BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Marcowe 2015 :)

9 lata 7 miesiąc temu #921683 przez Karlinka
Karolincia no to niefajnie postąpili ;/ nie dziwię się, że zła jesteś.

Robie sobie leniwy wieczór i chyba jutro sobie też dzień lenia. Dzisiaj skończyłam tą moją nieszczęsną szafę i jeszcze z Mamą przecier pomidorowy na zimę zrobiłam :D Moja Mama się śmiała , że wicie gniazda mi się włączyło i nie umiem długo usiedzieć ;)
A tak wogóle to się mega cieszę, bo minęły mi mdłości :) Imbir kilka dni temu odstawiłam i nadal mam spokój i nic mnie nie męczy :D oby tak do końca :D
Co do płci to my z Małżem zawsze chcieliśmy najpierw chłopca ,ale od kiedy jestem w ciąży jest mi obojętne, byleby Maleństwo zdrowe było :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #921695 przez Magdalena87
Witam. Miałam napisac cos o sobie więc pisze. Jestem mamą już 8-letniej dziewczynki. O drugie dziecko staraliśmy się z mężem od kilku lat niestety trzy lata temu drugą ciążę straciłam, i przez trzy lata nic. Aż tu w końcu po otrzymanym awansie :) okazało się że jestem w piątym tygodniu. Dzisiaj obecnie jestem w 12 tyg i 3 dni termin mam na 15 marca już nie mogę się doczekać... :) A córa to po prostu skakała z radości gdy się dowiedziała a jej reakcja była następująca: "no nareszcie" :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki. Aha a tak w ogóle to jestem ze ślaska :) :P A w piątek lekarz!!! i usg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #921701 przez Anabelle
Karolincia niezła przychodnia.

Ja mam rogal z motherhood
ten wzór






Magdalena87 dopisuje cie do naszej tabelki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921705 przez Ada2424
Super są te rogale do spania :) sama myśle taki kupić za jakiś czas.

[/url] [/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921713 przez Monnita
To świetnie Karolincia, że wyniki ok, czyli stres przed wizytą zamienił się w gniew z racji niekompetencji. W dobie telefonów i internetu, że takie sytuacje maja jeszcze miejsce :/ Chciałabym zapytać, o badanie przezierności karku, badanie ustalone mam na 24go, dziś okruszek ma 10tyg 3dni, kiedy wypadnie termin badania z moich obliczeń wynika, że będzie miał 13tyg 3dni (wiem, że przyjmuje się normy zgodnie z rozmiarem dziecka), ale czy to nie za późno na takie badanie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921715 przez LusiaKlusia
Monnita z tego co mi wiadomo takie badania robi się do 14 tygodnia ciąży. Ale jeśli jest inaczej poprawcie mnie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921734 przez Karlinka
Dobry Dziewczyny :) jak tam nocka?
Wczoraj coś mi forum szwankowało ,ale dzisiaj już jest ok :)
Monnita jeśli chodzi o przezierność i całe to usg genetyczne to czasem w internecie piszą, że do 13 tygodnia się robi. Ja będę miała w 13t6d robione i mój lekarz uznał , że to będzie najlepszy czas a ja mu ufam :) Wiem, że Lalka też jakoś tak ma mieć robione, także myślę że jak najbardziej do 14 tyg się je wykonuje. Z tym , że mój lekarz już na ostatniej wizycie (11t6d) mówił, że i przezierność i kość nosowa ok ,ale dokładne pomiary zrobi na następnej wizycie. Myślę, ze nie masz powodu się martwić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921744 przez Karolincia
Witam Was Kochane Mamusie :)

Wszystkim Mamusiom, które miały wczoraj wizytę gratuluję :) Cieszę się, że wszystko jest dobrze :)

Monnita - wizytę dopiero mam 27 września - czyli w sobotę, to będzie 11 tydzień :( Mam nadzieję, że z dzidzią wszystko ok :(

Anabelle - też myślałam o tym rogalu i na pewno go zakupię ,bo będzie mi wygodniej spać, odpoczywać, karmić dziecko :)

Karlinka - u mnie nocka całkiem dobrze, a Twoja? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921753 przez Agula89
Poszperałam w swoich starych notatkach z szkolenia Aktywne 9 Miesięcy i mam dla Was kilka propozycji książek oraz filmiki :)
O to kilka z propozycji dla chętnych maminek .
Książki:
"Joga na czas ciąży" Teasdill Wendy
"Oddech, który leczy" Stella Weller
"Ćwiczenia gimnastyczne dla kobiet oczekujących dziecka" Bożena Borys
"Aktywne 9 miesięcy. Ćwiczenia i porady dla przyszłych mam" Bonnie Berk

Swoje szkolenie odbyłam u Katarzyny Sempolskiej. Stworzyła ona swój program zajęć jak i również szkoleniowy "Aktywne 9 Mięsiecy". Jeżeli jest ktoś z Warszawy Pani Kasia prowadzi tam swoje zajęcia. Na jej stronie internetowej jest sklep w którym można kupić płyty z gotowymi zajęciami. Sama dziś tam zerknęłam i widzę że nagrała nowe płyty więc dokupię sobie żeby samemu w domu nie ćwiczyć :) Myślę że ta forma ćwiczeń jest fajniejsza niż książka. Ktoś do was mówi, opisuje jak macie dokładnie wykonać ćwiczenie ( a to bardzo ważna sprawa! ).
Koniecznie dla Waszego bezpieczeństwa zapytajcie lekarza czy możecie ćwiczyć w ciąży, czy nie ma żadnych przeciw wskazań ! Od 3 miesiąca większość z przyszłych mam może ćwiczyć, oczywiście specjalne ćwiczenia dla nich przygotowane :)

To są moje propozycje, jedynie podaje wam źródła którymi możecie się zainspirować. Jeżeli macie tylko taką możliwość w swoim mieście udajcie się na takie zajęcia do klubu fitness.

Wklejam jeszcze fajny filmik z zajęć zdrowy kręgosłup z elementami jogi i pilatesu, świetne na bóle w odc lędźwiowym kręgosłupa :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921759 przez Karolincia
Agula Kochana jesteś :* akurat mam wizytę w 11 tygodniu ciąży i spytam czy mogę ćwiczyć :)
Książki sobie wyszukam i poczytam ;)
a jak się czujesz? Skąd jesteś?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921774 przez LusiaKlusia
Też bym sobie poćwiczyła ale nie wiem czy będę mogła... Ogólnie mam dużo wypoczywać, leżakować i się nie przemęczać.. Zapytam się lekarza za 6 dni :d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu - 9 lata 7 miesiąc temu #921786 przez lalka
dzień dobry!!!!

byłam wczoraj w Poznaniu w h&m,ale na Malcie,bo tam większy wybór...obkupiłam Młodego..obkupiłam męża.......idę się spytać gdzie jest stoisko dla przyszłych mam a kobieta na to,że tutaj nie mają stoiska z ciążową odzieżą..tylko właśnie tam gdzie nie chciałam jechać..i nie pojechałam,bo byłam już padnięta!!!!

też myślę o tym rogalu...ale jakoś nie mam przekonania,bo jak ja się tak wiercę w nocy...przekręcam z boku na bok to jescze tą wielką poduszkę mam przekręcać??????

u mnie mdłości a raczej słabości tylko jak jestem głodna!!!!

ja mam genetyczne 9 września!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921788 przez Anabelle

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921792 przez Agula89
Karolincia
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


U mnie wszystko w porządalu :) ide jutro do doktorka doczekać się nie mogę :woohoo: bede miała chyba robione usg genetyczne plus jakies badania z krwi genetyczne. Lekarz powiedział że nie ma przymusu tego robić ale że warto więc zrobię, będę spokojniejsza :)

a co do książek co nie które widziałam że są na chomiku więc poszperać można :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 7 miesiąc temu #921796 przez bujanka
Wszystkim mamuśkom co miały wizyty, gratuluje :cheer: Monnitta święta prawda, wujek gooogle to najgorsze zło, człowiek tylko niepotrzebnie się nakręca :S
Karolincia rzeczywiście jaja sobie robi z Ciebie ta lekarka, jak można nie zadzwonić że odwołana wizyta, to prywatnie czy państwowo Cie tak urządzili? Nie dziwię Ci się że jesteś wściekła, teraz cały miesiąc musisz czekać :angry:
Apropo leginsow to dla mnie też najwygodniejsze, ale muszę też się wybrać na zakupy.
Karola ja chcę wiedzieć czy chłopczyk czy dziewczynka. Myślę że tylko w filmach potrafią się uzbroić w cierpliwość zęby do końca nie wiedzieć ;) Mnie już korci, ciekawe co mi dziś lekarz powie czy coś zasugeruje, ale pewnie nie bo za wcześnie....
A rogal hmmm w sumie dobry pomysł, siostra cioteczna ma ale w ogóle nie używała..... Może sobie od niej pożyczę....., tylko dużo miejsca zajmuje :huh:
Ja wizytę mam dziś, usg genetyczne równo 12 tydzień. Trzymajcie kciuki, a jeśli dziś nie zdam wam relacji to proszę się nie martwić, z rana się poprawię na pewno :)




Madlen super brzuszek, mam chyba podobny to jak obiecałam wstawiam dla porównania pierwsze z 10 tygodnia, drugie z 12 tygodnia chyba widać różnicę :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl