BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 5 miesiąc temu #1014813 przez MagdaM
Cześć!
Jak się nie będę odzywać, znaczy, że zamknęli mnie w wariatkowie... :/
Ja od wczoraj czuje niżej małą, rusza się mniej. Chociaż dziś nadrabia na szczęście!

Ciekawe czy 10 będę już na oddziale. Dowiem się w środę, w każdym razie dziś został miesiąc! 9 miesiąc zaczynamy - rety, rety!! :laugh: :laugh:

Balbina my też zmieniliśmy samochód :P Co prawda nie kombi, ale mąż w Belgii kupił scenica 3, który będzie moim wozem :P Także to chyba norma przy dwójce dzieci hehe :)
Mastynka śliczny!

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014895 przez balbina
Czemu w wariatkowie Magda? COś się dzieje?
Chociaż ja też już czuję że wariuję z tymi myślami o porodzie, że nie dam rady, jak pomyślę że znowu będzie ponad 4 kg i po terminie to płakać mi się chce i się dołuję. No więc się chyba w tym wariatkowie spotkamy:)
Mastynka, mi na biegunkę pomógł błyskawicznie Trilac.
No i wiecie że posłuchałam Was i wstrzymam się z tym laktatorem na razie.
Może pójdzie gładko a potem może lepiej jak karmienie ładnie idzie to nie kombinować i nie odciągać tylko po to żeby dał mąż bo tylko się można rozregulować nie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1014933 przez nadinchen
Cześć Dziewczyny - jestem Mamą Czerwcóweczki 2015. Zaczęłam przygodę z blogowaniem, więc serdecznie Was zapraszam do podczytywania: www.macierzynstwo-raz.blogspot.com . Życzę szczęśliwego rozwiązania :) Ja już planuję drugą ciążę, mam nadzieję, że się uda :) Buziak

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015030 przez mała82
Mastynka kolejny zgrabny brzuszek i jego właścicielka :)

MagdaM czemu w wariatkowie? Przez cukrzyce wcześniej Cię mogą położyć do szpitala tak?
Szkoda, że nie wyszło z tym mieszkaniem które mąż załatwiał. Ma coś jeszcze na oku? A to już za kilka miesięcy myślicie się tam przenieść do niego jak dobrze pójdzie? Za granicą niestety też nie zawsze wszystko wychodzi tak jak byśmy chcieli, ludzie są wszędzie tacy sami, ale często żyje się jednak lepiej.

balbina u mnie też Filip ważył ponad 4kg i też łatwo nie było, urodził się 5 dni po terminie i 5 razy poród był wywoływany.Pewnie laktator to kupisz z dnia na dzień jakby co. A w szpitalu jakby CI był potrzebny to może mają, dowiadywałaś się. Tam gdzie ja rodziłam to można było dostać. A nie wiem czy się laktacja rozreguluje jakby od czasu do czasu się ściągnęło trochę mleka.

Po drzemce małego lecimy po moje wyniki bo jutro wizyta. A wczoraj w końcu zadzwoniłam spytać o wyniki posiewu bo cały czas zapominałam, ale wynik ujemny :) Tzn jakby było coś nie tak to oni mieli dzwonić więc aż tak tego nie pilnowałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015113 przez balbina
Mała82 to bardzo podobny miałaś poród! Nawet pamiętam ze to chyba Ty pisałaś że o 22 się urodził? Zapamiętałam bo mój też o 22:) A miałaś nacięcie? Mi się szwy rozeszły, może stąd te dolegliwości teraz... Aktualnie jestem przeświadczona że wszystko mi tam pęknie, opuści się, nietrzymanie moczu i te sprawy i że tylko cc może mnie uratować. Jak szybko nie zmienię podejścia i nie będę znów myśleć że poród naturalny to super sprawa to naprawdę zwariuję...
Czy tylko ja będę miała parkę??? Chyba tak? Synek podniecony już planuje co będziemy robić i jak będzie jej śpiewał i jak będzie ją kąpał ostrożnie, najpierw zatka odpływ żeby jej stópka nie wpadła tam do wanny:) Najbardziej podobają mu się jej różowe rzeczy, które i tak raczej ograniczam, ale to niepokojące;)
Ciekawe jak to będzie, to już zaraz!
ale czas zasuwa nie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015142 przez paalinkaa
Ja tez juz sie nie moge doczekac az mlody wywroci nasz swiat do gory nogami;) jeszcze lozeczko musimy kupic i wszystko gotowe bedzie.

Czesc z nas jest przed wizyta gdzie bedziemy robic badania do porodu - poza morfologia, moczem i gbsem wiecie co tam jest? Czy np przy zzo do sn sa jakies dodatkowe badania?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1015155 przez MagdaM
Do wariatkowa bo mi cukry szaleja a młoda przez weekend mniej ruchliwa i w ogóle jakoś dziwnie...

Paalinkaa ja mam do porodu póki co tam morfologia, mocz, anty HCV, anty HIV, kila i coś jeszcze ale nie pamiętam w tym momencie. I gbs jutro

Acha Mala my już mieszkania długo szukamy, tylko tam są castingi i ciężko wynająć Polakom bo nie mają najlepszej opinii... Niektóre bez odpowiedzi a nadal stoją wolne i generalnie tam mało mieszkań jest w cenie nas zadowalające i metrazu

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1015253 przez mała82
balbina tak to Filip o 22 w sylwestra się urodził :) No na to wygląda, że podobne przeboje miałyśmy w ten wielki dzień. O 9 podłączyli mnie pod oksytocynę piąty raz, a że znowu nic nie szło to przebili mi koło południa pęcherz i wetdy już się zaczęło. Jeszcze miałam stresa przed cc, bo po przebiciu pęcherza dziecko ma 24h czy ileś na to żeby się urodzić a jak nie to oni muszą je wyciągnąć. Ja jeszcze bez znieczulenia byłam, a wybierałam szpital też pod względem dostępności zzo. Nacięcie miałam i pęknięcie szyjki. 3 szwy miałam na zewnątrz ale podobno małe i nacięcie też małe było wg nich. W sumie jeden dzień tylko usiąść nie mogłam a potem już luz, ale moja współlokatorka gorzej to zniosła bo ją w dwóch miejscach nacięli i to podobno dość mocno. Więc przez cały nasz pobyt nie mogła siedzieć. A na szyjce miała też kilak szwów rozpuszczalnych to ich wcale nie czułam. Też się boję tych nacięć, pęknięć itd. Stresa mam coraz większego!!
Chyba faktycznie tylko Tobie się parka trafiła :) Ja zawsze chciałam mieć parkę, ale jak zaszłam drugi raz w ciążę to zmieniłam zdanie i miałam nadzieję na drugiego synka :) Mąż tak samo :) Ile ma Twój synek? Ja a pomoc ze strony mojego prawie dwulatka nie liczę :)
No zapierdziela ten czas jak nie wiem!! Tylko patrzę, że to minął znowu kolejny tydzień ciąży! Szok!!

paalinkaa wr (kiła), hbs i posiew to chyba najważniejsze. Ja nie miałam żadnych badań przed porodem, żeby dostać zzo, którego i tak nie dostałam. Tu u mnie zależy to od szpitala, w tym co aj rodziłam to nic takiego nie ma, ale w innym już trzeba wcześniej spotkać się z anestezjologiem w którymś tygodniu ciąży, żeby móc dostać znieczulenie. No i to czy dostaniesz znieczulenie zależy od dostępności anestezjologa przynajmniej tutaj.

MagdaM mój mały też coraz mniej ruchliwy, ale w końcu mają do tego prawo bo coraz mniej miejsca mają :)
No to fakt z tą opinią o Polakach jest różnie, ale na pewno uda Wam się coś znaleźć fajnego i szybko przenieść się, żeby całą rodzinka była w komplecie :) A castingi są chyba za granicą dość popularne. My jeszcze 1,5 roku chyba w Gdańsku pomieszkamy a potem też nie wiadomo, czy Pl czy gdzieś w świat :) Ale na razie o tym nie myślę, skupiam się na mniej odległych czasach, np na grudniowym porodzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015280 przez MagdaM
Mała o tak ja też, a szukaniem niech się mąż zajmuje, skoro nagle się zmienił, a w końcu wiek do czegoś zobowiązuje buhahah :P

Ja miałam 23 szwy... Pękłam i nacięli mnie bardzo aż posladek i to poza skurczem :P ale luz. Nie siedziałam 2 tyg i szybko zapomniałam. Teraz w sumie najbardziej się cc boję i utraty krwi bo ostatnio mi prawie przetaczali

Ale żeby nie było to właśnie szaleje u fryzjera ;) trzeba jakoś wyglądać na poród ;)

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015317 przez paalinkaa
ja akurat pakuje torbe do szpitala zgodnie z lista na stronie :D uświadomiłam sobie że nie mam takich podstawowych rzeczy jak klapki pod prysznic :D:D
i tak pewnie coś zapomne :D

MagdaM a co robisz u tego fryzjera? Jakiś całkiem nowy look?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015337 przez Mastynka
Dziewczyny jak Wasze wyniki morfologii i moczu?U mnie ciągle bakterie w moczu a morfologia zawsze była ok a po ostatnim badaniu dużo nieprawidłowości.Dziś wizyta zobaczę co mi powie moja lekarka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015350 przez mała82
MagdaM i jak tam? Udana wizyta u fryzjera? O jezuu właśnie taki pęknięć się boję :( No ja jakoś tego cc też się strasznie boję, chociaż tak naprawdę nie wiem co gorsze :P
A mężowi na pewno coś uda się w końcu znaleźć fajnego :) Daj znać jak będą jakieś postępy :) A Wasza córeczka już kuma, że możecie się przeprowadzać? Nas też nie wiadomo jeszcze gdzie w życiu zawieje, ale ciekawe jak to chłopaki będą znosiły.

paalinkaa ja niby spakowana jestem. Cho na pewno czegoś brakuje, choćby właśnie tych klapek pod prysznic, dobrze, że przypomniałaś o nich :) Muszę się zaopatrzyć w jakieś. Co tam jeszcze spakowałaś? Może jeszcze czegoś mi brakuje :)
Do małego muszę jeszcze dokupić krem na zimę, ale już mam wybrany, wystarczy poklikać trochę w sklepie internetowym, może wieczorem po wizycie się za to zabiorę.

Mastynka
mi teraz tez powychodziły jakieś bakterie, dam znać co lekarka na wizycie na to. Morfologia spoko, tylko pewnie dalej żelazo będę łykać, tylko w moczu jakieś cyrki. Wizytę mam dopiero o 18:45 jak żadnych opóźnień nie będzie. Pierwszy raz jadę sama na wizytę, Filip ostatnie dni marudny jakiś jest więc odpuszczam targanie go po gabinecie. Mąż dowie się wszystkiego po.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015352 przez MagdaM
Paalinkaa nowy Look jeśli chodzi o ostatni rok ;)
Mastynka ja morfologie mam od kilku msc rozwalona ale tak jest w ciąży więc się nie martwię. W moczu miałam dużo leukocytow i miałam antybiotyk potem spokój a teraz znowu mam więc pewnie coś dostanę :(
Małą bardzo, bardzo zadowolona! Od dawna już mi się tak gębą nie cieszyła :D
Dam znać na pewno. Emi wie chociaż trochę rozpacza za domkiem tu, ale też chcę z tatą mieszkać. Tylko znowu tam tyle muzułmanów posciagali i sama nie wiem... Nie mam nic przeciwko, ale boję się i tyle...

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1015409 przez Nefri
Dziewczyny, to tę kiłę i HIV robi się dwa razy w ciaży? Bo ja miałam robione na początku, a teraz na kolejną wizytę to mam tylko mocz i morfologię zlecone no i ten gbs. Wizytę mam 2 grudnia, może wtedy mi zleci.
Magda powiem Ci, że po takim porodzie jak Ty miałaś, tyle szwów i w ogóle, to bym zapłaciła za cc od razu, bała bym się powtórki.
Ale mi ochotę tym fryzjerem zrobiłaś. Chyba się wybiorę kilka dni przed porodem, bo potem to nie wiem, kiedy znajdę na to czas. Coraz też bardziej wydygana jestem tą perspektywą nowego człowieka w domu. Nie mogę się doczekać, ale też boję się jak to będzie, to już tak niedługo, ciężko w to uwierzyć. A, i rozumiem Twoje obawy w związku z tymi muzułmanami. Ja jestem przerażona tym co sie teraz dzieje, czuję taki niepokój wewnętrzny jak oglądam ostatnie wiadomości...
Mała jak po wizycie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1015413 przez mała82
Ja tak na szybko ;-) na wizycie wszystko dobrze, bicie serca, przepływy. Mały waży 3500 więc raczej tak jak Filip będzie większy. Wyniki dobre,, morfologia się poprawiła, a bakterie w moczu nieważne. Dalej łykac mam zelazo i witaminka. Kolejna wizyta i do tego ktg za dwa tygodnie. Rozwarcie nadal na opuszek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl