BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

13 lata 4 miesiąc temu #48359 przez Agusiak
Agnieszka84 , my jeśli okaże się, że będzie chłopczyk to wybraliśmy imię Krzysztof :)

Ale mnie osobiście podobają się jeszcze takie imiona jak:

Mateusz
Wojciech
Tomasz
Adam
Filip
Przemysław
Marcin

na pewno wybierzecie jakieś fajne imię i zobaczycie, że dla chłopców także jest wiele ciekawych imion :)
My większy problem mieliśmy z imieniem dla dziewczynki, ale to może dlatego, że trudniej nam było się w tej kwestii zgodzić ;)

Daj znać jak już wybierzecie imię na Syneczka.
Powodzenia!!! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48550 przez gumisiowa
Witam Majóweczki :)

Chciałam dołączyć do Waszego grona. Mam termin na 14 maja a wg ostatniego USG na 9 maja. Na 99% mam być synek, co zgadza się z tym chińskim kalendarzem, który pojawił się w poprzednich postach :)
Podobnie jak Agusiak nasz synek będzie miał na imię Krzysztof. Najbliższe USG (już połówkowe) będę miała 5 stycznia.
Ruchy czuję już od jakiś 3 tygodni. W Wigilię poczuł pierwszy raz je nawet mój mąż :)
Dzidzia czasami potrafi być na prawdę bardzo ruchliwa. Póki co 5kg na plus :P

Pozdrawiam z życzeniami Noworocznymi,
Ania z Warszawy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #48878 przez Agusiak
Witaj gumisiowa, cieszymy się, że do nas dołączyłaś :)
Gratuluję synka :)
Ja nadal czekam, żeby móc zweryfikować chiński kalendarz z wynikiem USG.

Wszystkiego dobrego w Nowym 2011 Roku Majóweczki!!!!
To jest Nasz Rok :)

:) Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49220 przez mania 82
Witajcie Majóweczki :-)

Dawno nie zagladalam na forum bo mialam male problemy z netem. Ciesze sie ze u Was wszystko w porzadku i zycze wszystkiego co naj w tym cudownym dla nas 2011 roku :-)

Ja jestem wlasnie wczoraj po USG polowkowym i na szczescie z dzidzia wszystko jest w porzadku, rozwija sie prawidlowo takze kamien spadl mi z serca bo mala panikara ze mnie i potwornie sie balam tego badania. Spotkala nas jednak niespodzianka podczas badana - otorz okazalo sie ze bedziemy mieli jednak coreczke a nie jak wczesniej bylo mowione synusia. Jestesmy w szoku bo od 12 tygodnia zylismy w przekonaniu ze bedzie chlopak i dziwnie nam teraz sie oswoic i przestawic z Misia na Niunie ;-) Ja zawsze chcialam miec coreczke takze bardzo sie ciesze a mimo to mam maly zal do lekarzy ze w ogole cos wczesniej mowili o pci skoro jak sie okazalo nie byli pewni. Maz natomiast jest w szoku ogromnym ale tez powolutku sie oswaja. Najwazniejsze ze wszystko jest w porzadku. Takze rok rozpoczal sie od wieeeelkiej niespodzianki u nas. Jendo jest pewne ze z imieniem bedzie teraz mniejszy problem bo dla dziewczynek mamy wiecej wspolnych typow, a Kubuś bedzie musial poczekac na swoja kolej ;-)

A co u Was? Jak Brzusie sie miewaja?

Pozdrawiam Was cieplutko i nie dajcie sie chorobskom bo ja znowu przeziebiona :-/


PAPA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49275 przez Agusiak
Cześć Dziewczynki!! :)

My byliśmy wczoraj na badaniu 4D. Wszystkie wyniki badania są na szczęście w porządku, ale nadal nie znamy płci naszego Szkraba.
Maluszek nie chciał nam nic pokazać, nie tylko kim jest, ale nawet swojej buźki. Cały czas tylko pupka, plecki, główka, łapki, nóżki :) Widzieliśmy z mężem jak głaszcze się po główce i fika koziołki, ale wszystko tak, żeby tylko czasem nikt nie popatrzył co ma między nóżkami ;)
Lekarz kazał mi przewracać się z boku na bok, żeby Dzidziuś zmienił pozycję, ale to nic nie dało. Już myślałam, że zaraz każe mi stanąć na głowie ;)
Niestety z badania 4D nici, ponieważ lekarz powiedział, że jak nie widać buźki to badanie nie ma sensu... Mieliśmy więc tylko samo badanie prenatalne, ale i tak super było popatrzeć, a co najważniejsze usłyszeć, że wszystko dobrze :):)
Jutro mamy wizytę u lekarza prowadzącego, ale też pewnie nie poznamy płci.
Kiedyś zażartowałam, że my płeć poznamy dopiero na porodówce i wygląda na to ,że tak właśnie może być ;)

mania 82 , no to rzeczywiście lekarze zrobili Wam psikusa. Dziewczynki są super, więc gratuluję córeczki :) Musicie się teraz przestawić. A zaczęliście już kupować chłopięce ciuszki?

:) Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49457 przez Mariquia
Cześć Mamusie :)

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku dla Was i Maluszków!!!

My też jesteśmy po wczorajszej wizycie i chcemy się pochewalić jak poszło. Na szczęście wszystko jest w jak najlepszym porządku. Lekarz był z nas bardzo zadowolony. Widok Maluszka na USG to dla mnie najładniejszy widok. Spytałam lekarza czy to nadal synek i wtedy Malec odwrócił się tak, że lekarz śmiał się, że to na pewno nie może być dziewczynka :laugh:

Także u nas zostaje chłopiec, co od początku wszyscy nam przepowiadali, i co też intuicyjnie czułam. Chyba będzie Staś :lol: Po dziadku, mąż bardzo się przy tym upiera, mi też się właściwie podoba, więc nie będę tego zmieniać. Synek waży 455 gram!!! Następną wizytę mamy dopiero za 5 tygodni. Nie dostałam jeszcze sierowania na test obciążenia glukozą i mnie to zastanawia, bo to będzie juz koniec 26-ego tygodnia? Miałyscie może już to badanie, albo macie je zaplanowane?

Ściskamy mocno :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49494 przez mania 82
Hej Dziewczyny

U nas oswajanie ze zmiana plci trwa ;-) juz jest coraz blizej do zmiany myslenia i nastawienia. Tzn cieszymy sie bardzo tylko trzeba to w glowie sobie poprzestawiac. Ja co chwila zerkam na wydruk z USG i mowie juz "moja ślicznotka" ;-) stwierdzilismy ze drugi bedzie synus i ze siostra bedzie sie nim opiekowala, hehhheeee. Teraz jestesmy na etapie myslenia o imieniu i mamy nawet kilka wspolnych typow, trzeba tylko dojsc do porozumienia ktory z nich wybieramy bo jednak trosze fawozyrujemy inne imiona, ale na pewno bedzie latwiej niz z imieniem dla chlopczyka. Jesli chodzi o kupowanie to owszem kupilismy conieco ale nie za duzo takze sie nie zmarnuje (niebieski kocyk, ogrodniczki, 2 bluzeczki i adidaski) :-)

Ciesze sie ze u Was tez wszystko w porzadku na badaniach!!!

Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49570 przez lidia83a
Cześć dziewczyny :)

Mania 82, u nas było dokładnie tak samo, wg usg z 12/13 tygodnia miał być chłopczyk, a na ostatniej wizycie dowiedzieliśmy się, że będzie dziewczynka :) Bardzo się cieszymy, przyznam jednak, że trochę czasu potrzebowaliśmy, aby się przestawić. 11.01 mamy USG połówkowe.

Mariquia, ja mam zrobić test obciążenia glukozą w 24 tygodniu, ale gdzieś przeczytałam, że robi się go między 24 a 28 tygodniem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49643 przez Mariquia
Dziękuję lidia83a za odpowiedź :) Też gdzieś czytałam, że wykonuje się go właśnie w tym czasie i miałam o to pytać na wizycie, ale kompletnie wyleciało mi to z głowy. Mam nadzieję, że na następnej wizycie wszystko się wyjaśni!

P.S. Z suwaczka wynika, że mamy ten sam termin porodu :) Też masz termin na 16-ego maja?

Buziaki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #49658 przez lidia83a
Dokładnie :) u mnie też termin na 16-go maja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #49861 przez koliber1
Wszystkiego dobrego w nowym roku !

Nastepna wizyta za tydzien wiec zobaczymy czy lekarz potwierdzi nam plec dzidziusia.Jesli chodzi o ten chinski kalendarz to sie nie zgadza tam wychodzi ze ma byc cholopiec.
Nasz termin wychodzi z usg polowkowego na 15 maja ,ciekawe czy bedziemy razem lerzec na porodowkach dziewczyny :)
Na razie jeszcze nic nie kupujemy,moj maz uwaza ze to jeszcze za wszesnie i ze nie ma sie co spieszyc.Co prawda dostalam juz paczke od kolezanki,ale ciuszki sa typowo na chlopca,wiec chyba bede je musiala komus sprezentowac.

Brzusio juz dosc pokazny,mala fika koziolki tak ze nie da sie juz ich pomylic z niczym innym.Na wadze mamy 6 kilo do przodu.

A jak tam u Was dziewczymy?

pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50213 przez gumisiowa
Hej,
Ja wczoraj miałam USG połówkowe i na 100% będzie zdrowy synuś :)
Niestety nie chciał buzi pokazać, ale nie to jest najważniejsze :) serduszko mu biło 145/min
wg USG termin będzie wypadał na 12 maja, ale jak nie będzie chciał wyjść wcześniej to może nawet dociągnąć do moich urodzin 20 maja :P było by śmiesznie :)

A we wtorek wybrałam się na zakupy bo już nie mieściłam się w żadne spodnie nie ciążowe :P

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50244 przez Agusiak
Cześć Dziewczynki!!

Ja byłam wczoraj u lekarza ale nawet mi USG nie zrobił...
Zbadał mnie, powiedział, że wszystko OK i tyle. Czyli nadal nic nie wiemy.
Chyba jestem jedyna z naszego grona, która nie zna jeszcze płci swojego Maluszka.

Mój lekarz jest bardzo oszczędny w słowach, nawet zbyt oszczędny, gdyby nie badania prenatalne to chyba w ogóle nic byśmy nie wiedzieli o naszym Dzieciątku, nawet ile waży i mierzy.

:) Pozdrowienia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu - 13 lata 4 miesiąc temu #50692 przez koliber1
Agusiak ja bym chyba nie wytrzymala z takim lekarzem,a przynajmniej jak pytasz to odpowiada jakos dłuzszymi zdaniami?
I tak najwazniejsze ze dzidzia zdrowa,a plec wczesniej czy pozniej poznacie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 4 miesiąc temu #50721 przez Agusiak
koliber1 , tak jak się go o coś pyta to zawsze wytłumaczy, odpowie w miarę wyczerpująco, ale sam z siebie to mówi tylko to co konieczne ;)
Trzeba mu przyznać, że jest bardzo dobrym specjalistą i u nas cieszy się dużym zaufaniem, dlatego też u niego zostanę, ale ostatnio wpadłam na pomysł, żeby zacząć chodzić też do innego lekarza, np. na kasę chorych.
Ale to jeszcze zobaczę :) Masz rację, najważniejsze, że jest wszystko dobrze, a płeć prędzej czy później poznamy ;)

Pozdrawiam Was Dziewczynki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl