BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

13 lata 3 miesiąc temu #51383 przez mania 82
Hej Dziewczyny

Jak zdrowko? Bo u nas chorobsko sie niestety rozwinelo i nie skonczylo sie bez antybiotyku, ja jestem w polowie brania a maz dopiero co zaczal bo tez go dopadlo takze ucieklam do rodzicow zeby sie znowu nie zarazic ;-) Ma ktoras z was bole plecow? Bo wiem ze to normalne i ze ma prawo bolec ale mnie boli zawsze z jednej strony i tak troche z boku. Ostatnio jak mowilam o tym lakarzowi to sie zapytal czy nie mialam kiedys problemu z nerkami i opukal mi plecy - nic nie bolalo takze uznal ze to nic takiego. Ale mnie znowu pobolewa i sobie wbilam oczywiscie do glowy jego podejrzenia :-/

Pozdrawiam Was i Brzusie :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51404 przez Agnieszka84
Hejka!!!

U nas na razie w wszystko w porządku. Czasami mam skurcze łydki. Mały kopie :D W tym tygodniu mam badanie cukru po 1h. Kiedy zaczynacie robić poważniejsze zakupy, typu łóżeczko, wózek?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51521 przez mania 82
My lozeczko mamy juz kupione bo trafilismy na przecene tego co nam sie podobalo, a z wozkiem poczekam tak do kwietnia zeby nie za szybko bo nie mam gdzie trzymac, a z kolei tez nie na ostatnia chwile bo slyszalam zeby troche przewietrzyc zanim dzieciatko zacznie sie wkladac (dot. lozeczka, wozka i materacyka bo reszte i tak trzeba wyprac). Natomiast jesli chodzi o ciuszki to juz wpadlam w szal. Na razie ze wzgledu na chorobe ogladam sobie tylko w necie ale jak tylko sie rusze z domu to na pewno pokupuje juz ciuszki (kilka juz mam :-) ). Najpierw jeszcze musze sie spotkac tez z przyjaciolka bo ma 10 miesieczna coreczke i zapowiedziala ze wszystko odziedziczymy po niej ;-) takze zakupy to bedzie sama przyjemnosc i wyszukiwanie perelek. Juz sie nie moge doczekac!!! :lol:

A jak u was z zakupami? Pewnie niektore mamy przejmuja sie przesadami? Macie juz upatrzony wozek? Bo to chyba najtrudniejszy wybor.

Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51608 przez gumisiowa
My jeszcze nic nie mamy poza jednymi bucikami, które dostałam od siostry. Póki co nic nie kupuję bo troszkę kaski brak, ale wózek już mam upatrzony (Jedo Fyn) - w przyzwoitej cenie i kilku znajomych ma tej firmy i sobie chwalą.
Ja za miesiąc wybieram się już na zwolnienie także wtedy pewnie się będę poważniej rozglądać.
A zapisywałyście się na szkołę rodzenia? Ja zaczynam od połowy lutego. Ciekawe jak to będzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51618 przez mania 82
Gumisiowa ja tez sie zastanawiam nad Jedo Fyn (patrzylam tez na Danny Sport albo Treeco) :-) Sa w miare rozsadnych cenach i maja podobne funkcje czyli co dla mnie najwazniejsze: duze pompowane i skretne kola, amortyzatory, sa wielofuncyjne i maja mozliwosc montowania siedziska przodem i tylem do kierunku jazdy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51821 przez lopez2010
:woohoo: witajcie - rzadko tu zaglądam ale tylko dlatego ze czekam aż coś napiszecie majóweczki.

ja obecnie mam kupione tylko troche ciuszków po starej cenie w grudniu - dosłownie kilka.
Wózek mam upatrzony X-lander ale drogi cholera jest wiec niewiem.
Nic poza tym nie mam. od marca bede juz w domciu to postaram się zrobic solidny spis czego nie mam.

czy któraś z was z Bielska-Białej???????????

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51828 przez Agusiak
hej Dziewczyny!!!!

mania 82 , ja właśnie jetem niestety z tych, które przejmują się nieco przesądami :P
Oczywiście nie jakoś fanatycznie, ale zawsze... ;)

Ale oczywiście szperam w internecie, oglądam, przeglądam rozmaite rzeczy dla Maluszka. Mam już upatrzony wózek, taki fajny materacyk i mniej więcej typ łóżeczka :)
U teściowej czekają dwie reklamówki ubranek, z których wyrósł synek szwagierki (wezmę je do siebie w odpowiednim czasie ;) ). Ogólnie będzie raczej tak, że sporo rzeczy, takich jak bujaczki, itp. dostaniemy w spadku ;) ale to dobrze, bo te wszystkie dziecięce rzeczy są dosyć drogie. Chyba zacznę miesięcznie odkładać jakiś "grosz" na pieluszki :silly:

A tak poza tym to od zeszłego tygodnia jestem na zwolnieniu już do końca ciąży, więc mam teraz dużooooo czasu ;)

Pozdrawiam Was Majóweczki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51934 przez lidia83a
Cześć dziewczyny :) my dostaniemy sporo rzeczy po synku sąsiadki, 2 siatki ubranek już przywieźliśmy :) wiele z tych ubranek jest typowo chłopięcych, więc dokupuję to, co różowe i dziewczęce :)
Dziś w nocy obudził mnie okropny ból podbrzusza, no i plecy od jakiegoś tygodnia bolą. Na szczęście akurat dziś po południu mam wizytę, więc dowiem się, czy coś złego się dzieje, czy też może to po prostu jelita lub więzadła podtrzymujące macicę. Na razie nie panikuję.

Lopez 2010, mam prośbę: to Twoja druga ciąża, może napisz nam, jakie bóle brzucha są w ciąży normalne i nie oznaczają nic złego a kiedy trzeba szukać pomocy ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #51963 przez koliber1
Czesc dziewczyny. ja tez jeszcze nic nie kupilam,ale troszke rzeczy juz dostalam,z tym ze tak jak lidia83a bede chciala dokupic cos dziewczecego bo te sa typowo na chlopca.
Mnie tez znowu zaczynaja bolec plecy,przez jakis czas mialam spokuj(bolaly przez pierwsze trzy miesiace ciazy)a teraz znowu sie zaczyna.Gorszy jest jednak bol w pachwinach ,ktory dzis mnie meczy od rana.No i zdarza mi sie ze w nocy budze sie z bolu w biodrach,to pewnie od tych pozycji na boku,albo poprostu zaczynam sie rozciagac.W tym tyg wizyta u lekarza wiec zobaczymy czy wszystko ok.
Jesli chodzi o wozek to jak narazie moim faworytem jest teutonia mistral s,ale jeszcze jest troszke czasu wiec moze znajdzie sie cos innego.
W przyszlym tygodniu lece na jakis czas do Polski i bardzo sie obawiam tych wszystkich gryp ktore panuja w moim miescie,mam nadzieje ze nie bede zalowac tej wizyty,bo jak narazie cala ciaza bez najmniejszego katarku.

Zastanawiam sie czy lekarz na tej wizycie potwierdzi nam plec malenstwa,bo ostatnio jak Was czytalam ze po kilku tygodniach okazalo sie ze plec jednak jest inna niz mowili Wam na poczatku,to zaczely mi chodzic po glowie mysli czy to jednak chlopak nie bedzie . no ale pewnie tak na 100% to bedziemy pewni w dniu porodu

pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #51968 przez koliber1
Pisze znowu ,bo mialam problem z wklejeniem suwaczka,ale teraz chyba w koncu sie udalo:)




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52172 przez lopez2010
:silly: ja urodze druga córkę, a nastawiłam sie na marsjanina - bo ciągle kwasne i kwasne. Jak widac po moim przykładzie nie działaja smaki na płeć. No cóz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52252 przez mania 82
Koliber1 widze ze jestesmy na tym samym etapie ciazy, czyzbys miala termin na 15 maja? :laugh: aaa i nie martw sie grypa, jakos musimy funcjonowac, ja tez sie troszke obawiam jak slysze w wiadomosciach o coraz to nowych przypadkach tej swinskiej grypy ale z kolei lekarka sie wypowiadala ze na normalna ludzka grype choruje o wiele wiecej osob i powiklania sa tak samo jesli nie bardziej grozne a ptrzeciez mamy z nia do czynienia od zawsze (jestem pewna ze kazda z nas miala kiedys grype) takze dbajmy o siebie Majoweczki i wszystko bedzie dobrze :-) Ja jutro koncze brac antybiotyk i zapowiedzialam ze jak ktokolwiek w rodzinie bedzie chory to kwarantanna bo nie chce juz wiecej meczyc Malutkiej.

AAA zapomnialam wam powiedziec ze u mnie ten chinski kalendarz sie jednak nie sprawdza ;-)

Trzymajcie sie zdrowo :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu - 13 lata 3 miesiąc temu #52340 przez koliber1
mania 82 poczatkowy termin mialam na 10,ale po usg polowkowym faktycznie przesunal sie na 15 maja:)fajnie ciekawe ktora z nas wezmie pierwsza?i obie bedziemy mialy dziewczynki:)troszke mnie pocieszylas z ta grypa,moze uda sie jej jakos uniknac,na szczescie w rodzinnym domku na razie wszyscy zdrowi.U mnie chinski kalendarz tez sie nie sprawdza,zreszta ja sprawdzalam tylko z ciekawosci bo jakos nie bardzo wierze w takie rzeczy i przesadna tez w ogole nie jestem.


A jesli chodzi o te smaki jedzeniowe to ja tez zajadam sie ogorkami,nawet podpijam wode..hihi.. z pod ogorkow,sledziki marynowane to moglabym codziennie...a jednak dziewczynka wiec wydaje mi sie ze u nikogo to co je nie jest oznaka plci,ale to tylko moje zdanie




Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52479 przez lidia83a
Jesteśmy po usg połówkowym. Niestety musimy wykonać dalsze badania :( lekarza zaniepokoił nieprawidłowy przepływ krwi przez serduszko Małej :( 21.01 mamy wizytę u kardiologa prenatalnego, zobaczymy, co powie. Do tego dochodzi jeszcze podejrzenie deformacji stóp Małej. Wczoraj miałam strasznego doła, no w sumie dziś też łatwo nie było. Pocieszam się tym, że konkretnej diagnozy w obu sprawach jeszcze nie mamy, więc może będzie zupełnie dobrze lub przynajmniej nie tak źle...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 3 miesiąc temu #52538 przez lopez2010
lidia83a moja druga ciaża to chyba jakis cud-miód. Zadnych mdłości, doligliwości. Nic. Jakby nie usg i rosnący brzucholek to bym nawet nie powiedziała ze jestem w ciązy.

Samopoczucie mam superowe. Wczoraj na wizycie u gina przesunal mi sie termin na 6 maj 2011 a mała waży 700 g. Fika i jest okiiiiiiiiiiii.

tak więc niewiem co to ból brzucha czy cos innego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl