BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2015 :)

9 lata 5 miesiąc temu #948173 przez kelis3
Hej Kochane;)
Mnie dziś z tego wszystkiego bezsenność dopadła;/ Dzięki za słowa otuchy, fajnie was mieć i móc się wygadać, zawsze ktoś coś poradzi, nie wiem co bym bez Was zrobiła:*. Kurczę no taka jestem podminowana, nie wiem kompletnie co mam robić, wstałam o 2 i szukam jakiś alternatywnych szpitali. Chciałam jeszcze raz podejść do tej okulistki i z nią tak szczerze pogadać,a tu się okazało,że akurat poszła na urlop i będzie dopiero w styczniu;/ Najbardziej mnie dołuje to,że sama nie wiem co mam zrobić, bo to zalecenie dostałam nie dlatego,że chciałam czy prosiłam, tylko dlatego że ona tak uznała, że jest konieczne. A teraz mi ten gin mówi, ze to nie wskazanie;/ Tak jakbym coś chciała sobie załatwić czy coś, jakbym była lekarzem, to bym się ich nie pytała, a oni tylko mętlik w głowie robią. Jakbym wiedziała,że to dla mnie bezpieczne rodzić naturalnie, to nawet 5 min bym się nie zastanawiała, ale nie chcę sobie krzywdy zrobić z drugiej strony. Mąż mnie dla odstresowania wczoraj zabrał na JArmark Bożonarodzeniowy, na pizzę, lody, a ja i tak po powrocie się poryczałam z bezsilności. Zamówiłam też paczkę ze Smyka, wczoraj w Empiku odebrałam, wsyztsko takie cudne że aż się rozpłynęłam, a miałam już nic nie kupować;) Zamówiłam taka przywieszkę- dzwoneczek do wózka albo łóżeczka w formie króliczka, no jest taki boski,ze napatrzeć się nie mogę,a w pudełku tak dzwoniło,że aż mąż nie mógł się doczekać rozpakowania;)

Mamuśka no dokładnie, jak coś się stanie, to oni wtedy szybciutko umyją ręce i po sprawie, a pacjent zostaje sam z problemem... No mam nadzieję,że na czworaka nie przyjdzie żadnej z nas wychodzić :laugh:

Kasiah mam nadzieję,że antybiotyk zacznie szybko działać i lepiej się poczujesz! No powiem Ci,że bardzo sę zdziwiłam tym podważeniem zalecenia, tym bardziej że mimo że był niby miły i sympatyczny, niczego mi nie sugerował, to jednak trochę sie poczułam jakbym cos chciała "załatwić" czy coś:/ No własnie ta okulistka ma bardzo dobre opinie, to doświadczona lekarka, kompetentna, nie widze powodów żeby jej nie ufać. A co do Pana Ordynatora to ma bardziej stanowiso "bo ja tak sądzę i już", zreszta nawet mój gin mi wczoraj powiedział,ze on ma po prostu hopla na punkcie wskazań okulistycznych do cc i to jego standardowa reakcja. No własnie już patrzę na inne szpitale, może jutro podjedziemy z mężem i zobaczymy co nam tam powiedzą, bo mnie chyba ta niepewność zje;(

Martadiana też myślę własnie,ze 3 kg wystarczy, a jakbym jednak naturalnie rodziła, to nawet niech nie myśli rosnąć u mamy większy;P. Ja mam mały brzuszek, sama w tej ciąży jakos dużo nie przytyłam, to jak ten klocuszek ma urosnąć w takich warunkach;) Ja z kremem do buźki uważam tak jak Ty, tak czy inaczej trzeba go kupić, bo to i wyprawy do lekarza się szykują , na szczepienia, po dwóch, max trzech tyg położna kazała zacząć chodzić na regularne spacery, więc na pewno się nie zmarnuje. To psinka najlepiej z nas wszytskich znosi ciążę :laugh: Co tu się dziwić,że się tak cieszyła- stęskniła się za Pańcią;D Tak sobie własnie przypomniałam. Ostatnio siedziałam w aucie przed sklepem, czekałam na męża i wchodził do tego sklepu jakis starszy Pan, miał pieska, takiego kundelka i przywiązał go przed tym sklepem, bo sam wchodził. Po chwili Pan wyszedł, a minęło moze z 5 min i ten piesek tak się cieszył, jakby go normalnie największe szczęście w świecie spotkało i nie widział tego swojego Pana z rok conajmniej, no myślałam że zaraz wyjdzie z siebie jak tego Pana w drzwiach zobaczył. I tak sobie pomyslałam,ze piesek tak się potrafi przywiązać, urocze to było :cheer: Nawet mi nie mów o prasowaniu, bo moje dzisiejsze pranie wisi i czeka, nie znoszę prasować;/ Taki śluz jak piszesz, to ja też mam, to podobno normalne w ciąży, więc ja się tym nie przejmuję, inwestuję w wkładki;) No nie mów?! Przeprowadzka? A czemu? Jaki brzusio ładny urósł :P Teraz to brzuszki rosną z dnia na dzień;)

Asik no stanik dobrze mieć chociaż jeden,albo dwa na początek,bo to jednak szkoda biustu, będzie ciężki po porodzie i pewnie niekomfortowo byłoby bez. ale na początek to wlasnie nie warto inwestować, bo to i rozmiar się pewnie zmieni, no i te wycieki niekontrolowane...więc na początek kup sobie jakis tańszy, a po porodzie, jak zobaczysz że już biust unormowany to wtedy jakiś wypaśny można kupić;) Też mam te siateczkowe majteczki co Monika, rozciągają się, ja mam M-kę, na taką średnią pupkę w sam raz, bo niestety ja taka chudzinka jak Monia aż nie jestem, no cóż;) GBS to wymaz z pochwy i odbytu na paciorkowca. U mnie np. będzie pobierać położna,ale widziałam ze dziewczyny pisały że same pobierają, więc dowiedz się u siebie w laboratorium najlepiej jak to wygląda. Ojej, a bardzo bolesne masz te skurcze? Mówiłaś lekarzowi,że boli? Ja mam mega twardnienia brzuszka, ale bezbolesne. Żadnych innych oznak porodowych na szczęście nie odnotowałam;) A na Gemini czekałam koło 4 dni. Wszystko się zgadzło było porządnie zapakowane, a zamawiam u nich już od jakiegoś czasu i zawsze wsyztsko jest bez zarzutu.

Monika a w Ikei akurat teraz w weekend jest promocja chyba - 15% na wszytskie akcesoria do pieczenia, wiec się załapiesz;) Też muszę napaść na Ikeę,ale w tygodniu, weekendy we Wrocławskiej Ikei są koszmarne;/ O nauce wpinania fotelika już mu wczoraj wspomniałam,ale chyba nie zaskoczył o co mi chodzi bo tylko popatrzył na mnie błędnym wzrokiem znad komputera,więc muszę mu jeszce kilka razy powtórzyć,zeby dotarło;P No własnie Monia nie mieszkam w żadnym skupisku zwierząt, jedyne zwierzątko które się zawsze blisko panoszy, to mąż, może to on się wydaje panu doktorowi taki podejrzany- kto wie... :laugh: Pan Ordynator dał mi jakieś stanowiska i prace poglądowe na temat konsensusu okulistyczno-położniczego w sprawie rozwiązań porodu drogą cc z powodu zmian w narządzie wzroku. Zaraz zabieram się do czytania tej jakże pasjonującej lektury. Za kocyk zapłaciłam 60zł, podusia 22zł +wysyłka 14. Czekałam równo dwa tyg, tak jak było umówione. Zobaczysz Kochana jak ci szybko zleci, nawet się nie obejrzysz, a już bedziesz tulić synusia;)

Stokrotko ja też własnie pomyślałam o innym szpitalu, tak przeglądam i w sumie Chałubińskiego mi wpadło w oko. A Ty przypadkiem nie zamierzasz tam rodzić? Coś mi się tak kojarzy...Jak masz jakieś opinie, to podziel się jeśli możesz;) Spakuj się Kochana, to działa relaksująco przynajmniej na mnie;) A Ty dalej na takiej restrykcyjnej diecie? a mam pytanie jeszcze, jakiej masz rasy psinkę? Maltańczyka? Mąż mi ostatnio o piesku zaczał mówić, ale to pewnie dlatego,ze wie że teraz się nie zdecyduję, najwyżej jak Olek bedzie miał koło 1,5 roku, ale nie zmienia to faktu że już się nakręciłam;) A jak jeszce dwa lata temu marudziłam ,ze chcę psa albo kota to kręcił nosem ,ze w mieszkaniu to nieeee

Mamomuminka czyli na 100% będziesz miała "parkę" w domu, jakkolwiek to brzmi;) Ale super! Mój synuś się jeszcze nie urodził,a ja już ciągle myślę,ze jakby druga była córeczka to byłoby cudownie. To odpoczywaj Kochana, skoro szyjka się skraca, żebyś nam się nie rozpakowała za wcześnie. No i Świąteczne smakołyki nie mogą Cię ominąć! Ale z Ciebie dobra żonka, ja mojemu takich rzeczy nie mogę dawać, bo już by chyba nawet słowem sie nie odezwał,. No moze krótkie komunikaty znad gry: typu: jeść, spać, siku :laugh: To teraz maż też się musi szarpnąć na jakiś wypasiony prezent;) Fajnie,że Księżniczka ładnie rośnie;) A z tą nerką, skoro tak cały czas nie potrafią się jednoznacznie określić, to może wszytsko będzie dobrze i córa urodzi się zdrowa jak rydz;) Jak to na śledziki, bo chyba nie rozumiem?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948174 przez kelis3
Popycham posta;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948175 przez Asik92
Kelis no kurcze mam właśnie problem z tym stanikiem bo mam duże cycki i te zwykle i tanie to za małe na mnie a boję sie kupic przez internet takiego zwykłego bo moze sie okazać ze go nie założe, a jak juz bym taki droższy i lepszy kupiła to boję sie ze po porodzie go nawet raz nie założe, kurde ale mam teraz myślącą . ;) no właśnie o skurczach mowilam ginie to mi powiedziała ze od 30 tc to normalne, a boli to jak cholera i jeszcze do tego mały w czasie takiego skurczu sie wypina dupka dość mocno ;) ja na twoim miejscu bym nie ryzykowała bo oczy chyba są najważniejsze, maja ciocia jest okulistka i mi zawsze mowila ze przy porodzie to jest chwila moment jak ma sie jakies problemy ze wzrokiem i może sie cos stać, ja na szczęście nie mam nic ze wzrokiem ale bym sie za choinke nie zgodziła na normalny poród, i bym na twoim miejscu szukała innego szpitala albo wrocila do tego gdzie byłaś i powiedziała temu ordynatorowi ze twoja decyzja ostateczna jest ze chcesz cesarke bo zdanie tej pani doktor jest dla ciebie ważne i tyle ;) powodzenia napewno będzie dobrze ;)

A ja juz od 5 nie śpię kurde kręgosłup to mi zaraz w dupe wejdzie ;) głodna jakas sie zrobilam kurde ale bede dzisiaj marudna cos czuje ;) miłego dnia dziewuszki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948189 przez kelis3
Asik ja bym poszukała na Allegro taki tańszy na Twoim miejscu,żeby się zmieścić do 35-40 zł z przesyłką maksymalnie na początek. Albo popytaj w sklepach typu Smyk, z tego co wiem mają takie zwykłe bawełniane staniczki, przynajmniej tak nam w SR mówiono;) Teraz to wydaje mi się,że nie ma sensu droższego kupować, bo szkoda kasy jednak. To współczuję Ci strasznie tych bolesnych skurczy, zawsze jak czytałam o przepowiadających, to wszędzie było napisane,że nie bolą jednak, ale skoro gin mówi,że to normalne, to chyba nie ma co się martwić, tylko przykre że Cie boli,. A cos rozkurczowego bierzesz? No-spę, magnez? No właśnie rodzice też mi tak mówią,żeby nie ryzykować,skoro okulista mówi,ze trzeba, mam nadzieję,że szybko się to wszytsko wyjaśnie- dzięki za wsparcie;)! Oj, ja po moim dzisiejszym spaniu, też dołączę do Ciebie w tym marudzeniu;P, jeszcze pogoda u mnie dziś paskudna niestety...

Dziś w nocy przynajmniej dzięki tej bezsenności nadrobiłam trochę zaległości prezentowych, został mi tylko tata i babcia, więc chociaż to do przodu;) Macie jakies pomysły dla taty na prezent może,bo ja zawsze z nim mam problem, coś niedrogiego, tak do 50 zł.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948192 przez Asik92
Kelis no właśnie z tymi stanikami do 40 zl jest masakra bo małe rozmiary są ale jeszcze popatrze bo chyba faktycznie lepiej miec ten stanik w szpitalu ;) a na te skurcze biorę tylko magnez chociaz nie wiem czy nie za mało bo rano jedną tabletke i wieczorem jedną i jak mnie zaczyna brać skurcz to dodatkowo jeszcze jedną czyli w ciągu całego dnia wychodzi ze wezme max 5-6 tabletek to chyba mało mi sie wydaje, a tacie jakiś perfum moze ;) cos czuje ze dzisiaj duzo ciężarnych będzie miało marudzący dzien bo jak za oknem taka pogoda to az sie nic nie chce ;)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948205 przez ela85
Hej dziewczynki jestem i ja.
Nie było mnie wczoraj a tu tyle napisałyście.
Wczoraj z mamą pilnowałyśmy dzieciaczków od brata i siostry i powiem wam, ze trôjkê upilnować to już trudno, bo dwoje takich 4 latków z pełnymi głowami pomysłw to już dużo a jeszcze do tego pôł roczny brzdąc- wieczorem padłyśmy z mamą jak muchy :) .
Nie odpiszè każdej, bo nie pamiètam co która napisała, al przeczytałam wszystko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948210 przez ela85
Hej dziewczynki jestem i ja.
Nie było mnie wczoraj a tu tyle napisałyście.
Wczoraj z mamą pilnowałyśmy dzieciaczków od brata i siostry i powiem wam, ze trôjkê upilnować to już trudno, bo dwoje takich 4 latków z pełnymi głowami pomysłw to już dużo a jeszcze do tego pôł roczny brzdąc- wieczorem padłyśmy z mamą jak muchy :) .
Nie odpiszè każdej, bo nie pamiètam co która napisała, al przeczytałam wszystko.
Monika nie gin nie nastawia mnie na ewentualny porôd w grudniu, tylko stwierdził ze muszè mieć wizytè przed świètami, bo to już bèdzie 35 tc, a jakby chciał czekać do po nowym roku to by był już 38 tc wièc dlatego stwierdził ze mogłabym nie doczekać nast wizyty ;) . A z szyjka bez zmian tak jamk była w szpitalu.
Dziewczynki ja też mam wadè wzroku, ale môj gin nie pytał nic o to. Natomiast w szpitalu siè pytali jaką mam wadè i jak powiiedziałam ze jedno szkło -2.5 a drugie 0 to powiedzieli, ze maała wada, więc to akurat u mnie nie jest wskazaniem do cc.
Gratulujè też udanych wizyt i trzymam kciuki za nastèpne.
Co do badania na GBS to mi dał gin na karteczce do lab, tylko jakie badanie.Dzwoniłam dziś do labo zapytać ile siè czeka na wynik i powiedziała pani, ze jeśli ujemny to na drugi dzień, a jak coś wyjdzie to za 3 dni.
Miłego weekendu diewczynki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948214 przez martadiana
Asik no wlasnie tez sie boje tych rozstepow na brzuch ciagle go smaruje ale jak wyjda to nic nie poradze ale oby nie ...

Kelis ja na twoim miejscu jak dziewczyny pisza bym sprobowala zmienic szpital jesli masz wybor .. a z cc bym nie zrezygnowala
bo jesli mialby mi sie pogorszyc wzrok to sory ale wolalabym urodzic przez cc przeciez dziecku i tak nic nie zagraza
przynajmniej bedziesz bezpieczna ty i dziecko

A ja spac nie moglam poszlam o 4 rano i wstalam teraz o 12 :O masakra jakas jade zaraz do ojca bo kielbase biala robi to moze sie zalapie hehe :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #948223 przez kasiah06
martadiana ale super brzusio :)

asik mi najpierw gin powiedziała żebym pobrała sobie w domu, a potem na wizycie w 36 tyg pobrała w czasie badania na fotelu i na drugi dzień zaniosłam do laboratoruim :) a gemini szczerze polecam,wszystko OK, super zabezpieczone do transportu ogólnie naprawdę warto :)

kelis współczuję tych nerwów :( a wczoraj musiałaś odreagować ale miło ze strony mężula że tak się o ciebie troszczy :) jeżeli z okulistki taka konkretna i sprawdzona babka to ja nie odpuściłabym cc nawet kosztem zmiany szpitala...dawaj znać na bieżąco co i jak...no i pochwal się tą przywieszką króliczkową :) a ja dziękuję, wczoraj był dzień kryzysu, ale dziś czuję się już lepiej :) a dla taty na prezent może szlafrok z biedrony kosztuje ok 50 zł a jakościowo naprawdę dobry- kupiłam teściowi po choinkę :)

ela to miałyście z mamą wesołą gromadkę :)

ja też dziś nie śpię od 4 bo mąż szedł rano do pracy i zrobił mi rano niespodziankę , przyniósł czekoladki na mikołaja i ubrał mikołajkowo naszego kudłacza :laugh: aż się nie mogłam powstrzymać i zdjęcie na fb wstawiłam tak śmiesznie wyglądał :laugh: a najlepsze jest to że w pierwszym momencie zamiast się roześmiać to się popłakałam- tak mnie to wzruszyło...ehhh te hormony :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948233 przez kasiah06
dziewczyny a mam pytanko: z jakiej firmy kupiłyście osłonki na sutki? słyszałyście jakieś opinie czy to bez różnicy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948236 przez maja001
stokrotka dzięi za info o urlopie
anna ja krem na każda pogodę kupuje, u mnie przy oskarku sie przydał i teraz tezzamierzam uzywać, a oscenisept 50ml chyba wystarczy, ja mam go ciage w aptece, na wszelke zranienia, a i pępek dobrze sie po nim goi
kasiah wracaj szybko do zdrowia, tobie równiez dziękuje za info o urlopie.
martadiana chyba mam cie juz na fb.A mnie bałagan tez wkurza ostatnio bardziej niz kiedy kolwiek wcześniej. A czemu się przeprowadzacie???
asik tak jak pisały dziewczyny GBS wyglada podobnie jak badanie cytologiczne, U mnie jak na razie brak ozna porodowych, ale ja dopiero na przełome 32/33tc jestem a ty już dalej, ale często twardnieje mi brzuszek oststnio
monika z ważnoscią wyników GBS nie pomogę, ale gnekolodzy zawsze robia je pod konec ciazy
mamomuminka nie martw się na zapas nereczkami, może po porodzie sie okaże że wszystko jest w porzadku, tak jak u mnie z serduszkiem, bo dzidzie cały czas sie rozwijają i wszystko sie jeszcze może zdarzyć. U mojego synka nereczki miały rózna wielkość, po porodzie, były w nich zastoje, były powiększone UKMY i wszystko samo ładnie się wyregulowało z czasem, jedynie robiłam częstrze kontrole usg małemu
ela u mnie podobnie, ja też mam wade wzroku, ale gi nic nie mówi mi o cc przy tej wadzie, więc czeka mnie naturalny porod

A ja dzis zabraam sie od rana do sprzątania( mój mi troche pomógł, bo sama bym jednak nie dała rady) juz za bardzo się mecze i brzuszek mi twardnieje jak więcej popracuje. Udało mi się nawet zrobic ciasto, niby murzynka tylko, ale dobre i to, teraz odpoczywam, choć zmywanie jeszcze mnie czeka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948238 przez Stokrotka34
Kelis ja jakos tak od poczatku obstawiam Kliniki, wiekszosc moich kolezanek wlasnie tam rodzila:-) tam tez pracuje moj lekarz prowadzacyy, ale on moze byc a nie musi, wiec na to nie patrze, ale wg mnie jest tam dobra opieka, choc powiem Ci ze na wariatki (przepraszam ale inaczej nie potrafie) tez tam trafilam, ale to bylo na septycznym, jak rodzilam mojego aniolka to przez jedna babe prawie w toalecie urodzilam, tak naprawde to tylko mamy doswiadczenie pomoglo:-\
Jednak z porodowki wszystkie moje kolezanki byly zadowolone, a na tym septycznym tez byly przemile pielegniarki, procz tej jednej.
Ja to tylko jakos negatywnie jestem nastawiona do borowskiej, choc o niej tez dobrze dziewczyny pisza, no i jeszcze brochow:-)
Kliniki maja jedna wade sa zwyczajnie stare:-)

Martadiana faktycznie urus Ci brzuchol:-) bardzo ladny:-) mi sie tak skora przy dziurce po kolczyku naciagnela ze masakra, zastanawialam sie czy aby nie peknie:-D

Kasiah super Twoja psina wygladala:-)

Ja nie kupilam oslonek, w razie czego kupie:-)

Aniołek Zosia 09.01.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948240 przez ela85
Martedina no brzusio pokazny, ale jeszcze wysoko.Mi to siê wydaje ostatnio, ze od kilku tygodni mi siè brzuś nie powièkszył, ale mąz môwi że wiêksza piłka już jest przez te 3 tyg jak mnie widzi przez skypa.
Kasiah ja osłonek narazie nie kupiłam, ale czytałam ze avent są dobre.
Monika GBS powinno siè chyba robić między 35 a 37 tc ale mi gin nic nie môwił kiedy mam wykonać, wiêc zrobiè przed wizytą czyli zanim skończę 35 t c.
Maja fajnie, ze mąż ci pomôgł w obowiązkach domowych.
A ja od rana nic nie zrobiłam, jakoś brak mi weny.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948250 przez martadiana
Maja tak juz ja ciebie tez mam na fb .. sie przeprowadzamy bo znajomy chce wynajac mieszkanie nowe w nowym bloku wieksze niz te co tereaz jestesmy bo ty mamy 80fm a tam 115fm no i cena mniejsza ;)

Stokrotka no u mnietez skora przy dziurce od pepka sie jakas dziwna robi tez mam nadzieje zenie peknie :O

Kasiah ja oslonki mam z aventu mysle ze beda dobre :)

Ja wrocilam od taty bialej kielbasy mi dal wiec jest dobrze :D a tak mi spac sie chce ze masakra :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 5 miesiąc temu #948255 przez maja001
osłonek na razie tez nie mam i kupie jak będa potrzebne w razie czego. Ja nawet nie mam wkładek laktacyjnych, może nie będa mi potrzebne, mam nadzieje, a jak beda to jak jak pisałam w razie czego peluszke podłoże tetrowa i juz.
Dziecko wysłane do babci a ja odpoczywam, w końcu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl