BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

11 lata 3 miesiąc temu #515148 przez Agusiak
u nas pada deszcz ze śniegiem i zrobiło się dosyć ciemno.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #515302 przez Agusiak
dziewczyny zostawiam WAM pytanie i lecę bawić się z Linką:

Co może być powodem tego że kobieta która ma już jedno zdrowe dziecko a ciążę przechodziła bezproblemowo traci potem kolejne ciąże? Nie rozumiem, przecież jest zdrowa, z tym samym facetem/mężem, gdzie wcześniej było wszystko OK. Nie ogarniam.

Buziaki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #515396 przez agi-p
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


Agusiu z tymi problemami z kolejnymi ciążami to ciężka sprawa . Teraz tyle zmutowanych wirusów i dziwnych chorób , z którymi medycyna ledwo sobie radzi, że chyba to też ma wpływ . Jest dużo chorób , które tkwią w naszym organizmie - uśpione .
Żyjemy coraz szybciej , bardziej nerwowo , jemy niezdrowo i wszystko odbija się na ciąży .
Nawet zwykła opryszczka w 1 trymestrze może zaważyć na zdrowiu lub życiu maleństwa .

Sama często zachodzę w głowę o co chodzi i skąd takie rzeczy sie biorą . Lekarzem nie jestem , więc sama sobie to próbuję jakoś wytłumaczyć .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #515405 przez sylka
Włożyłam Kube do łózka dałam ksiażeczki i mówię że ide do kuchni robić kotleciki. Tłuke je i po chwili patrze a Kuba wspina mi sie na taboret siada i jak nigdy nic patrzy co robię. Moja mina bezcenna oczy jak 5 zł. Poszłam sprawdzic czy nie zamknęłam łóżeczka (szczebelek) bo ani hałasu spadającego dziecka nie słyszałam ani płączu a ubijałam cicho z przerwami i słyszałam jak sie bawi. A ten cwaniak wyszedł sobie górą i nie spadł!!! Siedział w łóżeczku może z 10 min.

Agusiak czasem za wcześnie jest na ciąże bo moze organizm nie do końca zregenerowany a 2 sprawa to wady genetyczne typu złego połączenia się komórki i plemnika czy późnejszego wzrostu zarodka. Na to nie mamy wpływu. Śrdowisko, stres i żywnośc też mają wpływ.

Gosiu
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #515832 przez agi-p
Dobry wieczór :)

Sylka rany z Kuby to prawdziwy kaskader !!! Teraz to już musisz na niego uważać , albo wyciągnąć szczebelki . Lepiej , żeby sam wychodził , niż wyskakiwał góra !
Mi Amelka też wczoraj wspinała się po boku łóżeczka . Na szczęście nie ma jeszcze tyle siły w rączkach , żeby się podnieś do końca. Ale była juz blisko !
Właśnie powiedziałam Mężowi , ze musi mi wykombinować barierkę na górę schodów i będe jej zostawiała otwarty bok .

Kupiłam dziś ten tran i lipa . Amelka nawet go nie tknie :( w żadnej postaci :(
Dodałam jej do mleka 2,5ml ... i jak tylko poczuła , to juz mleka nie tknęła . Zrobiłam nowe mleko i juz nawet jego nie chciała ... zraziła się :( Masakra !!!

My dotarłyśmy popołudniu do domku . Troszkę ogarnęłam , ale jutro od rana mam robotę :P
Teraz jestem juz po kolacji i mam wyrzuty sumienia , ze znowu kg mi przybędzie :(

Miłego wieczorku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #516029 przez Agusiak
dobry wieczór :)

agi, Sylka kaskaderzy Wam rosną ;)
agi pewnie, niech mąż zamontuje drugą barierkę na górze, prędzej czy później pewnie i tak byłaby potrzebna :)

Ja tranu na razie nie podaję bo pewnie skończyłoby się jak u agi. Oby tylko Amelka nie zraziła się całkiem do mleka i jutro wypiła swój przydział :blink:

agi a Ciebie na tym etapie ciąży boli rana po cesarce? Brzuszek masz już spory i kurcze ja nie wyobrażam sobie tego rozciągania się tej blizny :dry: Na ostatnim badaniu jak mnie lekarka tam nacisnęła to myślałam że ją kopnę a wszystko pięknie się zagoiło więc nie wiem czy to powinno jeszcze boleć. Na co dzień nie ale przy nacisku owszem.

My dziś cały dzień w domku bo pogoda paskudna, chociaż przez chwilę było całkiem sympatycznie jak sypał śnieg, po którym nie ma już śladu.

Przeczytałam wczoraj przed snem tą książkę Chylińskiej Zezia i Giler. Całkiem fajna ale czy ja wiem czy to taka bajka jest. Może bardziej opowiadanie o dzieciństwie i rodzinie. Odnoszę to do naszego pokolenia i niektóre zdarzenia do swoich własnych. Ogólnie miło się czyta :)

Lecę, może dziś też uda mi się troszkę poczytać, tym razem moją ulubioną Monikę Szwaję, czyli nic ambitnego :P :P

Miłego wieczorku i spokojnej nocki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #516145 przez kasiunia89
Dobry wieczor laseczki!!!!! :) :)
:silly: :kiss: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #516162 przez agi-p
Dzien dobry :)

Agusiaczku skusiłam się na ten cholerny tran i żałuję ... 30 zł wywalone w błoto .
Amelka cała noc się wybudzała z płaczem , ale mleka nie tknęła . Wylałam tej nocy takie ilości do kranu jak nigdy .
Dopiero o 4:50 już w naszym łózku wypiła cała butlę .

Blizna po cesarce mnie nie boli , ani nie ciągnie . Wszystko mam tam ok . Nawet na usg nie ma żadnych nieprawidłowości . Jak naciskam to tez nic nie czuję . Czasami tylko mnie swędzi . Mogłas podpytać skąd ten ból i dyskomfort .

Oj zazdroszczę Ci czasu na książkę . Ja ostatnią od deski do deski w poprzedniej ciąży przeczytałam :(

U Nas wczoraj pogoda też była paskudna , rozlało się i wiało przeraźliwie . Na szczeście Mamcia poszła z Ami na spacer rano jak byłam w sklepach i Mała troszkę skorzystała .
A dzisiaj nie wiem czy gdzies wyjdziemy . Na razie ciemno i nic nie widzę :P

Kasiunia no proszę . Co tam słychać ? Jak Oliverek ???

Miłego poranka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #516197 przez Agusiak
dzień dobry :)

agi to dobrze że Ami wypiła w końcu butlę mleka. Ja już kiedyś tak miałam że próbowałam chyba jakiś lek przemycić w mleku ale młoda nie chciała w ogóle i nauczona tym zdarzeniem już NICZEGO nie podaję w mleku, żeby młoda wiedziała że mleczko ma zawsze takie jak lubi i może być go pewna :)
Próbuję w razie potrzeby z herbatką ale przeważnie podaję dany specyfik bezpośrednio na łyżce :)

U nas nocka fajna, chociaż Paulinka od 23 spała ze mną :lol: :lol: ale podejrzewam że to deszcz i silny wiatr ją obudziły bo tak to wczoraj całą noc spała u siebie.
Pogoda kiepska więc dziś chyba tylko zabawy w domku.

Kasiunia Kochana co tam u Was? :)

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #516203 przez Agusiak
coś mam chyba nie teges z suwaczkiem bo wychodzi że Ami jest dzień starsza od Paulinki :P :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu - 11 lata 3 miesiąc temu #516209 przez sylka
Kuba sam tran wypil moze ze 2 razy i niechcial a w mleku pije bez problemu.. Szkoda ze Ami nie przeszlo. Za kilka dni musze kupic kolejny.
Sa jeszcze zelki z tranem.

Agusiak zobacz czy na lyzce przejdz. Ten wieloowocowy na poczatku daje smak owocow a pozniej ryby :P

U nas tez wieje, pada i jest ponoro.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #516231 przez agi-p
Agusiaczku faktycznie masz coś nie tak z suwaczkiem :P

No deszcze i wiatr dzisiejszej nocy nabrały na sile . A u Was jeszcze te okna dachowe , to już w ogóle wszystko słychac podwójnie .

Zapomniałam Wam napisac , ze wczoraj zauważyłam , ze wszystkie trójki się Ami przebiły . Te dolne jeszcze takie malutkie , wiec jeszcze pewnie troszkę się przez nie nacierpi . I mam nadzieję ,ze piątki zaczną się dopiero za kilka m-cy :P

Sylka ja próbowałam tego tranu i jest okropny :P Miałam potem taki posmak w ustach , ze byłam bliska spotkania z kibelkiem :P No ale cóż ... musimy go z Paulą wypić :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #516259 przez Agusiak
najlepsze jest to że jak robię suwaczek od nowa na tej stronie to wyskakuje tak samo :dry: dziwne... :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #516286 przez sylka
Agi Tbie tran sie przyda bo bogaty w kwasy Omega 3 i 6 :) Ponoć dobrze zanużyć w nim chleb wtedy lepiej smakuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 3 miesiąc temu #516558 przez Agusiak
Ja nie toleruję tranu. Kiedyś łykałam taki w tabletkach ale tak mi się później odbijało że brało mnie na wymioty.

Paulinka właśnie zasnęła a wcześniej odwiedził nas mój dziadziuś :) Posiedzieliśmy przy kawce i ciachu a dziadek wybawił się z prawnuczką :)
W niedzielę zaś mamy urodziny drugiego mojego dziadka, więc jak już wcześniej wspominałam co tydzień impreza a czasem nawet jest kilka okazji w jednym tygodniu :P :P Ale ja to uwielbiam a jeszcze jakbym miała mnóstwo kasy na prezenty to już w ogóle było by super.
Dziadek wziął moje CV bo wnuczka jego znajomego jest kierownikiem od reklamy w realach w naszym regionie a ja jestem po reklamie to może coś by z tego było. No ale niestety nie ma z nim jako takiego kontaktu tylko musi go gdzieś "upolować" w sensie spotkać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl