BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 5 miesiąc temu #948871 przez maja001
Anna ta karta z rosmana na pewno ci się przyda jak mauszek się urodzi, zawsze sa jakies promocje na rzeczy dla maluszów
martadiana jeśli chodzi o żółty sluz to nie musi oznaczac infekcji, ja taki mam często i pytałam dwóch ginów i oboje stwierdzili że w ciązy taki sluz może być i jest to normalne, chyba ze masz dodatkowo inne objawy. Oby wizyta doszła do skutku i czekamy na relacje
ewelinaS to co piszesz o mamie to strsznie brzmi, dobrze że nie stało sie nic gorszego np jakies skomplikowane złamanie. Szybkiego powrotu do zdrowia życze twojej mamie. A ona bedzie miał odszkodowanie, była zarejestrowana??? Oby żelazo pomogło, anemia w ciązy to czesta przypadłośc
stokrotka życzę poprawy nastroju,i dołanczam do ciebie mój też do bani :( :(
Monika ja posiew mialam robiony na NFZ, ale teraz juz będe zmuszona za niego zapłacić.

A ja dziś podeszłam po wyniki do przechodni i o dziwo wyniki sa świetne płytki podniosły się z 113 na 136 po tym żelazie, mocz tez ok. Zaliczyłam tez gina na NFZ i pobrał mi GBS co oczywiscie jak dla mnie to za wczesie bo do poród to nie wadomo czym moge się jeszcze zarazic, zwłaszcza przy moich sklonnościach do infekcji, ale jak juz pobrał to tudno, oby nic tam nie wychodowali.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948884 przez kelis3
Martadiana no też tak własnie pomyślałam,ze coś w tym jest ,że faceci razem z nami to przechodzą :laugh: Mój na pewno apetyt ma jakby bliźniaki mu się szykowały conajmniej :laugh: , o zachciankach to już nawet nie wspomnę;) To już chyba tak musi być,że teraz już czujemy się takie wielgaśne;/ To faktycznie malutko tyjesz teraz, no ale to tylko się cieszyć- mniej będzie do zrzucenia;) no widzisz, i Twoja malutka juz nie taka mała;) a mówiła położna skąd takie wnioski,ze szybciej urodzisz? Ale ze spakowaniem się nie ma co czekać, jak to mówią: przezorny zawsze ubezpieczony.

Maja super wieści z tymi wynikami, poprawa naprawdę znacząca! Teraz oby jeszcze ten GBS był ok, bo Ty to już naprawdę dość problemów miałaś z tymi infekcjami.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948940 przez ela85
Mamo muminka rozwarcie? to ty się oszczędzaj , bo jeszcze masz przecież trochę czasu.
Monika mój mąż w lutym 30 a ja w czerwcu :), jakoś tak szybko nam zleciało a od 18-stki jesteśmy ze sobą jako para ;).
Kelis cieszęsię, że znalazłaś kolejnego okulistę który mówi o wskazaniach do cc, myślę że pan ordynator nie będzie miał odwagi podważać zdania dwóch lekarzy ;). Co do domku to cieszę się bardzo, jeszcze parę lat temu nie sądziłam że tak szybko z mężem przejdziemy od marzeń i rozmów o własnym domku do realizacji ;). Jeszcze parę lat temu trochę z zazdrością patrzyłam na domy mojego rodzeństwa i myślałam kiedy to ja będę mieć swój dom, a tu proszę minęło 5 lat odkąd ruszyliśmy z dokumentacją, więc warto mieć marzenia i czekać ich spełnienia ;) . Kelis a co do wyglądu czy czucia się to pomyśl o tym w ten sposób, ciąża to piękny moment w życiu każdej kobiety i nie wiadomo czy kiedykolwiek się powtórzy więc trzeba nie przejmować się tym jak dużo urosłyśmy i celebrować każdy dzień z brzusiem ;)
Stokrotka no tobie na pewno jest ciężko, sama się już bardziej męczę i wolniej chodzę i wszystko wolniej robię.snem się nie martw bo to tylko sen a podobno w ciąży sny są naprawdę dziwne.
Martadina fajnie, że po wizycie ok, no i malutka już całkiem spora :), a co do spakowania to racja lepiej być przygotowanym wcześniej i dmuchać na zimne.
Maju cieszę się, że wyniki lepsze trzymam kciuki za GBS. A temu twojemu to chyba przydałoby się wbić co nieco do głowy za pomocą młotka, staraj się nie denerwować bo to tylko dla ciebie i dzidzi nie dobre, a twojego pewnie nawet nie ruszy.
Anna a kartę rossnę możesz już używać będąc w ciąży, tylko zarejestruj ją jako "oczekuję dziecka" a po porodzie możesz zmienić status na "jestem mamą" .
Dzięki dziewczynki za rady odnośnie torby do szpitala, spakowałam 20 pampersów a jak coś to 25 km nie aż tak daleko to mąż dowiezie, a kremu do pupy w końcu nie pakowałam bo myślę, że od samego początku nie muszę smarować, dopiero po kilku dniach lub ewentualnie dowiozą mi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948973 przez Stokrotka34
Kelis co za palant!! Szkoda slow.....popytaj znajomych o inne szpitale, a on niech ibtak napiusze Ci oswiadczenie:-) a co tam:-) niech sie wysili baran.....sory ale naprawde rece opadaja, dobrze ze ginekolog zna sie na oczach....

Ide w czwartek do lekarza, jak bylam dwa tyg temu to mowil ze wytrzymasm do tej wizyty:-) ale cos tam miauczal o szyjce ze sie szykuje, ale nie wnikalam, ja jeszcze min tydzien musze wytrzymac dla dziewczynek:-)
Trzymajcie kciuki za wizyte:-) !

Dziewczyny a tak serio mi juz tak ciezko ze za tydzien moge rodzic:-\ oczywiscie o ile dzieci beda gotowe.

Ela to Wy dlugo razem:-)

Maja walnij czyms ciezkim w lepetyne....co za baran!
Ty sie tyle nameczylas z tymi wynikami ze teraz musisz miec juz dobre!

A ja biore bepanten ponoc u mnie pielegniarki wymagaja.

Martadiana gratuluje udanej wizyty!:-)

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948983 przez ela85
Stokrotka trzymam kciuki za wizytę i żebyś wytrzymała jeszcze chociaż tydzień albo i dłużej. A co do bycia długo razem, to faktycznie już sporo czasu minęło odkąd jestem z moim mężem, a w kwietniu przyszłego roku będziemy 8 lat po cywilnym :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948996 przez martadiana
Maja jak dobrze ze przynajmniej na koniec ciazy nie masz juz problemow z wynikami ciesze sie bardzo :) a co do meza zrob jak uwazasz jak juz tak zle jest to moze rzeczywiscie rozstancie sie :(

Kelis nie mowila rozmawialysmy o porodzie i tak powiedziala ze moge nawet kilka dni przed ale wiesz tego nikt nie wie moge nawet kilka dni po urodzic hehe

Ja w nocy niedosc ze spalam 4 godz to w dzien nadrobilam przyjechalam od lekarza to dwie godziny spalam i po obiedzie dwie to ciekawe jak w nocy bede spac :O

Ale sie nudze teraz a nic mi sie nie chce :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949000 przez kasiah06
ulka co do pastowania to u mnie średnio 3 razy w roku (na święta+ zawsze w urlopie) więc szału nie ma ;)
maja faktycznie drogo te wyniki ja za mocz i morfologię płacę 9 zł...ale trzymam kciuki żeby były dobre bo to przecież najważniejsze :)
anna ja też tak mam że rano brzusio jest mniejszy a wieczorem ogólnie cała jestem większa brzusio+ cała puchnę więc może u ciebie też tak jest :) nie zazdroszczę tego bólu,może to rwa...uważaj na siebie :kiss:
martadiana super że u malutkiej wszystko OK :) duża panna już z niej :)
ewelina oby mama szybko wróciła do pełni sił
mamomuminkano jak rozwarcie to ty na siebie uważaj kochana :) wypoczywaj na ile to możliwe :)
ela no w tym roku musimy się oszczędzać w przygotowaniach świątecznych,za rok to nadrobimy ;) ja jak już pisałam też chciałam aby ciąża trwała jak najdłużej ale odkąd zaczął się 9 miesiąc to tak daje mi w dupkę że chciałabym aby się już skończył, a poza tym to też chciałabym już utulić maleństwo :) a co ruchów to też uweilbiam to uczucie, chociaż teraz to synuś już głównie się przeciąga bo miejsca na kopniaczki brak ;) co do kremu do pupy to ja podobnie jak stokrotka spakowałam bo u nas też wymagają
stokrotko głowa do góry,jesteś bardzo dzielna bo musi być tobie ciężko nosić dwójkę maluszków :) a snami postaraj się nie przejmować, choć wiem że potrafią zdenerwować człowieka...
monika no już się śmiałam niejednokrotnie że jak byśmy wiedzieli że to tak za pierwszym razem nam zaskoczy to bym poczekała i ze 3 miesiące żeby mały urodził się na wiosnę ;) ale widać synuś indywidualista nie dość że sobie taki termin przyjścia na świat wybrał to jeszcze pupą się do nas wypina :laugh:
kelis no to teraz już nie masz wątpliwości co do wskazań :) a z tego ordynatora to kawał gnojka i tyle :angry: ale fajny pomysł z tym kącikiem :) w ciągu ostatnich 2 tygodni przybyło mi 2 kg prawie :blink: chociaż myślę że to w dużej mierze synuś+ wody i opuchlizna,bo jem znacznie mniej niż do tej pory , a gin mi mówiła że mały teraz to 250g na tydzień będzie przybierał no i jak wieczorem patrzę na moje nogi to są spuchnięte jak baniaki :blink: co jednak nie zmienia faktu że samopoczucie mam kiepściutkie i czuję się wielka i ociężała jak...morświn :P
maja cieszę się że wyniki takie dobre :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949017 przez EwelinaS
Dobry wieczór.
Anna1991 nie no na szczęście poza siniakami i stłuczoną kością ogonową "nic" takiego się groźnego nie stało ale swoje musiała przecierpieć bo wiadomo stłuczone boli. A Twojej mamie nie zazdroszczę miejmy nadzieję że jednak święta bedzię miała spokojne. Mi się Ania wydaję że to rwa kulszowa mnie też czasami tak jakby rwie i cieżko ruszać np prawą nogą. Ja mojemu J ostatnio pokazywałam filmik na youtube jak wygląda dziecko od razu jak się urodzi żeby nie myślał że będzie śliczny i różowy bo też się martwię czy on wie na co się pisze. Filmik obejrzał minę miał taką w miarę normalną powiedział że chyba da radę i liczy się z tym że nie będzię to kino na żywo ale dodał że w razie czego zawsze ma prawo wyjść jeżeli dojdzie do wniosku że już ma dość. to 19 bedzie dzień relacji z wizyt skoro jeszcze ela85 ma wizytę w ten dzień.
ela85 Tobie nie powinno być głupio tylko korzystaj z przywilejów ciąży jakby nie było trochę nas ona kosztuje zdrówka. Chociaż mnie też drażni to że odkurzenie i zmycie podłóg na 45m mieszkaniu plus kurze na meblach kosztuje mnie tyle wysiłku i po tym wszystkim jestem urobiona jak koń na roli.
Stokrotka34 snami się nie przejmuj ja też mam mega głupie sny ostatnio śniło mi się że złapał mnie wąż ścisnął ogonem a pyskiem wypluwał jeszcze po kimś kości i ja na to patrzyłam i czekałam aż przyjdzie kolej na to aż mnie zeżre. Obudziłam sie mokra i już nie zasnęłam bo się bałam...
kelis3 walcz o cc zdrowa mama to szczęśliwe dziecko:) a ci lekarze i ordynatorzy to też tylko problemy robią i innym lekarzom odejmują bo każdy najmądrzejszy a jak się coś stanie to ręce umywają. Nie daj sobie i już!
maja tak moja mama pracuję w normalnym zakładzie umowę na stałe i już jakieś tam postępowanie odszkodowawcze się rozpoczęło oczywiście kamera akurat patrzyła w inną stronę i nie nagrała zdarzenia na szczęście jest 3 naocznych światków wypadku więc zobaczymy. Dobrze że wyniki OK tylko teraz mąż żebyście się jakoś w końcu dogadali.
A co to wagi maluchów i wg. Dziś byłam na kawie urodzinowej brata mojego J i jego sąsiadka ma w brzuszku dziecko co ma 6 kg termin ma jeszcze teraz przed świętami??? Wyobrażacie sobie urodzić takiego "2 miesięcznego noworodka" kobieta na szczęście ma skierowanie na cc bo to chyba nie jest możliwe. Ja bym panikowała gdyby mój Mikołaj miał 4 kg chyba bo bym już sie bała że duży.
Robię właśnie pierniki świąteczne bo babcia ma urodziny w czwartek i nie mam pomysłu na prezent i wymyśliłam że zrobię jej pudełko udekorowanych świątecznych pierniczków.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949049 przez ulka1983
Dobry wieczór :) znów mnie trochę nię będzie bo mężulek tak jak obiecał jedno okno już umył i firankę nową zawiesił ale musi mieć nadzór bo jak go z oka spuszczę to kaszanę mi odstawia ;) :laugh: ale cieszę się że mi pomaga bo przez 11 lat w małżeństwie nigdy okna nie mył a o firance to nie wspomnę :S nawet teściowa przyszła popatrzeć co jej synuś robi :P teraz ja w mebelkach dziewczynek posprzatam i jeden pokój będzie ogarnięty na święta :silly: jutro jasełka u Natalki wiec popołudnie też mam z głowy :silly:

Chasiami ja też już mam na duszy lekko bo dzisiaj rekolekcje były nawet mężą udało mi się zaciągnąć :laugh:

Ela u nas piecyk już grzeje w nowym domku :) my raczej na zimę następną dopiero się wyprowadzimy niestety :unsure: ej to ja też się muszę spakować żeby do terminu dotrzymać :cheer:

Maja pytam męża czy podobają mu się te imiona co podałaś a on że nie :angry: uparty jest strasznie ;) super ze wyniki dobre a gbs to zdecydowanie za wcześnie :blink:
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
dawaj go do mnie na szkołę już ja mu pokażę co to znaczy być wredną żoną bo swojemu jakoś nie mam okazji pokazać taki grzeczny jest :P

Ewelina zdrówka dla mamy :) ja też jeszcze wszystkich ciudzków nie wyprałam nie jesteś sama ;) daj piernika :whistle:

Anna fajnie że ktoś ci pomaga :)

Stokrotka taki sen to podobno nic dobrego ale nigdy mi się nie przyśnił na szczęście :unsure: mam nadzieję że wszystko u ciebie będzie ok :kiss: trzymam kciuki za wizytę i maleństwa :)

Kelis dobrze ze poszłaś na konsultację a starym pierdzielem się nie przejmuj tylko rób jak pani doktorradzi :cheer:

Martadiana fajnie że wszystko dobrze ale nie spiesz się i czekaj jeszcze trochę a porodem bo przeprowadzka trwa ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949053 przez martadiana
Kasiah 250gr na tydzien :O to mi sie 4 kg dziecko urodzi o nie ! toz mnie rozerwie :(

Ewelina 6 kg o matko kochana dla mnie 4 to duzo a co mowic o 6 az mnie ciarki przeszly :/

Ulka ta przeprowadzka to chyba od 1 stycznia dopiero i zastanwiam sie czy sie na to pisac bo tez lipa bedzie jak zaczne rodzic a mala nie bedzie miala nic gotowe :/

Jeny 23 a ja glodna :S w sumie to ja prawie nic nie zjadlam dzisiaj ale mi sie tak zupy chce ze masakra bym chyba wszystko dala zeby mi ktos teraz zupy dal z miseczke :D

A i musze was poinformowac moja psinka chyba zaczela juz rodzic brat dzwonil ze mozliwe ze w nocy beda szczeniaczki :D juz nie moge sie doczekac nie wiem czy zasne z emoji jak urodzi w nocy to z samego rana jade do niej :D

Ide pierwsza milosc obejrzec i cos chrupne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949058 przez Stokrotka34
Martadiana to czekamy na info o mamusi pierwszej:-) !

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949111 przez Gosiaczek1331
Kelis mam miec laser zeby zabezpieczyc siatkowke bo mam spore rozwarstwienie na prawym oku i podobno w ciazy to mozna robic ale czy po tym zabiegu bede mogla rodzic naturalnie to tez nie wiem bo okulistka mowila ze lepiej nie ryzykowac i zrobic cc w piatek mam go niby miec ale czy na 100%mi go zrobia to nie wiem :( narazie wiec jestem w wielkiej niewiadomej ale tez bede walczyc jakbycos bo za dlugo staralismy sie o dzidziusia zeby przez porod naturalny nie moc go zobaczyc A Ty tez masz problem z siatkowka?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949113 przez kasiah06
ewelina 6 kilo o ja :blink: ale z pierniczkowym prezentem :) jak masz jakiś sprawdzony przepis to wrzuć nam :)
ulka pilnuj męża :) mój też pomaga ale jak to mówisz nadzór non stop musi być ;) jasełka u córeczki no to na pewno czeka Cię popołudnie pełne wzruszeń :)
martadiana ale te 250 g to niby tylko do 38 tygodnia więc spokojnie :) poza tym nie martw się z reguły przepowiadają że dzieci urodzą się większe niż w rzeczywistości :) ale super że twoja psinka pewno ma już swoje maluchy :) czekam na foto oczywiście :) no to już wiemy kto nam się pierwszy na forum rozpakował, he,he :silly:

a ja jak na igłach czekam na wózek,bo wczoraj już wam nie napisałam ale byliśmy odebrać wózek,umówiłam się oczywiście telefonicznie na ten dzień, a w sklepie pan nam mówi,że on go jeszcze nie dostał :angry: nosz kurde ja wszystko rozumiem ale mógł zadzwonić :angry: no ale widział że już się nieźle wkurzyłam więc obiecał że wózek przywiozą dziś do domu, a przeprosinom nie było końca tylko co mi po nich jak 50 km niepotrzebnie jechaliśmy :( ale nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło bo w drodze powrotnej wjechaliśmy do galerii i mężul wyhaczył sobie piękny garnitur i to w takiej promocji że szok :blink: zamiast 1400 zapłacił 600 :) oczywiście kupowaliśmy go już na chrzciny bo mojemu też się trochę przybrało i wszytko ma za ciasne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949120 przez Monika_1985

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Obiecuję że wrócę jak to ogarnę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #949122 przez chasiami
Pisałam pół godziny i mi to zdechło :(

No nic w skrócie:
- Żyjemy :) nawet mamy sie lepiej niż jak brałam tabletki (stwierdziłam ze przestane brac - przy Alicji też tak skonczyłam brac wcześniej) nawet teraz mi brzuszek nie stwardnieje, a jak wszystko brałam to miałam wrażenie ze twardy jak skała :P

- A wczoraj byłam na kabaretach z mężem - Kabaret Młodych Panów - 10 lecie miał, a nie wiem czy kojarzycie oni są z mojego miasta (jeden nawet mieszka niedaleko mnie :) ) Ale się uśmialiśmy i ja mogłam gdzieś sie ubrac, pomalowac - i człowiek inaczej funkcjonuje :D

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl