BezpiecznaCiaza112023

mamusie CZERWCOWE

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #661173 przez kakaszka
ale jestem z siebie dumna, zrobilam wszystko co zamierzalam: posprzatalam, popralam, poprasowalam, obiad zrobilam i nawet bylam w sklepie z butami i wypatrzylam sobie sandalki, jutro ide sobie kupie, bo przy sobie kasy nie mialam. dopiero usiadlam teraz na spokojnie :) w sumie za bardzo sie nie zmeczylam, bo obiad i prasowanko zafundowalam sobie na siedzaco :)

ikunia co do paragonow to ja zazwyczaj odrazu wyrzucam, ale jeszcze mam pare rzeczy do kupienia, wiec juz bede miala na uwadze :)

jak ja ogladam porodu to sie wcale nie wzroszam, a sie zaczynma panicznie bac, wiec staram sie nie ogladac takich programow, bo wtedy mam mine kota srajacego :D

co do zapomogi to jest straszna lipa w polsce. ja mam podobna sytuacje finansowa, u mnie tylko moj chlopak pracuje, a ja sierota nie mam nic. z tego co sie dowiadywalam to jest 1000 zl za to, ze urodzisz, 1000 zl z MOPSu jesli finansowo nie przekracza kwoty, co wczesniej byla napisana. pozniej miesiecznie mozna bedzie wywalczyc zapomoge na dziecko w wysokosci 70 zl, no i teraz sie dowiedzialam, ze sa jeszcze jakies grosze na mieszkanie ( bo my wynjamujmy na jedna wyplate i jest mozliwosc, ze cos tam moga dac, ale to po porodzie bede sie w to bawic i dowiem sie wszystkiego). a poza tym nic, bida z nedza, niestety.

co do cesarki to ja nie mam zadnych przeciw. jak ktos woli, to jego sprawa. sama bym moze nie wybrala, bo to chyba sie za to placi, a ja wole tanim kosztem :D

Wisnia leczyc sie szybko!!!!!! ( wykrzykniki, twoje ulubione :P ) co to za moda chorowac jak lato na dworze :P

ja sie boli nie boje, prawdopodobnie bede mdlala, bo tak moj organizm reaguje na bol :D i nie wyobrazam tych boli skurczowych, krzyzowych, partych ( ale wybor :) )bedzie poprostu napierdalac i juz :D ale to tylko przez jakis czas,, a pozniej ulga :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661194 przez Agusia83
Kakaszka, ciesze sie, ze zrobilas to co zaplanowalas :laugh:
niestety w Polsce pomoc prorodzinna jest o dupe rozbic...te 70zl, o ktorych napisalas to rodzinne....

malutkamilka...a to co nam zacytowalas, to chyba chodzi o zwykle becikowe a nie zapomoge z mopsu....a tak naprawde mozna starac sie o zwykle becikowe, becikowe od miast...jesli mieszkacie w duzych miastach i od mopsu...wsio po 1000zl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661202 przez Ikunia1910
kakaszka napisał:

co do zapomogi to jest straszna lipa w polsce. ja mam podobna sytuacje finansowa, u mnie tylko moj chlopak pracuje, a ja sierota nie mam nic. z tego co sie dowiadywalam to jest 1000 zl za to, ze urodzisz, 1000 zl z MOPSu jesli finansowo nie przekracza kwoty, co wczesniej byla napisana. pozniej miesiecznie mozna bedzie wywalczyc zapomoge na dziecko w wysokosci 70 zl, no i teraz sie dowiedzialam, ze sa jeszcze jakies grosze na mieszkanie ( bo my wynjamujmy na jedna wyplate i jest mozliwosc, ze cos tam moga dac, ale to po porodzie bede sie w to bawic i dowiem sie wszystkiego). a poza tym nic, bida z nedza, niestety.


Kakaszka jak będę się czegoś dowiadywać to będe ci dawać znać. Ale co fakt to fakt. Mi nie bedzie nawet to 70 zł przysługiwac jeśli przyznają mi alimenty.
A to jest po prostu smieszne! I jeszcze pytają czemu ludzie dzieci nie mają....




[link=https://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661207 przez Beciara
Wisnia dobrze gada. Ikunia musisz te kwitki dobrze posegregowac, zeby nie podpadlo pod luksusy, albo co gorzej -oszustwo ;)


W programie urodzilo sie wlasnie dziecko, co ma 4 i pol kilo prawie, a lekarka zrobila wielkie oczy i mowi: aua, aua, aua :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661212 przez Beciara
Ale czemu Tobie nie bedzie nawet 70 zl przyslugiwac? Dlaczego? Moja kuzynka ma alimenty na dwojke dzieci i zapomoge jeszcze i rodzinne. Jak to mozliwe, ze Ty nic nie dostaniesz? Ikunia, moze idz do jakiegos prawnika w pomocy spolecznej, bo moze Tobie wciskaja bzdury jacys urzednicy i robia wode z mozgu?
Skoro nie masz zadnych innych srodkow na zycie, to nie moga Cie tak zostawic na lodzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661213 przez Agusia83
Moim zdaniem takie dzieci to powinny juz sie rodzic cc....
Jak mnie przyjeli na porodowke, to z usg wyszlo, ze Emi bedzie wazyc 3400...a urodzila sie 4000....i tez wszyscy byli zdziwieni...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #661214 przez Hania84
Beata kurka nie widziałam tego karmienia...bo musiałam pozmywać :/ a teraz mój na DMAX oglada program o ciężarówkach jego kochanych B)

Ikunia te 70zł to rodzinne i z tego co się orientuję dają to jeśli jakaś kwota nie przekracza na członka rodziny więc jak będziesz mieć już alimenty to się dowiedz, bo może akurat ci to będzie przysługiwać. Kto pyta nie błądzi :)

Beata dobrze gada !!!!! Beata na prezydenta !!! :silly: nie no...ale tak serio dobrze mówisz Beata bo mojej znajomej znajoma dostaje alimenty i pobiera też to 70zł i jakąś zapomogę...więc też myślę że lepiej prawnika popytać w opiece społecznej (jeśli takowego mają bo nie wiem) albo tych babek co tam siedzą i bąki zbijają :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661216 przez aleksiaa88
Właśnie, że cc mnie przeraża i bym nie chciała :huh:
Nie wiem co to było ale taki ból poczułam stałam sobie a tu nagle tak mnie w podbrzuszu zakuło, aż się złamałam w pół i gwiazdki zobaczyłam z parę sekund potrzymało i przeszło miało to siłę- tylko co to było czy mały mnie tak sieknął w dole czy co ale miało moc :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661222 przez Hania84
Agusia, no właśnie i przez to zakłamane USG często trzeba się tak męczyć niepotrzebnie. Powinni robić jakoś dokładniej te pomiary. Tak jak moja ciotka męczyła się przy porodzie i nie mogła urodzić w końcu zrobili jej cc...ale potem się okazało czemu nie mogła urodzić...no bo jak mały ważył 4600g to jak miała urodzić normalnie ??!!! B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #661227 przez Agusia83
Ja pinkole...ale spory chlopczyk :silly: ...nie dziwie sie, ze ciocia nie mogla urodzic....sama sie zastanawiam ile teraz bedzie moj synek wazyc...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661234 przez Beciara
No wlasnie moim zdaniem tez od 4 kg powinno sie robic cesarke jednak, bo to moze pozostawic szkody na cale zycie taki porod. Ale pomiary robia do dupy. O caly kilogram potrafia sie pomylic. Lezalam w szpitalu z babka, ktorej znowu w druga strone sie przeliczyli. Dziecko mialo miec 4.200, zrobili cesarke, a dzidzia wyszla 3.300. Szok. zeby takich roznic nie wylapywaly te urzadzenia?

Hania :D No gadam o tym prawniku, bo wiem, ze moja kuzynke wyreczyl z wszystkiego praktycznie taki gosc. Ona nic nie musiala robic. Poszla, opowiedziala sytuacje i juz. Samych urzedasow to nie ma co pytac, bo oni sie czasem zachowuja jakby swoje wlasne pieniadze mieli z kieszeni wyciagnac i dac. Albo jakby premie dostawali od kazdego, komu nie przyznali paru naleznych zlotych.
Ten prawnik to na 100 % nalezal do mopsu. Mial tam dyzury co tydzien wlasnie dla potrzebujacych rodzin, ktorych nie stac bylo na adwokata.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661240 przez Hania84
Noo Agusia...wszyscy robili oczy jak go zważyli. A długi był na 60cm...więc od razu ciuszki 56 poszły na oddanie ;)

Beata aha...no to jasne...pytać prawnika...no w sumie faktycznie bo te urzędasy to często się nawet nie znają...a po co tam siedzą to też nie wiem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661242 przez aleksiaa88
Bym chciała, żeby sam się odwrócił bez mojego przymuszania.
W szpitalu była dziewczyna co urodziła dziecko z wagą 4800 oczywiście przez cc ale ona sama była olbrzymia jak większy chłop wyglądała z postury.

Byłam odwiedzić lokatorkę z pokoju jak widziałam przed jak się męczyła oczy miała czerwone jak miała skurcze ale po porodzie była uśmiechnięta i taka wesoła i szczęśliwa tak promieniała a przez całą noc miała bóle krzyżowe.
Założyli jej balonik o 9 rano o 19 na obchodzie zdjęli koło północy zaczęły jej wody się sączyć i całą noc chodziła z bólami urodziła następnego dnia po 10.

Ja wolę się męczyć z bólami niż leżeć na stole pod lampą chyba źle mnie zrozumiałyście.
Cały czas mi to po głowie chodzi i może dlatego odniosłyście wrażenie, ze chce cc---Bym chciała, żeby sam się odwrócił bez mojego przymuszania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #661252 przez Agusia83
Przeciez wiadomo, ze dla wszystkich nas najwazniejsze jest by dzidzie urodzily sie cale i zdrowe, a czy to bedzie porod naturalny czy cc nie ma znaczenia....dajmy juz spokoj z tym wszystkim...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #661255 przez Beciara
Patrzcie to kobiety :laugh: Hi hi hi

dzieci.pl/gid,13123703,img,13123775,kat,...swiecie,galeria.html


Dobranocka...

Ps. ja wiem, ze sie powtarzam, ale wiecie, ze ja to jestem za CC.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl