BezpiecznaCiaza112023

usg 3D / usg 4D - warto robić?

13 lata 9 miesiąc temu #25039 przez eash
powiedzcie mi, dziewczyny, czy warto się skusić na usg 3D lub usg 4D? kosztuje to u nas jakies 200 - 250zł. są różne opinie. z jednej strony - warto, bo super pamiątka, na typowym usg 2D widać dużo mniej, a na 3D lub 4D można zobaczyć już bardzo wiele, rysy twrzy maluszka i w ogóle... no i płyta z nagraniem czy zdjęcia są fantastyczną pamiątką dla dzidziusia, dla rodziców, dla dziadków. a z drugiej strony - usg 3D czy 4D chyba nie wniesie nic nowego w kontekscie badan, bo ewentualne wady na 2D też są wykrywane, a więc może to strata kasy? no i co jak dzidzia ustawi się do fotografa plecami - nic nie bedzie widac, a kase trzeba wydać...? sama nie wiem. powiedzcie, co wy na to? która z was robiła i jak było? która zrezygnowała i dlaczego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25041 przez _aga86_
Ja jestem bardzo zadowolona z usg 4d no, ale mialam to szczescie, ze niunia slicznie wszystko pokazala- ziewala, zakrywala oczka no i na wlasne oczy widzialam co chowa pomiedzy nozkami- na zwyklym usg bylam zdana na lekarza, a tak to nie mialam juz watpliwosci:) Osobiescie polecam!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #25043 przez monami
jak napisałam w wątku : starania, też jestem bardzo zadowolona z USG 3d/4d. To takie naprawdę mega urealnienie ciąży :) Nagle widzisz człowieczka, rączki, nóżki..nosek malutki :) cudo :)

Podczas mojego badania, pani ginekolog ( kiedy chciała coś pomierzyć lub zbadać)przełączała się na obraz 2d a potem znowu wracała na 3d/4d, żebyśmy mogli sobie popatrzeć na naszą malutką, więc strata kasy to nie jest. Myślę, że większość lekarzy tak robi :)

polecam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25044 przez Joanna-Rona
Cześć

To nie do końca prawda, że 2D wykryje Ci wady. Szczególnie, że jakość aparatów w przychodniach pozostawia dużo do życzenia. 3D 4D wykonuje się przede wszystkim jako diagnostykę dopiero później traktujesz ją jako pamiątke. Przykład: doplera żył i tentnic w szczegołowym powiększeniu, dokładny obraz płatów mózgu, móżdzku z przybliżeniem motyla, dokładny obraz przedsionków i komór serca, szczegółowy pomiar narządów wewnętrzych choćby takich jak nerki oczywiście z przeplywami naczyniowymi, długość kości obojczykowej, dzięki tej oststnej sprawdzana jest struktura kośca i wiek płodu. USG 2D pobite na głowe przy takiej dioagnostyce obrazowej :(

Oczywiście wykluczenie podstawowych wad rozwojowych (te się wykonuje do 13 tc w pierwdszym USG genetycznym, drugie między 22 a 24 tc)

Znam przypadek, bo pracowałam przez chwile w rejestracji kliniki, która prowadziła USG genetycze, że u dziecka wykryto wadę serca. Maleństwo zostało zoperowane w Warszawie w życiu płodowym-urodziło się zdrowe, a tak to nie wiadomo czy by przeżyło.

Ja osobiście robiłam dwa razy USG 3D 4D i mam porównaie do 2D, moim zdaniem to słusznie wydane pioeniądze. Ale oczywiście każdy ma swoje przekonania :)

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25045 przez monami
joanna ma rację - badane są przepływy, badana jest pępowina, poza tym widać dobrze kształt główki, rączek, buzi itp...
no i taki ogólny obraz dziecka ma lekarz - widzi, czy coś jest nie tak, czy raczej wszystko ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25069 przez Kathi
moja najpieknięsza pamiatka z ciąży USG 4D w 12tyg, jak patrzę na zdjęcie to wzruszenie mnie ogarnia. Robiałam je 4 razy i przy kolejnej ciąży na 100% też bedę chciała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25141 przez eash
no dziewczyny, jeszcze wiekszej ochoty nabralam na to badanko dzieki wam, tylko czy ja je znajde gdzies w poblizu leszna, rawicza, glogowa czy lubina??? narazie mam jeden namiar na leszno, ale nr chyba nieaktualny albo cos... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25144 przez eash
no, to w końcu dowiedziałam się, gdzie mogę zrobić to badanie: Centrum Zdrowia Kobiet "Femina" Sp. z o. o., 59 - 300 Lubin, ul. Kilińskiego 27, tel. 076/724-96-96. badanie najlepiej przeprowadzać w 18-22 tyg. ciąży. kosztuje 200zł, a w cenie jest płyta dvd z badania, zdjęcie oraz opis lekarski badania. pani potwierdziła, niestety, moje obawy co do gorszej jakości obrazu w przypadku nadwagi badanej - a ja mam, niestety, nadwagę :( ale dla diagnosty zdaniem tej pani tusza nie ma większego znaczenia, bo ewentualne wady, problemy z maluszkiem i tak zobaczy. jedyny minu będzie taki, że pamiątkowe fotki nie będą super jakości. jestem prawie zdecydowana na to badanie - tylko jestem teraz na przełomie 16 i 17 tygodnia, więc pozostało mi jeszcze ze 3 tygodnie poczekać, może troszkę dłużej. aha - i płeć na 100% mi podadzą, chyba że maluch będzie tak uparty jak na ostatnim zwykłym usg i pokaże nam tylko swoje plecki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25231 przez kasia86
jeżeli mieszkasz bliżej głogowa to ja ci dam namiary na mojego gina który robi takie badanie... bierze za nie 200 zł i badanie trwa nawet do godziny.dostajesz płytkę i zdjęcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25234 przez Gosia
Eash ja też polecam! To jest najfajniejsze badanie w całej ciąży i aż się łezka w oku kręci jak się patrzy na takiego maluszka a ono fika tam w brzuszku. Ja miałam też szczęście że malutka akurat nie spała. Ssała kciuk, kopała, przewracała się itd. Mąż też się wzruszył na tym badaniu no i pan doktor potwiedział nam płeć maluszka. Polecam zrobić to badanie między 24-26 tygodniem ciąży. Ja byłam w 21 i ginekolog mi powiedział że mogłam przyjśc troszkę później. No ale cóż jak ja nie mogłam się już doczekać. :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25242 przez Kathi
u mnie cała dzidzie było widać w 12 tyg, potem to juz tak bliziutko wszystko można byo oglądać. Super wspomnienie i pamiątka, o zaletach badawczych nie wspominam, wszystko dobrze widać, i płeć tez jest na 100%, no chyba, że sie tylem ułoży, ale mój bezwstydnik od razu pokazywał ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25367 przez eash
kasia86, ja mieszkam w powiecie gorowskim, do glogowa mam mniej wiecej tyle samo co do lubina, wiec jesli mozesz, podaj mi dokladnie namiar na swojego lekarza - bede wdzieczna! daj mi jego nazwisko i nr tel. oraz adres. przyjmuje w domu czy w jakiejs przychodni? jak oceniasz jakosc sprzetu? mozesz wkleic jakies fotki z tego usg na forum? strasznie jestem ciekawa, jak wyszlo. w lubinie tez daja plytke i zdjecie, wiec na jedno wychodzi, bo cena ta sama. sluchaj, a ile czasu trwa film na plytce?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25468 przez kasia86
przyjmuje w domu i jest jednym z najleprzych ginekologów w głogowie...jest dosyć drogi jak na nasze miasto ale naprawdę bardzo dobry...sprzet ma fantastyczny...

niestety moja wizyta na badaniu 3d 4d nie była taka jak sobie wymazyłam...moja niunia ma głowkę schowaną już za kością łonową(czy jak to się nazywa) i na dodatek całkiem pleckami odwrócona...nie widziałam na tym usg wogule bużki ani żadnych takich fajnych ujęc...troszkę tylko nóżki,kolanko ucho..ale to trzeba się przypatrzeć...nie mógł złapać obrazu bużki więc nie drukował mi zdjęcia ale co wizyte specjalnie włącza usg to specjalne i "poluje" na jej bużke ale za nic w świecie nie chce się odwrócić...podobno już się nie odwróci i tak zostanie do porodu
mimo to że moja malutka była całkiem zasłonięta to doktor naprawdę się starał chodz troszkę ją pokazać...kazał mi się obracać to na prawy bok to na lewy to na siedząco...naprawdę czułam że zrobił wszystko co mógł żeby pokazać mi moją córeczke
więc niestety eash ale nie pochwalę ci się moim zdjęciem :(
może jutro na wizycie się pokaże ale raczej nie ma szans..cały czas siedzi w tym samym miejscu i nie ma zamiaru go zmienić

ale u tego samego gina to badanie robiły dwie bratowe i ich dzieci pokazały się pięknie...mają cudne filmy i słodziutkie zdjęcia

a filmów na płytce mam kilka które trwają tak hmm około minuty jeden..bo u mnie to tak było że jak udawało mu się coś wyłapać to włączał na nagrywanie troche ponagrywał i znowu próbował złapać z innej strony...na płytce mam też zdjęcia z normalnego czarnobiałego usg

tak więc frajdy dużo nie miałam ale jeśli chodzi o badanie pod innym konten czyli medycznym to badanie rewelacja..wszystko baardzo dokładnie pobadał i cały czas mówił co bada i co widzi i cały czas wiedziałam co właśnie robi

rozpisałam się trochę ale chyba napisałam wszystko co chciałam...a czy mogę tak publicznie napisać jak się nazywa gdzie przyjmuje i nr telefonu? czy napisać ci prywatną wiadomośc??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu - 13 lata 9 miesiąc temu #25475 przez Emme
ja dziś miałam usg i chciałam zdjęcia 4d, ale poza tym, że mała trzymała się za nadgarstek nic nie widziałam, więcej zobaczyłam na czarno-białym, ale nie wiem czy to nie było 3d


Kasia a w którym tyg robiłaś? koleżanka zdecydowała się, ale już było za późno (po 25 tyg)
i lekarz powiedział uczciwie, że nic nie będzie już widać. Chciałabym filmik i nie chciałabym przegapić momentu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 9 miesiąc temu #25486 przez Kathi
Emme ja drugie robiłam w 23tyg, ale to wszystko zależy jak dzidzius jest duży, bo całego nie zobaczysz na raz, tylko że tak brzydko napiszę segmentami. Im później sie robi tym "mniej" widać
Chodzi o to że widać np. tylko buziaka, albo tylko kawałek nóżki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl