BezpiecznaCiaza112023

usg 3D / usg 4D - warto robić?

13 lata 8 miesiąc temu #25589 przez eash
kasia, mysle, ze spokojnie mozesz napisac na forum, a nie na priv - moze ktos jeszcze skorzysta z tego namiaru? jesli to zostanie potraktowane jak reklama, to z gory za kasie przepraszam :) zreszta - sama tez wyzej wkleilam namiar na femine, gdzie takie badania sie robi, mysle, ze to pomocne dla kogos szukajacego takiej kliniki.

emme, w lubińskiej feminie pani powiedziala mi, ze na badanie najlepiej przyjsc tak miedzy 18 a 22 tygodniem i podobny wiek ciazy pojawia sie w roznych informacjach dot. usg 3D/4D. mysle, ze sama pojde tak kolo 20 tygodnia. chyba chodzi o to, zeby z jednej strony maluszek byl na tyle maly, zeby zobaczyc go w calosci lub prawie w calosci, a z drugiej - zeby mial na tyle rozwiniete cialko, by mozna juz bylo ocenic jego organy wewnetrzne i zewnetrzne, nie tylko plciowe ;) ale tez paluszki, stópki i dłonie, rączki i nózki, główkę, proporcjonalnosc cialka itd. wiesz, taka diagnoze anatomii dziecka. i wlasnie kolo 20 tyg. jest wlasciwy moment na takie badanie. aha, moja kolezanka mieszkajaca w Norwegii i przygotowujaca sie tam do porodu blizniakow zasugerowala mi, zeby przed usg zjesc cos slodkiego - podobno weglowodany pobudza maluszka, ktory w czasie badania bedzie sie troche ruszal, mahcal raczkami, nozkami, obracal itd. a nie tylko spal obrocony pleckami do fotografa ;) nie wiem, czy to prawda, ale ja sprobuje :) no i wlasnie - w pozniej ciazy maluszek zacznie sie juz ukladac w kanale rodnym i moze sie zdarzyc tak, jak kakasi - ze za nic w swiecie nie zechce juz stamtad wyjsc ;)

kasia, a tak z ciekawosci zapytam - ile ierze za wizyte twoj gin? bo gdybym do niego poszla, to pewnie musialabym nie tylko za usg zaplacic, ale i za wizyte. moj w górze (prywatnie, ordynator oddzialu ginekologiczno-polozniczego w tym miescie) bierze od ciężarnych 100zł za pierwszą wizytę i 50zł za każdą następną, za usg nie każe sobie nic dopłacać, ale pozostałe badania (krwi i moczu) zleca prywatnie, więc płacę wg cennika laboratorium. kobiety nie-ciężarne mają inny cennik, ale nie wiem, jaki - jest chyba trochę drożej, podobno kolo 70zł za wizytę. dotąd miałam wizyty częściej niż raz w miesiącu, tak jakoś wychodziło, że średnio dwa razy w miesiącu, więc minimum 100zł na miesiąc u niego zostawiam plus ewentualnie koszt zleconych badań. moja siostra z kolei, też w górze, ale u innego lekarza, płaci 60zł za wizytę i dodatkowo 30zł za każde usg, a robi to usg w zasadzie na każdej wizycie. wizyty są średnio raz w miesiącu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25601 przez kasia86
tak podobno najlepiej zrobić to badanie miedzy 18 a 22 tyg...ja zrobiłam w 22 i jak dla mnie było to troszkę za późno
no to ja płacę za wizytę troche więcej...
samo badanie 70zł
+usg samej szyjki= 100zl
+usg i dzidziusia i szyjki 130zl

ja niestety praktycznie co wizytę płacę 130zł chyba ze 2 razy 100zł
na dodatek mam problemy ze skurczami i zdazyło mi sie nawet 4 razy miesiacu u niego być
do tego leki witaminy i badania...

jeszcze się ta dzidzia moja nie urodziła a już tyle pieniązków mnie kosztuje :)

aha a kochana jeśli idziesz do niego na 3d 4d to nie bada cie,nie wazy nie mierzy ciśnienia itp..od razu zaprasza na fotel (jest też uszykowane krzesełko dla kogoś z rodziny) i płacisz samo 200zł bez dodatkowych kosztów za wizytę...musisz isc tam z pełnym pęcherzem (wtedy podobno lepiej dzidzie widac) i takie badanie trwa nawet do godziny

Bogusłam Wikieł
ul Szymanowskiego 8
nr 076-834-24-85
odbierze jego żona (miła kobieta) i zapisze cie na kiedy będziesz chciała i wszystko dokładnie wytłumaczy
tylko podkreśl że chcesz na usg 3d 4d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25603 przez Emme
Kasiu byłam prawie pewna,że mówisz właśnie o nim :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25606 przez kasia86
hehe no bo w sumie w głogowie nie ma za wielu dobrych lekarzy :) chociasz pewnie znajdą się i przeciwnicy Wikieła...w końcu też jest człowiekiem i zdarzają mu się gorsze dni..ale ja jestem bardzo zadowolona :)

emme ty też jesteś z głogowa tak? i jaki lekarz prowadzi twoją ciąże?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25608 przez Emme
tak :)
chodzę do Hryniewieckiego, bo on zajmuje się "chorobami kobiecymi". Jestem zadowolona z niego :)
chodziłam do Szczepańskiego- porażka, Bilińska-jeszcze większa ;/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25614 przez eash
o tym lekarzu - doktorze Wikiele - czytałam pozytywne opinie na innym forum. jest dośc drogi, fakt, ale ja wychodze z założenia, że dzidziusioi się nie odmawia. prędzej z obiadu zrezygnuję niz z badania, zwłaszcza gdy coś się dzieje nie tak. nie miej więc żadnych wyrzutów kasia i chodź do niego do końca, jeśli uważasz, że jest dobrym lekarzem. a jeśli chodzi o opinie - cóż, każda koieta kogoś ceni, a kogoś nie lubi i każdy lekarz ma zwolenniczki i przeciwniczki. ja przed ciążą zmieniałam ginekologa, bo poprzedni, jak mi się zdawało, olewa moje problemy z zajściem. ten obecny podszedł do nich całkiem inaczej. słyszałam o nim, że jest jednym z najlepszych albo po prostu najlepszy w Górze, ale że wali prosto z mostu, bywa oschły, oziębły, niemiły, i że niejedna u niego się w gabinecie rozbeczała. ale powiem wam, że ja jego szczerość cenię bardzo, a żeby był dla mnie jakoś wyjątkowo nieprzyjemny - jak dotąd nie zauważyłam. nie uważam też, żeby 50zl za wizytę prywatną to było wiele, ale jego cenami też mnie straszono. ogólnie - jestem zadowlona.

a w jakiej części Głogowa jest ta ulica? bliżej starego miasta czy na jakims nowszym osiedlu, mieszkanie czy dom?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25707 przez kasia86
Emma znam twojego gina bardzo dobrze...chodziłam do niego przed ciążą i byłam baaardzo zadowolona...ale jak zaszłam w ciąże i byłma w 4-5tyg to poszłam do niego zielona ze strachu a wyszłam fioletowa...bardzo żle mnie potraktował ale to długa historia...widocznie trafiłam na jego zły dzień lub coś no ale już jednak do niego nie wróciłam...poszłam do Wikieła i z jego gabinetu wyszłam uśmiechnięta i tak już pozostało :)
a minusem Hryniewieckiego też jest to że baardzo długie kolejki zawsze ma prawda?? kiedyś miałam umówioną wizytę na 20;30 a weszłam do środka przed 12 w nocy

eash szymanowskiego to jest taka mała uliczka...jak jeszce nie chodziłam do tego gina to nawet nie wiedziałam że mamy taką ulice w głogowie :) nawet cięzko jest wytłumaczyć gdzie to jest...może mapka w google cię pokieruje

a przyjmuje w domku jednorodzinnym :)

a u Wikieła podoba mi się też to że pracuje w szpitalu w nowej soli a ja właśnie tam zamierzam rodzić...bo w głogowskim szpitalu nie mam zamiaru

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #25917 przez Asiersa
Witajcie :) ja na usg 3d/4d idę już 26 lipca :) nie mogę się doczekać :) :woohoo:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26022 przez Joanna-Rona
Asiersa napisał:

Witajcie :) ja na usg 3d/4d idę już 26 lipca :) nie mogę się doczekać :) :woohoo:


Ech jest na co czekać :) Podziel sie potem emocjami i może jakimś zdjęciem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26051 przez Asiersa
Joanna-Rona pewnie, że się podzielę :) :silly:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26630 przez Asiersa
wczoraj wieczorem byłam na usg 3d/4d :) ojj długo to trwało ;) lekarz sprawdzał co tylko się da :) wszystko jest w porządku :) no i powiedział nam, że będziemy mieli syna :D :lol: :lol: :lol: :lol:




Mój dzielny chłopczyk :*:*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26794 przez sunaja21
ja tez chce isć na 3D/4D ale nie moge sie zdecydować w którym tyg. jest najlepiej jedni pisza ze gora do 28tyg. inni że 30-32 tyg. najlepiej widać i sama juz nie wiem ?????


[url=http://dawidek7-.aguagu.pl][img]http://dawidek7-.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26799 przez ilona
sunaja21 ja byłam w 30 tyg na 3D i lekarz dużo nam pokazał, ale powiedział, że 2-3 tygodnie wcześniej mógłby o wiele więcej sprawdzić bo nasz Wiktor był już spory w tym 30 tyg (2900g)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26808 przez Gosia
No to mały byczek był z niego :) A jaki się urodził?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 8 miesiąc temu #26812 przez ilona
w 41 tygodniu 57 cm i 3700 g :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl