BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE KWIECIEŃ 2012 ;-)

12 lata 6 miesiąc temu #234286 przez Karola1990
zora... roczna abstynencja to jakaś masakra:P ale mój też zawsze myślał że nie można wcale i że to normalne. Strasznie sie zdziwił jak się okazało że jednak można :laugh:

A jak wasze brzuszki widać już coś bo ja nic nie widzę tylko wałek sadła.
jak położę się w pół na brzuchu i pół na boku to czuję jakąś piłkę w środku. wtedy muszę się przekręcić bo trochę niewygodnie.

Tak bardzo czekam na kopniaki że ciągle zamartwiam się że coś nie tak jest. Zwłaszcza że miałam ostatnio tą grypę żołądkową straszną. cały dzień wymiotowałam później dwa dni nic nie mogłam wziąć do ust a czwartego bolała mnie głowa tragicznie.

Zora dla mnie te tygodnie oczekiwania są najdłuższymi jakie dotąd miałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu - 12 lata 6 miesiąc temu #234324 przez iwcia
Witam witam ;)
Faktycznie ostatnio mało tutaj życia :P

Zora - super, najważniejsze że wszystko z małym ok :)

Ilona, wiem coś o tym czekaniu. Sama na to czekam jak na zbawienie, trzeba cierpliwości, wiem że to przyjdzie, bo z niunią wszystko jest w porządku, rosnie zdrowo. Raz wydawało mi się jakoś o 3 w nocy, że coś mi chodzi w brzuchu, jakbym miała pająka, ale wiadomo wyobraźnia może cuda zdziałać ;)

Ja w sumie jeszcze nic nie przytyłam, na początku schudłam 3 kg i w sumie to moja waga stoi w miejscu, brzuch robi mi się wiekszy, jak się najem to brzuch się uwypukla a tak to też taki wałek mi się zrobi od biustu w dół :P ciężko w nocy jest mi się przewrócić, chociaż nie mam wielkiego brzucha a jednak. Szybko się męczę i jak leże na plecach to krzyż daje w kość.

Piszecie o seksie :P jak gdzieś ostatnio czytałam, że w 5 miesiącu odczuwa się większy pociąg przez ukrwioną pochwe :P ale u mnie ani widu ani słychu, jakoś właśnie wręcz przeciwnie, ochotę mi odebrało. W dalszym ciągu drażnią mnie mocne zapachy - perfumy itp, ale nie jest źle :)

Kiedy kupujecie wyprawkę dla maluchów? Ja jeszcze poczekam, bo wiadomo z płcią bywa różnie :P jak lekarz potwierdzi za miesiąc to pewnie będę się przymierzała do zakupów.

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234361 przez Karola1990
iwcia.. wyprawkę ja tak za miesiąc gdzieś bo właśnie za ścianą tatuś maluje pokoik dla swojego maleństwa :kiss:
ciągle mam wrażenie że to jednak nie dziewczynka jak przeczuwałam a chłopaczek.... ale teraz to nie ważne... byle by zdrowe było

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234375 przez Moniq
dziewczyny, cieszę się że u Was wszystko dobrze :D
zora :ohmy: roczna abstynencja :ohmy: masakra; może wytłumacz mu że wolno a nawet nie należy odmawiać kobiecie w ciąży a wręcz z ochotą spełniać każdą jej zachciankę :woohoo:
wczoraj byłam na wizycie, Maluch ma się dobrze, serce bije jak dzwon, brzuszek mam już naprawdę spory, nie da się nie zauważyć że jestem w ciąży :laugh: dzidziuś kopie coraz mocniej, brzuch boli rzadziej za to głowa częściej :angry:
za dwa tyg mamy usg połówkowe i już nie mogę się doczekać, może w końcu dowiemy się kto chowa się w brzuszku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234435 przez Karola1990
Moniq ... zazdroszczę ci tych kopniaczków. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234508 przez zora85
Moniq, toć tłumacze mu ja krowie na rowie a on swoje! Powiedział ze boi się że zrobi krzywdę. Zapytałam: ale komu? A on, że i mi i dziecku. I mówię mu ze nie jest w stanie nawet otrzec się o dziecko bo nie ma takiej opcji ale on swoje :angry: Jak teraz go nie przekonam to potem już wcale bo gdy mały bedzie kopał to już zupełnie ze strachu mnie nie tknie. Kurde, a tak się cieszyłam że po tych tygodniach strachu się choc w ten sposób zrelaksuje :blink:

iwcia, no dziś mi się śniło że kupowałam buciki maluskie :laugh: A wczoraj M na allegro oglądał łóżeczka. Mnie się marzy takie łóżeczko z kołyską (blokowaną), drewniane a M woli te takie turystyczne (materiał jak z namiotu) - nie podoba mi się! Teraz sobie chyba jeszcze odpuścimy zakupy ale zaraz po Nowym Roku się ,,zacznie'' :silly: Skonczyliśmy remont pokoju. Teraz szykuje się kuchnia no a potem są Świeta..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234518 przez zora85
iwcia, ja mam widoczy brzuszek ale nie jakiś tam wielki. Za to mam tak jak Ty: wielką, głupia fałde pod biustem. Czuje małpe gdy się pochylam. M sie śmieje że pupe mam wielką ale chyba nieznacznie sie powiększyla a mąż lubi mi dokuczać. Na pewno mam rozstępy na udach i robią się te uda takie galaretowate :( ale celulitu jeszcze póki co nigdzie nie widzę. uff!
Jedyny plus że persi są mega wypasione :laugh: Są cudne! Mogłyby juz takie zostać na zawsze!!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234534 przez Moniq
zora, te uda w ciąży to takie niestety bywają, jak byłam z pierwszej ciąży to nie mogłam na nie patrzeć, teraz jest trochę lepiej, a może nie mam czasu się sobie przyglądać?? :laugh:
ten Twój facet to nie wie co traci, kobieta w ciąży potrafi, oj potrafi, dla mnie seks w ciąży jest mega przyjemny i cieszę się że nie musze przekonywać mojego lubego do tego; może niech gin mu wyjaśni, że żadnemu z Was krzywda się nie stanie a wręcz przeciwnie-szczęśliwa mama to szczęśliwy bobas? to zawsze jakiś autorytet;
te łózeczko to takie jak normalne tylko że z kołyską, a nie takie małe co wyglada jak kołyska???
łóżeczko turystyczne dobrze ale w podróży a nie na co dzień, nie są one super stabilne i często po jakimś czasie się chyboczą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234610 przez nelka
witajcie mamuśki:) ja dzisiaj czuje się fatalnie, pogoda za oknem beznadzieja (a przez ponad dwa tygodnie cały czas pięknie świeciło słoneczko), pół nocy nie spałam bo mamy pewne kłopoty przez które aż mnie głowa boli :huh:

moje maleństwo nie współpracuje ze mną i mimo usilnych próśb nie daje poczuć swoich ruchów, chociaż czasem w nocy jak śpię i przewracam się na inną pozycję to tak jakbym odczuwała, że w brzuszku przewraca się razem ze mną :lol:

oj wspominałyście o seksie a u mnie ochoty brak :( troszkę mam oporów ze względu na dzidziusia, szczególnie jak mnie czasem brzuszek pobolewa, błądzę myślami w pieluchach i innych sprawach a seks jakoś mi wyleciał z głowy :silly: więc nie wiem o czym piszą że w ciąży apetyt na seks rośnie...

zora też się modle żeby piersi takie zostały bo teraz mogę nimi oczy wybijać :silly: zawsze miałam raczej mały biust a teraz to prawdziwe szaleństwo :woohoo: musiałam sobie kupić nowe staniki bo po za dwoma które kiedyś kupiłam za duże w żadne się nie mieszczę!

największą wadą łóżeczek turystycznych jest to, że o ile się orientuje nie można regulować wysokości materacyka, jak dzidzia się sama podnosi to pół biedy ale po paru razach schylania się prawie do samej ziemi po maluszka kręgosłup wam wysiądzie ;)

ale się rozpisałam ;) pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234656 przez Karola1990
netka są też takie które mają regulowaną wysokość...

ja zastanawiałam się nad kojcem tego typu ale ostatecznie nie podoba mi się żaden kolor i wybiorę łóżeczko pod kolor mebli.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234947 przez zora85
No własnie też uważam że te turystyczne są niestabilne i te ,,rusztowania'' się połamią prędzej czy później. I wez tu się mocniej oprzyj - polecisz razem z łóżeczkiem :ohmy:

Moniq, ja chcę zwykłe łóżeczko które ma płozy jak przy kołysce. Jest tam taki zaczep który w razie potrzeby blokuje kołyskę i wyrko stoi nieruchomo :) A poza tym widzisz dziecko a w tym ,,namiocie'' nie. Będę się z mężem o to łóżeczko wykłócać. A jak!! :woohoo:

Luteine mam brać już tylko 2tabl aż do końca opakowania. Troszkę się boję ją odstawiać ale skoro gin każe.. Kupiłam juz ten lek z żelazem na recepte - duże, różowe tabletki :P Brrr..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #234978 przez nelka
współczuje, żelazo jest ochydne :P kiedyś też brałam i po każdej tabletce miałam ochotę ją oddać... no ale niestety jak trzeba brać to trzeba ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #235050 przez iwcia
Ja w przeciwieństwie do Was, chciałabym żeby biust mi się zmniejszył :P zrobił się aż za duży jak dla mnie.

zora - weź swojego do lekarza i niech mu przetłumaczy przy następnej wizycie, że bez problemu możecie korzystać z łóżkowych szaleństw :P podziwiam go za determinacje hehe nie jeden by tego nie wytrzymał :P

Co do łóżeczka to u nas będzie na pewno typowe drewniane z możliwością bujania malucha. Moja kuzynka ma takie i super jej się sprawdziło. Jakoś takie turystyczne nie za bardzo mnie osobiście przekonuje.

Nelka co seksu masz tak samo jak ja ;)

Nasza córeczka Oliwia :) ur.11.04.2012 r. godz.22.25

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #235087 przez Wiki81
Cześć Dziewczyny :)
Byłam wczoraj na wizycie i z maluszkiem wszystko ok :) jak miałam robione USG to akurat ruszało buźką tak jakby coś przeżuwało :laugh: wszystko wskazuje na to, że będzie to dziewczynka :lol:
a i jeszcze jedno... ja już czuję ruchy tego malutkiego szkraba od kilku dni i powiem Wam, że jest to takie specyficzne i milutkie uczucie, że nie da się tego pomylić z niczym innym :)

a co do łóżeczka to my chyba zdecydujemy się na takie drewniane, klasyczne...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 6 miesiąc temu #235486 przez zora85
Dziewczyny, a możecie opisac te pierwsze ruchy? Bo się zastanawiam czy ich nie przeoczę lub nie pomylę z praca jelit. Jak to jest???? :)
I czy te pierwsze ,,motylki'' to są codziennie juz czy najpierw np. co parę dni?? Ile razy dziennie je czujecie? U mnie cisza jeszcze :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl