BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #833529 przez pauluska
munnecabrava żaden lekarz nie powie Ci że szczepionka może być niebezpieczna w temat trzeba się wgłębić :P Byłam w szpitalu rozmawiałam z lekarzami każdy jak jeden żeby szczepić będąc po wypis rozmawiałam jeszcze raz z lekarką ona dalej że szczepić jak jej powiedziałam że u mojego męża siostry u dwójki dzieci stwierdzono autyzm to ona chwila zastanowienia i mówi wie pani nie potwierdzono na 100 % że to od szczepionek ale i nie zaprzeczono że mnie rozumie i że coraz więcej osób nie szczepi właśnie szczepionką MMR. Dziecku może się nic nie stać ale 1 na 1000 ma po niej powikłania. Każda mama decyduje sama ale nie powinno się robić nagonki na osoby które nie szczepią to jest wybór każdego rodzica !

Co do ćwiczeń nic się nie zmieniło a tu zaraz wiosna, lato a 10 kg dalej wisi :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833530 przez sisina
Hejka :)
No to mnie troche pocieszylyście z tym raczkowaniem :)

U mnie sloneczko grzeje ale mam dzis takiego lenia nic mi sie nie chce :dry:

Fabian spi a ja buszuje po allegro szukam kiecy na wesele co prawda ide w czerwcu dopiero ale może cosik wyszukam ale nic ciekawego nie ma....

M-brava masz fajnie ze wybierasz sie na impre karnawalowa tez bym poszla potanczyc ale trudno mojego Sebka namowic.....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu - 10 lata 3 miesiąc temu #833543 przez paninka87
My idziemy na karnawałówkę w przyszłą sobotę... 11 par bedzie przy stoliku... ;)
Dzis mam przestoj w pracy... komp mi padł :laugh:
Nie mogę doczekać się wiosny wypadów rowerem tylko nie wiem czy Blanka usiedzi mi w krzesełku :unsure: ale to jedyny sport na jaki mam ochote :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833559 przez Daarikaa
hej Nocka ok z karmieniem o 4.

Mbrava masz dawac zamiast mleka wode? Duzo razy Madzia budzi sie w nocy? Tez musze powoli oduczyc Klaudii jedzzenia w nocy? Ile dzieciaczkow nie je juz u nas w nocy? Napewno Zuzia i chyba Igunia tak? macie jakis pomysl na oduczenie?

Paninka widze ze relacje z mezzem polepszyly sie ostatnimi czasy i fajnie:) wybaw sie za tych co nie ida - czyli m.in. mnie ;)

Sisina moja nawet nie siada sam, jak zlapie jej raczke to wtedy sie podeprze drugaa i dzwignie do gory inaczej jej nie wychodzi...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833568 przez tysiiiak
nocka ok pobudka o 4 na piciu ;)

Darika Kuba ostatnio nie je w nocy odkąd na noc daje mu kaszkę łyżeczką bo jak pił z butli to nie dojadał albo zasypiał albo po prostu nie chciał i jadł w nocy a teraz nie musi :)

Mojego M. też ciężko wyciągnąć ma jakieś tańce. Twierdzi że zawsze jak on idzie to zawsze coś złego się dzieje dlatego jak już to chodzę z babami na imprezę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833591 przez anek
Daarika moja tez jeszcze je w nocy.próbowałam dawac wode lub herbate ale na 10-15min byłm spokoj a pozniej jęczenie lub wrzask.
Moze tak jak Tysiiak bym spróbiowała z tą kaszką ale wątpie ze ona po kapieli , spiaca zje z łyzeczki.Musiałabym dac przed kapielą.

Darika a o której budzi sie Klaudia??Lena jak zasypia ok 20 to o 1 jest mleko i pozniej o 5-6 tez mleko.o 6-6:30 zazwyczaj wstaje.cuda juz robiłam zeby dłuzej pospała ale nic z tego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833597 przez Olga60
Dzień dobry :)

Daarikaa Natasza od andrzejek nie je w nocy i stało się to z dnia na dzień. Za to Kacpra oduczałam sypiąc mniej mleka niż wymaga tego proporcja tzn. 180ml wody przez dwa dni 5,5 mm, potem 5 miarek, 4,5, 4 i zaczął wypijać mniej tego mleczka, aż w końcu zrobiła się taka lura, że w ogóle przestał pić. Metoda drastyczna czyli dać wodę zamiast mm może się nie udać bo dziecko przyzwyczajone jest do smaku, a moja propozycja jest powolna a dziecko nie czuje różnicy :P ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833608 przez Alex_87
Tak, Zuzka już nie je w nocy, praktycznie jak skończyła ze 2 miesiące to jadła tylko o 4, a niedługo potem zaczęła przesypiać całą noc bez jedzenia. Niestety Darika nic Ci nie doradzę, bo ona sama wyeliminowała nocne jedzenie. Pamiętam tylko, że przez pierwsze miesiące jadła bardzo często z cycka, praktycznie co godzinę - dwie. Gdzieś czytałam, że dziecko je w nocy, bo nie dostało odpowiedniej porcji stałych pokarmów w dzień. Później zeskanuje te strony z książki, może się przyda.

Ja mam z kolei inny problem, bo Zuza zaczęła wstawać o 6, a spała wcześniej 19-7.30. W dzień nie ma dużo drzemek, jedną w południe, albo dwie krótsze, w tym ta druga najpóźniej do 15.30, więc o 19 już jest padnięta. w ogóle jest jakaś płaczliwa, potrafi się bawić i śmiać a za chwilę płacze, coś jej musi dokuczać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833620 przez Daarikaa
Alex bede wdziieczna za scan :) Ja mysle ze to jest spowodowane zebami...


Olga nawet ciekawa ta Twoja propozycja, jak nie uda mi sie woda lub lurka herbata to zrobie tak jak piszesz:)

Anek moja zasypia srednio tak 20:30 -21 i kolo 5-6 budzi sie na butle (rzadko wczesniej) i potem spi do 8:30 - 9 ( moja ak sie przebudzi i zobaczy ze jest jasno to juz za chiny nie zasnie, dlatego zawsze mam zasloniete roletty - i pomagaja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833625 przez Daarikaa
Dziewczyny gdzie kupic herbatke owocowa w saszetkach zeby byla bez cukru?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833634 przez vika
Alex właśnie dziś rano z mężem rozmawialiśmy,że Tośka odkąd wybrała antybiotyk przestała być płaczliwa i marudna...U nas ewidentnie powodem były bakterie....a z nocnym jedzeniem to u nas różnie bywalo jak miała 7 tyg jadła o jadła o 19 stej a póżniej dopiero 4 rano i to długo tak było do póki nie zaczeła się akcja zęby budziła się przed północą a póżniej to tak 3 tyg nie jadła tydzień dwa budziła się na jedzenie takie wahadełko ...obecnie odkąd wzieła antybiotyk jak zasypia to pomarudzi czasem ale śpi dalej do jakiejś 8 rano :) mam nadzieję,że już tak zostanie choć ostatnio mleczka znowu nie chce :( zjada 150-180 i więcej ani rusz ....za nią nie można trafić tydzien w tydzień inaczej :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833637 przez Daarikaa
Wlasnie a ile ml na noc jedza Wasze szkraby? Bo Klaudia je 150-170 ml mleka z dwoma lyzeczkami kaszki, moze dla niej to za malo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833640 przez tysiiiak
Daarika no u nas na noc to by było mało. Jak Kuba pił kaszkę z butli i to dosyć gęstawą to ok 220 ml. Teraz robię mu kaszę mannę na 200ml wody i 5 miarek mm ze startym jabłuszkiem albo bananem no to pełna micha że tak powiem :P No ale każde dziecko jest inne. Możesz spróbować bardziej gęste zrobić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833642 przez Olga60
Daarikaa 210ml wody z mm NAN 2R (to mleczko jest z dodatkiem kleiku ryżowego)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 miesiąc temu #833649 przez vika
Tośka do tej pory jadła 210 ml a teraz jak zje o 16 obiadek to póżnej jakas przekąska a o 19 stej tak 160 -180 to max

dziewczyny a jakie kremy używacie na twarz chodzi mi o jakieś nawilżające Tośka ma bużkę bardzo szorstką i to już od dawna ale nic więcej się nie dzieje...nie wiem od czego to jest czasem jest taki efekt rybiej łuski ale po jakimś czasie znika i znów policzki sa lekko szorstkie i się świecą :ohmy: :huh: ostatnio pani w aptece poleciła mi maść z wit A wiem,że jest dobra ale nie wiem czy dla dzieci :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl