BezpiecznaCiaza112023

Mamusie MAJ 2013

11 lata 2 miesiąc temu #546129 przez Urszula
Witam!!

U nas wietrznie ale ciepło....na obiad zupa kwasnica (dla niewtajemniczonych - góralski kapuśniak) i placki ziemniaczane z boczkiem i porą :lol:

Co do wzdęć trudno powiedzieć :( sama też jem dużo owoców i warzyw ale nie mam z tego powodu problemów....może musli z mlekiem sojowym na śniadanko bardzo dobrze reguluje pracę układu pokarmowego :)

Miłego dnia!!!



http://davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img[img] davm.daisypath.com/1xEIp1.png[/img

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546172 przez JoannaL
AgataR witaj :) ja też nie znam płci dzidziusia. Chyba tylko we dwie żyjemy w nieświadomości :laugh:

lalka gratuluję córeczki :cheer: . Moja siostra też miała cukrzycę ciążową i musiała się pilnować, koleżanka natomiast miała troszkę poważniejszą więc oprócz diety doszła też insulina, ale mimo wszystko dzieciaczki urodziły się zdrowe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546191 przez tweety
lalka napisał:

ale mam niusa...będzie WANDZIA!!!!niby tylko sprawdzał serduszko..ale udało mu się...i zobaczył...małą!!!


GRATULACJE! Przeczucia cie nie zawiodly.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546203 przez tweety
lalka napisał:

miłego dnia dziewczyny!!!!co dziś na obiad?????


U mnie zalewajka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546218 przez tweety
Dzisiaj przyszla pora na mnie. jestem w podlym nastroju. Rano przed 8 (zaraz jak mialam zaczac prace) poczulam sie masakrycznie. nie wiem co mi zaszkodzilo ale do 9:30 zdychalam biorac glebokie oddechy byleby tylko nie wymiotowac. Teraz bylam glodna wiec zrobilam sobie 2 sniadanie. czuje sie lepiej ale humoru nie poprawial ZEPSUTA ZMYWARKA!
Zepsula sie juz 3 raz na gwarancji, ktora niestety w marcu sie mi skonczy. A najgorsze jest to ze panowie z serwisu nie widze czemu ona wariuje wiec ich naprawa konczy sie tylko odblokowanie programu i znowu dziala. tyle ze ostatnia naprawa miala miejsce 1,5 miesiaca temu. I zawsze jak sie popsuje musze na raz umyc wszystko co tam bylo. a zawsze pakuje na maksa, do tego mamy 60tke wiec jest co zmywac. nienawidze tego.

Wybaczcie ze wam tutaj marudze ale nie wyobrazam sobie ze mi sie zepsuje jak bedzie juz synek na swiecie a ja bede sie musiala z nia meczyc,do tego po gwarancji wiec za przycisniecie paru przyciskow bede musiala zaplacic. sama moge sie nauczyc ja odblokowywac tylko niech pokaza mi to czary mary z elektronika. a w ogole bede kombinowac jak w electroluxie wydebic wymiane bo to masakra ze 3 razy psuje sie to samo.

Ufff... chyba macie raczej ze marudzenie na forum poprawia humor. nie moge zadzwonic do meza bo w pracy jest zarobiony ale moge pomeczyc was. i dzieki za wysluchanie.

A-wlosy na brzuchu zobaczylam od samegopoczatku ciazy, jasne ale duzo i staly zawsze nastroszone jak glupie. z tym ze teraz jak brzuch rosnie to juz widze je mniej. nie to ze zniknely ale przestaly sie stroszyc i sa jeszcze jasniejsze. Mnie to sie wydaje ze bardziej zaroslam w miejscach intymnych, nie wiem czy to mozliwe, a moze tylkomi sie wydaje bo ciezko teraz "tam" sie zaglada. ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546234 przez Orihime
Witam wszystkie przyszłe mamusie :laugh:
A więc tak planowany poród mam na 31 maja no ale wiecie może zawsze trafić na czerwiec ale na razie trzymam się maja:)
Płeć mojego maleństwa to dziewczynka i najprawdopodobniej będzie Julka;)
Tak na prawde nie wiem co jeszcze napisać bo to moje pierwsze posty;)


Ściskam was mocno :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546255 przez Kasia87
Hej Dziewczyny:)

Lalka nie martw się:) Też mam cukrzyce, wczoraj się to okazało... na czczo wszystko ok, ale po tym teście sporo za dużo tego cukru we krwi.. Lekarz zalecił dietę tzn zero słodyczy, zabronione tłuste, wołowina, niektóre owoce i moje ulubione słodkie jogurty :angry:
Z waga na razie ok bo przytyłam od początku 5 kg, ale spora byłam także najpierw Jasiek wykorzystywał rezerwy;)))

Lekarz powiedział, że na razie dieta, a w 32 tygodniu sprawdzamy jeszcze raz co i jak, bo pierwsze badanie to niby nie cukrzyca na 100%, więc mam jeszcze nadzieję, że dieta wszystko rozwiąże:)

Wczoraj Jasiek miał 612 g i pokazywał swoje klejnoty bardzo chętnie;) Obwód brzucha 100 równo:) Z dzidzią wszystko dobrze:)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546264 przez tweety
Orihime - witamy i pisz na co tylko masz ochote. Dzielimy sie tutaj nie tylko ciazowymi rozterkami, ale tez narzekamy na mezow i narzeczonych (chlopakow) oraz piszemy o wszystkim co nas denerwuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546284 przez lalka
Kasia87...ja na czczo miałam 108...a po glukozie 187!!!gin powiedział,że ręce opadają i jak nic cukrzyca ciązowa!!!akurat on nie pomógł mi za bardzo,powiedział tylko,że nic słodkiego i nic tłustego,ale dał mi skierowanie do poradni diabetologicznej!!!a w poniedziałek przychodzi do mnie położna i pewnie tez pomoże!!
gin powiedział,że może na diecie się skończy!!!!
Kasia87 a diete dał Ci jakąś gotową czy sama sobie musiałaś rozpisać!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546286 przez DannaJ
Witam nowe Majówki!

Lalka gratulacje Wandzi! Trzymam kciuki, by dieta pomogła ustabilizować cukier. Pamiętaj o pozytywnym myśleniu, a wszystko będzie dobrze :)
Tu znalazłam jakieś pomysły - może się zainspirujesz:
cukrzycaciazowa.blox.pl/2012/01/Jadlospi...yca-ciazowa-czI.html

Co dziś na obiad... ostatnio dla mnie pytanie jak z horroru. Nie chce mi się jeść obiadów. Bleee

No i dziś wizyta u gina... nie ma jak na "studniówkę" zrobić sobie wycieczkę do lekarza :)
Oczywiście, jak co wizytę będę go męczyć o to, by Mąż mógł wejść i zobaczyć małą wiercipiętkę na usg.

Tweety - powalcz o wymianę sprzętu. Bo jak Ci się skończy gwarancja, to zostaniesz z problemem sama (lub odpłatnie). Skoro to kolejna naprawa i dalej psuje się to samo, to zażądaj wymiany na nowy sprzęt lub zwrotu gotówki. Trzeba postępować twardo i stanowczo.
Poczytaj sobie na uokik.gov.pl, napisz pismo - dołącz kopie protokołów z napraw. Jeśli nie czujesz się na siłach (nerwy w Twoim stanie to nie jest dobry pomysł), to poproś kogoś bliskiego, niech powalczy. Powodzenia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546289 przez JoannaL
troszkę się nazbierało majóweczek i co chwila przybywają nowe :) witam serdecznie Orihime

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546293 przez DannaJ
Chyba musimy poprosić MoNię o aktualizację naszych terminów na pierwszej stronie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546297 przez Kasia87
Lalka lekarz dał mi taki wykaz co dozwolone, a co zabronione (zaraz postaram się zrobić zdjęcie i wkleić:)) Kazał nie panikować, ale uważać... Koleżanka miała cukrzyce ciązowa niedawno, teraz ma cudowna mała Julcie i daje i wskazówki co do diety, takze wszystko czego sie zaraz dowiem to wypisze i tutaj:)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546302 przez tweety
dzieki DannaJ -juz sobie czytam co moge zrobic w tej sytuacji.zamierzam tez juz nie wypuscic serwisanta bez odpowiedzi co sie dzieje albo wymiany odpowiedzialnych za ten problem czesci. choc moge sobie mowi a facet i tak pewnie mnie oleje...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

11 lata 2 miesiąc temu #546309 przez DannaJ
Pamiętaj, by w czasie rozmowy używać argumentów, włącznie z takimi, że dowiadywałaś się w urzędzie ochrony konsumentów.
Warto także byś dowiedziała się na ile ten serwisant jest w stanie Ci pomóc i kto podejmuje decyzję o wymianie (sklep / producent) i uderzaj tam.

Miej też na uwadze, że niektórym fachowcom wydaje się, że kobiety na niczym się nie znają. Możesz nie znać się na mechanice sprzętu, ale znaj swoje prawa jako konsument :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl