BezpiecznaCiaza112023

Mamusie luty 2013 !

11 lata 6 miesiąc temu #453856 przez Marlena1888
Princess ale lachon z Ciebie:) a co do położnej to tak, zapisałam się tam gdzie mam rodzinnego:) fajnie tak zaznajomić się z położną która będzie odbierała Ci poród:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453857 przez jadziatopol
Marlena to bardzo dobre wyniki :)
Princess ladniutka z ciebie kobitka :) tez masz powalajacy kolor oczu :)
i tez zgadzam sie co do czarnego koloru :)
Gosiunia witaj :)
ale nas fajnie duzo :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453858 przez michasia
anet-a jak otworzyłam linka z łóżeczkiem, to mój mąż powiedział "ale ładne".:)
Dla mnie w łóżeczku najważniejsze by miało szufladkę. Ale nie będę kupować, bo mojej cioci siostra ma do oddania rzeczy po jej córkach (łóżeczko ponoć jeszcze po mojej 12-letniej kuzynce) ale w bardzo dobrym stanie, więc ok. Podobno ma też przewijak, wózek i niewiem co jeszcze. Kiedyś się z ciocią umówię i pojedziemy:)

Satine dziewczyny mają rację, miło popatrzeć, a TY się rumień:)
Princess też niczego sobie.
Same laski tu.
Princess nie myślałam o tetrze. W jednorazówkach przeraża mnie ta cała chemia, ilość produkowanych śmieci i 2-letnie koszty, choć rozłożone w czasie. ja chcę używać kieszonek formowanych plus na noc i na wyjścia otulacz. Narazie mam jedna pieluszkę: www.babyetta.pl/pl/p/Motylki-i-stokrotki/458 jak ją zobaczyłam, to nie mogłam się oprzeć. Są pieluszki AIO- All in one, używa się ich jak jednorazówek, ale długo schną, bo wkład jest wszyty. Do tego formowanki zwykłe, gdzie trzeba zakładać nieprzemakalny otulacz, ale po domu jak się małemu dziecku przebiera często, to nie trzeba. i są kieszonki z PUL-em, czyli warstwą nieprzemakalna, albo kieszonki - formowanki, wymagające otulacza. Najpierw jak się zagłębiłam, to była to dla mnie czarna magia. W ramach tygodnia bliskości wybraliśmy się z mężem na warsztaty chustonoszenia i pieluszek jednorazowych -jakieś 2 tyg temu i jakoś się rozjaśniło.
W tych kieszonkach, lub formowankach, to można stosować wkłady z tetry, ale podobno mikrofibra się lepiej sprawdza. Dziewczyny na warsztatach mówiły, że zamiast kupować gotowe zszyte wkłady z mikrofibry lepiej kupić w IKEI za 1zł takie ręczniczki, które można złożyć na 3 i się super sprawdzają. Zaletą takich ręczniczków jak i tetry czy flaneli jest szybkie schnięcie.
Jeszcze jest coś takiego jak papierki celulozowe, które można założyć miedzy pieluszkę a pupę i po kupce cały papierek z zawartością spłukać w toalecie. Bez papierków po prostu trzeba kupkę zmyć najpierw pod bieżącą wodą.
Przydatne stronki:
www.pieluszkarnia.pl/
www.chusty.info/forum/showthread.php?t=6847&page=1 w ogóle polecam chustoforum, bo jest tam dużo o odżywianiu, pieluszkach, chustach i w ogóle.
www.babyetta.pl/pl/i/PORADNIK-PIELUSZKOWY/19
www.ekobaby.pl/
ekomaluch.pl/index.php
www.krainapieluszek.pl/pieluszki-wielorazowe
www.pupeko.pl/
nappime.pl/
literatury jest sporo.
Co do nosidełek, to jednak są bardziej dla dzieci, które już same siedzą, więc od ok. 6 m-ca, chusta jest już dla noworodka. Koszt chusty to czasami też ok.600zł, a nawet ponad 1tys. Wszystko zależy co się chce. Ja zamierzam kupić używaną za ok. 150zł, podobno używane są lepsze, bo lepiej materiał pracuje:) chusta jak i pieluszka wielorazowa dopiero po kilku praniach nabiera w pełni swych właściwości.
My jesteśmy przekonani co do słuszności używania jednego i drugiego.
A na początek to na pieluszki też trzeba się z niezłym wydatkiem liczyć, ale powoli zacznę sobie kompletować. Jednorazówki na wszelki też chcę mieć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453864 przez Pliszka
te nosidełka mają specjalne wkładki dla niemowlaczków :)

www.babytula.pl/products/wkladka-dla-niemowlaka

I dzięki za info o pieluszkach, będę studiować :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453868 przez gabilee
hej mamusie :Dco do butelek to ja chcialam zaczac od tommee tippee antykolkowe

domina zamiast zwlekac to jedz na IP :)

buziaczek w jaki sposob sobie radzicie skoro twoj maz jeszcze prace stracil? podziwiam , bo przy 4 dzieci bym sie załamała. a co do pralki to czasem mozna aukcje fajne znaleźć :)

andzia ja nie uzywalam , bo to bedzie moje 1 dziecko ,ale mam nadzieje , ze sie sprawdzi , bo ma ksztalt piersi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453872 przez jadziatopol
ja podobnie jak Michaasia bede uzywala pieluszek wielorazowych. W usa sa bardzo popularne i koszt jest duuuuuzo nizszy nie mowiac o ekologii :)
ekomaluch.pl/pieluchy-i-pieluszki-wielor...omaluch,k199,l1.html
oczywiscie ceny sa różne ...na allegro tez sa w atrakcyjnych cenach :)
ale na poczatek kupie huggies lub pampersy (na sam poczatek) dopoki nie dojde do siebie. Pamietam jak ciezko mi bylo wyjsc z szoku poporodowego...wiec pewnie po tygodniu juz bede do zycia :laugh:

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453873 przez gabilee
jadzia śliczny Hubuś :)
katriss ciesze sie ze wszystko dobrze :D odpoczywaj :)
witam nowe mamusie:D
gosiunia sliczny bobasek :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu - 11 lata 6 miesiąc temu #453875 przez bananamana
Cześć dziewczyny

Ja to jednak mam przygody powiem wam nie ma co sie nudzic jechalam wczoraj autem i cos stukalo w lewym przednim kole to ugadalam sie z tesciem ze podjedziemy dzis na stacje kontroli pojazdow zeby sprawdzili co to takiego no i masakra jak tam przyjechalam i posprawdzal to zabronil mi tym autem jechac i stwierdzil ze to cud ze sie nie zabilam ;/ wyobrazcie sobie niedawno wymienialam u mechanika klocki hamulcowe i gosciu zle dokrecil srube trzymajaca caly mechanizm hamulcowy ona sie odkrecila i wypadla a caly mechanizm trzymal sie na jednej malej poluzowanej srubce masakra ;/ objezdzilismy z tesciem zlomowiska aut zeby dostac taka srube ale na szczescie sie udalo powiem ze naprawde szczescie ze sie nic nie stalo a do mechanika zadzwonie i slow mu nie oszczedze ;/

Co do butelek to ja zamowilam tommee tippee bo slyszalam ze sa naprawde fajne zobaczymy na ile sie sprawdza :)

Satine bardzo ładna z Ciebie kobieta :)
Princess masz śliczne usta :) pozazdrościc
jadziatopol cudny ten Twój synuś :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453878 przez michasia
Buziaczek nie wiem skąd jesteś, tu masz linka do pralek z gumtree www.gumtree.pl/f-pralka-Sprzedam-agd-meb...aQQisSearchFormZtrue
czasem niedrogo, czasem na gwarancji jeszcze, tu masz z całej Polski, bo niewiem skąd jesteś.

Mi też się sensowne wydają te butelki Tomme tippee, te z rurką antykolkowe, choć bez rurki też mają jakiś tam antykolkowy system. No i ważne dla mnie, by smoczek był zbliżonego kształtu do piersi, by tez się ciężko ssało, by się dziecko nie odzwyczaiło. Mam plan karmić do roku, ale wiadomo, później woda do popicia, jak wrócę do pracy to butelka konieczna, a i czasem jak będę chora czy coś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453884 przez DOMI
Ja też tym razem myślę o ekologicznych jednorazówkach lub o pieluszkach wielorazowych. A tak na marginesie to ekomaluch to fajny sklep i sporo tam kupuję dla dziecka i domu.
Bananamana no to rzeczywiście się ten fachowiec popisał. Ja bym też mu reprymendę dała.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453901 przez Madlen
Jadzia Hubert jest przeprześliczny :)
To badanie nie jest dla dziecka nieprzyjemne- tak mówił gin. Dla mnie było troche bolesne jak naciskał na brzuch USG.
A klub jak najbardziej otwarty. Możesz wbijać, jak już nie schizujesz ;)Zapewne więcej mamusiek do nas dołączy, bo pow. miedniczki to częsta przypadłość
Natalka to byle do 7go :)
Satine śliczna, a jakie cudne oczęta :)

Butelki tomme tippe zammówiłam jedną malutką antykolkowa i do tegoo gratis zwykła (też z odpowietrzaczem)

Katriss to musisz zamienic się na parę miesięcy w leniuszka ..

Princess ale ponętna z Ciebie babka :)

Gosiunia rewelacyjna fota, pisz z nami.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453908 przez princess
Dzięki dziewczynki :)

Marlena, dobry pomysł z tą położną, jak będę u rodzinnego w najbliższym czasie to się wypytam :)

Michasia, dzięki za info i linki :)

Buziaczek, my parę lat temu kupiliśmy starszą pralkę w komisie za 100 zł, działa bez zarzutu :)

Banana, Ty to masz ostatnio "szczęście". Ja na Twoim miejscu pojechałabym do niego z reklamacją, niech robi za darmo to co spieprzył !

Laski, macie jakiś plan odchudzająco-dietetyczny po porodzie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453910 przez jadziatopol
Madlen super :) jestem gotowa przystapic :lol:
a ja sie zajelam robieniem filmikow rodzinnych ze zdjec :) to znaczy skladam sobie zdjatka i robie z podkladem muzycznym :)

[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453911 przez michasia
Princess ja mam plan przytycia do 10kg, z których zaraz po porodzie zejdzie 8, a 2 następne stracę w ciągu miesiąca karmienia. Do tego mam nadzieję, że dziecko będzie małym wampirkiem i wyssie jeszcze z 6 dodatkowych kilogramów. Poklepałam się po brzusiu właśnie, by córcia wiedziała o mamusinych planach i wzięła je pod uwagę do przemyślenia:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 6 miesiąc temu #453916 przez Pliszka
Sama ciąża waży ponoć do 10kg, mam nadzieję, ze nie przytyję więcej niż 12kg ;) Na razie jest 7,5kg na plusie, więc jest chyba szansa, ze się uda. Myślę, że dzięki racjonalnemu odżywianiu i dłuuugim spacerom z wózeczkiem do wakacji będę ważyć dużo mniej niż przed ciążą, taki jest plan :) Ostatnio sie staram pilnować żeby jeśc warzywa i owoce 5 razy dziennie i o tyle fajnie to działa, że to w sumie sporo i zapełnia brzuszek, a co za tym idzie innych rzeczy jem mniej :laugh: No i na szczęście na słodkie mam ochotę tylko na śniadanko :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl