BezpiecznaCiaza112023

Mamy Kwietniowe 2013

11 lata 2 tygodni temu #642208 przez Magdalena9t
Dzień dobry :)
Gratulacje dla świeżych mamusiek: kasiaq81,AZJA :) :)
Suzi ja karmię raz z jednego cycka raz z drugiego, najczęściej (w sumie zawsze) Mały najada się z jednego cycka, byłam ostatnio na ważeniu, i przybrał na wadze dwukrotnie co powinien przez ten czas przytyć i pani się mnie pyta czy nie dokarmiam , mówię ,że nie :)
Może mam jakiś bardzo odżywczy pokarm, bo długo nie je,(aż się czasem martwię czy nie za krótko :unsure: )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #642212 przez Magdalena9t
Dave świetne wieści, czekamy na relacje :) :)
A mam pytanko , kiedy Waszym maluszkom odpadł pępuszek :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #642287 przez agat
Kaikai jak stosujesz te kropelki Bobotic? Tzn ile i jak często? Dziś je też kupiłam.

Co do pępuszka to u Adasia jeszcze siedzi, ale wisi dosłownie na włosku, może dzis po kąpieli odpadnie, zobaczymy.

Jeżeli chodzi o karmienie to różnie to bywa. Od paru dni mlody wypija jeden cycek "do dna", potem go podnoszę do odbijania i patrzę czy jeszcze cyca szuka. Jeśli tak to daję drugiego cycka (ale mało z niego wypija), a jak przysypia to zostawiam go w spokoju. Najgorsze (szczególnie w nocy) jak wydaje się najedzony, a po kwadransie budzi się z płaczem i piąstkami w buzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #642314 przez Suzi
Azja, KasiaqWIELKIE. GRATULACJE!!!!! Jesteście dzielne!!
Azja, ja tez mam syna Jaśka, ale tego starszego :lol:

my mamy jeszcze pepuch, trochę niepięknie on pachnie :P więc bierzemy w ruch spiryt :side:

Agat, to dobrze ze w nocy Adaś chce często, bo to mleczko nocne jest pozywniejsze i częstsze przystawiamie nocą dobrze służy laktacji, rozmawiam z lutowkami i niektóre z nich w pierwszym okresie tez miały " wisicyca" permanentnie, więc cierpliwości i wszystko będzie dobrze

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #642359 przez pauluska
kaikai rozrobione mleko wstawiasz do lodówki ? Ja używam Bebilon HA 1 i napisane żeby przygotować tuż przed podaniem więc mam odmierzoną wodę przegotowaną jak przychodzi pora karmienia to do podgrzewacza wodę i mieszam z mlekiem. Właśnie nie wiem jak postępować z tym mm rozrobione można trzymać w lodówce i przed karmieniem wyjąć i podgrzać w podgrzewaczu (czy w podgrzewaczu można podgrzać tylko wodę) ? Tyle czytam tych forum i różne opinie a ja czuje się zielona więc stąd te moje pytania :D I ile kupek robi Dawid na mm ? Bo czytałam że są raz dziennie bądź raz na kilka dni a Iga dzisiaj zrobiła 3 kupy i uwielbia robić je jak akurat zmieniam pampersa a na koniec się zsika często jak już czysty pampers podłożony :D A tutaj zdjęcia mojej księżniczki.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #642362 przez agat
Suzi po weekendowym kryzysie laktacja mi się chyba unormowala, ale i tak młody cyckuje kiedy tylko ma ochotę :)

Spojrzalam właśnie na ulotkę tych kropelek na brzuszek a tam jak byk stoi, żeby stosować od 28 dnia życia. A mówiłam farmaceutce, że niunio ma 2 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #642384 przez Gosia_Krupa
pauluska,mm może stać do 1godz. Możesz podgrzewać w podgrzewaczu,ale uważaj,żeby nie podgrzać za bardzo(jak masz podgrzewacz z funkcją ustawienia temp. to ok).
A z kupkami to nie ma reguły. Malutka może robić raz dziennie,le też kilka razy w ciągu dnia :) Jeżeli nie płacze,nie ma problemów z ich robieniem,konsystencja i kolor są ok to nie ma co się zastanawiać czy 3 to dobra ilość :)

A Twoja Księżniczka śliczna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #642506 przez Magdalena9t
U mojego Tomka chyba zaczyna odpadać pępuszek, jest trochę przechylony , ale też jest jakaś ropka, chyba potraktuję (a raczej mąż :silly: ) spirytem, mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu #642510 przez Magdalena9t
pauluska śliczną masz córeczkę :) :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #642708 przez ilonah
Dzień dobry kochane :)

Magdalena9t Emilce pępuszek odpadł 11 dnia i w dzień kiedy odpadł to troszeczke podkrwawił, później, ropiał ale nastepnego dnia był już ładnie wygojony.

pauluska cudna córeczka :laugh:

kaikai- Emilka matą jeszcze mało się interesuje raczej leży na niej i rozgląda się po pokoju, natomiast za karuzelą nad łóżeczkiem czasami oczkami podąża ale tak jak Ty piszesz bardziej pociąga ją melodyjka z tej karuzeli i lubi jej sluchać.

creatura ja miałam znieczulenie i faktycznie zaraz po podaniu właściwie nic mnie nie bolało, skurcze bardzo słabo czułam i było ok, natomiast jak doszło do skurczy partych to ja je czułam, nie było to co prawda bardzo bolesne ale dobrze wiedziałam kiedy są. Niestety po znieczuleniu około tygodnia bolało mnie miejsce wkłucia w kregosłup i bardziej był ten ból dla mnie uciążliwy niż gojenie się i ciągnięcie szwów po nacięciu krocza. Na szczęście innych powikłań po zzo nie miałam. Tak sobie myślę, że ten kregoslup mnie tak bolał bo nie dość, że świeża sprawa była z tym wkłuciem to jeszcze często się musiałam schylać do malutkiej ale wszystko szybko przeszło.

Gratulacje dla nowych mamusiek!!! :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #642714 przez creatura
Azja, Kasiaq81 GRATUCLACJE :)
Czy ktoś nam jeszcze został nierozpakowany wśród mam kwietniowych?

Pauluska, śliczna królewna :)

Ilonah, czyli fajna sprawa z tym zzo - jesteś świadoma, że jest skurcz, ale nie giniesz w bólach :blink:

Leoś ma jeszcze pępuszek, jest cały suchy to mam nadzieję, że za kilka dni odpadnie.

Jak spędzacie majówkę? U nas deszcz i tylko 13 stopni, wózek stoi i obrasta kurzem...... :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 tygodni temu - 11 lata 2 tygodni temu #642749 przez kaikai
Agat ja mojemu Dawidowi dalam te kropelki jak miialchyba 16 dni, dalam mu 6 kropelek raz dziennie wieczorem po kapieli i karmieniu. Codziennie mu daje i brzuszek nie boli tak, baczki tez ladnie puszcza. Tylko po tych kropelkach masuje mu brzuszek tak pol godz a potem klade go na siebie na brzuch.

Dzis moj niuno mial strasznie twarda kupke az plakal biedny. Chyba mleko mu zmienie tylko musze sie lekarza zapytac czy tak mozna.

A pepek malemu psikalam oceniseptem potem przecieralam gazikiem i patyczkiem dokladnie i na koniec znowu oceniseptem psikalam. Nie moczylam go i pieluszke zawijalam zeby mocz tam nie dochodzil i w 9 dniu odpadl kikut :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #642880 przez Dave
Kobietki, witam się i ja.

Pierwszy dzień i noc w domku :lol: :lol: :lol:

Powoli odnajduję się w nowej rzeczywistości.
Postaram się już wpadać na bieżąco.
No i wrzucę Wam fotosiki.Ale to nie teraz :P :P

Buziakujemy :kiss: :kiss: :kiss:



Aniołek - tak maleńki i tak ważny!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #643129 przez Magdalena9t
Dzień dobry :)
Ilonka a jak pielęgnowałaś ten pępuszek?czym? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 1 tydzień temu #643131 przez Urszula
Witam Kochane!!!Ciągle w dwupaku dziś zadzwonię do położonej by umówić się na kolejny masaż szyjki...



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl