BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2013

10 lata 11 miesiąc temu #608189 przez mamcia2013
Hej, u mnie nocka w miarę, pobudka średnio co 2,5 h. A od 6 wzięłam małego do łózka i do 10 spał z nami przy cycku :)

AniaCz Twój synek to czysty tatuś :)

Lenucha Dawidek to przystojniak :P

Ufolka zazdroszczę pozytywnego myślenia ;) ja to wiecznie sie załamuję jak patrzę na siebie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608190 przez Paulina 77
kika1985 napisał:

Moja mala ma strasznie sucha skore na brzuszku i się luszczy czym to smarować?

Mojemu też złaziła skóra, ale doktor mówił, że to jest skóra zmacerowana przez wody płodowe. Niczym nie trzeba smarować. Ja niczym nie smarowałam, zlazło to co mialo zejść i juz ma ładną skórę. Kąpiemy tylko w Oilatum, a buzie przecieram wodą przegotowaną, bo ma trądzik niemowlęcy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608191 przez mamcia2013
kika1985 napisał:

Moja mala ma strasznie sucha skore na brzuszku i się luszczy czym to smarować?


mi położna mówiła żeby niczym nie smarować że ta sucha skórka sama zejdzie. Mój mały miał taką na rączkach i stópkach i ja tylko mleczkiem nivea smaruję i mu zeszło :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608194 przez Paulina 77
aksa napisał:


dziewczyny co wy jecie na obiady??? proszę o jakieś porady bo nie wiem co sobie gotować

:kiss: :kiss:


:lol: od porodu głównie kanapki, dopiero przedwczoraj pierwszy raz udało mi sie zupe ugotować :lol: no i mama mi przywoziła - gotowane klopsiki z miesa, rosołek gotowany na tych klopsikach i marchewke duszoną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608195 przez mamcia2013
Aksa ja ostatnio jadłam ryż, rybę i marchewkę gotowaną na parze, albo piersi też na parze. A tak to parówki i danio :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608197 przez K1C1A
kika1985 napisał:

Moja mala ma strasznie sucha skore na brzuszku i się luszczy czym to smarować?



ja smarowlam malego oliwka w zelu z Johnsona tak 3 razy dziennie i po 4 dniach juz mial ladna skore bardzo dobrze nawilza polecam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608200 przez Panika992
aksa ja jadam np rybe na parze z makaronem i sosikiem ze smietany 30 i sera zoltego+ ziola. Pieczywo jem kazde, nawet z ziarnami.

kika ja malego smaruje bambino, bo tez mial taka skorke. A stopki mascia z wit A, bo mu bardzo schodzilo.

paulina ten tradzik to takie krostki biale?? Bo Olkowi tez na buzi wyszlo;(

Wczoraj bylismy u rodziny, bo tesciu marudzil, zenie wypada nie isc. Tam w uj ludzi. No i po powrocie maly byl nerwowy, nie chcial spac. Wiec zdecydowalismy, ze dzis posiedzi w domu, a tak to do zadnej rodziny w najblizszym czasie sie nie wybieramy bo po co go stresowac. Jak tesc dzis zadzwonil, czy przyjdziemy na obiad i powiedzielusmy, ze nie chcemy z malym wychodzic to walnal focha. Matko czy ludzie na prawde nie maja mozgu? Co mnie jego przyjemnosci interesuja, dziecko jest wazniejsze. Takie cos doprowadza mnie do szalu:/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #608201 przez vernix
Witajcie Mamusie!

Żyję:)
W Święta Zmartwychwstania i ja "zmartwychwstałam" forumowo B) :laugh:

PO PIERWSZE GRATULUJĘ MAMUSIOM, KTÓRE URODZIŁY, GDY MNIE TUTAJ NIE BYŁO-WIEM O WSZYSTKICH I WSZYSTKIE MALUSZKI WIRTUALNIE CAŁUJĘ:):)

U nas trwała przez te wszystkie dni mała stabilizacja Heniusiowa.Uczyliśmy się w trójkę i nadal to robimy nowego życia.Bywa tak jak u Was-raz lepiej raz gorzej.Gorzej zwłaszcza w nocy:)ale powiem Wam, że nawet się przyzwyczaiłam do wstawania i karmienia Małego w nocnych godzinach.



Życzę Wam dobrego, świątecznego popołudnia, spędzonego z najbliższymi Wam osobami:)

P.S. Schudłam 10 kg, ale jeszcze z 7 chcę zrzucić:)Na obiady jem klopsy gotowane z ziemniakami ew.ryzem buraczkami lub marchewką, rózne surówki-jabłko+buraczki, seler+jabłko, zupę pomidorową, rosół, wczoraj babkę piaskową, klopsa z m.mielonego w sosie.Jednak prym wiodą jabłka gotowane w wodzie, do tego ryż z masłem i odrobiną cukru-mniam!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #608208 przez vernix
Heniuś:)

Naskrobię krótko o porodzie:) 12.03 pojechałam na IP, po masażu szyjki macicy, rano wyleciał mi cały czop.Uchachana pojawiłam się w szpitalu, a tam tekst: "kto teraz robi masaż szyjki?", "przyjmujemy 8 (!) dni po terminie".Chcąc nie chcąc położyli mnie na patologii (w nieogrzewanej sali, bo nie było już miejsc! fuck!).Miałam 1, 5 cm rozwarcia i znikome skurcze.
Tak marzłam do środy:) podczas obchodu ordynator postanowił podłączyć mi na 3h oksytocynę.Po męczarniach na łóżku,bo na porodowce przynajmniej mogłam wybrać sobie pozycje, pojawiły się skurcze, ale po odłączeniu oksy- wyciszyły się...
Zrezygnowana, obolała poszłam spać.
O 1.30 14.03.13 obudziły mnie skurcze-pojawiały się co 15, potem co 10 minut.Poszłam do położnej-rozwarcie miałam na 3 cm.Powiedziałam jej, ze wezmę prysznic, a potem pochodzę po korytarzu.Dreptałam, kręciłam biodrami, sapałam tak do 4.Ok.4.30 przyjechał mężol, położna postawiła wózek (rozwarcie miałam na 4cm).Mieliśmy szczęście, bo sala do porodów rodzinnych była wolna (pokoik obok full wypas-piłki, drabinki, prysznic, skórzane sofy).Skurcze były i owszem, ale nie spektakularne. Położną okazała się być babka ze szkoły rodzenia (dar z niebios!!) zrobiła mi lewatywę, wzięłam prysznic, poskakałam na piłce do 7. i miałam już 8 cm rozwarcia. Przyszła druga położna-pochwaliły mnie za współpracowanie z nimi, obróciły mnie na bok i przyciskały prawą noge do brzucha, aby było mi lżej i już po tym był 10 cm. Przyszedł ordynator, zapytał o rozwarcie i powiedział, ze nic tu po nim, bo ładnie idzie jak na pierworódkę. O 8:30 zaczęły się parte, a położna wypaliła z tekstem" zraz zaczniemy rodzić", a ja pomyślałam: "to co ja ku.. teraz robię??!!" B)
po sześciu partych o 9.rano na świat przyszedł nasz synek, a ja w amoku powtarzałam w kółko: "przecież miałam urodzić o 15., nie teraz, jak to już jest???" ;) ;)
Mąż przeciął pępowinę, pomagał mi przez cały poród-jestem z niego do tej pory bardzo dumna.Takze mój pobyt na porodówce trwał 4, 5 godziny, a na oddziale położniczym z Małym do 19.03, ponieważ urodził się w zielonych wodach i miał infekcję, CRP było na poziomie 17 procent(?), spadło po padaniu 2x dziennie antybiotyku (rączka z wenflonem i siniakiem była dla mnie strasznym przeżyciem...)Jest ok.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608212 przez kika1985
Dzięki dziewczyny za odpowiedz uspokoliam się


Zaraz mam obiad kasza gryczana pieczone klopsiki z piersi i starta marchewka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #608220 przez andzia_zg
Mój Wojtuś ma dziś miesiąc i pozdrawia forumowe cioteczki :-)

Potem napiszę jak się dostanę do kompa :-)





[*] Aniołek 10.2014
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608222 przez aksa
u mnie marchewka,ziemniaki i takie kuleczki ryz+zmielony kurczak+zmielona marchewka i to na parowarze robione

aleee dziś spróbuję tego ryżu z masłem cukremi jabłkami!! :lol:

mały pojadł pomarudził a teraz leży sobie w wózku i ani myśli iść spać :dry:

andzia buziaki dla Wojtusia!

http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=53612 [/url]
http://www.zapytajpolozna.pl/components/com_widgets/view.php?sid=43127 [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608230 przez ranusia
kika1985 napisał:

Moja mala ma strasznie sucha skore na brzuszku i się luszczy czym to smarować?


moja córa miała strasznie suchą skórkę na stópkach, kupiłam płyn do kąpieli dla niemowląt Ziajki natłuszczający i przeszło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608233 przez mamcia2013
Vernix,Aksa jak ten ryż z jabłkami zrobić??

Ja dzisiaj mam skrzydełka gotowane i do tego ziemniaki :D

Andzia ale ten czas leci :) Wojtuś już fajny chłop :)

vernix Heniuś też jest słodki :) to w sumie sam poród szybko Ci poszedł :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #608234 przez mamcia2013

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaInsomnia
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl