BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 5 miesiąc temu #948042 przez kasiah06
Dziękuję dziewuszki, jak zwykle mnie uspokoiłyście :) zawsze można na was polegać :kiss: aż się zdziwiłam ze tyle osób bierze ten augumentin w ciąży, ale poczytałam też w necie i na tym etapie ciąży to już same opinie OK i to mnie cieszy :) ja czuję się dziś fatalnie i cały dzień w wyrku, tylko obiadek zrobiłam :unsure:

monika zapisałam sobie lin do tych twoich staniczków bo super są i jak już urodzę to sobie taki porządny zamówię :) a z porodem to tak jak kelis napisała że my to już blisko do tp mamy, u mnie jak nic się nie zmieni i będzie cc to 24 dni zostały :blink: stąd to zainteresowanie tematem ;) cieszę się że u ciebie i maluszka wszystko dobrze po wizycie :) a hemoglobiną się nie martw na pewno się poprawi po zwiększonym żelazie :)
mamuśka oby córeczce minął już kaszel...
kelis śliczny ten staniczek i za fajną cenę, aż żałuję że mojego rozmiaru nie ma :( cieszę się że na wizycie wszystko dobrze :) ale jestem w szoku tym podważeniem skierownaia :blink: co za typ z tego ordynatora :angry: a ta okulistka to taka sprawdzona babka? ufasz jej? kurcze nie zazdroszczę bo znowu nic się nie wyjaśniło i ta wykańczająca niepewność :( może podgadaj ze swoim ginem co dalej robić...trzymam kciuki żeby jak najszybciej dowiedziała się na czym stoisz...
kocyk piękny :)
martadiana jak tam psinka?
maju cieszę się bardzo że serduszko zarasta no i ogólnie że wszystko dobrze z malutką :) oszczędzaj się już teraz i uważaj z dźwiganiem...ja też mam już drugą nieprzespaną noc za sobą przez to chróbsko :(
ela super, że na wizycie OK :)
soshy mąż prawdziwy anioł :) a to pukanie, które opisujesz to chyba faktycznie czkawka :) mój też tak ma, z reguły gdzieś nad pępkiem czuję ;) co do ruchów to mój też ułożony miednicowo i czuję go głównie na dole i po bokach brzucha, a nad pepkiem to tylko twarda kula (chyba to główka ;) )
montersor ale się ta twoja teściówka uaktywniła ostanio :angry: a to ułożenie miednicowe chyba pociąga za sobą takie psychozy :P mi się też wydaje że mój się przewrócił bo zawsze czułam czkawkę tuż nad spojeniem a teraz czuję w okolicach pępka...więc może...
anna ja też pierwsze słyszę o szkodliwości cytrusów w ciąży...zresztą sama wciągam je jak szalona ;) a szefa masz naprawdę fajnego :) ja krem do buziola mam a octeniseptu też mam 50ml, najwyżej dokupię jak zbraknie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948043 przez kasiah06
popycham ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948053 przez martadiana
Kelis z tego co wiem to jesli ma sie wade wzroku to cc jest wsakazana moja kolezanka tutaj tak miala.. Dobrze ze wizyta przebiegla pomyslnie i rzeczywiscie maly nie jest jakims gigantem pewnie do 3kg urosnie i bedzie git :)

Maja no na drugi raz chyba sprawdze czy jestes na fb to przynajmniej czas zleci hehe :D ja tez mam czesto takiego lenia ale jak zaczne cos robic to robie dalej zeby miec z glowy bo czasami to masakra a wkurza mnie balagan ostatnio jak cholera

Anna co do kremu do twarzy dla dzidzi mysle ze sie przyda moje kolezanki przynajmniej tak mowily bo np. teraz w zime buzka sie bedzie wysuszac .. ja kupilam na kazda pore roku nie zaszkodzi miec ten krem pod reka :)

Kasiah psinka ok za tydzien rodzi a dalej rozbrykana jak nie wiadomo co zastanwiam sie co bedzie miala czy dziewczynki czy chlopczyki hehe :D wczoraj jaak do mamy pojechalam to tak sie cieszyla ze przyjechalam ze masakra siedziala u mnie przez godzine i lizala i sie przytulala a jak wychodzilam to chciala ze mna isc biedaczka moja kochana teskni za nami :(


No skonczylam prasownie wkoncu jejku ile to czasu pochlania teraz czekam az mama mi komode przywiezie poukladam tam rzeczy i bede mogla prac dalej bo teraz ubranka w szafie leza a do szafy chcem te wieksze powkladac. No i wypiore jeszcze torbe malej do szpitala i bede mogla ja spakowac co trzeba. Nie wiem w sumie ile tego brac bo u nas tylko dobe od urodzenia dziecka sie lezy a czasami nawet krocej trzymaja :/

A pizdzi u nas wichura taka ze szkoda slow :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948056 przez Asik92
Hej dziewuszki :) dzieki za doradzenie co do torby do szpitala :) teraz tylko czekam na przesylke :) ale chyba i tak cos czje ze czegos zapomniałam :)

ja juz dzisiaj poprałam reszte ciuszków bo sie znowu uzbierało bo ciagle ktos donosi :) zaraz musze leciec je powiesic :P

Dziewczyny uwazacie ze staniki do karmienia sa potrzebne odrazu po porodzie? bo ja gdzies wyczytałam ze lepiej po kupic bo jeszcze sie piersi moga zmienic...

Oj zazdroszcze wam tych remontów ja niestety musze poczekac do wiosny i uzbierac troche wiecej kasy :)

Mamamuminka duzo zdrowka dla synusia :)

Monika te majteczki sie rozciagaja?

Anna no ja laktator wole kupic wczesniej bo juz teraz mam duzo mleka i ciagle mi cieknie wiec po porodzie cos czuje ze bede mogla sie z innymi mamami podzielic jakby co :P

Ciesze sie ze wszystkim wizyty sie udały i ze maluszki zdrowo rosna:) powodzenia dla tych dziewczyn co przed wizytami:)

No i juz mi sie przypomnialo o co chcialam pytac o to badanie GBS, naczym to badanie polega ?

dziewczyny ja juz dzisiaj mam 35 tydzien coraz bardziej sie stesuje przyjsciem na swiat maluszka..... a jeszcze od kilku dni wieczorem mam bolesne skurcze taki co ok 10-15 minut ale tylko wieczorem wy tez juz macie jakies oznaki do porodu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948064 przez Monika_1985
Kelis akurat tesco mam dość daleko ale jutro jadę do ikei bo chciałam kupić takie zawieszane na przewijak pojemniki to rozejrzę się za tymi wykrawaczami do ciastek. :) Koniecznie namów męża by poćwiczył zapinanie dziecka w fotelik, my mieliśmy żywego "ochotnika" i powiem szczerze że łatwo nie było :laugh: Bardzo ładny ten staniczek sobie wypatrzyłaś. Kurcze sama wzięłabym chętnie dla siebie ale nie ma mojego rozmiaru z tych promocyjnych staniorków z defektem. Zazdroszczę sokowirówki, super rzecz! :) Kelis ale Ty nie mieszkasz w schronisku dla kotów nie? :laugh: Żartuję oczywiście, najważniejsze byś miała pewność, że wszystko jest okej. Super, że z małym też jest wszystko okej a małe jest piękne :silly: . Rany julek a Pan Waćpan Ordynator co Ci dał za ulotki do poczytania? :blink: Kocyk piękny, a przypomnij mi ile za niego zapłaciłaś?

Kelis, Kasiah szczerze to nawet tak przykro mi się trochę wczoraj zrobiło bo wolałabym by synuś urodził się jednak nieco wcześniej ale już się z tym przespałam i przepowiedziałam sobie, że jak będzie gotowy to pojawi się na świecie i nie ma co marudzić.

Soshy jestem za tym by Twój małżonek przeprowadził jakieś warsztaty dla naszych mężów, w każdym bądź razie ja swojego w ciemno zapisuję :laugh: Mam wrażenie, że takie ruchy o jakich piszesz to właśnie czkawka. Też mam takie cuś od czasu do czasu. :) A tam niziutko przy położeniu główkowym to właśnie bardzo często czuję, że się rusza i łapkami boksuje także nie powiedziane, że na tyłeczku u Ciebie siedzi ;)

Montresor a kiedy masz następną wizytę by się dowiedzieć czy Alex siedzi czy jednak skoczył w dół? ;) A co do zusu to oni przelewają jakby zgodnie ze zwolnieniami. Jak ma się zwolnienie na 2 tygodnie to dostaniesz pieniążki za 2 tygodnie. Także im częściej wypisywane zwolnienia tym częściej będziesz dostawać pieniążki, no tylko, że mniejsze proporcjonalnie kwoty. Niestety lubią się chociaż kilka dni przy okazji spóźnić :angry: Ja GBS też będę mieć dopiero robiony w 36 tygodniu ciąży, Nie pamiętam już ile ten wynik jest ważny, bo pamiętam tylko ze szkoły rodzenia, że tylko kilka tygodni, wiecie może ile?

Stokrotko uszy do góry :*** No właśnie, gdzie ta ulka i ninoczka :(

Maju dołączam się do Twojego pytania bo sama jestem ciekawa o ten zaległy urlop. Myślę, że z wynikami morfologi to do środy oni spokojnie się wyrobią. U nas zwykle są już tego samego dnia popołudniu lub najpóźniej następnego dnia rano. Będę trzymać kciuki za hemoglobinę :)

Aniu ja też bym jadła mimo zgagi ale oprócz takiego kwasu mam gulę w gardle i czasem cofa mi się treść pokarmowa do przełyku. Jak mam coś takiego to naprawdę jeść się nie chce. Na szczęście kupiłam sobie wczoraj renni, który uratował mnie przed zwróceniem kolacji. Jak gardło? Zaryzykowałaś z tymi lodami? Ja chyba bym się nie odważyła ale wiem, że niektórzy tak robią i działa :).
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Martadiana ty to śmigasz aż miło, tańce, 8 piętra, przytulanki. Tylko pozazdrościć B)

Kasiu wczoraj miałam akurat swoją kartę ciąży z racji tego, że byłam na wizycie i antybiotyk jaki brałam na bakterie w siuśkach to był właśnie Augmentin a brałam go w 16 tygodniu ciąży. Wszystko do tej pory jest okej więc nie masz co zamartwiać :)

Asik tak rozciągliwe są :) Sprawdzić Ci do ilu to s/m się rozciąga?
Podziękowania: kasiah06

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948067 przez Asik92
No Monika jak mozesz to sprawdz bede wdzieczna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948086 przez Monika_1985
Asik ja mam teraz w dupce 90 cm i są mi dobre ale spokojnie do 98-100 się rozciągają te w rozmiarze s/m - firmy canpol, bo nie wiem jak inne. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948099 przez Stokrotka34
Dziewczyny ale Wy duzo piszecie:-) moja skurczona pamiec tego nie ogarnia:-\ musze zabrac sie powoli za pakowanie torby do szpitala, ale jakos nie moge:-\

Kelis tak sobie mysle, a moze inny szpital:-) no wlasnie a co Pan Ordynator dal Ci do czytania? Dobrze ze ginekolog zna sie na oczach;-)

Ale narobilyscie mi smaka na pierniczki:-) moze dam rade zrobic:-)

Monika jeszcze troiche i go wycalujesz:-) !

Martadiana to dzielna mamuska z Twojej suni:-)
Wlasnie doszlam do wniosku ze ja ogarne maluchy to bym chciala takiego papilonka:-)

Kasiah a Ty jak sie czujesz w tym 9 miesiacu?

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948108 przez mama89muminka
Mamusie jak zwykle naprodukowaly postow ;)

Ja musze wam powiedziec ze mialam zakrecony dzien. Zaczelo sie od tego ze mialam ciagle wrazenie wilgoci w spodniach, co chwile chodzilan do lazienki sprawdzac czy mi aby wody nie odchodza, a ze pewna.nie bylam to zadzwonilam do szpitala i pytam sie czy to sie da jakos rozpoznac i kazali mi przyjechac na oddzial. Na miejscu nasluchalam sie serduszka malej (bo i na wczoorajszym usg pan potwierdzil ze Pola bedzie Pola a nie Wojtkiem) no i zbadala mnie doktorka. Szyjka skrocona do 2,5 (miesiac temu bylo 3cm), miekka, ale test czy to sa wody plodowe czy nie wyszedl negatywny, wiec falszywy alarm. Ale powiedziala ze ten test 100% pewnosci nie daje i zeby sie pilnowac.

Pozniej nie mialam sie gdzie podziac to zabralam syna do hop lopu, tam sie wyszalal przez ponad 2 hodziny, zakupy i do domu.
Moj maz cieszy sie jak male dziecko, kupilam mu przedswiateczny prezent, zazyczyl sobie x boxa to niech ma, jestem teraz super zona bo WRESZCIE pozwalam mu na gry a nie tylko obowiazki :D

Mielismy jeszcze na dol zejsc na sledziki, sa organizowane dla wszystkich mieszkancow, ale mojego teraz.nie oderweod nowego lupu...

Co wczoraj na usg... mala wazy 1900 i... znowu inna opinia, tym razem, ze sa dwie nerki tylko prawa jest bardzo blisko pecerza. Tak wiec Pola bedzie pod stala kontrola lekarza specjalisty od urodzenia :dry:

To tyle, ide usypiac mojego szkraba, bo cos mu to nie idzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #948113 przez Asik92
Dzieki Monia :) to ja niestety zamówię te L bo mam juz 103 cm w dupce to zeby mi nie uciskały wole wieksze :P

Mamamuminka ale fajna akcja z tymi wodami :) może ci sie delikatnie sączą, a zamkniętą masz szyjke ? ale prezenciocha sprezentowałaś mężowi pewnie zadowolony jak nie wiem co i ciągle gra :) ale duza twoja córeczka juz :) z nerką małej sie nie martw za dużo po porodzie moze sie okazać ze jest wszystko wporządku :) trzymaj sie cieplutko :)

dziewczyny ile czekałyście za przesyłką z gemini??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948126 przez martadiana
Asik ja tam chyba zadnych skurczy takich nie mam ale za to dziwne klocia w pipce czasami :/

Monika ja smigam ale pewnie do czasu teraz juz jak wstaje sie napic to sie zmacham jakbym przebiegla kilometr a czasami nic

Stokrotka polecam bo to kochane pieski :) powiem ci szczerze ze ja tez sie zbieram do pakowania torby ale cos mi nie idzie
hehe

Mamamuminka wow to szybko cos ci sie zaczyna oby nie zawczescie ja to sama sie boje bo jakis mi ostatnio taki bialy sluz
leci i sie zastnawiam czy to normalne .. to mezulek bez kitu zadowolny jak grac lubi to juz wogule :D To te lekarze tez
raz mowia ze nerki nie ma raz ze jest i wez tu sie nie martw :S moze jeszcze byc tak ze ma dwie na 100% i jeszcze
zdrowa jak ryba bedzie zobaczysz a waga ladna :)

A ja napisalam do dziewczyn na islandzkim forum jak to jest tu z tymi usg i wgl to napisaly ze na wlasnie zyczenie moge
sie umowic przez polozna na usg a tak to nie .. wkurza mnie ten kraj jak jak nic

Ale mnie suszy dzisiaj jakbym kaca miala :O

I nie uwerzycie ale chyba bede sie przeprowadzac na dniach ... super poprostu tego mi brakowalo do szczescia...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948151 przez kasiah06
martadiana szkoda że my tydzień przed porodem nie będziemy miały tyle energii co twoja gwiazda :P a kocha swoją panią dlatego tak się stęskniła za pańcią ale czas rozłąki szybko minie a ile będzie radości jak znów będziecie razem :cheer: prasowanie to zjadacz czasu ale układanie takich małych perełek w komodzie to już będzie czysta przyjemność :) 8 piętro- zazdroszczę kondycji ja przy moim 4 dyszę jak parowóz ;)
asik gbs polega na pobraniu wymazu z pochwy i odbytu i jest na paciorkowca :) ja takich skurczy nie mam, ale za to twardnienia brzuszka straszne już od jakiegoś 30- 32 tyg :) ale te skurcze to chyba normalne przepowiadacze więc myślę że nie masz się co stresować :) a na gemini czekałam chyba 3 dni zanim skompletowali zamówienie a przesyłka to już 1 dzień (ja wybrałam UPS) :)
monikadzięki :kiss: i prawidłowe masz podejście do tematu jeszcze się nacieszysz malutkim :)
stokrotka powiem ci że już nie mogę się doczekać rozwiązania :) brzunio rośnie z dnia na dzień, maluszek też ma malutko miejsca i jak się rozciąga to auć ;) ale ogólnie nadal nie chce mi się wierzyć że to już 9 miesiąc ;)
mamomuminka dobrze, że pojechałaś na ip.lepiej dmuchać na zimne a tak przynajmniej wiesz że wszystko OK :) pod opieką doktora z maleńka na pewno wszystko będzie dobrze :) a synuś pewno z nadmiaru dzisiejszych wrażeń nie może zasnąć :)

monika,maja odnośnie urlopu to wiem że po macierzyńskim lub rodzicielskim (co która wybierze) można wypisać wniosek o zaległy urlop max 56 dni-tak mówiła mi moja kadrowa :)
no właśnie ulka i ninoczka też o nich myślę...
Podziękowania: ulka1983

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948154 przez kasiah06
kelis bo nie mogę przestać o tobie myśleć...a może faktycznie spróbuj zmienić szpital tak jak mówi stokrotka...myślałaś o tym ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948165 przez martadiana
Patrzcie jaki mi brzuch wysadzilo ja nie wiem co to bedzie jeszcze 6 tyg :(


Załącznik nie został znaleziony





Załącznik nie został znaleziony

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #948168 przez Asik92
Kasiah i to pobiera mi gin tak i potem ja musze to zanieść do laboratorium? A z apteka miałaś jakiś problem albo cos czy ogolnie wszystko bylo ok i paczka sie zgadzała?

Martadiana ale duży brzusio ;) widzę blizne po kolczyku ja mam tez taka ;) a najgorsze co wczoraj zobaczyłam to po prawej stronie tam gdzie mały caly czas jest wyszły mi rostepy i jestem zdesperowana bo do tej pory nic nie miałam.
No właśnie ja tez ciągle mysle co u Ulki i Noniczki, i mam przeczucie ze Noniczka juz ma maluszki przy sobie ;) dobrej nocki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl