BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 1 miesiąc temu #974272 przez *Beata*
Aleksandra - a ma Twoja córeczka jakieś dolegliwości brzuszne? Typu kolki czy zaparcia? Czy masz spokój z tymi problemami?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974275 przez anioleczek208
czesc mamusie :) czytalam Was ale wciaz malo czasu aby napisac a jak juz sie zabieralam za pisanie to maly sie budzil :) no wiec co do karmienia piersia to tez mam wrazenie ze malo mam pokarmu choc wkladek musze uzywac bo po raru godz mam je juz mokre :) maly ladnie pije z cyca ale oczywiscie po 10 min zasypia i potem budzi sie co 1.5h :) ogolnie to glodomorek z niego :) tez raz na dobe dokarmiam mm ale duzo nie wypije go :) gora 15-30 ml :) mialam bebiko ale zmienilam na bebilon ale tez ulewa po nim;/ myslicie ze zmienic na nan i zobaczyc jak bedzie ???
maly jak wychodzilismy ze szpitala wazyl 3970 gram a po tyg jak bylismy sie zwazyl to mial juz 4400 gram wiec ladnie :)
tez jak obi kupke albo purta stasznie sie prezy ..
ehh nie myslalam ze to kp bedzie takie ciezkie;) ale chcialabym to pzetrwac i karmic:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974279 przez syza24
hej my dzis pierwszy dzien bez tatusia ale jak na razie mała mnie oszczedza spalismy do 9 chociaz z przerwa 1,5 h od 5 na masowanie brzuszka i robienie kupki :S biedne te dzieciaczki ze tak musza sie meczyc z tymi kupkami :( pogoda u nas kolejny dzien do D... wieje leje blllleeee
ciekawe jak uda nam sie obiadek ugotowac z mala w chuście ostatnio spała tak ze az chrapała :laugh:
Zastanawia mnie tylko to dlaczego moja mała w ogóle nie chce spac w łóżeczku co jej tam nie pasi??

A to my w chuście

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974286 przez Alesandra
Właśnie mam taką nadzieję że mi wszystko powie. Lekarz powiedział że jest super i nie muszę dokarmiać.
Ale wiedzie jak to jest człowiek i tak się przejmuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974296 przez Alesandra
My też pierwszy dzien bez taty ;-D Beata jak narazie odpukać nie ma małą kółek. Ostatnio brzuszek ja bolał i nie mogła kupki zrobić ale już wszystko jest dobrze
7.4 mamy wizytę kontrolna w poradni neonatologicznej.
Dziewczyny była Juz któraś na szczepieniu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #974302 przez *Beata*
Aniołeczek ja na początku Hani dawałam Bebiko, później zmieniłam na Bebilon, bo niby lepsze i wogóle, ale po 3 dniach wróciłam do Bebiko, bo bardzo dużo ulewała, wyglądało prawie tak jakby wymiotowała taka ilość była i po wypiciu prężyła się i płakała. Przy bebiko nie ulewa, chwilę się popręży i śpi, no ale to trzeba przejść, bo dzieci muszą sobie wypracować układ pokarmowy.
Aleksandra pierwsze szczepienie jest w 6 tygodniu życia, więc my jeszcze czekamy. Chcemy z mężem zaszczepić małą na rotawirusy, chociaż trochę się zastanawiam, bo opinie są różne... To szczepienie powinno się wykonać do 21 dni życia dziecka, tzn. 1-sza dawka. W środę umówiłam nas do lekarki na wizytę, więc popytam jeszcze o to szczepienie...
A Wy szczepicie na rotawirusy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974303 przez karola1322
Ja ide na szczepienie za 2 tygodnie bo bedzie miec 6 tygodni i szczepie tylko obiozkoze. Kiedy miej wiecej zus placi wie ktoras

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974305 przez Alesandra
karola mi zus juz wysłał cała rozpiskę na 12 miesięcy. i różnie to będzie.pierwszy przelew dostanę już 4.4

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974308 przez malina219
Hej Dziewczyny :) My jutro idziemy na pierwsza wizyte do lekarza :) Co do mleka to musze kupic mm bo w przyszłym tygodniu juz do szkoły a nie dam rady odciągnąć tyle żeby sie najadla. Wiec kupie nan chyba bo sprawdzony i wiem,ze bylo po nim okej. Noc miałyśmy straszna tzn ja miałam bo Kalina spala caly dzień wiec w nocy co chwile cyc a zawsze co trzy godzinki sie budzila a tu co 20 min :/

Beata ja szczepie na pewno skojarzeniowymi tym droższym pakietem żeby bylo jak najmniej ukuć a co do dodatkowych to nie wiem ... Caly czas myślałam ze będę szczepić na rotawirusy ale po rozmowach z innymi mamuskami bardziej doswiadczonymi chyba jednak odpuszczę. Rotawirus nie jest choroba smiertelna i co najwyżej trafia sie do szpitala z dzieckiem przynajmniej tak mi mówiono wiec nie wiem czy to jest sens ...

Ah zapomniałam wspomnieć tata mi przywizol z Niemiec krople na kolki Sab simplex koszt 8 euro jak macie możliwość to warto miec w domu bo opinie rewelacyjne nawet na polskich stronach internetowych.

Syza z jakiej firmy masz chustę? Jak Ci się sprawdza?strasznie mi się podoba noszenie dziecka w ten sposób ale nie wiem czy umialabym to dobrze wiązać :P super wyglądasz :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974312 przez Karlinka
Dobry Mamuśki:-)
Miałam problem z netem wiec mnie nie było. Teraz jak większość rozpakowana to już nie ma tylu postów do nadrobienia;-)
Sorki ze nie odpisze imiennie ale nie p Pamietan która o czym pisała a pisze do was w trakcie robienia obiadu wiec tak na szybko
Co do przybierania na wadze to zv tego co mi Położna mówiła to takie mega minimum to 15g na dzień. Mój godomor przybiera oj 50-60g dziennie także rozrzut może być duży;-)
Któraś pisała 1-2 kupkach dziennie?zazdroszczę-u nas to jest 6-8dziennie a na v początku nawet do 10-12 dochodziło. Masakra.
Pampersy babydream polecam ale u nas te funkcje abd fit się sprawdziły te drugie beznadzieja -Modemu się do pupy przykleily. Całe opakowanie w szafie lezy:-(
Kristi u nas na oddziale tez były happy-zv tego co się orientuje to tez są w rossmanie. Jak dla mnie trochę sztywne ale generalnie spoko.
Nie chciałabym się wtrącać bo sama karmie piersią u nie mam z tym problemow ale zv tego co mi i Położna i na szkole rodzenia mówili to raczej unika się zmieniania co chwile mm.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #974313 przez *Beata*
Malina - też jutro będę miała te krople, siostry teściowa ma mi przywieźć i jeszcze jakieś czopki. Siostry córka jak miała kolki to jej te krople nie pomagały tylko czopki, więc chciałam, żeby na wszelki wypadek kupiła jedno i drugie. Ja nie myślałam o szczepionce na rotawirusy, ale siostra była ostatnio w szpitalu z córką, bo miała (5 lat) i po rozmowie z inna mama, która była z 5 miesięcznym dzieckiem mówi, żebym zaszczepiła, bo lekarze mówią, że dla takich niemowlaków to jest bardzo niebezpieczne i nie jest tak łatwo jak ze starszymi dziećmi... no i jestem w kropce... A jakie opinie słyszałaś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974314 przez Alesandra
Mała w 6 dni kolejne 250 g do przodu. Już prawie 800 od wyjścia jak tak dalej pójdzie to w miesiąc kg przybędzie ;-) położna mówiła ze super wiec i ja wyluzowalam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974318 przez malina219
Kalinka zwazona 2920 a przy wypisie bylo 2530.

Beata hmm to ja juz sama nie wiem co robic z tymi rotawirusami... A co to za czopki? Proszę o pdanie firmy to powiem tacie żeby przywiozl :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974321 przez *Beata*
Malina - nie znam nazwy tych czopków, ale zapytam siostrę i Ci podam :) W jakim czasie Kalinka tyle przybrała?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 1 miesiąc temu #974323 przez lalka
witajcie mamuśki!!!!co do szczepień to nam zarówno w szpitalu jak i w przychodni odradzali szczepienia na rota-wirusy (w postaci kropelek) i meningokoki!!!my szczepimy skojarzoną i na pneumokoki!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl