśli swędzi - krople Fenistil - to bez recepty.

Dziewczynki, jak wstawiacie fotkę? Próbuję tak jak do tej pory - dodaj plik, wybieram i nic...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882852 przez Brukselka
jeta - ja dodaję tak:
1. najpierw "dodaj plik"
2. potem "wstaw"

Jeśli pod tym tekstem jest zdjęcie, znaczy działa. Tylko nie wiem, jak jest z większymi plikami, mój ostatni miał 800 kb.
Załączniki:
Podziękowania: jeta

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882857 przez jeta
O! To mi wcale to "wstaw" się nie pojawiało. Zmniejszałam zdjęcie i wraz nic. W domu popróbuję.

Brukselka - dzięki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #882967 przez Agacior
hej kochane :kiss:
Znowu zlapalam jakis wirus na kompa i nie moge nic odpalic :angry: dlatego wybaczcie ze tak w skrocie i gl o sobie bede pisac ale z telefonu ciezko sie pisze :blink:
To tak u nas szczescia w nieszczesciach :) latalismy po tych dr ale wszystko skonczylo sie ok mala sama zwalczyla te chorybsko i wyszly jej wyniki ze stan jest po przechorowaniu zlapala jakies wirusy i bakterie stad miedzy innymi rzadkie kupki. Mysle ze tez jej pomogl dicoflor ktory wprowadzilam przed badaniami, no i moje mleko i jakos to zwalczyla dzieki Bogu. :cheer: teraz juz wiem ze jak dziecko przestanie sie smiac gadac to trzeba leciec do dr i nie patrzec na to ze ponysla ze nadgorliwa matka :S bo ja juz na wielkanoc widocznie cos zlapalo a ja gl matka myslalam ze dziecko bardziej czajace sie zrobilo i powazne z powodu dojrzewania ze tak napisze ;) a teraz znowu sie chichra na maksa zaczepia wszystkich i zaczyna gadac :cheer:
co do krwi dr stawia ze to alergia pokarmowa byla no i moja dieta jest juz calkiem drastyczna :dry: ale damy rade :)
kardiologicznie tez jest wszystko ok z wiekiem ma sie wszyatko unormowac a jak bedzie miala 3lata to mozemy skontrolowac
takze kochane wszystko skonczylo sie ok ale ile stresu i strachu sie najadlam to tylko Wy mozecie se wyobrazic :)
dziekuje za troske i kciuki :kiss:


co do ubierania ja swojej nakladam krotkie body leginsy i opaske jak zasnie to przykrywam tetra ale jak bedzie tak dalej goraco to przejdziemy na same sukieneczkidy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #882986 przez Kristi
Hej :)

Melduję się i ja :) Trochę miałam przerwę ale już staram się nadrobić:) Czytałam Was codziennie i też denerwowało mnie zepsute forum :angry:

Po pierwsze to puki pamiętam że mam Wam to napisać to
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


jeta Marynka też ma taką suchą skórę gdzie nie gdzie lekko czerwoną i też się zastanawiałam właśnie co to może to właśnie jakaś alergia...Co do warzyw i owoców to ja dawałam pół słoiczka różnych owocó najpierw marchewka z jabłkiem później banan teraz przez jakiś czas nie dawałam i kończymy już niedługoo 6 miesiąc więc będziemy wprowadać.Masakra z tymi badaniami i weź tu ufaj laboratoriom...

teraz jak tak czytam Wasze posty o myślę że może ta sucha skóra to reakcja na gluten możliwe to?

Gosica Co do usypiania i uspokajania to u nas jest różńie zależy od dnia czasem sama zasypia że tylko biorę ją na rece przytulam i śpi a czasem daje taki popis że łooo... rano po karmieniu sama zasypia jak odłożymy do łóżeczka.Co do spacerów to my też od 3 dni całe dnie na dworze od 11 do 17 przewaznie ;)

NatalaJa mam podobną tą zabawkę tak że na górze macha rączkami to jej gra a jak kopie to na nóżki też są takie specjalne przyciski i też jakieś dźwięki wydaje. coś takiego ichicco.pl/chicco-zestaw-gimnastyczny-du...-1000320.htmlZdjęcie przecudne ;)

Iwona Mi już mniej wypadają ale mimo wszystko dalej lecą... Daj znać co z tym kanalikiem bo my też cały czas się zastanawiamy...

moofka U nas już 3 dzień po 30 stopni w cieniu więc zwariować można ubieram Martynkę tylko w bodziaka z krótkim rękawem i skarpetki :P

anitka90Ja rozmrażałam w lodówce i mieszając okrężnymi ruchami :P tak wyczytałam e necie że trzeba :P A mleko następne się chyba podaje jak się skończy piersią karmienie...

Agacior Super że wszystko się ułożyło dobrze :)

DomiSuper że się odezwałaś ;) Tim przystojniak i jak super juz siedzi :) Odzywaj się częściej :)

małaJa bieram małą na noc w bodziaka z krotkim rekawem tylko i przykrywam kołdrą jeszcze normalnie.

Dziewczyny uważajcie na to nasze słoneczko bo mnie tak poparzyło że ręce mam czerwone jak małpy tyłki :P i dekolt to samo...

Brukselka Nam właśnie tez się coś takiego pokazało sucha i lekko czerwona skóra... Ja tez już jadam wszystko bo nigdy nic się nie działo zastanawiam się właśnie czy to nie ten gluten... Ja też wczoraj widziałąm jakąś dziewczynkę ubraną w długi rękaw na to sukienka i na to jeszcze bluzka rozpinana do tego rajstopy i buciki a było 30 stopni masakra :huh: Olcia śliczna :)

Postaram sia teraz być na birżąco chociaż jak będzie taka pogoda to może być ciężko bo cały dzień na dworze później wracams zybko obiad kapiel i spac... Dzień swistaka normalnie...

Uciekam też wykorzystać to że mój mały pączuszek śpi i też się zdrzemnę jak się uda dodam fotkę :)

Pozdrawiam :kiss:
nie mogę dodać zdjęcia;///

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #883181 przez moofka
dobryyy :)

Iwona23 moja teściowa to do tej pory przeżywa, że Zośka w zimie za cienko była ubrana :woohoo: a teraz jak wychodzę na chwilkę na taras to leci z czapeczką dla Zośki :blink: także no.... cieszę się że wyjechała na 4 dni :P

monisia u nas z ubieraniem jedyny problem jest taki że Zośka w trakcie zakładania rękawów lubi je zjadać :silly:

jeta no proszę jak się wyjaśniło z tymi alergiami :)

laski z tym wstawianiem zdjęć to ponoć mozilla ma problem, spróbujcie z innej przeglądarki :) ja nie testowałam to nie wiem na 100%.

mała82 Zośka śpi w pajacu i cienkim śpiworku w nocy.

z tym przekręcaniem na brzuch to wszystko fajnie tylko Zośka nie bierze pod uwagę że dopiero co jadła. no i co... matka przyjdzie i wytrze nie? :blink:

jutro czekają nas Zośkowe zakupy, muszę nabyć jakieś krótkie spodenki i koszulki. mąż już w siódmym niebie :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #883197 przez jeta
Nasza Radość! :)





Kristi - wyczytałam, że jeśli masz przeglądarkę Firefox to właśnie jest jakiś błąd i nie można dodać zdjęcia. Spróbuj przez inną przeglądarkę.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl