BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 1 miesiąc temu #974170 przez *Beata*
Malina na laktację piję herbatkę ziołową z anyżem, można kupić w aptece. Ale mi chyba też udaje sie średnio zwiększyć pokarm... Zawsze udaje mi się ściągnąć 40 ml... chociaż wczoraj z jednej ściągnęłam 40 ml, a z drugiej ledwo 20 ml, a Hania potrzebuje 90 ml. Czasem nawet więcej po dłuższym czasie spania... Wczoraj cały dzień miała fajny, z jednym płaczem z powodu bólu brzuszka ok. 10 min, ale za to wieczorem miała kolkę i już wie, że to jednak kolki, bo 3 razy pod rząd o godz. 22...zawsze trwała ok. 10 min, a wczoraj jak zaczęła o 22 tak skończyła przed 1 w nocy...:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974175 przez syza24
Ja słyszałam że podobno piwo Karmi Classic jest dobre na laktację tak powiedziała położna jak wychodziłam ze szpitala mąż kupił ale mi sama laktacja ruszyła tylko ściągać też nie daję rady chyba że ręcznie wtedy leci tak że nie nadążam bo leci nie tylko z tej co ściągam ale i z tej drugiej no i przed ściągnięciem polecam ciepły okład albo ciepły prysznic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974178 przez Brukselka
Hej! Karmienie, karmienie...

kristi* Jak mały się denerwuje na początku karmienia, bo "sikasz", to może spróbuj odciągnąć przed karmieniem trochę pokarmu, to powinno pomóc. Pomaga również karmienie na plecach (ty, nie maluch ;) ). Ważna jest regularność karmień, wtedy laktacja się unormuje. Nie wiem, kiedy urodziłaś, ale domyślam się, że twoja laktacja wciąż szaleje. Warto więc pozwolić ciału, by dowiedziało się, jakie potrzeby naprawdę ma twój maluch. Hamując laktację, dajesz sygnał, że więcej mleka nie potrzeba, a to może się zakończyć wieeelkim głodem i płaczem dziecka. Poza tym koło 6 tygodnia pojawia się kryzys laktacyjny, a później już powinno być spokojnie.

A większe pragnienie to naturalna kolej rzeczy, w końcu "trochę" płynów oddajesz.

malina219 Jeśli chodzi o herbatki laktacyjne, to ich skuteczność nie została do końca potwierdzona, być może mleka po nich jest więcej, bo po prostu więcej się pije? By pobudzić laktację, warto duuużo pić, odpoczywać (wiem, że teraz nie jest to łatwe) i wrzucić na luz. No i częste przystawianie, ale o tym pewnie już wiesz. Dokarmianie mm to zawsze błędne koło: dokarmione dziecko mniej je (daje sygnał, że mleka nie potrzeba), gorzej ciągnie (z każdego smoczka mleko lepiej płynie niż z piersi), a poza tym serwujemy mu huśtawkę w jelitach.

Bawarka to przesąd ludowy. Przystawiaj jak najczęściej i odciągaj między karmieniami. No stress. ;) Czas, tylko czas. Pamiętaj, że laktator to nie dziecko. Nigdy tak dobrze się nie przyssie, nie pomizia językiem, nie pachnie dzieckiem, nie przytuli się. Karmienie jest w głowie, a nie w, sorry, ciągnięciu.
Powodzenia!

Hej, dziewczyny, zaufajcie sobie i swoim ciałom! Skąd ono na początku ma wiedzieć, ile mleka potrzebuje dziecko? Dajcie mu szansę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974181 przez Anabelle
Dzięki dziewczyny ;)

Mleczna nie podali mi oksytocyny. Poród zacząl się sam, przyjchaliśmy zgodnie z planem rano do szpitala tylko zamiast na oksy przyjeli mnie na poród o 9, a o 11 urodziłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974185 przez malina219
Dziewczyny które kupily dla maluszkow emollium/oilatum jak Wam sie spisuja te kosmetyki? Moja Kalina ma strasznie sucha skore mimo używania oliwki i balsamu wiec mysle żeby zamówi oilatum do kąpieli

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974194 przez Agula89
Malina ja mam tez problem z ilością mleka... Pije wodę, kawę inke z mlekiem, herbatke na laktacje no juz sie łapie wszystkiego..
Ja zauwazylam ze mały najada sie jak mam cycka 5-6 h i staram sie dawać mu na 1 karmienie 1 cycka. Wiem ze im częściej sie przystawia to powinno być lepiej.. Nie wiem u mnie średnio to działa.. Jak kilka dni zrobilam ze karmienie na 2 cycki to on był wiecznie głodny, nawet jak zasnoł yo na 1h- 1,5 h to nie dało rady w takim czasie na produkować tyle pokarmu.. Cycek jak flak..
Wiem wiem ze cycki nigdy nie są puste.. Ze produkcja trwa..
Ale mi nawet zbytnio wkładki lakatvyjne nie są potrzebne.. Jedynie jak karmie małego a drugi cycek juz zaczyna być pełniejszy to cos tam leciutko leci z tej drugiej piersi a tak to moglabum chodzić bez stanika w domu ;)

Mały mi w poprzednim tyg malo przybrał 90 g .. W wt drugie ważenie i sie okaże co robimy dalej czy nie bede musiała włączyć mm.. :( jak sie tak stanie to na pewno nie zrezygnuje z KP niech mały ma od matki to co dobre. No ja juz sie na Maxa staram aby zwiększyć laktacje..
Jak nakarmie go i mam czas (mały nie płacze) to jeszcze stymuluje cycka laktatorem żeby do mózgu doszło ze produkcja ma być większą ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974198 przez *Beata*
Malina ja używam do kąpieli małej Oilatum - nie smaruję niczym więcej i mała ma fajną skórkę, jedynie gdzie jej się trochę skórka zrobiła to na zgięciu między nóżką, a stópką, to posmarowałam trochę balsamem dla dzieci.
Agula też piję to samo co Ty, również wprowadziłam do swojej diety inkę z mlekiem, ale z moją ilością mleka jest różnie, mała się buntuje z ciągnięciem piersi, jak odciągam to najwięcej uda mi się uzbierać 60 ml... a to dla niej zdecydowanie za mało.
Syza co do piwa Karmi to rozmawiałam wczoraj z koleżanką, która leżała ze mną na położnictwie i też mi o tym mówiła... Jej babcia tak doradziła, mówi, że po wypiciu miała bardzo dużo mleka... Nie wiem jak działa, ale chyba wyślę męża do sklepu i spróbuję nawet tego...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974199 przez *Beata*
Co do picia bawarki, to podobno nie działa, ale koleżanka z pracy mi ciągle mówi, żebym spróbowała, bo ona zrobiła garnek takiej bawarki córce ostatnio, bo też urodziła i bardzo dużo mleka odrazu miała... więc może i czasem to działa, ja jakoś się nie mogę przemóc...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #974250 przez Alesandra
Ja pilamam bawarke ale to chyba nic nie dawało. Tak samo jak herbatka z apteki tez nie widzialam poprawy.
Moja mała 2 tyg temu przez 6 dni przybrała 290 g nie wiem czybto dużo :-(. Dziś przychodzi położna i będzie ja wazylan
Dziewczyny mi też się wydaje ze mam mało pokarmu a do tego wydaje mi się ze źle chwyta piers bo cała otoczka nie znajduje się w buzce i nie wiem już sama. Niby przybiera ale ja i tak niespokojna jestem.
A teraz mam mokre plamy na bluzce. Mała niedawno zasnęła. Blw nocy taki stamdard budzi się koło 24 i dopiero kolo 2 puszcza cyca. Potem kolo 5 się budzi i koło 6 zasypia.
A jak to z kupkami i moczeniem pieluch u was dziewczynki?
co do karmi to raz wypiłam pół szklanki to ppzniej miałam nwprawde dużo pokarmu ale nie wiem czy to zasługa piwa czy raczej nawalu :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974253 przez *Beata*
Aleksandra jak Hania próbowała ssać pierś to położna też mówiła ze płytko chwyta, dlatego u nas sprawdziły się kapturki z Aventu, ale teraz jest u niej ogólny bunt co do ssania, więc odciagam... Wypiłam wczoraj butelkę Karmi, ale zwiększenia pokarmu nie zauważyłam, niewiem czy za mało czy zwyczajnie na mnie nie działa...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974255 przez *Beata*
Aleksandra co do kupek to raz dziennie jest,czasami dwa, męczy się przy robieniu, widać, że cierpi, że względu małą ilość pokarmu,jest głównie na mleku sztucznym, wiec może być kupka raz dziennie... A co do moczenia pieluch to chyba nie ma z tym problemu ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974256 przez *Beata*
Aleksandra - Hania przy wyjściu ze szpitala miała 2830g, dziesięć dni później 3360, wiec przybrała 530 g, położna mówiła, że dobrze przybiera, więc myśl, że 290g w 6 dni to też będzie dobrze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974265 przez Alesandra
Beata a to na mm czy piersi? Tak przybrała. Słyszałam że dzieci na
Mm sszybciej przybieraja na wadze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974270 przez *Beata*
Aleksandra mała piła głównie w tamtym okresie mm, bo musiałam przestać jej dawać swoje mleko ze względu na nasilenie żółtaczki, teraz dostaje trochę mojego, ale nie uzbieram na karmienie więcej niż 40-50 ml, a ona wypija dużo więcej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974271 przez *Beata*
Aleksandra- wydaje mi się, że jak Twoja malutka jest tylko na piersi to ładnie przybiera, ale ekspertem nie jestem... Jak będzie u Ciebie położna to na pewno Ci wyjaśni...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl