BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

10 lata 8 miesiąc temu #727796 przez Pliszka
Dzień dobry :)

Widzę, że dziś dzień szczepień :) My byliśmy rano na drugiej dawce 5w1, póki co wszystko w porządku, humor lepszy niż wczoraj, po godzinnych wygłupach i butli dziecko usnęło, a mama ogarnęła mieszkanko i odpoczywa ;)
Olek waży 7450g, przeskoczył z 10 do 25 centyla :) Na długość malutki: 67cm. A ubranka nosimy na 74 i są akuracik, więc dziwne jednak te rozmiarówki.

Trzymam kciuki za wszystkie szczepione maluchy, szczególnie za Igunię :kiss:

Monia, do kawy dosypuję cynamon ;) Mniam :laugh:

Martynka, będzie dobrze! Skoro dziewczyna ma doświadczenie w opiece nad maluchami, to na pewno sobie poradzi, a Robert lada dzień sie przyzwyczai. Wiadomo, że co mamusia to mamusia, ale przyszła ciocia też na pewno będzie wkładać dużo serca w swoją pracę :)

Miłego dnia dla wszystkich!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727803 przez Paulaaa
Cześć

Przede wszystkim buziaki dla naszych półroczników Ani, Lidzi i Roberciaka :kiss: :kiss: :kiss:

Monia no zobaczymy jak to u nas będzie. Kiecki wciąż nie mam. :lol: Może w week pojeździmy i czegoś poszukamy. W ogóle nie wiem co wybrać :S Jak się ubrać na taką uroczystość?! B) Mówisz, że makijaż u Magdy? Napiszę do niej czy znalazłaby chwilkę coby mnie pomazać :silly:
Jeśli chodzi o Amelkę... no dostała wczoraj mleko 2. Wcale nie mieszałam trochę 1 i trochę 2 tylko od razu z grubej rury dałam jej 120ml mleka następnego...
Jaki podałaś Iguni jogurcik?
Trzymam kciuki za szczepienie. Ja 4 Września idę szczepić obie dziewczyny i już mam stresa na samą myśl. Cholernie tego nie lubię :huh:

Princess trzymam kciuki za wizytę w poradni. Co do problemów z M. moze jeszcze przejrzy na oczy.

Katarinka za Was też trzymamy kciuki :)


U nas nocka była ładna. Jak zasnęła o 23 tak jadła o 2 i o 6. Wstała 8.45 :)
Moja Ami ma niby 70 cm a ciuszki nosi 62-68cm :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #727814 przez ola85
kasia123m napisał:

Martyna pisze :laugh:
z radoscia zawiadamiamy ze nasz Upraciuszek wreszcie jest z nami.Robercik ma 56cm i wazy 3510,jest zdrowy i sliczny:)a rodzice sa przeszczesliwi:)

no to mamy nastepnego dzidziusia:)))))

katarinka1 napisał:

Dzis o godz. 8.50 przez cc przyszla na swiat moja corcia Anulka. Wazy 3280 g i mierzy 52 cm.
Jest bardzo grzeczna i kocham ja nad zycie.
Pozdrawiam Was wszystkie :kiss:

kasia123m napisał:

Sluchajcie Ola urodzila :laugh: :laugh: po 22 godzinach boli krzyzowych z 2godzinna przerwa.wspolczuje jej goraco.ja krzyzowych mialam kilka godz....koszmar.ale malutka juz jest 57cm i 3680.mysleli ze jest mniejsza ze bedzie miec 3400.ale tyle godzin....i nie cieli?tak czy siak mamy kolejnego dzidziusia...mama byla dzielna i dala rade...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727823 przez Wiolus
Brak doświadczenia nie pozwala mi na szybki odpis :silly:
Już trzy razy pisałam i teraz mam nadzieję że się teraz uda :)

Monia_T- w Szwecji mieszkam ponad 3 lata powoli uczę się języka ale jest trochę ciężko bo ja do tych wstydliwych należe :silly: ale jest tu nam bardzo dobrze i tu jest teraz nasz dom raczej nie planuje powrotu do Polski za dużo złych przeżyć choć tęsknię za krajem i często odwiedzam rodzinkę.
Tutaj jest raj dla dzieci choć czasami przeraża mnie ta zbieranina różnych narodowości :( ale na szczęście mieszkamy pod miastem za to mamy po drugiej stronie ulicy olbrzymie zoo i często w ogrodzie słychać zwierzęta szczególnie wycie wilkow :blink:

Co do wieku mojego to raczej do tej starszej kadry należę :silly: mam 34 lata.

Kochane chciałabym wam napisać że wszystkie wasze dzieciaczki są piękne bez wyjątku przez ten czas co was podczytywałam to naoglądałam się waszych zdjęć zresztą z was też super babki :silly: ( nie to żebym znowu cukrowała) :silly: :silly: :silly:

Wszystkim dzieciaczkom które skończyły lub kończą półroczku przesyłać buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727837 przez dominia
Wiolus jak wiesz, że długo pisałaś to otwórz drugą kartę, zaloguj się na forum i wtedy w tej pierwszej wyślij :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727842 przez xpatiiix3
Dominia pochwal die rzeczami z lumpka :)

Ola dziekuje staram die ostatnio lekka dietka weszla :P

Paulaaa moj ma tez nieduzo nie wiem ole teraz ale ma dlugi tulow I na 80 juz pampersa obciskaja body :P

Córcia Livia tp 20.04.2015 <3
Córcia Nela 03.10.2014 <3
Synek Marcel 19.02.2013 <3
...
Aniołek [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727864 przez michasia
Wszystkiego najlepszego dla Lidzi, Ani i Roberta:)

Monia, Katarinka trzymam kciuki za szczepienia. Musi być dobrze.

Dominia gratuluje zakupów. Ja mam tyle rzeczy od kogoś, że chciałabym sobie w lumpie popolować, ale po co mi tyle. A szkoda, bo bym chętnie Ani coś kupiła. No ale ma w czym chodzić...a tak lubię lumpy.
teściowa mi 2 razy przysłała sukienki i P już jej powiedział, że nie ma kupować, bo ma 30, większość letnich i bez sensu, bo kupuje coś i tylko raz założy.

Pliszka to malutki Olek:)
Ania ma takie śpiochy w krokodyle i od czasu kąpieli po której ją w nie ubrałam, to śpiewam jej codziennie "ich bin Schnappi, das kleine Krokodil" i robi przy tym podobna minkę do krokodylkowego Olka.

Princess:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727867 przez Pliszka
Wszystkiego najlepszego dla dzisiejszych pólroczniaczków!!! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Czasem narzekacie na teściowe, a mi dziś własna babcia podniosła ciśnienie :dry: :silly: Dzwoni do mnie i z przerażeniem w głosie pyta "I jak on się czuje?", nie wiedziałam czy chodzi jej o szczepienie czy o co :unsure: A ona słyszała od mojej mamy, która zobaczyła na zdjeciu, które jej wysłałam, że Olka pogryzł na główce komar... Ale się narobiło :blink: I głos taki jakby chodziło nie o komara tylko o zmiję zygzakowatą ;) A potem jeszcze usłyszałam teorię, że Olek jeszcze nie siedzi, bo nie gotuję mu zupek, tylko daję słoiczki :lol: Powiedziałam, że muszę kończyc bo dziecko sie obudziło :blink: Ja pierniczę, wychodzi, że okropna matka ze mnie :dry: :blink: Aż wcześniej zjadłam obiad z tego wszystkiego :laugh: Takie mi wyszły dobre pieczone ziemniaczki, że od razu mi lepiej :laugh: A Olkowi właśnie dziś wstawiłam domową zupkę, ale babci nic do tego :silly:

Wioluś, pochwal się szwedzkimi krajobrazami :) Ja uwielbiam te klimaty, wszędzie zieleń i błękit, co? Bajka :) Nigdy nie byłam, ale kiedyś pozwiedzamy na bank. No i oczywiście Szwecję kocham za Ikeę :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727873 przez Pliszka
Michasia, haha :laugh: nie znam tej piosenki :laugh:
Zachęciłaś mnie tą Ewą :) Chyba wieczorem sobie z nią poćwiczę, bo Misiek wróci późno i znów nici z zumby :( Ale ona ma brzuszek :)
Ja się ostatnio nie ważyłam, ale kupiłam sobie miesiąc temu nad morzem dżinsy, były dobre i bardzo fajnie leżały, a dziś je założyłam i mi zlatują z pupy :laugh: Muszę poszukać jakiegoś fajnego paska, bo szkoda spodni ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727898 przez Monia_T
Hej

Przed chwilą wróciłyśmy z przychodni, Dziuba śpi.
Szczepienia nie było. Ta szczepionka, którą zapisała mądra głowa jest nieosiągalna w hurtowniach i sanepidzie, ale jest dostępna w szpitalu. I wychodzi na to, że jednak czeka nas szczepienie w warunkach szpitalnych...próbowałam się tam dodzwonić, nikt nie odpowiada. Chyba przełożę to na po chrzcinach.

Iga waży 7900g a wzrostu ma całe 77cm :laugh:

Trzymam kciuki za pozostałe dzisiejsze wizyty :)

Pliszka cynamon mówisz...hmm muszę pomyśleć. Ja w sumie też staram się świat w kolorowych barwach widzieć i nie roztrząsam swoich smutków, ale do takiego stanu jak u Ciebie to mi baaaaardzo daleko :blink:
Uśmiałam się z babci :lol: Moja też na samych słoiczkach narazie, a siedzi, raczkuje a nawet stoi :silly:

Reszta później.. :blink:

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727947 przez katarinka1
Hej. Już jesteśmy po szczepieniu. Bidulka miała oa udka pokłute :( Ale nawet nie pisnęła. Następne dopiero w przyszłym roku po skończeniu roczka uffff.
Ogólnie wszystko ok. Mała waży 7900, ale jest malutka bo tylko 65 cm. Pani doktor rozpływała się nad nią, bo Ania cała w uśmiechach i zaczepiała ją. Z badaniem miała ułatwioną sprawę, bo tydzień temu robiliśmy Ani morfologię i CRP. Nie podobały nam się sińce pod oczami i na powieczkach, a takie jej się od jakiegoś czasu regularnie pojawiają. Lekarka do której chodzę/dzwonię prywatnie poradziła badania. Także miałam ze sobą wyniki, które na szczęście wyszły bardzo dobrze. A pani dr na te sińce standardową odpowiedź rzuciła "pewnie taka uroda". Noż k.....
Ja nie tragizuję, ale nie chcę czegoś przeoczyć, zbagatelizować. W każdym razie obserwuję dziecko i mam nadzieję, że to "samo minie". Teraz maleńka niunia śpi.

Monia to trochę kiepsko, że nie można tego dostać poza szpitalem. W szpitalu niby bezpieczniej i pod obserwacją, ale zawsze pozostaje ryzyko zachorowania przez kontakt z innymi dziećmi :huh:

Pliszka super, że ok po szczepieniu :) Od dziś obowiązkowo dodaję cynamon do kawy :blink:


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #727951 przez chomiczka
Cześć dziewczyny,

Katarinka też ostatnio o Tobie pomyślałam, że tak jesteś zarobiona że nie zaglądasz już do nas. Jednak u nas dziewczyny tak łatwo o sobie nie zapominają :kiss: Ania bardzo się zmieniła, jest prześliczna. Widzę że sporo par przechodzi rewolucje po pojawieniu się malucha, myślałam że tylko my tacy niedojrzali albo źle dobrani. Trzeba to jakoś przetrwać razem.

Princess skoro Twój M chciał iść też z Tobą na spacer dlaczego nie poszłaś? Może byście się zbliżyli i pogadali na neutralnym gruncie. Przecież musicie próbować! Lekko ponad rok temu przecież bardzo się kochaliście skoro zaczeliście starania o malucha... To tak niewiele czasu aż tyle zmienia? Myślisz że to przez to że utyłaś?? Nie byłby przecież aż tak żałosny!!! Dużo udało Ci się już schudnąć odkąd zaczęłaś ćwiczyć... Ja jestem trochę w dole bo nic ie chudnę, apetyt mi dopisuje i ciągle "od jutra..." Dziś powracam do Chodakowskiej, bo nie mogę na siebie patrzeć... Tak bym chciała wyglądać jak kiedyś. Czuje się nie jak kobieta, tylko taka niepewna okrągła istota, która nikomu nie może się podobać. Mam nadzieje że uda mi się to zmienić, ale z motywacją różnie bywa. Podziwiam Cię że latasz na te ćwiczenia.

Pati
Jak udało Ci się schudnąć? Dopiero pamiętam jak pisałaś że ważysz 73kg! Ja też chce, dlaczego mi to z takim trudem przycodzi ;/
Mój Olo tez nosi już 80, także to chyba nic nietypowego, takie rozmiary robią.

Monia
co to za szczepionki bezpieczne??? Czy płacisz za nie? Czy każdy może z nich skorzystać?? Przecież jakbym wiedziała że takie coś istnieje to dałabym każde pieniądze żeby zaszczepić nimi dziecko.... Dlaczego się o tym nie mówi? Nigdy nie słyszałam że są jakieś inne któe nie niosą ryzyka...

Jadzia ja uwielbiam Bruce'a jako aktora i jako mężczyznę. Trzeba było złapać go w pół i nie puszczać... ZAZDROSZCZĘ!!! To jest to.... Ja widuję tylko aktorów Pierwszej miłości bo kręcą we Wrocławiu i wiele razy natknęłam się na ekipę bądź w galeriach na te laski. No ale to nie to samo jednak :lol: :lol:

Wioluś
nie martw się my też po przejściach i niektóre z przeszłością :lol: :silly: a skąd pochodzisz, z jakiego miasta? Czekamy na zdjecia maluchów. Masz dużo do nadrobienia, bo Ty wiesz o nas dużo a my o Tobie prawie nic :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #727961 przez katarinka1
Wybaczcie, ale nie mogę się opanować i wrzucę jeszcze Wam fotki z dzisiaj.
Moja kochana półroczna córunia :)))


Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727964 przez Monia_T
No ja też się martwię tym szczepieniem w szpitalu zakaźnym :huh: teraz szanowna pani ordynator jest na urlopie, w przyszłym tygodniu zadzwonię i poproszę, żeby wykonali szczepienie bez pobytu, w warunkach ambulatoryjnych.

Ale powiem Wam inny numer...miałam skierowanie do poradni metabolicznej bo powiedziałam pediatrze, że martwi mnie to, że ciemiączko zarośnięte. Ona mówi, że niektóre dzieci tak mają, ale warto sprawdzić czy wszystko ok. W końcu dodzwoniłam się a babka mi podaje termin na kwiecień przyszłego roku :ohmy: bo jest tylko jeden specjalista z tej dziedziny na województwo. Ja w szoku, ale mówię dobrze, niech Pani rejestruje...wypytuje o dane tralala i na końcu powód wizyty, więc podaję. Na to ona...no ale do kwietnia to już będzie musztarda po obiedzie...no ja tez się zdziwiłam. A po chwili mówi, że ma lukę w poniedziałek na 10-tą i mam przyjechać z małą :laugh: Także fuksem, ale udało się :)

Katarinka oby Ania spokojnie przeszła czas po szczepieniu. Buziaki dla dzielnej dziewczynki :kiss: :kiss: :kiss:

A Iga śpi już prawie 2,5 godziny.... :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/13743

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #727969 przez dominia
Monia super się udało z tą wizytą :)
U Nas ostatnio Magda musiała iść z Milenką na zakaźny na badania .. i tak się umówiła z ordynatorką, że została przyjęta, pobrali krew i wróciły do domu :)

Dzisiaj była moja przyjaciółka z Synkiem i tak patrzy na Igora i mówi ooo kupiłaś te spodnie z h&m z nowej kolekcji ??? a ja nie wiem o co jej chodzi .. po chwili śmiech i mówię noo za całe 4zł w lumpie :silly: była w szoku :lol:

Katarinka piękną masz Córcie !!! :kiss: :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl