BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 8 miesiąc temu #914148 przez Anabelle
Co do pracy to oczywiście można. Pisałam wam pewnie, że pracowałam w 2 pracach i studiowałam. Studiów nie przerwałam, a w pracy byłam do końca 7 msc, początku 8. Oczywiście że można, jeśli ciąża rozwija się prawidłowo, ale pod koniec, to już się człowiek męczy, brzuch utrudnia ruchy i krążenie... Kręgosłup też potrzebuje odpoczynku i choć w ciąży z Antkiem czułam się fantastycznie to po co się przemęczać. Będziemy pracować zapewne do 70tki, więc jeśli chociaż przez pare miesięcy można dostać 100% wypłaty za siedzenie w domu czy spacery do parku czy pieczenie ciasta z przyszłą babcią --- jak i za kawę z koleżanką w kawiarni :P to po diabła się męczyć? Pracodawca w 90% przypadków tego nie docenia. Drugi raz - gdybym obecnie pracowała, a nie była na bezpłatnym wychowawczym - to od razu poszłabym na L4. To z kolei moje zdanie oparte na moich przemyśleniach z 1 ciąży :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #914150 przez Anabelle
Lalka mi się tak często robi z tą sesją wredną!!! -.-
Staram się zawsze przed wysłaniem posta skopiować cały tekst, ale czasem mi się zapomni :P
A cukrzyca? Bidulko :( no będziesz miała trudniej, kuzynka męża męczyła się dwie ciąże z cukrzycą - jedyny plus to że mało przytyła :)

Monia co racja to racja ;D pracodawcy mają krótką pamięć, ale nie zgodze się z jednym u joasi, ja bym nie rezygnowała z pracy przed staraniami, jeśli praca nie jest stresująca do granic możliwości to warto pracować, aby móc dostać l4, macierzynski, rodzicielski oraz ubezpieczenie zdrowotne na wychowawczym bez płacenia dodatkowych składek :)

A i jeszcze co do obrażania się - w sumie nie powinno się mówić innym, że ich zdanie jest bez sensu, jak i vice versa :) Teraz pojawiają się rozbieżności zdań, a wiecie co to będzie przy kompletowaniu wyprawki? Albo przy metodach wychowawczych ? :) Oczywiście to nie kółko wzajemnej adoracji więc zawsze zdania mogą być wręcz sprzeczne, ale starajmy się nie pisać że ktoś gada bzdury ;) Piszmy coś w stylu "ok twoje zdanie takie i takie, z mojej perspektywy czy doświadczenia wygląda to tak i tak" i tyle - będzie się nam lepiej rozmawiało - a o wspólnym zdaniu na każdy temat nie ma nawet co marzyć, w końcu nie dyskutujemy same ze sobą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914153 przez monia89
Anabell to nie miało by sensu :-) bo by sie bez gtosza zostało a tak pieniązki przydadza się na nie tanią wyprawke :P
No ciekawe czy my bedziemy kompletować wyprawke od zera czy tylko ją dokompletować :-D ja u siebie obstawiam druga opcje :evil:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914157 przez nesQa
nie ma co się kłócić dziewczyny, ale zgadzam się ciąża to nie choroba, jak ktoś może pracować i dobrze się czuje to niech pracuje :)

ja już najchętniej zaczęłabym kupować ubranka. już kilka kupiłam, bo sie powstrzymać nie mogłam, ale starałam się żeby pasowały i dla chłopca i dla dziewczynki :D poza różową sukienką :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914160 przez annaj
Ja w pierwszej ciąży pracowałam do 8 miesiąca. Byłam wychowawcą w świetlicy więc jaka to praca. Gdybym zaszła w poprzedniej pracy poszłabym od razu na l4 bo szefostwo hamowate to co. A teraz zostały mi jeszcze 3 tyg do przepracowania by iść ew na zwolnienie ale nie wiem.

My dziś się lenimy w domu, na jutro zaplanowałam sobie trochę pracy w ogrodzie. Czekam na wtorek bo też mam wizytę u gina i w końcu kartę ciąży mi założy. Muszę też wysępić zdjęcie dla młodego żeby zobaczył dzidziusia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914164 przez Anabelle
Monia u mnie będzie dokupywanie tylko tych rzeczy, które są bardziej jednorazowe jak smoczki, wkłady etc ale wiekszość rzeczy będę kupować albo tuż przed porodem, ale już po nim w zależności jak będą wyglądały sprawy z laktacją :) Łóżeczka, wózki, nosidła ergo, łyżeczki - tego nowego nie bede kupować :P

Ciuszków nie kupuję, mam rzeczy po Antku, a jeśli trafiłaby się dziewczynka, to pewnie styl unisex plus sukienki od szwagierek ;D

Annaj nie masz karty ciąży w 10 tc? Ja becikowego co prawda za Antka nie dostałam, ale o ile dobrze pamiętam, to jeśli do końca 10 tc nie stawi się u gina i nie ma się karty ciąży to nie można składać wniosku o becikowe - no chyba, że coś się zmieniło.
Ja mam dwie karty ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914183 przez annaj
Z tego co wiem to do 10 tyg trzeba się stawić u gina i potwierdzić ciążę. Ja byłam już dwa razy, a ostatnio nie było położnej, dlatego karty mi nie założyła. Jak urodziłam Marka to tylko zaświadczenie takowe było mi potrzebne do becikowego. No chyba, że coś się zmieniło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914188 przez anioleczek208
ja karte ciazy mialam zalozona juz na 1 wizycie czyli jak bylam w 6 tygodniu ciazy ;) chodze na prywatnie i karte zakladal mi sam lekarz ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914190 przez kristi*
Ja też jeszcze karty ciąży nie mam, a byłam ze cztery razy u gin każdy inny bo moja na urlopie
Dopiero od wtorku wraca i mam nadzieję że ona mi już założy tą kartę.
Przy pierwszej ciąży to mi założyli kartę nadrugiej wwizycie po badaniach to był 6 tydz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914223 przez anioleczek208
ale tu cisza dzisiaj ;) ja wlasnie wrocilam do domku ;) i naszlo mnie na ogorki kiszone hehe ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #914226 przez Saga0304

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914228 przez Saga0304
Uuuuu...przy weekendzie i takie rozmowy :laugh: zgadzam sie z Anabelle w 100% wyrażajmy swoje zdanie ale delikatnie!!!!juz kiedys o tym pisałam???DBAJMY KAŻDA O KAZDA :) Co do pracy to ja uważam, ze jeżeli mamy prace, która lubimy, ńie sprawia nam problemów...to czemu nie pracowac :) każda z nas jest dorosła i wie kiedy powiedziec dość...i iść na l4...
I ja wlasnie mam do Was dziewczyny pytanie, może któraś wie, czy na macierzyńskim, liczona jest średnia pensji z 12 ostatnich miesięcy pracy...? Bo ja przed ciaza przez pół roku byłam na pół etatu...teraz obowiązków mi doszło wiecej i mamy cały...i dlatego takie moje pytanko... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914229 przez Karlinka
Saga mi sie cos kojarzy o 3 miesiacach ale nie jestem pewna

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #914230 przez anioleczek208
saga juz Ci odpowiadam bo wlasnie rozmawialam z kadrowa w srode jak bylam zaniesc l4 to mowila ze teraz bede miala liczona srednia z calego roku a na macierzynskim od tej kwoty 80 % bo ja sie oczywiscie zdecyduje na caly rok po 80% ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #914231 przez Dżasta86
Czesc laseczki :)
Mleczna mamo nie ma za co jakby co to pytaj jak gedziez miala watpliwosci z pracosawca.

Bylam wczoraj na usg 4D . Malutki ma juz 6 cm jest zdrowy od i ruchliwy jak mama :) ogolnie 4D troche malo pokazalo mysle ze 3 to max na poczatku. Postaram sie uuro foto zamiescic.

Widze ze ostre tematy byly poruszane (lol) nie ma co sie denerwowac laseczki, ale doceniajmy i szanujmy kazdej z nas zdanie.
Ogladam olimpiade dwoch polakow na podium bomba :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl