BezpiecznaCiaza112023

Grudnióweczki 2013 :)

7 lata 9 miesiąc temu #1039672 przez moofka
jeta, marti i moniaaa - dzięki za gratulacje :kiss:

marti ale masz kumulację :ohmy: ja bym pewnie siadła w kącie i beczała ale Ty to pewnie cycki do przodu i wszystko ogarniesz! dołki zdarzają się najlepszym :kiss:

jeta gratulacje! cieszycie się z parki?

Brukselka u nas w domu nie ma zwierząt ale moja sis ma kota to Zośka go tylko delikatnie głaszcze. i inne napotkane "znajome" zwierzaki sąsiadów itp też traktuje delikatnie także nie wiem co Ci poradzić....

Moniaa pamiętam, pamiętam. Zośka mówi że mama ma dzidzie w brzuchu, która rośnie i jak będzie już duża to z nami zamieszka :)

u nas odpieluchowanie bez zmian - Zośka w dzień bez pieluchy i raczej bez wpadek. w nocy śpi w pampie bo rano jeszcze wstaje zasikana ale i tak robi jeszcze siusiu po wstaniu. jakbym miała w nocy wstawać na swoje siusiu i Zośki siusiu to bym chyba chodziła jak zombie :P z nowości to odpadła nam dzienna drzemka, trochę tęsknię za tymi 2-3 h spokoju w trakcie dnia :P


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1039693 przez Nefri
Moofka też tak myślałam, że skoro Tymek sikal tyle w nocy to jakim cudem wytrzyma noc bez pieluchy, albo właśnie, że będę musiała wstawać. Ale nie, jak tylko się odpieluchowalismy, to po prostu spi i nie sika, dopiero rano jak wstaje to idzie siku, i to wcale nie od razu. A masz ubranka po Zosi? Bo akurat też Wam się zgra, że równo trzy lata różnicy, wiec wszystko powinno pasować. Ja miałam po Tymku bardzo dużo ubrań, bo on w ogóle ich nie zniszczył, i teraz jest super, bo niewiele muszę kupować. I ja też oczywiście gratuluje drugiej coreczki ;) Tymek też tak gadal i nie mogl się doczekać brata, a potem zazdrosc niesamowita w niego wstąpiła, dodam, że naprawdę nikogo nie wyróżniamy, wiec nie miał powodu. Od kilku dni mu jakby ustępuje i zaczyna się interesować bratem tak sam z siebie.

Jeta super, gratuluje!!!

Brukselka Tymek zupełnie nie ma takiej fazy ze zwierzakami. Nigdy nie bil i nie robil krzywdy nikomu, oprócz mnie :laugh: ale to też już mamy za sobą na szczęście.

Gosica a może Szymek dostal małego udaru? Jakis czas temu Tymek miał wysoką gorączkę, nawet zadzwoniłam po lekarza, zeby przyjechal do domu, i właśnie powiedziała, że być może to od zbyt długiego przebywania na słońcu. Też następnego dnia przeszło, tylko, że nie wymiotowal, ale myślę, że przy takim przegrzania, mogą się zdarzyć wymioty.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1039769 przez jeta
Już jestem :)

Nefri - Julek często się przytula do brzucha, kładzie zabawki, swoją pieluchę, z którą usypia. Ogólnie dla niego w środku jest dzidzia. Za bardzo chyba nie kojarzy, że to jego siostra i jak to się wszystko skończy. Ja się czuję ok. :)
Julek waży około 14,5 kg. Ale nie mam pojęcia ile ma wzrostu. Na pewno mniej od Tymka.
Ale roześmiane Twoje dziecko! Cudne!!!

Gosica - śliczny ten Twój rozbójnik :) U nas z jedzeniem też zaczęło być różnie. Ale wydaje mi się, że upały też maja na niego wpływ. Ostatnio jak było bardzo gorąco, przeżył dzień do 18 prawie na samym śniadaniu. A na drugi dzień - gdy było o wiele chłodniej zjadł miskę zupy i trochę drugiego dania. Zupełnie inne dziecko.

Brukselka - co za uśmiech!!! :) U nas raczej nie ma agresji wobec zwierząt. Mamy kilka kur, które są codziennie karmione 27439654 razy przez Julka trawą i wszystkim co mu wpadnie w ręce i nie nadaje się dla niego :) Może jak jakieś zwierzę nie pozwoli sobie na takie "pieszczoty" to Ola zrozumie, że nie tędy droga...

marti1234 -
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


mała82 -
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


moofka - pewnie, że się cieszymy, tylko niepokoi mnie myśl, że teraz będę musiała kupić duuuuużo dziewczęcych rzeczy. Na początek niektóre ciuchy z Julka na pewno będą w użyciu. Ale z czasem będzie coraz gorzej... Dobrze, że na Julka mam nieprzerwaną dostawę po siostrzeńcu :)
Macie już imię wybrane?

co u nas... Odpieluchowanie ciągle w trakcie. Z sikaniem nie ma problemu - w dzień, bo na noc pielucha. Ale kupa to porażka. Ciągle w majtki. Zdarzyło się dosłownie kilka razy do sedesu i tyle. Zaczynam się wkurzać, bo bez pieluchy jesteśmy ponad miesiąc. Czasem jak zrobi kupę, to w wannie muszę go rozbierać i myć. Jak gdzieś wychodzimy to biorę kilka par majtek, spodenek, woreczki i spodenki. Zaczęłam go przekupywać słodyczami. Przestałam mu dawać normalnie, a daję tylko wtedy jak jest kupa na sedes. Powtarzam mu to milion razy w ciągu dnia. I niestety nie działa tak jak bym chciała... Może wy macie jakieś pomysły?

To że dziewczynka już wiecie :) Kompletnie nie mamy pomysłu na imię. Każde z kimś nam się kojarzy albo nam się nie podoba...

Dorzucam świeże fotki. :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1039782 przez mała82
Jeta ja o noszenie Filipa pytałam lekarki i mówiła że można. Wg niej byłam do tego już przyzwyczajona, więc mogłam dalej to robić. No chyba że by były problemy z ciaza to wiadomo. A tak mówia że sama poczuje kiedy już nie powinnam jak brzuch będzie większy. Chociaż ja dobrze się czułam do końca i nie było z tym problemu.
Ja dostałam Rogala w ciąży z Filipem i potem się tak przyzwyczailam że nawet już bez brzucha z nim spalam. Po drugiej ciąży już się nie nadawał do niczego i wylądował w koszu. Filip tez wkolko go męczył w łóżku. Ale ogólnie polecam.
Marti u nas też masakra z filipem ostatnio. Wszystko na nie. jego ulubione zdanie to nie chce to nie! Wszystko by chciał robić sam ale mu nie wychodzi i cyrk. Wystarczy ze czegoś dotknęła i ryk, mówi "Filip", tzn ze ja mam nie robić on sam chce i tak cały dzień.
Jak tam adaś na wakacjach z tatą? Szkoda ze musisz pracować w tym czasie.
Ja też się bałam.pobierabia krwi, ale Filip całkiem dobrze zniósł.
Moofka gratulacje, fajnie dwie dziewczyny ;-)
Nefri masakra z tymi lekarzami. Dokładnie po kim on ma być niski. Zresztą mojego brata mały też waży i mierzy podobnie do Tymka, a jego tata nie ma dwóch metrów i nikt im do lekarza nie każe iść. Mnie kiedyś straszyła nasza lekarka hormonami bo Filip za niski, a teraz jest ok. Tez bym.poszla sprawdzić na twoim miejscu żeby potem kiedyś nie żałować jak ktoś już uwagę na to zwrócił ale wg mnie to będzie strata czasu.
Artur też usiadł bez trzymanki 3 tyg temu, tego samego dnia zaczął wstawać i teraz to już wszędzie wstaje i nawet zrobi kilka kroków przy szafce czy przy łóżku.
Gosica no napewno trudna decyzja z tą pracą. U nas to samo z nocnikiem, nawet siła go ciężko zaciągnąć bo się tak wyrywa i wygina żeby tylko nie usiąść, więc nadal w pieluchach łazi! Zaraz znowu będę się za to zabierać bo zostajemy jeszcze u dziadków.

Brukselka Filipa jest akurat bardzo ostrożny i delikatny dla wszystkich zwierząt więc nie pomogę w tym temacie. Gorzej z nami próbuje tak wszystko wymuszac że szok!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1039803 przez moofka
Nefri kurcze to może zamówię w końcu osłonki na materac i spróbujemy nocki bez pieluchy :whistle: jakby co to będzie na Ciebie :P ubranka po Zośce oddawałam na bieżąco dla siostrzenicy, która jest 9 mscy młodsza od Zośki i teraz czekam aż sis mi przywiezie siaty po obu B) oj będzie przeglądania :whistle: ja specjalnie celowałam w 3 lata różnicy :laugh: dzięki za gratulacje :)

jeta wydaje mi się, że dla dziewczynek jest więcej ubrań i więcej kolorów - oczywiście nie chcę Cie straszyć :P i jestem w pełni świadoma, że Zośka ma wszystkiego za dużo :side: imię ja mam wybrane, czekam aż mąż się podda :laugh: co do kupowego problemu to nie pomogę niestety bo u nas wszystkie kupy od początku idą do kibelka. zazwyczaj Zośka woła że chce siusiu, biegniemy do łazienki i po siusiu mówi że to jeszcze nie koniec ;) ale dzisiaj np przyszła do łazienki jak myłam zęby i mówi że chce "coś" do kibelka i jak posadziłam to była kupa :) u nas jeszcze było tak, że przez 3 tyg od zdjęcia pieluchy Zośka wołała że chce siusiu a potem nagle przestała i zaczęła sikać w majtki :S ni z tego ni z owego.... a po 2 tygodniach znowu zaczęła wołać :blink: ale co ja się nadenerwowałam wtedy :pinch: także bądź wytrwała! a na koniec Ci posłodzę bo super wyglądasz B)

mała dzięki :) a nakładki próbowałaś? bo Zośka zdecydowanie woli nakładki od nocnika.

mam już swojego rogala :laugh: będę się dzisiaj przytulać :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1039808 przez motylek270
Cześć dziewczyny. Zajrzałam z ciekawości na nasze forum, bo czasu ciągle brak...A tu życiem ono tętni. Miły widok. Stęskniłam się za Wami.

Nefri ależ ten Twój syn wielki!!! Ja myślałam, że mój Janek jest kolosem- waży 16,5kg, mierzy 100cm, ale Twój synek duuużo większy.

Gratulacje dla wszystkich mam i przyszłych mam. Jeta, moofka czytam na bieżaco i gratuluję! My też mysleliśmy o powiększeniu rodziny, ale się nie udało. W 6 tygodniu ciązy poroniłam. Nie spodziewałam się że coś takiego może mi się przydarzyć. Dość mocno to przeżyłam. Nie wiem czy na chwilę obecną mam siły na kolejną próbę. Bardzo jestem szczęśliwa że mam Janka, zawsze to inaczej. Choć powiem Wam, ze to chłopak-wulkan energii.Wysiadam czasem przy nim:) Przesyłam Wam aktualne zdjecie synka:)

Będę częsciej zaglądać, pozdrawiam Was :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1039840 przez Nefri
Jeta wyglądasz PIEKNIE !!!!!!!!! Mi się np. Podoba imię Emilka albo Anielka :)
Ja jak uczylam Tymka sikania do kibla, bo on na nakladce a nie nocniku się zalatwia, to mowilam, ze jak on zrobi siku to ja będę bic brawo i krzyczeć hurra i skakać wysoko ze szczecia i on bardzo lubil jak tak blaznowalam i z radoscia robil siku ;) z kupa nigdy problemu nie było, bo nie robil do pieluchy odkad skonczyl dokladmoe 7 miesięcy i 10 dni. Ale np. z Erykiem tez tak postanowiłam sprobowac sadzac na nocnik ma kupe jak tylko zaczal sam siedzieć, ale on od razu prostuje nogi i nie chce, także muszę mű te kupska przewijać. Jednak każde dziecko inne, b Tymek od razu polubil siedzenie na nocniku.

Mala Tymkowi nie zapeszajac ten etap przechodzi, od jakiegoś czasu się tak nie buntuje, ale to był straszny po prostu okres, trzeba naprawdę się starac, żeby nie oszaleć. Ale jednak to mija i to jest pocieszające. Może tez dlatego, ze w końcu zaczal się wysypiać, nie spi w dzień, ale wieczorem idzie spac o 20 i spi do 8, nawet 8:30. Sadzac p Filipie, to Artur pewnie niedługo zacznie chodzic ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1039842 przez Nefri
Motylek ale super, że się odezwalas. Przykro mi z powodu Waszej straty. Jeśli jednak chcecie miec drugie dziecko, to nie ma co się poddawać. Ja przed Tymkiem byłam w ciazy, w 8 tyg dopiero dowiedziałam się, że to puste jajko płodowe, bez zarodka, bardzo mocno to przeżyłam, ale też postanowiłam jak najszybciej zacząć dzialac i 4 miesiace po poronieniu byłam już w ciazy z Tymkiem . Takie sytuacje się zdarzają niestety, ale masz już jedno, zdrowe dziecko, wiec na pewno jak tylko tego zapragniesz i poczujesz się gotowa, będziesz miała drugie.
A Jasiek duży, fajny chlopak :)

Moofka a jakie imię wybrałas? Ja zanim przestałam Tymkowi zakładać na noc pieluchy to wykorzystalam ostatnia paczkę pieluchy, która miałaś, było chyba ze 30szt wiec na 30 nocy i mówiłam mu zawsze wieczorem jak ja zakładałam, że to tylko asekuracyjnie, że ma mnie budzić s nocy jak mu się zechce. Zmoczyl może dwie z tych 30 pieluch, wiec stwoerdzilam , że skoro nie sika w nocy, to po skończonej paczce już nie kupuje nie zakładam. Teraz to on chyba nawet nie pamieta, że kiedyś sikal w pieluchy. I powiem Wam, że aż by było głupio gdyby jeszcze je nosił, bo on jest bardzo duży i często ludzie dają mu 3,5 - 4 lata, wiec dziwnie by to wygladalo ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1039845 przez mała82
Kurde u nas nic nie działa z pieluchami. Nakładkę też mam, nocnik grający i zwykły. Nawet zaczęliśmy na dworze do dziury sikac i na początku mu się podobało a teraz nawet tam nie chce. Nawet jak kupę w Majtki zrobi to nie spieszy mu się do zmiany. Masakra!!!
Odpisywalam na raty i chyba już nie dokończę :-(
My od 3 tyg u dziadków. Mamy osobne mieszkanie, tzn moi rodzice na dole a my do góry. Dzieciaki zadowolone. Filip ma kontakt z dziećmi. 14- letni kuzyn jest z nami cały czas i jeszcze sąsiadki całe dnie siedzą u nas. Więc dla nich super. Plac zabaw na podwórku i kupa zabawek, więc w ich wypadku czego chcieć więcej. Mężowi skończył się urlop więc pojechał dzisiaj wieczorem na Gdańsk i wraca do nas w czwartek koło południa. Możliwe że posiedzimy tu do końca sierpnia, zakończymy weselem kuzynki. W miarę luźno mąż ma teraz w pracy i może z domu popracować wiec może tu z nami posiedziec.
Nawrt Filip zaczyna sie tu coraz bardziej rozgadywac. Ostatnio wchodzi i.mowi "gdzie jest klapka muchy" ale ogólnie wchodzimy na etap dwuwyrazowych zdań. Jeszcze zw wszystkim się z nim nie dogadam :-(

Nefri no też się tego boję że zaraz zacznie chodzić. A miałam nadzieję że drugi dlużej posiedzi, a on sie tak rwie do chodzenia że szok. Gdzie tylko może to już stoi, wogole większość dnia stoi. Wiec masakra bo muszę go mieć na oku cały czas

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1039849 przez motylek270
Mój Janek ma zakladana pieluchę na noc asekuracyjnie. W ciagu dnia wola na nocnik. Nakladka go przeraza i nawet na nia nie chce patrzeć. Jak jedziemy gdzieś na dluzej nocnik w samochód a jak na miasto Janek nie chce siku. No i właśnie z nim jest tak ze na lonie przyrody się nie wysika, musi miec nocnik. Jak siku lub kupa to tylko pod dachem i na nocnik.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1039868 przez moofka
motylek kopę lat ;) dzięki za gratulacje i bardzo mi przykro, że Wam się nie udało :( zbieraj siły i jak będziesz gotowa to będziemy Ci wszystkie kibicować :kiss:

Nefri jak mąż przyklepie imię to wtedy zdradzę :P

mała może to po prostu jeszcze za wcześnie dla Filipa?

Zośka bez problemu załatwi się na trawkę ale zawsze przed wyjściem siusiamy i przeważnie nie ma takiej potrzeby :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1039978 przez mała82
Moofka no właśnie pediatrzy też mi mówili że widocznie jeszcze nie pora na niego, a ja się upieram niepotrzebnie. Ale już fajnie by było jakby zakładał majtasy zamiast pieluch.

Filipowi dobrze chyba robi pobyt u dziadków, coraz więcej zaczyna gadać. Widać kontakt z dziećmi mu służy. Jeździmy też do mojej rodziny która ma gospodarstwo i Filip chodzi wkolko krówki i świnki oglądac no i traktory ;-) ogólnie Filip chyba jest bardzo zadowolony ;-) szkoda tylko że pogoda się trochę schrzaniła! Mam nadzieję że niedługo wróci słońce i znowu będziemy od rana do wieczora na dworze ;-)
Arturowi chyba zęby idą więc nocki mamy masakruczne, fikio lepiej to znosił. Jutro mąż wraca więc będziemy w nocy się zmieniać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1039982 przez mała82
Nefri kiedy dokładnie wyjezdzacie? Jestem ciekawe jak wam pójdzie podróż, sami zastanawiamy się czy jechać gdzieś we wrześniu. Ile h na dzień planujecie jechać?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu - 7 lata 9 miesiąc temu #1039990 przez mała82
A to moje chłopaki :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 9 miesiąc temu #1040024 przez Nefri
Mala wyjeżdżamy 28 sierpnia, chcemy wyjechać jakoś o 20 i jechać 1000km, wiec pewnie z postojami jakieś 12 h wyjdzie. Potem lokujemy się z hotelu w Serbii, tam spędzamy dzień i noc i z rana , ok 6 ruszamy kolejne 900km i ten odcinek będzie pewnie najgorszy, bo w nocy jednak dzieciaki śpią a w dzień...
Fajne chłopaki, ładnie się razem bawia i bardzo podobni do siebie a Artur chyba jeszcze bardzie do Ciebie co? a oczy maja innego koloru? Artur to już jedna ręka się podtrzymuje i tak sztywno stoi, na bank niedługo ruszy bez trzymanki ;)
Tymek tez odkad Eryk zrobil się taki bardziej interaktywny, to zaczal się nm interesować i uspokoil się z ta swoja zazdroscia. Bardzo jestem szczesliwa, ze w końcu wyluzował i zachowuje się naturalnie w stosnku do brata, okazuje mu czulosc, pilnuje żeby nie wchodzil pod stol itp :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl