BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 4 miesiąc temu #949720 przez kasiah06
ela moje nogi wieczorem wyglądają jak bańki, a palce u stóp jak parówki-dobrze, że jest zima inie muszę ich ludziom pokazywać ;) a co do dni to mi często się tak myli, a już kompletną zaćmę mam jeżeli chodzi o to który jest dzień miesiąca :)

maja dobrze zrobiłaś z tym antybiotykiem :) a z tym urlopem to już sama bo mi tylko powiedziała kadrowa że można wykorzystać max 56 dni ale ja pracuję w szkole no to w zasadzie wakacje z macierzyńskiego wychodzą...

kelis pokaż choineczkę :) ja mam łóżeczko z klupisia i jak na razie wizualnie jestem zadowolona :)ale zobaczymy co będzie jak przyjdzie do użytkowania ;) ja torbę bym zabrała na twoim miejscu :) udanej imprezki życzę :)

martadiana ja chyba kupię z naturelli bo z tego co wiem to one właśnie takie delikatne, a na zaraz po porodzie to mam takie wielkie z belli

stokrotko na pewno wszystko ok dlatego lekarz nic nie mówił :) ojej to może będą dzieciątka już na święta z wami :)

anna wy to z mężem naprawdę jesteście sobie po prostu przeznaczeni :) a może tym razem wyprawa po płytki będzie przyjemna i wrócicie w dobrych humorkach :)

a ja gbs-u wczoraj nie odebrałam, stelaż zabrali czerwony ale biały mają dopiero dziś przywieźć więc znów czekam :unsure: ale na szczęście mąż ma dziś wolne więc razem raźniej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949721 przez kasiah06
i znów popycham ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #949725 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949756 przez kelis3
Martadiana no też tak sobie własnie myslę,że dla świętego spokoju tą torbę wezmę. Trzymam kciuki,żeby okazało się,że mama już zupełnie zdrowa! To pewnie nie możesz się doczekać aż psinkę zobaczysz;)

Stokrotko, karta ciąży to juz mi chyba do tyłka przyrosła, bo wszędzie ją ze sobą biorę ;) ale widzisz,o grupie krwi nie pomyślałam,żeby też wozić, dzięki za przypomnienie, bo pewnie mimo że grupa wpisana w karcie, to i tak oryginał trzeba mieć. No to ciesz się Kochana ostatnimi dniami "samotnosci" i ciszy w domu :cheer: No ciekawe kiedy dziewczynki postanowią zawitać na świat;) No to widze,że same odważne dziewczyny tu mamy;), grunt że okazało się,że decyzja była trafiona!

Kasiah choinkę postaram się wrzucić w przyszłym tyg, bo dziś już nie zdążę, musze sie zaraz zacząć pakować. Współczuję Ci tego puchnięcia, no ale tak jak mówiłyśmy- nie może być zbyt różowo;) Te łóżeczka z Klupsia są śliczne, jedyne co mi przeszkadza to kwestia tego,że krótszych boków nie mają ażurowych, a chciałabym łóżeczko móc ustawić też w takiej pozycji ewentualnie i widzieć dzidzię z łóżka. I tylko to mne wstrzymuje, no ale w końcu się zdecyduję na coś wreszcie;)

Anna jasne, trzeba być spontanicznym, zwłaszcza kiedy serce mówi,że inaczej nie można;)! Ach te rozterki przed ślubem, ja też tak miałam to chyba normalne,że przed podjęciem takiej ważnej decyzji przychdza takie przemyślenia. Grunt,że praca sprawia mężowi radość i daje satysfakcję, to mu pewnie wynagradza wszytskie niedogodnosci. No właśnie kawałek drogi, bo 1,5 h w jedną stronę,więc lepiej wezmę i będę przynajmniej spokojna. A z płytkami to jakoś się dogadacie, zawsze mozesz postraszyć męża,że cężarnej się nie odmawia, bo go myszy zjedzą;P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949771 przez Stokrotka34
A ja kupilam te z Klupsia i mi sie nie podoba bardzo wykonanie:-( moze dlatego ze z tych tanszych:-) !

Kelis grupa krwi wazna jedynie oryginal:-) i jest to jedno z wazniejszych badan, bo w razie w jak nie ma oryginalu to musza wykonasc badanie:-)

Anna ale nie tak duzo wczesniej :-) koniec 37 tyg. pojedyncze tez moga sie juz rodzic:-) a z blizniakam to jest tez tak ze moja macica dzwbiga juz bliusko 4 kg. wiec ciezko wyczuc ile wytrzyma:-)

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 8 lata 3 miesiąc temu #949794 przez Anna1991
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949812 przez kelis3
Stokrotko już dołączyłam grupę krwi, teraz będę się poruszać uzbrojona w kartę i wynik wszędzie;) JAk mówisz,że Klupś ma kiepskie wykonanie, to moze faktycznie zdecyduję się na Ikeę, albo tego prywatnego, bo ja tez z tych tańszych chciałam.

Anna fajnie,że paczka doszla, teraz jesteś zwarta i gotowa;). Jedyne co pocieszające jest w przecinaniu krocza to to, ze podobno wogole nie boli, a lepiej z dwjga złego jak natną, niż ma pęknąć, bo wtedy dużo gorzej się goi. Ja też taka sflaczała się zrobiłam :laugh: ale jak dzidzia się urodzi, zaczniemy nosić, to szybko nam mięśnie na rękach się zrobią;) A pieluszka to np przyda się jako podkład przy przewijaniu, na spacerze możesz zarzucić na dzidzię, żeby nie zmarzła, podkładać pod buzię,kiedy się ślini, do przecierania buzi po karmieniu, czy ulewaniu, itd;) I pamiętaj- nie ma głupich pytań!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949826 przez ela85
Hej dziewczynki.
Dziś od rana znowu zabiegana, okazało się rano że piec coś nam się przydusił i musiałam trochę nim się zająć i pogrzebać w nim oczywiście pod instruktarzem hydraulika ;) bo sama to jeszcze nie wszystko w nim łapie co i jak. A i byłyśmy już na takich przed świątecznych zakupach, bo stwierdziłam że w następnym tygodniu to mi sie nie uśmiecha stać w kolejkach. Dziewczynki widziałam w biedronce pieluszki dada 146 czy 148 szt "3" za 50 zł więc jak któraś by chciała zrobić już duże zapasy to cena dobra. Co do moich nóg to one już kilka dni są spuchnięte, nawet jak wstaję rano- chyba tak już będę mieć do końca. Śmieję się,że wyglądają jak u szreka bo małe stopy z grubiutkim przygubiem i palcami :laugh: .
Anna udanego wybierania płytek. A pieluszka flanelkowa przydatna też może być bardzo do wycierania u maluszka wszystkich fałdek i zakamarków po kąpieli, tam gdzie trudno dostać się ręczniczkiem, tak mi mówiły siostra i bratowa. A co do mięśni to tak jak pisze Kelis, po porodzie na bank będziemy miały mięśnie nie tylko zrobione ale i urobione ;) .
Kelis ja kartę ciąży noszę przy sobie od pobytu w szpitalu, bo tam mimo iż miałam wpisana w kartę to i tak wołali. A torbę już myślę w takie trasy powinnyśmy nosić wszystkie, po skończonym 36 tc .
Stokrotko na pewno jest wszystko ok, ja gdyby nie pobyt w szpitalu to pewnie do dziś bym nie wiedziała ile waży mój bąbel, bo gin zawsze tylko mówi że ok a ja nie dopytuję. Zapewne bliżej porodu powiedzą ci dokładniej wymiary dziewczynek.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949849 przez soshy
Hej dziewuszki, mam bardzo pilne pytanko. Możecie mnie oświecić jak ten zus kasę wypłaca? Dostałam 26.11 kase, z tym, że nie była to minimalna średnia krajowa. Myślałam ze dostane wyrównanie jak bd mi sie kończyć kolejne l4. I dostałam 10.12 prawie tyle samo kasy. Wiec to wyrównanie nie jest bo wychodzi za duzo. W styczniu w takim razie tez dostane pieniążki jak mi sie skończy l4? czy pod koniec grudnia? Bo ja juz zgłupiałam, nie wiem jak mam budżet rozplanowywać, czy oni na zaś płacą i to kasa na styczeń czy co :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949854 przez Monika_1985
Hej,

Zaraz postaram się Was nadrobić. Jakoś mi samopoczucie spadło, strasznie noga mnie lewa boli, pewnie młody uciska na jakiś nerw, jeszcze dziś w nocy chwycił mnie skurcz w lewą łydkę więc ciężko mi na niej stawać. Staram się jak najwięcej chodzić by ją rozruszać ale nie jest to przyjemne. Nawet leżenie jest to kitu bo zaraz cierpnę i muszę zmienić pozycję. Także uwaga, dziś strasznie marudzę.

Soshy bo tylko Twój post przeczytałam z racji tego, że jest ostatni.. zadzwoń do zusu na infolinię to Ci Pani powie kiedy planują następny przelew do Ciebie. Ja już drugi raz tak zrobiłam i dzięki temu wiem kiedy się kasy spodziewać. Teoretycznie mają 30 dni na przelew od dnia dostarczenia do nich zwolnienia przez pracodawcę ale u mnie te 30 dni to na pewno nie są kalendarzowe tylko chyba robocze :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949858 przez soshy
Monika to wiem tylko widzisz miedzy 26.11, a 12.12 nie mineło 30 dni :D nawet roboczych xD

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949861 przez Monika_1985
A jak miałaś L4 wypisane? Może miałaś jakieś krótkie zwolnienie lekarskie od lekarza? Ja mam 1 na miesiąc i kasę dostaję 1 raz w miesiącu między 10 a 20tym.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu #949865 przez martadiana
Stokrotka tylko w wigilie nie rodz bo twoje male beda mialy przesrane z prezentami hehe :D zawsze lepiej dostac dwa niz jeden :D:D

Anna bo jak sie mowi najelepiej na szybkiego spontana isc niz planowac i nic z tego nie wyjdzie :) w sumie ty to masz malusi brzuszek to naprawde twoj maluch nie ma pewnie za bardzo miejsca

Kelis okazalo sie ze mamuska wyleczona z zapalenia pluc i dzieki bogu :) a co do naciecia i pekania podczas porodu to tez jestem zdania ze wole zeby mi nacieli jak zebym sama pekla :S


Ja posprzatalam dzisiaj w mieszkaniu i odrazu lepiej bo moj wczoraj sobie z kumplami po piwkowal i taki bajzer mialam ze ojezu ogulem troche ogarnal ale jakos tak mam ze jak duzo facetow w domu to taki syf pozniej :/ a teraz leze i odpoczywam bo troche mnie plecy bola.. :/

Jutro chyba lozeczko bedziemy juz stawiac :):)

Mama mi dzis powiedziala ze taki brzuch jak ja mam teraz to ona miala w 6 miesiacu i niby genetyczne wszystko a tu taka wiadomosc :D


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #949866 przez Monika_1985
Martadiana gratuluję szczeniorków :) A jak niunia? Już wszystko dobrze? Zobacz, tyle się martwiłaś, że córa za mała a teraz wyskoczyła jak szalona :).

Kelis super, że udało się w końcu ustalić termin cc. Pan Ordynator to zwykły gbur, musiał coś powiedzieć by pokazać kto tu niby rządzi.

Maju trochę szybko ten GBS, ja mam dopiero mieć pobierany wymaz 30.12 czyli w 36 tygodniu. Trzymam kciuki by udało się z autem.
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Aniu ja miałam takie kłucie między piersiami w miejscu gdzie kończy się brzuszek. Wtedy wyczytałam, że macica pcha na mostek i to dlatego. Nic co mogłoby zagrażać Tobie czy maluszkowi. Mi chyba trochę opadł brzuszek i już nie mam tego kłucia tak wysoko.

Kasiah doszedł w końcu dobry stelaż?

Stokrotko czy ja dobrze widzę, że Ty zaraz do szpitala się wybierasz? Nie mogę uwierzyć, że to już nadszedł ten czas kiedy zaczniemy się rozpakowywać.

O rany.. resztę zapomniałam :( Postaram się być na bieżąco.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 4 miesiąc temu - 9 lata 4 miesiąc temu #949870 przez kasiah06
odebrałam gbs- dodatni :( no ale jak faktycznie będę miała cięcie to w sumie nie robi, a gdyby mały się jednak obrócił to dobrze że wiem i będzie antybiotyk...
dziewuszki !!! wreszcie dostałam ten stelaż teraz wózek jest taki jak miał być :) czuję ulgę :)
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


anna jak twojemu mężowi odpowiada praca i czerpie z niej satysfakcję to najważniejsze :) a ruchy teraz już z tygodnia na tydzień będą inne, bo dzidzia ma malutko miejsca i będzie się bardziej przeciągała niż kopała- przynajmniej ja tak mam :)

kelis ja mam z klupsia ale takie standardowe z ażurowymi bokami właśnie i też było z tych tańszych ok 350 zł ale ja z wykonania jestem zadowolona :) w przyszłym tygodniu wrzucę zdjęcie pokoiku to zobaczysz sobie jakie :) no i czekam na twoją choinkę :) a z tym oryginałem grupy krwi to naprawdę ważne moja gin też mnie na to uczulała że z dwoma pieczątkami ma być :)

soshy ja z ZUS nie poradzę bo u mnie zakład pracy się tym zajmuje :)

martadiana
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl