BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

13 lata 3 miesiąc temu #65246 przez gosiek997d
no i zapomnialam przekazac swoja radosc;) bo u Nas zaczał się już III trymestr ciąży:) :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #65251 przez Joleczka
Witam!! :) :)

Ja na przeziębienie w pierwszych 3 miesiącach brałam witaminę C, a jakiś czas temu lekarz pozwolił mi brać i zapisał rutinoscorbin...

Moja Kruszynka też wczoraj mało się ruszała ale dziś już daje mi popalić?! Ale mnie to cieszy bo lubię czuć jej figle.

Miłego dnia!! :) :) :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #65550 przez gumisiowa
gosiek997d napisał:

no i zapomnialam przekazac swoja radosc;) bo u Nas zaczał się już III trymestr ciąży:) :lol:


Gosiek997d, a takie mam pytanko, w którym szpitalu rodzisz? Ja co prawda po drugiej stronie Warszawy mieszkam (Ursus) ale wybrałam Inflancką i tam zaczynam 15 lutego szkołę rodzenia.
pozdrawiam

Uzupełniam o dane Emi2011

Ulcia85 - 29.04 -……………………..(Max,Filip,Adas,Adrian/Julia,Zosia,Zuza)
Agnieszka84 - 01.05 - Wiktor
Lopez2010 - 05.05 - Milena
Kinia-2403 - 04.05 - Piotrek
Iozacoolakanik - 05.05 - s…………………….
Aholr - 06.05 - s…………………….
Gosiaczek997 - 07.05 - Natalia
Hasia_86 - 10.05 - …………………
Gumisowa - 14.05 - Krzysztof
Mania82 - 15.05 - c………………………
Lidia83a - 16.05 - Julia
Lenka2421 - 17.05 - ………………………
Aguska - 21.05 -…………………….(Krzys,Kinga,Magda)
Agnieszka_86 - 21.05 - Julia,Wiktoria
Joleczka - 22.05 -………………
Emi2011 - 30.05 - Emilia Maja
Kolber1 - …….05 - c……………
Marigue - …….05 - s…………………

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #65632 przez Agusiak
hej dziewczyny!!

My jesteśmy dzisiaj po pierwszych zajęciach w szkole rodzenia.
Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowaliśmy się chodzić, bo na początku miałam pewne wątpliwości. Szwagierka, która rodziła dwa razy twierdziła, że to strata czasu bo położna i tak będzie mówić co i jak, a w chwili stresu i tak niczego nie będę pamiętać.
Ale cieszę się, że jej nie posłuchałam. Położna, która zajmuje się danym tematem na co dzień jest skarbnicą wiedzy i może przekazać wiele przydatnych informacji, o których nigdzie nie przeczytacie.
Polecam chodzenia do szkoły rodzenia wszystkim, którzy mają tylko taką możliwość :):):):):)

Dzisiaj dowiedzieliśmy się czego się spodziewać na izbie przyjęć, jakie pytania mogą nam zostać zadane i co powinniśmy przygotować, żeby nie być zaskoczonym. A następnie co dzieje się na porodówce (orpócz samego porodu oczywiście ;)) no i na koniec ćwiczenia.
Może nareszcie troszkę się rozruszam ;)

Buziaki dla Was i piszcie co u Was. Jak samopoczucie, czy robicie już jakieś przygotowania, np. torby do szpitala?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66085 przez anlov
a ja poprawiam swoj nick


Ulcia85 - 29.04 -……………………..(Max,Filip,Adas,Adrian/Julia,Zosia,Zuza)
Agnieszka84 - 01.05 - Wiktor
Lopez2010 - 05.05 - Milena
Kinia-2403 - 04.05 - Piotrek
Iozacoolakanik - 05.05 - s…………………….
Anlov - 06.05 - s…………………….
Gosiaczek997 - 07.05 - Natalia
Hasia_86 - 10.05 - …………………
Gumisowa - 14.05 - Krzysztof
Mania82 - 15.05 - c………………………
Lidia83a - 16.05 - Julia
Lenka2421 - 17.05 - ………………………
Aguska - 21.05 -…………………….(Krzys,Kinga,Magda)
Agnieszka_86 - 21.05 - Julia,Wiktoria
Joleczka - 22.05 -………………
Emi2011 - 30.05 - Emilia Maja
Kolber1 - …….05 - c……………
Marigue - …….05 - s…………………

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #66717 przez Agusiak
hej dziewczyny!!

ależ tu u nas cicho i pusto... mam nadzieję, że u Was wszystko w porządku??

U nas dziś była piękna pogoda więc wybrałam się do pobliskiego centrum handlowego i zakupiłam kilka "szmatek" dla siebie na rosnący brzuszek, wygodne butki i dwa staniki, bo obecne zaczęły już być nieco ciasnawe :silly: Muszę zakupić jeszcze jakiś wygodny płaszczyk, taki już troszkę lżejszy na cieplejsze dni :)

W środę idę do lekarza i ma mi przepisać jakieś kolejne badania. Pewnie wśród nich znajdzie się też to na obciążenie glukozą, o którym już wcześniej pisałyście. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku, a wyniki badań będą dobre :):)

Miłego niedzielnego wieczoru życzę i piszcie coś kobietki co u Was :unsure: :unsure:

Pozdrawiam :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67164 przez lidia83a
U mnie oprócz ciągłego bólu podbrzusza i pachwin wszystko w porządku :) Jutro mam wizytę kontrolną, już nie mogę się jej doczekać. Ostatnio ciągle przesiaduję na allegro i kupuję rzeczy dla Małej, udało mi się znaleźć kilkanaście sztuk używanych ubranek w idealnym stanie i po śmiesznej cenie, więc sporo zaoszczędzimy :) W najbliższym czasie planujemy kupno mebli do pokoju Małej, tzn. łóżeczko + komoda + jakiś regał/szafka na ubranka. No i jakąś większą torbę do szpitala koniecznie muszę kupić.
Co do szkoły rodzenia, to my się nie zapisujemy. Prawie na 100 % będzie cesarka, jeszcze jutro dokładnie się pani doktor spytam, ale jak wcześniej rozmawiałyśmy o porodzie to mówiła, że w moim przypadku cesarka będzie bezpieczniejsza.



Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67233 przez Joleczka
Witam Walentynkowo Kobietki!!

Mnie czeka powtórka z tego okropnego badania, obciążenia glukozą, aż się boje, muszę tylko dopytać lekarza czy muszę czekać aż 2 godz, bo wiem że nie dam rady i znów zwymiotuje! :(

Pisałam ostatnio że mam bóle podbrzusza i twardnienie brzuszka, lekarz zapisał mi magnez 3*2 tabletki i no-spe 2*1, szczerze mówiąc twardnienie minęło i nie pamiętam kiedy się ostatnio zdarzyło, ale za to ból podbrzusza został, opisując ten ból to powiedziałabym że to taka ciężkość w podbrzuszu i ciągnięcie w dole brzucha, niby kłucia, plamień nie ma ale i tak się martwię, boję się że na wizycie w przyszłym tygodniu lekarz podejmie decyzje że mam iść na szpital, a ja tam będę się czuła jeszcze gorzej, boje się szpitali. Nie wiem co mam myśleć, dużo leże, odpoczywam ale ciężkość pozostaje, a jest jeszcze gorzej jak choć troszkę pochodzę, a niestety mam psa i muszę wypuszczać go na dwór i tak czy tak muszę wstawać!


Miłego wieczorku!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67237 przez EMI 2011
Joleczka czy jak idziesz na badanie obciążenia glukozą bierzesz ze sobą cytrynkę?

Mi Pani wcisnęła pół dużej cytryny i wypiłam 2 łykami. Pytałam mojego lekarza i na 100% nie zmienia to wyniku badania. Nie wiem czy dałabym radę bez cytrynki :) Więc POLECAM.Powodzenia -dasz radę !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67349 przez Joleczka
Emi ostatnio na badanie nie zabrałam cytryny ale w laboratorium była tak miła pani że znalazła dla mnie pół cytrynki i wcisnęła mi do kubeczka, ale choć zmieniło smak to i tak mi nic nie pomogło, niestety mój żołądek nie przyjmuje takiej ilości cukru, co chwile robiło mi się nie dobrze, miałam zawroty głowy i prawie nie zemdlałam, prawie cały czas siedziałam przy oknie a to i tak nic nie dało! Czy to trzeba czekać aż 2 godz??
Poza tym moja położna twierdzi że to badanie jest mi nie potrzebne bo cukier na czczo badany z palca czy z żyły jest niski, norma jest od 74 a ja miałam 70, w domu jak mierze to 77.
Domyślam się że przez to że miałam cukrzyce przed ciążą to teraz muszę robić te badanie!
Kolorowych snów!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67446 przez Agusiak
Dzień dobry dziewczynki!!

Joleczka , wiesz ja też czasem mam tak jak Ty takie uczucie właśnie jakby ciągnięcia (ja to odczuwam tak w okolicy kości łonowej) i ciężkości w podbrzuszu. Mówiłam już o tym lekarzowi, ale zapytał czy twardnieje mi brzuch, a jak odpowiedziałam, że nie to było po temacie. Nic mi też nie przepisał. Jutro do niego idę to się jeszcze raz zapytam, tym razem bardziej dobitnie i ma mi dokładnie i konkretnie wytłumaczyć o co to chodzi i czy to normalne.
U mnie test obciążenie glukozą dopiero przede mną, ale jak czytam co piszecie to się zaczynam go obawiać :P

Mam nadzieję, że lekarz nie skieruje Cię do szpitala ,bo nie będzie takiej potrzeby :)

Pozdrawiam i miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67652 przez Agusiak
Ja dzisiaj troszkę posprzątałam mieszkanko, chociaż odkąd wiem, że będziemy się przeprowadzać to nic mi się tu już nie chce robić :silly: :silly:

Teraz będę sporządzać listę pytań jakie muszę jutro zadać lekarzowi, bo on potem na wizycie jest taki prędki, że zapominam zapytać się o większość rzeczy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67682 przez Joleczka
Uzupełniłam swoje dane...

Ulcia85 - 29.04 -……………………..(Max,Filip,Adas,Adrian/Julia,Zosia,Zuza)
Agnieszka84 - 01.05 - Wiktor
Lopez2010 - 05.05 - Milena
Kinia-2403 - 04.05 - Piotrek
Iozacoolakanik - 05.05 - s…………………….
Anlov - 06.05 - s…………………….
Gosiaczek997 - 07.05 - Natalia
Hasia_86 - 10.05 - …………………
Gumisowa - 14.05 - Krzysztof
Mania82 - 15.05 - c………………………
Lidia83a - 16.05 - Julia
Lenka2421 - 17.05 - ………………………
Aguska - 21.05 -…………………….(Krzys,Kinga,Magda)
Agnieszka_86 - 21.05 - Julia,Wiktoria
Joleczka - 22.05 - Magdalenka
Emi2011 - 30.05 - Emilia Maja
Kolber1 - …….05 - c……………
Marigue - …….05 - s…………………

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #67689 przez Joleczka
Moje wczorajsze dolegliwości trochę minęły,brzuszek już nie boli tak bardzo ale noc była ciężka. Kilka razy wstawałam do łazienki z bólem prawej strony, jak się załatwiłam to wszytko mijało. Poza tym mam coraz większe parcie na pęcherz, nie spodziewałam się że dopadnie mnie to już w 26 tygodniu ciąży.



Miłego wieczorku!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #67712 przez EMI 2011
Cześć Dziewczyny


Tyle napisałam i się skasowało :(

Joleczka a co Twój lekarz na to, że nie dajesz rady??? Z tego co ja się orientuje to każda z nas musi przejść te badanie. Trzymam kciuki, żeby tym razem się udało. Ale zapytaj też w laboratorium czy możesz napić się 2 łyki wody. Moja koleżanka również miała problem z wypiciem glukozy nawet z cytryną i pozwolono jej napić się 2 łyki kiedy najbardziej ją mdliło i dała radę. Zapytać nie zaszkodzi, a może akurat Ci się uda. Już nie wiem co mam Ci doradzić :(

Co do bóli w podbrzuszu tez je mam. Czasami mnie nawet martwią,ale wizytę mam dopiero 28 lutego. Mam zamiar dokładnie o nie wypytać. Twardnienia brzucha nie odczuwam, może dlatego że jem 3 razy magnez. U mnie najgorszy ból jest pod z prawej strony, pod żebrami. Nie wiem czy moja księżniczka tam sobie poleguje, ale ból okropny.

Co do sikania ja też latam co chwilę, w nocy wstaję 2 razy :/ A będzie coraz gorzej.

W poniedziałek mam badanie krwi i mam nadzieję, że moja hemoglobina podskoczyła.

Trzymajcie się i piszcie co u Was.

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl