BezpiecznaCiaza112023

zostanę mamą w maju 2011 roku :)

11 lata 1 miesiąc temu #610643 przez sylka
fajowe łóżeczko i pokoik :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #610678 przez Gosia_Krupa
Dobry wieczór!

Agusia,super,że się cieszysz :) Żebyś Ty mnie widziała jak moje rzeczy przychodzą :) Właśnie dzisiaj sobie zamówiłam kilka pierdół. Ostatnie już na długi czas(przynajmniej tak sobie powtarzam).

Czekam na pierwsze efekty :) Ja przy Hanulce też kupiłam sobie "Dzienniczek ciąży" i byłam tak rozczarowana i poddenerwowana,że takie coś tyle pieniędzy :( Na lepsze by wyszło gdybym robiła sama właśnie,ale skąd mogłam wiedzieć?!

Łóżeczko i kącik Paulinki boskie :)

Sylka,Kubuś po prostu wymiata :) Ale z niego zdolniacha :)

Megi,tort rewelka :) Mam nadzieję,że mój wyjdzie równie łądnie :)

Zamówiliśmy przed chwilą ten zestaw sprzątający dla Hańci,który kiedyś Wam pokazywałam. Siostrzenica mówiła,że jutro chce kupić kuchnię :) Boziu,może będę miała trochę spokoju przez jakiś czas :silly: Będę mogła zająć się "tworzeniem". Dora czeka :blink:

A do tego czasu muszę zrobić kartkę dla siostry na komunię. Idzie co prawda dopiero na koniec maja,ale chce mieć ją już na Hani urodziny,tym bardziej,że nie wiem kiedy zobaczymy się następnym razem :( Więc myślę,kombinuję... może coś z tego wyjdzie :side:

Miałam Wam napisać,że Michałek ostatnio nas bardzo wzruszył :) Tak sobie myślę,że świadczy to o tym,że nie jest niegrzecznym,niewychowanym chłopce,któremu tylko nowe zabawki w głowie.

Siostra jechała już z rodzinką do domu. Michałek ładnie wszystkich ukochał,dał całusa(podobnie Hania). Wsiedli do auta i ruszają,a Michałek woła:"kocham Was,bardzo mocno" :kiss: A jak my jechaliśmy do domu to mówi do dziadka:"kocham Cię dziadek i nie chorujcie,bądźcie zdrowi z babcią". Normalnie z mężem na siebie i tylko płakać ze wzruszenia. To takie słodkie było :) Kochany Misiu :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #610908 przez agi-p
Dzień dobry :)

Sylka dzięki bardzo , jak czegos nie będę wiedziała to napiszę o pomoc do Ciebie :) Teraz już zaczynają się schody . Na wypisie mam napisane gdzie i kiedy się zgłosić,dodam że te wizyty mam mieć już za 2 tyg ... a co? terminów nie ma . Mogę prywatnie się umówić jedynie ! Tylko wcześniaki z wagą urodzeniową do 1,5 kg są przyjmowane w trybie nagłym . tak więc nie pozostaje mi nic innego jak znowu płacić za coś,co państwo powinno mi zapewnić .

O dziwo na bezpłatne szczepienie p/pneumokokom się łapiemy :P Tam też oczywiście trzeba spełnić warunek . Wcześniak musi być ur przed 35 tyg , lub mieć wagę urodz poniżej 2,5 kg !
Polska jest pełna absurdów .

A zdjęć Kubisia nie widzę :(


Aguś super wygląda to łóżko :) rewelacja :) A pokoik Paulisi już kiedyś pisałam ...bardzo mi się podoba :)
Jak się Lince spało w nowym łóżeczku ? Jak zareagowała ?


Gosiu ja też będę Cię prosiła o kartkę na urodziny Amusi :) Jeśli oczywiście się zgodzisz zrobić ją dla mnie :) Jak tylko będziesz miała czas , to daj znac :)

Super , ze zestaw sprzątający zamówiłaś :) Teraz będziesz miała cały czas błysk w domku :)

O rany , ale Michałek ma hasełka ! Kochany jest :) Aż ja się wzruszyłam . Mądry i dobrze wychowany :)


Za mną zwariowana noc :P Maja troszkę niespokojna była i chciała się przytulać stale .Najlepiej czuła się leżąc na moich piersiach i słuchając bicia mojego serducha . A Amelka o 4:30 wstała wyspana i bawić się zaczęła :P

Ciekawe jak dziewczynki zareagują dzisiaj jak wrócimy do domu :P Ami zachwycona sowimi zabawkami będzie na bank , ale zapewne wizja spania w łóżeczku specjalnie jej nie zachwyci . Tzn nie tyle samo spanie w łóżeczku , co pobudka w nocy . Teraz się przebudza i chce się przytulić :P Trzeba ją pogłaskać i śpi dalej . W domu obudzi się sama w swoim pokoju i pewnie afera będzie :P Zobaczymy :)


Miłego dzioneczka Kochane :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #610946 przez megi23
bry lasencje
Agi lozeczko super ja jak wroce to tez musze tymkowi kupic , to lozeczko wywalic , bo patrzec nie moge na nie , albo u mamci zostawie jeden grat mneij do wozenia :d

Gosia masz lsodkie dzieciaki a Michac potrafi rozczulic :)
wspolczuje Agi bieganiny po lekarzach , kurde obojetnie jaki wczesniak powinno byc za darmo ale to nasze panstwo eh.. w niemczech masz wszystko za darmo a tu tylko kasa i kasa ..
mam nadzieje ze ami przyzwyczai sie ze jest u siebie a tulic do piersi to i Tymek robi kladzie sie na mnei lub S i zasypia , dobrze ze S byl bo spal na nim :)
milego dzionka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #610958 przez Agusiak
dzień dobry kobitki :)

agi nawet nie wiesz jaka to radość zobaczyć z rana pysiaczek Amelki w awatarku :)
Ja również współczuję tej bieganiny po lekarzach, szczególnie że są takie dziwaczne kryteria. Ale przepisów w tym kraju to ja nigdy nie zrozumiem :/
Ale upewnicie się przynajmniej że wszystko w porządku i będziecie spokojni :)

No ja też jestem ciekawa Waszej dzisiejszej nocki w domku, ale trzymam kciuki żeby było spokojnie.

Aguś młoda jeszcze nie śpi w tym łóżeczku, na razie jest rozłożone bo nie mieliśmy gdzie tej wielkiej paki trzymać no i musi troszkę wywietrzeć. Jak się pytam Paulinki które jest jej łóżeczko i w którym będzie spać to ciągle pokazuje na to szczebelkowe, hehe. Mam nadzieję że nie będzie problemu żeby oddała je dzidkowi, no bo przecież to JEJ łóżeczko ;)
Ale w dzień się bawi w nowym, kładzie, udaje że idzie spać więc myślę że powolutku się oswoi :)
A ten materac to taka pianka jakby, nawet nie gąbka, troszkę twardsza ale przypominana ten materac co ja mam w łóżeczku turystycznym. Myślę że na początek może być :)

Dziękuję za miłe słowa o pokoiku ale jeszcze nie jest tak jak będzie ;)
Czeka go małe przemblowanko no i muszę kupić nowy dywan bo obecny jest taki babciowy :silly:

Gosia powiem Ci że mi łzy w oczach stanęły jak przeczytałam co powiedziała Michałek, no a potem już poszło i się poryczała :P Kochany chłopczyk :kiss: :kiss:
Super, że prezenty dla Hani już zamówione :)
A tort na pewno Ci super wyjdzie :)

A powiedz mi, bo ja w tym zestawie mam woreczek takich różnych kwiatuszków, motylków, itp. z takiej jakby cieniutkiej blaszki z dziurkami. Do czego to? I jak to się montuje, mam to przyszyć, hahah czy jak? Mówiłam że zielona całkiem jestem :P

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #610978 przez Gosia_Krupa
Dzień dobry!

Wyobraźcie sobie,że wszyscy w domu chorzy :( Na bank zaraz dzieci załapią,tym bardziej,że weekend się zbliża. Michałek będzie w domu,a on się lubi bawić u babci. A poza tym to ostatnio i jedno i drugie przytula się do wszystkich :)

Agi,na pewno będzie dobrze. Pewnie Ami będzie potrzebowała ze dwie nocki,żeby się przestawić,ale nie będzie źle :) No i pokaż nam jak najszybciej swoje najmniejsze cudo i nie zapominaj o Ami :) Tak długo Cię tu nie było,że chyba nam się należy :silly: Nie to,żebym Cię poganiała,wyobrażam sobie jak wygląda Twój dzień,ale jak tylko znajdziesz troszkę czasu :blush:

Z kartką dla Ami wydaje mi się,że się już umawiałyśmy :) Po 10-tym maja będę już miała luzik,wszystkie komunie za mną :) A dla chrześniaczki wymyśliłam taką bardziej czasochłonną kartkę. Ciekawa tylko jestem czy nie zmienię czasami koncepcji ;)

Także spokojnie zrobię :) Kubuś Puchatek?! Czy może "ktoś" inny?

Agusia,to są cekiny. Możesz je przyszyć do materiału,ale spokojnie możesz je też nakleić na kartkę. A w środek możesz dać np. mały koralik albo dżecika :)

Megi,a Ty kupowałaś lukier plastyczny czy sama robiłaś? A tort jakie miał nadzienie? I jak Ty sobie poradziłaś z obłożeniem całości? Mi nigdy ładnie nie wychodziło :(

Najlepiej mi się udało przy żabie,ale takie okrągłe czy proste to już inna bajka.
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #611055 przez megi23
Gosiu kupilam gotowy :P a ten jasny byl z opakowania :) ta idz nameczylam sie nasklinalam , ze jak oni to robia .. byly male dziury nie ,oglam w ogole rozwalkowac zeby sie nie kleil ... mama wpadla na super pomysl pod spod dalismy cukier puder a tort mial nadzienie bita smietana z starta czekolada biala i czarna pycha :) nic specjalnego , ale zalezalo mi zeby Tymcio zjadl zaraz wstawie fote przekrojonego

Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


drugi czeka mnei po powrocie ale ide na latwizne robie okragly z nadzieniem jakims i taka wkladke z Kubusiem tu kupie i naloze na gore :P
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #611109 przez Gosia_Krupa
Generalnie to przy wałkowaniu podsypuje się cukier puder lub mąkę ziemniaczaną,żeby nie przywierał. Ale słyszałam też,że ludziska smarują wałek delikatnie olejem. Wtedy masa nie przywiera,a przy tym nie traci koloru,bo cukier puder ją trochę rozjaśnia.

Ja się jeszcze zastanawiam nad nadzieniem. Na początku chciałam bitą śmietanę z serkiem mascarpone,bo ta masa wszystkim smakuje,ale myślę czy by czegoś właśnie nie dodać,np. czekolady.

Został mi już nieco ponad tydzień na przemyślenia i dopracowanie planu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #611118 przez megi23
no mysmy nie wiedzieli i tak mama wymyslila eee i sie tam nic nie rozjasnilo i nawet chcialo nalozyc :P masa nie wyszla za slodka taka a wsam raz :)
w tamtym roku mamcia mu robila z serka mascarpone tez dobra byla

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #611173 przez Agusiak
Gosia dzięki za oświecenie, tak też myślałam że to będzie coś jak cekiny ale wolałam się upewnić. A te dziurki to są takie tycie że chyba tylko na nitkę bo żaden koralik tam nie wlezie.
Mam nadzieję że jednak nie złapiecie niczego od rodzinki ale doskonale rozumiem jak to jest.
I co z tego że babcia czy dziadek z katarem starają się unikać młodej jak przecież ona do nich lgnie że nie ma mocnych na nią, a przecież dziecka się nie pogoni. I tak to właśnie jest :S

A tort żaba to normalnie mistrzostwo :)

Linka sobie śpiocha, a ja przeglądam na all pościele, poszewki i prześcieradła do nowego łóżka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #611200 przez sylka
Agi u mnie by załapać sie na terminy P po porodzie od raz zapisywał Kubę na bioderka a neonatologa i okulistę mieliśmy od ręki wizyty co 3 tyg. Na szczepienia sie nie łapnęlismy bo weszły we wrześniu i wtedy były dla dzieci do 36 tc ale prawo nie działa wstecz i nie objęły Kuby bo on z lutego a nie września. A Aguś zrób Mai morfologie i sprawdz poziom żelaza bo wcześniaki często mają z tym problem i musza dostawac. Kuba od ok 1 mies do 9 mies brał. Najlepszy jest Actiferol.

Z Kub a to filmik na yt to moze na tel nie widzisz.

Gosiu Michałek słodziak kochany, nie dziwie sie że się rozczuliliście :)
Do masy możesz dodać owoce :) Jagody czy truskawki.

Przyszedł dziś nasz inhalator. Kubie bardzo sie spodobał i sam sie inhalował. Trzymał łamnie rączką maseczkę przy buzi i miał radochę z tego. Sam go właczył i wyłaczył po. Powiedziałąm mu ze to jest taki pociag co puszcza parę do buzi i noska by były zdrowe :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #611242 przez Agusiak
Sylka daj linka do tego inhalatora. Ja mam taki co musi stać na stole i dziecko się nad tym nachyla ale jest to nie lada wyczyn, żeby chciało w takiej pozycji troszkę posiedzieć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #611248 przez Gosia_Krupa
Sylka,jaki kupiliście inhalator?

My póki co mamy pożyczony od Rafała ciotki,ale chcemy kupić. Swój to zawsze swój,tym bardziej,że przy dzieciach to się przydaje i niejednokrotnie ratuje od antybiotyku.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu - 11 lata 1 miesiąc temu #611265 przez sylka
Proszę bardzo allegro.pl/inhalator-philips-respironics...est-i3133215243.html Philipsa ma moja szwagierka już z 5 lat i jest ok. raz pozyczałam ale teraz przy ospie nie chciałam pozyczac od nich. Czytałam opinie o nich i mają dobre a i koleżanka ma i tez poleciła. Na miejscu w sklepach medycznych i aptekach go nie mieli wiec zamawiałam na all. Zaskoczył mnie wielkością bo jest mały, szwagierka ma nieco wiekszy.
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]


Racja ratuje od antybiotyku i nie raz od szpitala bo zainhalować można i w domku a kto nie ma często kładą na oddział.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 miesiąc temu #611296 przez Natka
witajcie dziewczyny :)

tak sie zastanwialam czy napisac czy nie bo jakos po wydarzeniach w sierpniu jako tako dziwnie sie czuje :( ale zdecydowalam ze napisze i ze mam nadzieje ze przygarnicie kropka :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl