BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

9 lata 11 miesiąc temu #880969 przez monisia100100
Natala ja właśnie zawsze mam problem z prezentami dla kogoś ale jeżeli chodzi o Lilkę to jak wchodzę do dziecięcego sklepu to tylko kartę bez limitu mi dać i wszystko bym wyniosła.

Anitka jak czytam o słodkościach jak piszesz to aż mi się buzia uśmiecha, Mam to samo u mnie w domu nie ma słodyczy w zapasie, wszystko idzie na bieżąco ( dbam co by się nie zepsuło :lol: ) Jak tylko widzę że coś ze sklepu mąż przyniesie słodkiego to do wieczora już nie ma, i nie ważne czy to dwie czekolady i paczka wafelków, czy pięć paczek,wszystko pochłaniam.
Ty to jesteś chudzinka i jeszcze chcesz schudnąć? Ja doszłam do 55kg i jakoś w dół nie chce iść, tylko trzeba by było dietę trzymać a też marzy mi się aby do 50 dojść.

motylek również polecam chicco tak jak anitka. Najlepiej to posadź w sklepie Jasia w kilka i zobaczysz co Wam najbardziej odpowiada. A miś ze zdj. cudny widziałam już na fb.
A co do miesiączki też jeszcze nie mam, i tak od pewnego czasu się zastanawiam czy wszystko jest ok. Po tych ostatnich badaniach u gin przed porodem to aż się boję iść na wizytę. Ja to już okresu nie mam prawie półtora roku, i w sumie to dobrze mi z tym

Gosica ładnie szalejesz na zakupach :) Ale Szymonek rośnie, i wcale nie widać tej niechęci to leżenia na brzuszku.

kristi nie widziałam tego artykułu o którym piszesz , spróbuję poszukać bo aż ciekawa jestem, ale za to tez aż łezka mi poleciałą jak zobaczyłam te bliżniaczki które jak się urodziły to trzymały się za roczki.

właśnie dziewczyny co myślicie na temat chodzików, będziecie używać? Ja mam mieszane uczucia, sama nie wiem , raczej jak na razie skłaniam się w kierunku aby nie kupić , ale jeszcze pomyślę.

Zapomniałam się ostatnio pochwalić mamy juz termin na chrzciny Lilianki robimy 22 czerwca, miało być w sobotę ale ostatecznie wybraliśmy niedzielę na mszy o 12 , później tylko obiad kawka, i do domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #880983 przez anitka90
monisia ja jestem niska i ta moja waga w porównaniu do wzrostu to trochę dużo. Dieta u mnie wchodzi w grę tylko i wyłącznie czekoladowa :) inaczej nie ma szans spełnienia ;)
a co do tego chodzika to myślę, że na godzinkę dziennie nie zaszkodzi włożyć w niego maluszka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881019 przez moofka
Kristi ja dopiero teraz będę składać wniosek o urlop rodzicielski, nie deklarowałam się od razu na cały rok. nie mam pojęcia czy można zmienić wybór w trakcie, ale w pracy powinni się chyba ucieszyć że wrócisz 8 tyg wcześniej więc może pogadaj.

Zośka też dostała chodzik w spadku i tak jak u Natali leży w piwnicy i nawet nie wiem jak wygląda :P a nad krzesełkiem do karmienia jeszcze nie myślałam, anitka ten chicco wygląda fajnie :)

Natala Zośka ma dzisiaj imieniny i dostała łóżeczko turystyczne i kojec, także o prezencie na dzień dziecka na razie nie myślę :P ona pewnie na dzień matki walnie mi laurkę w pieluszce :side:

monisia też tak mam - jak wejdę do zary to bym wszystkie ubranka kupiła :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881021 przez motylek270
Dzięki za informacje na temat krzesełek. Moi rodzice chcą właśnie wnukowi na dzień dziecka kupić i tak myślę który. Mi osobiście spodobał się z baby design, ale zobaczę co kupimy. Zrobię jak mi radzicie- w sklepie zmierzę.

U mnie ze słodyczami jest tak, że Jaś dostwał bardzo dużo jak ludzie przychodzili z prezentami. Szafkę mam zapcahną ale tylko z tego powodu, że uwielbiam piec. No i w domu praktycznie zawsze jest ciasto.

Ja z zakupu chodzika rezygnuję naczytałam sie że to niby niezyt dobre dla bioderek dziecka i nie będę wydawać zbędnie pieniędzy.Od nas na Dzień Dziecka Jan dostał kojec. Co prawda z miesięcznym wyprzedzeniem, ale wystarczy;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881073 przez Iwona23
Hej
my tez chodzika nie kupujemy nie robimy nic na siłę badzie chcial chodzic to zacznie również czytal że nogi sie krzywia i na biodra zle to wplywa

echo serduszka podobno wyszlo dobrze ale lekarz prowadzacy omowi wyniki ech tak ciezko im powiedziec

powiedzcie mi bo wiem że wiele z was ma problem z uczuleniem i alergia u dzieci ja juz zupelnie nie wiem o co chodzi jak wyglada u was problem z alergia u nas tylko na buzi pojawiaja sie krostki takie male pryszczcze moze on wcale nie ma alergi tylko poprostu pryszcze bo przeciez od proszku czy plynu do plukania to mial by na calym ciele nie tylko na buzi pije ten paskudny bebilon pepti ulewa nim na potege ze cala ja i on jestesmy w mleku pani w aptece powiedziala ze wedlug niej powienien jesc normalne mleko modyfikowane i powienien miec do niego enzym laktozowy powiedziala zebym o tym z lekarzem porozmawiala ehh dobrze ze alergolog w poniedzialek mam nadzieje ze cos sie wyjasni


a tak z innej bajki w weeken ide do szkoly na cale dni od rana do wieczora myslalam ze moj maz zobaczy jak to jest siedziec z dzieckiem caly dzien a on palant sobie wymyslil ze pojedzie do mamusi no myslalam ze mnie mnie cos strzeli ale zabronic nie moge

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881088 przez mała82
Gosica żebyś wiedziała :) wolałabym zostać nawet z dyszką do zrzucenia niż żeby mały mi się cały czas z czymś męczył :(
U nas Filip dopiero jakiś czas temu polubił leżenie na brzuszku, do tej pory też nie przepadał za tą pozycją :)

anitka90 my chodzika nie kupujemy, za jakimś pchaczem popatrzę, pewnie z Fishera. Krzesełka do karmienia też jeszcze nie mamy, ale oglądałam Fisher Price Ocean i mi się spodobało :) Ale zanim kupię to małego do sklepu zabiorę i pooglądamy i poprzymierzamy :)

Natala podziwiam, że dajesz radę pracować z małą, z naszym małym nie dała bym rady, twoja mała pewnie spokojniutka, my mamy małego absorbera. Mój bratanek też jest spokojny, że można go do pracy zabierać, więc z niektórymi dziećmi widać można :) A na dzień dziecka myślałam małemu kupić szczeniaczka - uczniaczka, ale jeszcze nie zdecydowałam napewno :)

monisia100100 a to po porodzie nie byłaś u gina na badaniach?

Iwona23 u nas niby mały ma alergie, razy wysypało mu cały brzuszek, a teraz od czasu do czasu ma tylko takie czerwone suche plamki na buźce. Wtedy zjadłam soję,a ta podobno mocno uczula więc przypuszczam, że to od tego. Przez alergię piejmy właśnie ten paskudny Nutramigen, pół na pół z cyckiem. jedno karmienie Nutramigen jedno cycek i tak na zmianę. A że mały ma jeszcze nietolerancję laktozy to przy każdym karmieniu piersią podaję mu delicol, który zawiera enzym laktazę która pomaga trawić laktozę. I na tych kombinacjach wyniki wychodzą nam dobre wkońcu :)

Właśnie dostałam kolejny wynik kupska małego i nic w nim nie widzą, krwo utajonej nie wykryli. Ale dzisiaj już kupkę miał ładną, pierwsza od tygodnia. Wczoraj zmieniłam mu wodę w jakiej przygotowuję mu Nutramigen, wcześniej kupowałam taką specjalną w Rossmannie dla dzieci, a od wczoraj przegotowuję wodę z kranu. Bo woda i Nutramigen to jedyne co mały dostaje poza moim mlekiem, więc sprawdzam i to.
U nas znowu zachmurzone niebo :( Wczoraj na spacerze dopadł nas deszcz i nie wiem czy dzisiaj wybierać się z małym na spacerek czy nie :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881091 przez Gosica
Hej :)

Co do leżenia Szymka na brzuchu-nie wygląda na to że nie lubi ale zaraz po zrobieniu tego zdjęcia był ryk ;) Tak że chwile poleży a potem płacz.No i martwie się trochę bo na przekręcanie się nawet mu się nie zbiera,nóżkami się też nie interesuje w ogóle.Ogólnie ostatnio się taki zrobił inny,poważny a od wczoraj to tylko by się przytulał.Nie wiem może skok albo zęby,to by tłumaczyło
Matkoooo jak czytam że ważycie po te 55 kg to aż sie wstydze ja po tej ciąży to poniżej 60 zejść nie mogę.
Natala ja to nie wiem co Szymek dostanie na dzień dziecka bo ma tego wszystkiego że hoho tak że ewentualnie jakś drobiazg

Monisia100100 ja raczej zainwestuje w jeździk zamiast chodzika

Iwona23 Szymkowie cuś takiego wyskakuje np.jak się przytuli do czaegoś co ma w sobie wełne

Dziewczyny a jak u Was z usypianiem dzieciaczków czy uspokajaniem.Bo Szymek to najlepiej usypia i uspokaja się przy głośnej muzyce ;)


[/url]

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881092 przez Gosica
O takie mu wyskakuje i to przeważnie tylko w tym jednym miejscu na buźce

[/url]

Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #881114 przez mała82
Gosica naszemu właśnie też coś takiego na twarzy wyskoczyło i czasem zniknie, ale większość czasu jest i to ciągle w tym samym miejscu i nam lekarz powiedział, że to skaza białkowa. A może to tak jak u Was, że od wełny czy coś. A pokazywałaś może to lekarzowi?
U nas Filip zasypia przy muzyce ale nie za głośnej i albo lulam go na rękach albo w leżaczku. Sam na łóżku rzadko zaśnie. A i szybciej zasypia jak mu dam do przytulenia do buźki taką szmatkę-przytulankę :)

Iwona23 nasz mały też mocno ulewa tylko, że po Nutrmigenie, czasami jak chluśnie to podłoga do mycia :( Lekarz mówił, że to nic niepokojącego, ale jak tak dalej by się utrzymywało to zaczniemy mu zagęszczać mleko kleikami, wg naszego lekarza to lepsze niż zagęszczanie Nutritonem, ale nie wiem jak naprawdę jest. Jeszcze trochę poczekam i zacznę chyba tak robić jak to się nie zmieni, a coś się nie zanosi bo cały czas jest tak samo :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881118 przez Agacior
dziewczynki dzis znalazlam zywa krew u Igi w kale dzwonikam do dr kazala przyjechac zbadala powiedziala ze ogolny stan dziecka jest dobry ale dala kompleksowe badania na cito i wlasnie jestesmy w szpitaly trzymajcie kciuki zeb bylo ok i zeby udali aie zrobic w miare szybko usg bo inaczej poloza ja do szpitala :( ale sie boje ;( odezwe sie wiecej wieczorem bo jeszcze dzis mam isc z wynikami do dr

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881126 przez mała82
Agacior my w lutym właśnie po takim znalezisku w kupie wylądowaliśmy w szpitalu na zakaźnym :( z takimi maluchami to jest męczarnia leżeć w szpitalu więc oby Wam badania szybko zrobili i żeby było wszystko w porządku i puścili Was do domu. Daj znać jak coś się wyjaśni! Trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło dobrze :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881142 przez Agacior
o ludzie ;( mala co wtedy u Was wyszlo ? a miglas byc caly czas z dzieckiem ? aj mam nadzieje ze obejdzie sie bez szpitala :( termin ba usg dala mi pielegniarka na 3 czerw masakra prywatnie tez sie czeka 2-3 tyg :/ mimo ze na skierowaniu jest pilne ale powiedziala zeby osobiscie jeszcze pirozmawiac z dr wiec czekam do 15 jak bedzie i pojde z mama bo ona pracuje w szpitalu wiec moze da rade szybciej jak sluzba zdrowia poprosi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881148 przez Natala
hej

Agacior, trzymamy mocno kciuki i czekamy na wieści :kiss:

mała82 Marysia raczej z tych spokojniejszych, przynajmniej tak mi się wydaje ;) nie powiem żeby było mi łatwo to wszystko ogarnąć ale daję radę :)

mała82, Gosica - Marysia ma to samo, cały czas w tym samym miejscu, i do tego pryszcze na twarzy których nie mogę się pozbyć żadnym kremem - takie polecenie miałam od naszej pediatry, żeby zmieniać aż do skutku , o skazie nic nie wspominała, powiedziała, że to atopowe zapalenie skóry.

Gosica, Marysia dostaje smoczka, buziaka i pieluszkę tetrową, i do łożeczka, zasypia po 5 min bez problemu, zarówno w dzień jak i na nocne spanie. Co do zainteresowania stopami możesz Szymonka zawsze troche zachęcić takimi skarpetkami z grzechotkami, nie martw się, pamietaj, ze on chyba najmłodszy z naszego towarzystwa i w zasadzie z niektórymi dzieli go miesiąc, a to sporo przy takich maluchach.

Co do chodzika, to mam przykład rodzeństwa, dziewczynka używała chodzik - zaczęła chodzic jak miała 1,5 roku, nogi ma proste, nic się nie działo, jej brat w chodzik nie był wsadzany, zaczął chodzić też jak miał dopiero 1,5 roku. Moim zdaniem, podobnie jak z puszczaniem bajek, wszystko z umiarem nie ma prawa zaszkodzić, a czasami ułatwia mamie życie :) ale to tylko moje zdanie ;)

monisia mnie po nacięciu nic nie ciągnie, szczerze to nawet nie wiem gdzie mam blizny, na Twoim miejscu podskoczyłabym do gina .

co do zabawek, myślałam, żeby młodej kupić coś w tym stylu allegro.pl/edukacyjny-multimedialny-plac...2w1-i4242198532.html tylko nie wiem czy nie za późno już. Któraś ma może cos podobnego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881150 przez Natala
teraz tak czytam o tym atopowym zapaleniu skóry, nasza lekarz założyła , że to od czynników zewnętrznych się dzieje, ale może u nas to od mleka ?! w zasadzie od samego początku jesteśmy na Bebilonie a ta nadwrażliwość wystąpiła gdzieś miesiąc od pierwszego podania, dla tego opcje, że to od mleka odrzuciłam . Testujemy już 5 krem i nic nie pomaga.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #881193 przez motylek270
Agacior trzymamy za Was kciuki. Oby wszystko sie ułożyło.

Natala ja mam coś takiego. Najpierw pełniło funkcje pozytywki na łóżeczku. Teraz zmontowałam to i jak Jaś jest w leżaczku to mu przystawiam i kopie w te wiszące zabawki, a one wydają dźwięki. Ma radochę. Jak kładę go na łózku to stawiam to nad nim i uderza w zabawki na poprzecznych drążkach. One też grzechoczą. Tyle że mój syn to żywioł i taką ruinę z tego robi że szok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl